• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Jak przedłużyć sezon na tarasie i balkonie?

Joanna Stolp
5 września 2022, godz. 07:00 
Opinie (14)
Jesienne spotkania z przyjaciółmi nadal mogą obywać się na tarasie. Wystarczy nieco "podgrzać atmosferę". Jesienne spotkania z przyjaciółmi nadal mogą obywać się na tarasie. Wystarczy nieco "podgrzać atmosferę".

Z końcem tak pięknego lata jak tegoroczne trudno się pogodzić. Pierwsze wieczorne chłody nie muszą jednak oznaczać zakończenia sezonu na tarasie lub balkonie. Skandynawowie mawiają co prawda, że nie ma złej pogody, jest tylko zły strój. Ale temperaturę na "letnim salonie" podnieść można także odpowiednio go osłaniając lub stosując ogrzewające promienniki.Czy jesienią korzystasz jeszcze z tarasu lub balkonu?

Funkcjonalnie i z pomysłem urządzony taras cieszy aż do jesieni. Żeby przedłużyć sezon o poranki i wieczory spędzane na zewnątrz, możemy skorzystać z ogrzewania zewnętrznego, które często wykorzystywane jest w restauracyjnych czy kawiarnianych ogródkach. Odpowiednio dobrane może nawet stanowić ozdobę tarasu lub balkonu.

Przenośne promienniki gazowe i elektryczneRozwiązaniem, które umożliwi wieczorne przesiadywanie na balkonie i tarasie, są gazowe lub elektryczne promienniki ciepła oraz elektryczne parasole grzewcze.

- Na rynku dostępne są gazowe promienniki rurowe o konstrukcji nośnej prostokątnej lub o konstrukcji cylindrycznej. Bez względu na kształt konstrukcji tego typu urządzenia zasada pracy jest identyczna - wyjaśnia Grzegorz Wnęk z GreenGas.
Żeby na tasie lub balkonie cieszyć się ciepłem z takiego urządzenia, nie musimy od razu go kupować, zwłaszcza że w takim przypadku liczyć się trzeba z wydatkiem rzędu od 500 do 2000 zł. Niektóre firmy umożliwiają wynajem promienników bez opłat dzierżawy. Jedynym warunkiem jest zakup minimalnej ilości gazu w butlach.

Meble i artykuły ogrodowe w Trójmieście- Do zasilania promienników rekomendujemy specjalną butlę napełnioną czystym propanem i z zaworem tzw. quick on. Propan zapewnia odpowiednie odparowanie gazu, a taki zawór proste, bezpieczne i szybkie podłączenie, niewymagające wyspecjalizowanych umiejętności - dodaje Grzegorz Wnęk.
Elektryczne promienniki ciepła są alternatywą dla gazowych odpowiedników. Są smuklejsze, przez co zajmują nieco mniej miejsca.

- W tym przypadku nie ma potrzeby wymiany butli z gazem. Dzięki temu obsługa promienników elektrycznych jest dużo łatwiejsza i czyni je bezpieczniejszymi w użytku. Ponadto części zewnętrzne są zabezpieczone, dzięki czemu zmniejsza się niebezpieczeństwo oparzenia - mówi Martin Kulczyk z Premium Dom i Ogród.

Wybieramy trwałe meble do ogroduOprócz promienników elektrycznych, dużą popularnością cieszą się parasole grzewcze. Taka lampa umożliwia ogrzanie do 17 m kw. powierzchni, więc ogrzeje nawet przestronny taras lub balkon. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w lampę led, która działa niezależnie od części grzewczej, w razie potrzeby może więc doświetlić przestrzeń.

  • Jednym ze sposobów na ogrzanie się na tarasie są przenośne promienniki gazowe.
  • Ciekawym rozwiązaniem są też parasole grzewcze, które dodatkowo mogą oświetlać przestrzeń.

Kominki zewnętrzneChociaż kominki kojarzą się głównie z wnętrzami, to ich walory cieplne można wykorzystać także na tarasie. Takie rozwiązanie ułatwi także stworzenie klimatycznej aranżacji tuż za progiem domu.

Tarasowe modele od tradycyjnych kominków różnią się przede wszystkim możliwością przeniesienia i zróżnicowaną formą. Mogą być opalane drewnem, na gaz lub biopaliwo.

  • Na małym balkonie świetni sprawdzi się nawet mały kominek na etanol.
  • Na dużym tarasie ogrodowym warto pokusić się o wykonanie większego paleniska, z którego korzystać można o każdej porze roku.

Osłoń się od wiatruDługim wieczorom spędzanym na tarasie lub balkonie sprzyjać będą także osłony, dzięki którym nie będzie nam straszny wiatr. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku okażą się te wykonane z pleksi.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31400 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19750 zł/m2
Gdynia Orłowo
19100 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
18000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21950 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
18800 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17800 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16600 zł/m2
Gdynia Orłowo
14000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane