• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie docelowe

Barbara Reiter
15 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Koncepcja czwarta. Dwie małe sypialnie znajdujące się w centralnej części mieszkania połączone zostały w jeden obszerny salon z dużym, rozkładanym stołem jadalnianym. Koncepcja czwarta. Dwie małe sypialnie znajdujące się w centralnej części mieszkania połączone zostały w jeden obszerny salon z dużym, rozkładanym stołem jadalnianym.

W cyklu życia rodziny pojawia się w którymś momencie nieruchomość, która nazwana jest: docelową. Zaplanowanie rozkładu takiego wnętrza z uwzględnieniem potrzeb rodziny, pasji jej członków, tego czy urodzą się dzieci, czy też niebawem się wyprowadzą... pozwoli cieszyć się przestrzenią domu czy mieszkania przez wiele lat - bez konieczności dokonywania zmian.



Rozkład mieszkania proponowany przez dewelopera. Rozkład mieszkania proponowany przez dewelopera.
Nad najlepszym rozwiązaniem zastanawiają się Jola i Jarek. Niedawno podpisali umowę z deweloperem, kupili mieszkanie o powierzchni ponad 74 m kw.

- To ma być nasze docelowe mieszkanie, dlatego bardzo zależy nam, żeby wyciągnąć z niego maksymalnie dużo funkcjonalności. Przede wszystkim marzy nam się dobrze zaprojektowana kuchnia. Zastanawiamy się czy - inaczej niż w obecnym projekcie - nie powinna ona mieć układu w kształcie litery U - napisali w liście do redakcji nowi właściciele mieszkania.

Jola i Jarek mają swoje pomysły na układ zabudowy kuchennej. Zastanawiają się między innymi nad zwężeniem drzwi wejściowych do salonu z aneksem kuchennym. Mieszkanie ma być jasne, dlatego jego właściciele biorą pod uwagę białe fronty kuchenne, by zabudowa nie rzucała się w oczy.

- Salon i aneks mają niewielką powierzchnię, więc może pokój telewizyjny zrobić w najmniejszym pokoju? Dzięki temu w głównym pomieszczeniu miałby szanse zmieścić się duży, rozkładany stół i strefa wypoczynkowa z gramofonem... - zastanawiają się nasi czytelnicy.

Największa sypialnia wykorzystywana ma być zgodnie z przeznaczeniem (brane jest pod uwagę wejście do dużej łazienki z sypialni). Średnia sypialnia to pokój do pracy dla dwóch osób.

- W przedpokoju marzy nam się ława, żeby wreszcie wygodnie ubierać buty. Mamy też do ustawienia kilka instrumentów muzycznych oraz stojak z ubraniami motocyklowymi - podkreślają Jola i Jarek.

Koncepcja pierwsza
Koncepcja pierwsza. Część wypoczynkowa odddzielona od kuchni niewysoką ścianką, sypialnia połączona z łazienką, pokój dla gościa. Koncepcja pierwsza. Część wypoczynkowa odddzielona od kuchni niewysoką ścianką, sypialnia połączona z łazienką, pokój dla gościa.
Najmniejsza sypialnia została przewidziana jako pokój dla gościa, dlatego też główny pokój pozostawiony został w układzie z aneksem kuchennym.

Kuchnia, zgodnie z wizją właścicieli mieszkania zaprojektowana została w kształcie litery U. W zabudowie mieszczą się dwa słupki mieszczące lodówkę i piekarnik w zabudowie - dokładnie tak jak chcieli Jola i Jarek. Przyjęcie takiego układu zabudowy pozwoliło uzyskać sporo miejsca na kuchennym blacie.

Aby obszerna zabudowa kuchenna nie dominowała w pomieszczeniu, a jednocześnie, aby część wypoczynkowa była wyraźnie funkcjonalnie oddzielona od kuchni pomiędzy dwoma częściami pomieszczenia stanęła wysoka na 140 cm ścianka działowa. Jest ona niższa niż przeciętnego wzrostu dorosły człowiek, a więc na stojącej osobie nie robi wrażenia zamykania przestrzeni.

Na granicy części kuchennej i wypoczynkowej znalazł się rozkładany stół. Po rozłożeniu zmieści się przy nim nawet 10 osób, jest więc miejsce na spotkanie rodzinne czy towarzyskie w większym gronie.

W jednej z sypialni - zgodnie z założeniem przyszłych użytkowników mieszkania - powstał pokój do pracy mieszczący dwa obszerne biurka. Umieszczenie ich w przeciwległych narożnikach pomieszczenia wprowadza tu symetrię, a więc i potrzebny do pracy porządek.

Łazienka została połączona z sypialnią za pomocą przesuwanych drzwi. Jeśli taką stylistykę wybiorą przyszli mieszkańcy, drzwi te mogą być szklane. Aby poprawić funkcjonalność, otwór drzwiowy w tej łazience został przesunięty i poszerzony. W sypialni znalazła miejsce dekoracyjna konsola. W korytarzu przy wejściu postawiona została wąska ławka, na której można przysiąść zakładając buty.

Kolory użyte w tej aranżacji to najmodniejsze kolory tej jesieni: połączenie miętowej zieleni i koloru żółtego na tle białych ścian. Dodatki w kolorze czarnym oraz w wyrazistych, jaskrawych barwach nadają wnętrzu charakteru.

  • Od strony części wypoczynkowej ścianka działowa pełni rolę parawanu przesłaniającego kuchenny nieporządek.
  • Wydzielona ścianką działową kuchnia staje się przytulnym, kameralnym miejscem przygotowania posiłków. Zlewozmywak i zasadnicza część blatu roboczego umieszczona pod oknem pozwala spoglądać za okno w czasie pracy w kuchni.
  • Ścianka pełni w tym miejscu także funkcję tła dla zestawu telewizyjnego.
  • Rozkładany stół znajdujący się na granicy kuchni i części wypoczynkowej w ewidentny sposób wyznacza strefę jadalnianą w tym wielofunkcyjnym pomieszczeniu.

Koncepcja druga
Koncepcja druga. Pokój telewizyjny został wydzielony, wejście do sypialni przez pokój kąpielowy. Koncepcja druga. Pokój telewizyjny został wydzielony, wejście do sypialni przez pokój kąpielowy.
Zgodnie z jedną z koncepcji Joli i Jarka miejsce do oglądania telewizji zostało zaaranżowane w osobnym pomieszczeniu. To doskonałe rozwiązanie dla domu, w którym telewizor ogląda się świadomie i nie musi on być włączony przez cały czas.

Największe pomieszczenie pełni w tym układzie nieco inną rolę - kuchni z wyraźnie zaakcentowaną jadalnią i kącikiem wypoczynkowym do słuchania muzyki. W takim układzie znalazłoby się tutaj także miejsce na instrumenty.

Wejście do kuchni w stosunku do rozkładu pierwotnego zostało zawężone przez dostawienie ścianki. Dzięki temu ciąg kuchenny jest dłuższy, a w korytarzu jest miejsce na dodatkowy regał i ławkę do zakładania butów.

Zabudowa kuchenna
, inaczej niż w poprzedniej koncepcji, zaprojektowana została w kształcie litery L. Chociaż szafek jest nieco mniej, na blacie nadal jest sporo miejsca roboczego.

W sytuacji kiedy w pomieszczeniu nie ma telewizora zostaje tu dużo miejsca na rozkładany stół oraz miejsce na dwie małe, zwrócone do siebie, sofki.

Pokój do pracy z inną konfiguracją biurek. Takie ustawienie biurek pozwala na lepszy kontakt dwóch pracujących tu w tym samym czasie osób.

Sypialnia, zgodnie z jednym z rozwiązań branych pod uwagę przez właścicieli, połączona jest z łazienką. Właśnie przez to pomieszczenie wchodzi się do sypialni. Na projekcie nie ma drzwi między pomieszczeniami, ale w rzeczywistości mogą się one tu znaleźć - w wersji przeziernej bądź nie.

Sama łazienka urządzona jest w konwencji salonu kąpielowego
. Jest tu prysznic typu walk in (będzie sprawdzał się także w przypadku osób starszych) i obszerna umywalka (mogą być także dwie umywalki). Przestrzeni jest tu wystarczająco dużo, aby przy pomocy drobiazgów i dużej fototapety na ścianie stworzyć tu klimat "domowego spa" - w razie potrzeby i upodobań właścicieli także z wygodną wanną

Pomieszczenie wc powiększone zostało kosztem łazienki. Znalazło się miejsce nie tylko na toaletę i bidet, ale także na zabudowę wnękową, w której zmieści się pralka. Zamiast toalety pomieszczenie to może być po prostu domową garderobą "z funkcją prania".

  • Usunięcie z pomieszczenia telewizora powoduje, że nabiera ono charakteru kuchni z jadalnią. Nie wyklucza to jednocześnie funkcji wypoczynkowej.
  • Umieszczenie tu sprzętu muzycznego pozwala łączyć wypoczynek przy muzyce z codziennymi zajęciami czy wspólnym gotowaniem.
  • Duży jadalniany stół znajdujący się w centralnym miejscu pomieszczenia ma szanse stać się zasłużonym sercem domu. Powiększa on także powierzchnię roboczą kuchni, a na co dzień wykorzystywany może być także np. do pracy przy laptopie.
  • Dwa wysokie słupki w zabudowie kuchennej mieszczą dużą lodówkę oraz piekarnik. Dzięki obudowaniu białymi, lakierowanymi frontami ich gabaryty nie rzucają się w oczy.

Koncepcja trzecia (bez wizualizacji)
Koncepcja trzecia. Pomieszczenia zmieniły swoje funkcje. Główne pomieszczenie - znajduje się w centralnej części mieszkania. Część wypoczynkowa przestrzennie wydzielona z kuchni. Koncepcja trzecia. Pomieszczenia zmieniły swoje funkcje. Główne pomieszczenie - znajduje się w centralnej części mieszkania. Część wypoczynkowa przestrzennie wydzielona z kuchni.
Realizacja tej koncepcji wymaga wyburzenia wielu ścian działowych i ingerencji w doprowadzenia mediów.

Sypialnia, wraz z przynależną do niej łazienką
, przeniesiona została w miejsce dotychczasowego pokoju wypoczynkowego z aneksem kuchennym. Ściana pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami jest w kształcie łuku. W sypialni zamocowany jest na niej panel, na którym wisi telewizor.

Z kolei salon, kuchnia i jadalnia powstały z dwóch połączonych ze sobą pokoi w centralnej części mieszkania powiększonych o część korytarza. Całość jest otwarta, zapewnia poczucie przestrzeni. Tylko pomiędzy zabudową kuchenną, a częścią telewizyjną powstała niewielka ścianka działowa, która daje miejsce na powieszenie telewizora oraz wydziela nieco kuchnię z reszty pomieszczenia.

W miejscu toalety powstała garderoba (powiększona o miejsce, które wcześniej zajmowała szafa w korytarzu). Dzięki temu rozwiązaniu w mieszkaniu nie musi powstać zbyt wiele szaf. Wejście do tego pomieszczenia też zmieniło miejsce - jest bliżej wejścia do mieszkania a nie w jadalni.

Na miejscu sypialni mamy pokój do pracy z dodatkową sofą dla gościa. Przy pokoju tym znajduje się łazienka z osobnym wejściem.

Koncepcja czwarta

Koncepcja czwarta. Kuchnia jest tu osobnym pomieszczeniem. Otwarty salon połączony jest z jadalnią. Wyjście na taras z pokoju do pracy. Koncepcja czwarta. Kuchnia jest tu osobnym pomieszczeniem. Otwarty salon połączony jest z jadalnią. Wyjście na taras z pokoju do pracy.
Koncepcja ta podobna jest nieco do rozwiązania zaprezentowanego w trzeciej propozycji, jednak jako jedyna przewiduje aranżację kuchni jako osobnego pomieszczenia. Została ona całkowicie wydzielona ścianami działowymi, ale ze swobodnym, szerokim wejściem bez drzwi. Ponieważ zasadniczy stół jadalniany znajduje się dość daleko od tej kuchni, w pomieszczeniu tym znalazł się niewielki stolik do spożywania szybkich posiłków.

Za kuchnią swoje miejsce znalazł tym razem pokój do pracy. Tu znalazło się miejsce na pojemne szafy. Stąd też jest wyjście na taras, co jest niewątpliwym atutem, jeśli przyszli właściciele mają zamiar dużo pracować w domu. Taka lokalizacja pokoju do pracy zapewnia temu pomieszczeniu także lepsze doświetlenie światłem naturalnym.

W centralnej części mieszkania - w miejscu dwóch sypialni z wersji deweloperskiej - znalazł się salon z jadalnią. Powstało w ten sposób przestronne, otwarte pomieszczenie do wypoczynku i biesiadowania w gronie rodziny czy przyjaciół.

Podobnie jak w dwóch pierwszych koncepcjach sypialnia jest wyraźnie wydzieloną strefą prywatną. Tuż obok niej znajduje się łazienka z prysznicem typu walk in, do której wchodzi się bezpośrednio z sypialni.

  • Stół, czyli część jadalniana w tym mieszkaniu, znalazła swoje miejsce w idealnie dostosowanej do tego celu wnęce po jednym z pokoi. W razie konieczności rozłożenia stołu można obrócić go o 90 stopni.
  • Przestrzeń i nastrój tego pomieszczenia można dowolnie ukształtować zmieniając kolorystykę materiałów wykończeniowych. Odpowiednio dobraną kolorystyką ścian wyodrębnić można część jadalnianą.
  • Z części wypoczynkowej przechodzi się do sypialni, która połączona jest z łazienką. Ta część mieszkania stanowi strefę prywatną.

Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Design AtelierBarbara Reiter

Miejsca

Opinie (41) ponad 10 zablokowanych

  • A gdzie salon? (2)

    Gdzie jest salon w tym mieszkaniu? Jest kuchnia z dużą jadalnią, a o salonie zapomnieli.

    • 34 3

    • Taki trynd.

      Kiedyś w kuchni żyła służba, teraz Państwo się tam wprowadzili.

      • 22 2

    • salony się marzą jaśnie państwu z m3

      • 5 1

  • Zeby buty zalozyc musza miec jakas ławe ? :) (8)

    W zyciu nie slyszalem o takim lenistwie aby do zalozenia butow jakies '' Ławy '' uzywac . Nawet zadna staruszka babcia nigdy nie potrzebowala lawy do zakladania butow . Czyli wczesniej nie majac lawy rozumiem ze bez butow chodzili bo tak trudno je zalozyc ? :)...cwiczyc trzeba i duzo chodzic to sie jest sprawnym i zadna lawa nie jest potrzebna.

    • 8 18

    • i tak buty będą zostawiać przed drzwiami, tak teraz się robi (6)

      • 8 1

      • buty beda zostawiac na klatce schodowej :) (5)

        tak robia ludzie ktorzy nigdy w miescie nie mieszkali :). Nawet na poczatku w nowych budynkach sa przypadki ze '' damy '' na papierosa w pidzamie zjezdzaja winda przed budynek z ktoregos pietra. Fajny widok ....wracasz po 20 do domu a tu sasiadka w pidzamie z papieroskiem cala rozgrzana stoi :) i sie dziwi ze jej sie przygladaja :)

        • 9 4

        • Ja bym to zinterpretował jako przejaw dobrego wychowania. (2)

          Nie chce palić w domu, nie chce dymić sąsiadowi przez okno ani smrodzić na klatce to wychodzi na zewnątrz. Dla mnie nie ma w tym niczego dziwnego.
          To tak jakby się dziwić, że ktoś szuka kosza na śmieci.

          • 9 7

          • skoro ktos pali to niech wlasnie robi to w mieszkaniu ! (1)

            przeciez wychodzac przed budynek dymisz i zanieczyszczasz atmosfere a tak kis sie w swojej chalupie i nie zawracaj du...y ludziom przed budynkiem swoja obecnoscia i dymem . Tez pewnie latasz w pidzamie po trawniku przed blokami. Takich oblakanych jest coraz wiecej .:).Zapic sie jest lepiej bo przynajmniej zapity zasnisz na lawce przy parkingu :) Pij wiec gorzale !

            • 9 10

            • Musisz być cudownym sąsiadem...

              • 4 4

        • (1)

          Polservice - Myśliwski Stok... wypisz wymaluj. Panowie/Panie, w "laczkach" z "fajką" stojący przed klatką. Wieś tańczy i śpiewa.

          • 7 2

          • Yhm, potwierdzam, na osiedlu obok też wielu dopiero co z pola wrócili. U mnie w bloku są buty na klatce schodowej...

            • 4 1

    • No pewnie

      po co ma być wygodnie, jak może być niewygodnie :) To że ty lubisz jakieś akrobacje to twoja prywatna sprawa, jeśli chciałeś tu komuś zaimponować w stylu "patrzajta, buty bez trzymanki zakładam", to się raczej nie udało. W dzisiejszych czasach trzeba się bardziej postarać, żeby wzbudzić zachwyt.

      • 1 0

  • pojęcie mieszkania docelowego to utopia (2)

    Nie ma czegoś takiego jak mieszkanie docelowe. Takie określenie często używane jest przez kredyciarzy, którzy biorą kredyty na 400 tys i ltv 100% i ten życiowy błąd tłumaczą sobie że to mieszkanie docelowe. Do tego dołączają się deweloperzy, banki i pozostali naciągacze.
    w praktyce wielkość mieszkania i lokalizacja w głównej mierze zależy od możliwości finansowych ( nie mylić z kredytowymi) i na różnym etapie są różne potrzeby co do lokalizacji, wielkości i aranżacji. A rzeczy te można planować na max 10 lat

    • 33 3

    • dlaczego niby bank to naciagacz ? ty tez pracujesz za darmo fraju ? (1)

      pieniadze gdzie trzymasz ? w domu za szafa u mamusi ? puknij sie naiwniaku ktory zazdrosci. Znajdz kogos kto ma 25 lat i ma juz z pracy odlozone 400 tys zl. Lecz sie na mozg. Kredyt to pomoc dla kogos kto ma 25 lat i chce cos kupic a nie siedziec jak ty do 40 u mamusi na glowie synku nieudaczniku.

      • 5 13

      • znów się

        pracownik banku/developera udziela...

        • 3 2

  • Gdyby dodać jeszcze do proponowanego rozkładu pokój wypoczynkowy około 30 m2, małą spiżarnię i "służbówkę" to byłoby naprawdę dobrze.

    • 5 0

  • Koncepcja trzecia rządzi

    Połączenie toalety kuchni i salonu w jednym pomieszczeniu.

    Zwłaszcza wyjście z toalety wprost na stół, przy którym się je :D

    • 26 1

  • Wrócę z pracy zdejmie buty powieszę kurtkę wyciągnę klucze telefon fajki

    I cała koncepcja szlag trafi

    • 5 0

  • Rozczarowanie

    Tym razem jestem szczerze rozczarowana aranżacjami. Zimne, minimalistyczne wnętrze ze strasznym pająkowatym żyrandolem. Do tego jedyna łazienka z wejściem przez pokój rodziców? jak rano nastolatek będzie chciał się wykąpać to staruszkowie nie pośpią. A jak dzieciak wróci później...tragedia.
    I do tego "wszędobylskie" te same białe meble i takie same krzesła....nuda!

    • 18 1

  • ??

    ,,Mamy też do ustawienia kilka instrumentów muzycznych oraz stojak z ubraniami motocyklowymi" - a gdzie miejsce na te rzeczy?.. Tragedia

    • 3 0

  • koncepcja druga (2)

    Przez lazienke do sypialni? To ma byc docelowe rozwiazanie na lata? Ten projekt to jakis zart chyba. Wlasciciele nie bada mogli wyjsc lub wejsc do pokoju, bo ktos bedzie bral prysznic, dobre sobie :) 75 metrow i takie bzdury. I jeszcze ten aneks kuchenny za sile wszedzie wpychany do tzw. salonu. "Salon z aneksem" to jest to samo co pokazana powyzej "sypialnia z lazienka" - bzdura :D moze najlepiej wyburzyc wszystkie sciany, po co dzielic takie fajne mieszkanie :)

    • 24 2

    • są różne gusta (1)

      mi akurat podoba się pomysł łazienki w sypialni. daje to poczucie wiekszej prywatnosci w łazience - najlepiej gdy z sypialni jest przejscie przez garderobe do łazienki - ale oczywiscie tu warunkiem koniecznym jest miejsce w mniejszej łazience na prysznic np. dla gości czy dla dzieci, gdy beda juz starsze. Co do aneksu - tez super sprawa zwlaszcza jesli lubi sie wspolnie ze swoja druga połową gotować - jednoczesnie mozna miec widok na dzieci lub rozmawiac z gośćmi, fajnie tez gdy jest blat - mozna wtedy sobie wieczorem usiasc przy piwku i jeszcze troche poprawcowac gdy jest koniecznosc. Problem pojawia sie gdy "ktos" nastawia zmywarke w momencie gdy ogladasz mecz.....

      • 1 5

      • znad gotujacych sie garow i smazonego tluszczu na patelni najwiecej sobie z goscmi porozmawiasz. jesli juz samo nastawienie zmywarki stwarza problem to jest to powod do oddzielenia kuchni od pokoju. Goscie mysle, ze przeboleja te 5 minut parzenia kawy w osobnej kuchni, natomiast ja sobie nie wyobrazam gotowac przy gosciach. To jest nieumiejetnosc organizacji czasu, skoro nie mozna spokojnie usiasc i zajac sie goscmi, tylko trzeba przy nich gotowac, moze jeszcze prac, prasowac i odkurzac? Zlosliwie mozna powiedziec, zeby wstawic toalete do pokoju, to nawet idac za potrzeba nie opuszczac gosci.

        • 7 1

  • okna (2)

    Potrzebuje rady , Zmora większości nas to mieszkanie z sąsiadami okno w okno , Kupiłam wlasnie mieszkanie i chyba zaczne chodzic pod prysznic w ciuchach ;) bo sąsiedzi prawie widza jak się kąpię .
    Czy sa na rynku dostępne jakies folie do oklejania okien tak abym mogla czuć się u siebie w domu swobodnie  może możecie polecić jakies firmy z trójmiasta które się takimi rzeczami zajmują ?
    Proszę o pomoc.
    pozdro uz

    • 4 0

    • Folie

      Folii okiennych jest mnóstwo - wszystkie mają poważną wadę - bardzo zmniejszają przepuszczalność światła, niektóre nawet o 70%, co sprawi, że mieszkanie staje się ciemną i nieprzyjemną norą. Są tzw. folie lustrzane (ale mają wadę, gdy na zewnątrz jest ciemno, a w środku świeci się światło, to widać przez nie odwrotnie - nie widać z mieszkania na zewnątrz, za to widać wnętrze). Są folie tzw. mleczne, mrożone i z wzorkami. Osobiście jednak, aby zachować światło i odrobinę prywatności, zastosowałbym tzw. rolety rzymskie - z bardzo jasnych i cienkich materiałów o wysokiej przepuszczalności światła.

      • 2 0

    • Spróbuj sama

      Folie o szer. 45 i 60 cm ( może też inne) dostaniesz w marketach budowlanych. Dokup nóż do tapet, nożyczki i raklę ( od biedy prosta ściągaczka do szyb). Przyda się druga osoba do pomocy. Nie wiem jak duże masz okno ale ryzykujesz jakieś 10 - 20 złotych i chwilę pracy.

      • 1 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Targi mieszkań i domów

wykład, targi, konsultacje
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane