• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak i kiedy czyścić sprzęty AGD?

13 maja 2024, godz. 08:00 
Opinie (14)
Najbardziej uciążliwe jest czyszczenie spalenizny, resztek jedzenia lub tłustych plam z piekarników i płyt kuchennych. Najbardziej uciążliwe jest czyszczenie spalenizny, resztek jedzenia lub tłustych plam z piekarników i płyt kuchennych.

Właściwe czyszczenie i konserwacja sprzętów AGD zmniejsza ryzyko awarii, przedłuża ich żywotność, a w przypadku urządzeń kuchennych może także wpływać na jakość potraw. Kiedy i jak czyścić urządzenia gospodarstwa domowego, by ich nie zniszczyć?Czy uruchamiasz zmywarkę ze środkiem czyszczącym?

Jak często czyścić sprzęty AGD?Jak zalecają producenci urządzeń, czyszczenie powinno się odbywać co jeden, dwa lub trzy miesiące, w zależności od urządzenia i intensywności korzystania.

- Jeśli użytkownik sprzętu nie wykonuje zaleceń producenta, musi się liczyć z tym, że z czasem samodzielnie go nie wyczyści, a także z występowaniem usterek. W takich przypadkach pomagamy jako serwis. I takie zlecenia stanowią większość naszej pracy - mówi Igor Dotsenko z ID Serwis.
Sprzęty AGD, które ułatwiają codzienne obowiązki Sprzęty AGD, które ułatwiają codzienne obowiązki

Trochę inaczej wygląda dbałość o zmywarki. W tym przypadku co tydzień trzeba sprawdzać filtr oraz ilość soli, którą z reguły uzupełniać trzeba raz na dwa lub trzy miesiące.

- W celach konserwacji warto co trzy miesiące uruchomić zmywarkę na pusto na najdłuższy program i najwyższą temperaturę, dodając do niej płyn do czyszczenia zmywarek - podkreśla Ivan Łatysch z Serwisu na Kołach.


Jak czyścić sprzęty kuchenne?Najbardziej uciążliwe jest czyszczenie spalenizny, resztek jedzenia lub tłustych plam w sprzętach grzejnych i chłodziarko-zamrażarkach, dlatego w przypadku sprzętów kuchennych trzeba usuwać większe zabrudzenia, gdy tylko powstaną.

W przypadku zmywarek co tydzień trzeba sprawdzać filtr oraz ilość soli z reguły raz na dwa lub trzy miesiące. W przypadku zmywarek co tydzień trzeba sprawdzać filtr oraz ilość soli z reguły raz na dwa lub trzy miesiące.
Najprostszym sposobem na pozbycie się niechcianego tłuszczu czy pozostałości po gotowaniu jest użycie środka czyszczącego do kuchenek, najlepiej bezzapachowego. Czyszczenie piekarnika trzeba rozpocząć od upewnienia się, że urządzenie jest zimne, a następnie wyjąć półki i namoczyć je w gorącej wodzie z mydłem. Gdy warstwa brudu się rozpuści, należy wyszorować je za pomocą gąbki i płynu do mycia naczyń. Do usunięcia zabrudzeń z wnętrza piekarnika również warto użyć specjalnego środka czyszczącego do piekarników.

Używane AGD. Dlaczego cieszy się popularnością? Używane AGD. Dlaczego cieszy się popularnością?

W przypadku zmywarek kluczowe jest regularne czyszczenie filtra i uzupełnianie soli.

- Należy pamiętać, że tabletki z solą nie zastępują używania soli. Przed włożeniem naczyń do zmywarki warto je opłukać. Dodatkowo nie polecamy wkładać do zmywarki kieliszków do wina, gdyż delikatne szkło łatwo się niszczy w trakcie zmywania i może trafić do pompy, tym samym blokując pracę całego urządzenia - przestrzega Ivan Łatysch.


Jak czyścić pralki i suszarki?By utrzymać pralkę w czystości i zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, trzeba regularnie czyścić filtry, kołnierz oraz pojemnik na detergenty. Dodatkowo po praniu należy zostawiać drzwi otwarte, żeby nie pojawiała się pleśń, a drobne rzeczy pierzemy w specjalnych woreczkach.

- Co trzy miesiące warto też uruchomić pralkę na pusto na najdłuższy program w najwyższej temperaturze, wlewając do środka butelkę octu lub wsypując opakowanie kwasku cytrynowego. Działa to jak dezynfekcja i pomaga usunąć nagromadzone resztki proszku i zabrudzenia - doradza Ivan Łatysch.
By utrzymać pralkę w czystości i zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, trzeba regularnie czyścić filtry, kołnierz oraz pojemnik na detergenty. By utrzymać pralkę w czystości i zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, trzeba regularnie czyścić filtry, kołnierz oraz pojemnik na detergenty.
W suszarkach absolutną podstawą jest czyszczenie filtrów po każdym użyciu. W ten sposób możemy zapewnić dłuższą żywotność urządzenia i przeciwdziałać powstawaniu usterek. Każda suszarka ma układ kondensacyjny, gdzie wilgoć z powietrza jest kondensowana, przez co nie da się do końca wyczyścić od kurzu z rzeczy w warunkach domowych. Skutkiem jest coraz gorsze suszenie i wydłużający się jego czas.

- Usługa naprawy polega na tym, by rozebrać na części pierwsze suszarkę i dogłębnie wyczyścić układ kondensacyjny i w razie potrzeby ponownie napełnić układ czynnikiem chłodzącym. To droga usługa, która waha się od 25 do 40 proc. ceny nowej zmywarki, ale przywraca fabryczną wydajność suszarki. Taki zabieg zalecamy raz na około pięć lat - dodaje Igor Dotsenko.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Turniej Piłkarski Gedania Wrosystem Cup 2024

turniej
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane