- 1 Gedania: poseł żąda wywłaszczenia terenu (249 opinii)
- 2 Nowe życie byłego domu Ryszarda Krause (208 opinii)
- 3 Walka z insektami to nie tylko dezynsekcja (19 opinii)
- 4 Premiery u deweloperów. Wrzesień 2023 (116 opinii)
- 5 Wyjątkowy budynek ożywi dzielnicę (106 opinii)
- 6 M. Kamiński na jubileuszu SPPON (42 opinie)
Zalane mieszkanie to problem, który może dotknąć każdego. Przyczyn takiego nieszczęścia jest wiele. Podobnie jak metod, które pozwolą w szybki sposób osuszyć ściany, sufit i podłogi. Z pomocą przychodzi MerMar, który prezentuje najskuteczniejsze z nich.
Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?
Specjaliści z firm ubezpieczeniowych uważają, że zalanie nieruchomości to jedna z najczęściej zgłaszanych szkód. Do przyczyn zalicza się m.in.: awarie instalacji wodnej, ulewne deszcze lub roztargnieni sąsiedzi, którzy zapomnieli zakręcić zaworu wody przed wyjazdem na wakacje.
Dlatego warto znać metody, jakie firma osuszająca może zastosować, aby przywrócić nasz budynek do stanu sprzed zalania na wypadek takiego nieszczęścia.
Osuszanie po zalaniu - Gdańsk
Osuszanie kondensacyjne
To jedna z najczęściej wykorzystywanych metod osuszania pomieszczeń podczas usuwania wilgoci ze ścian i murów. Polega ona na wykorzystywaniu właściwości skraplania się pary wodnej na parowniku osuszacza kondensacyjnego.
Warto wiedzieć, że w zalanych pomieszczeniach wilgotność powietrza sięga 90, a nawet 100 proc. Dlatego trzeba dobrać sprzęt o odpowiednich parametrach w stosunku do stopnia zawilgocenia i kubatury pomieszczenia.
Sprawdź MerMar.pl
Profesjonalny osuszacz kondensacyjny szybko obniży wilgoć w pomieszczeniu do ok. 30-35 proc., umożliwiając w ten sposób odparowanie wody ze ściany. Natomiast najlepsze osuszacze są w stanie odprowadzić nawet 50 l na dobę.
W trakcie osuszania kondensacyjnego ważna jest też odpowiednia temperatura otoczenia, a ta wynosi 20-25 stopni. Jednak to nie wszystko, bo podczas tej metody stosuje się wentylatory i nagrzewnice w celu szybszego odparowania wody ze ścian.
Osuszanie podposadzkowe
Metoda stosowana jest po zalaniu wodą pod posadzkę. Jest jeden zasadniczy czynnik, który determinuje jej zastosowanie. To izolacja podłogi lub jej brak. Chodzi o to, że każda podłoga wykonana w nowym budownictwie składa się z wykończenia w postaci np. płytek ceramicznych, paneli lub parkietu. Następnie mamy jastrych, styropian, folię i wylewkę betonową.
Sprawdź lokalizację wycieków
Podczas zalania woda często dostaje się szczelinami dylatacyjnymi pod jastrych i styropian, aż do wylewki, zalegając tam przez długi czas. Jedynym sposobem na osuszenie warstw izolacji jest wywiercenie w podłodze kilku otworów i odpompowanie wody za pomocą specjalnych pomp ciśnieniowych. W drugim etapie tymi samymi otworami wtłacza się suche powietrze.
Natomiast ta metoda nie będzie miała zastosowania w starszym budownictwie, gdzie nie stosowano jeszcze izolacji w postaci styropianu. Tu powietrze nie miałoby możliwości penetrowania jednolitej wylewki, dlatego tutaj jedyną możliwością będzie zastosowanie osuszaczy kondensacyjnych lub adsorpcyjnych.
* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł
Miejsca
Opinie (7) 1 zablokowana
-
2023-05-31 13:30
Osuszanie mieszkania konieczne jest nie tylko po zalaniu (5)
Zimą odebrałem nowe mieszkanie od dewelopera i musiałem dwa tygodnie osuszać, zanim weszła ekipa wykończeniowa.
Wiadomo, że dobre ekipy wykończeniowe zamawia się z dużym wyprzedzeniem, więc zależało mi na terminowym przejęciu mieszkania. Deweloper zapewniał do ostatniej chwili, że przekaże mieszkanie w umówionym terminie i przekazał....
niestety w stanie nienadającym się do robót wykończeniowych. Musiałem na swój koszt uruchomić osuszacze, nagrzewnice i wentylatory. Dwutygodniowe osuszanie mieszkania kosztowało mnie ok. 1,5tys zł (prąd i wypożyczenie urządzeń). Oczywiście deweloper nie poczuwał się do żadnej odpowiedzialności, bo przecież mieszkanie przekazał.- 6 0
-
2023-05-31 20:44
(4)
Bo jak widać na biednego nie trafiło
- 0 1
-
2023-05-31 22:04
(2)
Każdego kto kupił nowe mieszkanie trudno zaliczyć do biednych, w powszechnym znaczeniu tego słowa.
- 2 0
-
2023-06-01 04:26
(1)
Gość żali się, że musiał na własny koszt wynająć urządzenia do oszuszania a potem opłacić rachunek za prąd... Bez komentarza patrząc na fakt, że stać go było na zakup mieszkania plus remont. Skąd się tacy ludzie biorą?
- 0 6
-
2023-06-01 04:59
Ludzie mają pieniądze właśnie dlatego, że je szanują, tzn potrafią nie tylko zarabiać, ale również wydawać.
- 4 0
-
2023-06-01 08:04
A jednak trafiło na biednego.... dewelopera ;)
- 0 1
-
2023-05-31 23:42
Czemu na ich stronie nie ma cennika usług?
- 2 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.