• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Remont mieszkania w lecie? Zaplanuj działania już teraz

Joanna Stolp
29 kwietnia 2024, godz. 08:00 
Opinie (8)
Niektórym urlop kojarzy się wyłącznie z błogim lenistwem, inni natomiast traktują go jako świetną okazję do... remontu. Jeśli planujemy prace w wakacje, już teraz powinniśmy rozglądać się za ekipą. Niektórym urlop kojarzy się wyłącznie z błogim lenistwem, inni natomiast traktują go jako świetną okazję do... remontu. Jeśli planujemy prace w wakacje, już teraz powinniśmy rozglądać się za ekipą.

Niektórym urlop kojarzy się wyłącznie z błogim lenistwem, inni natomiast traktują go jako świetną okazję do... remontu. Okres wiosenno-letni obfituje w zmiany aranżacji domów i mieszkań, dlatego sprawdzamy, jak odpowiednio przygotować się do remontu oraz gdzie znaleźć fachowców.Czy zdarzyło ci się poświęcić urlop na remont?

Jak przyznają nasi rozmówcy, na ekipę remontową czeka się aktualnie ok. trzech miesięcy. Jeśli więc zdecydujemy się na zmiany we wnętrzu teraz, fachowcy będą do naszej dyspozycji w środku lata.

Jeśli nawet uda nam się znaleźć specjalistów z krótkim terminem oczekiwania, trzeba jeszcze pamiętać, że na projekt wnętrza lub skompletowanie wyposażenia też trzeba poczekać.

- Nasze dwie ekipy remontowe mają obłożenie na trzy miesiące w przód. Tzn. że najszybciej remont byłabym w stanie przeprowadzić komuś w lipcu i myślę że jest to taki średni czas czekania na dobrą ekipę. Oczywiście może się zdarzyć, że np. klient nie dostanie kredytu, remont się nie odbywa, a ekipa ma wolny termin znacznie szybciej - mówi Kinga Błońska z Emerent.


Trochę dłuższe terminy zakłada Michał Lewandowski z Pogotowia Remontowego.

- Z terminem oczekiwania jest bardzo różnie, jednak można przyjąć, że wynosi około pół roku, czasem skraca się do trzech miesięcy - mówi Michał Lewandowski.
Gotowe Mieszkanie deklaruje, że na ich ekipy nie trzeba czekać, ale za to fachowcy mogą dopiero rozpocząć prace, gdy powstanie projekt wnętrza.

- Czas na przygotowanie projektu uzależniony jest oczywiście od wielkości inwestycji. Im większe mieszkanie lub dom i im starszy budynek, tym dłużej może potrwać przygotowanie projektu - mówi Arkadiusz Landowski z Gotowe Mieszkanie.
Jak zmienić aranżację wnętrza za 500, 1 tys. lub 3 tys. zł? Jak zmienić aranżację wnętrza za 500, 1 tys. lub 3 tys. zł?

Gotowe Mieszkanie zakłada, że kompleksowy remont wykonywany przez ich ekipy trwa między trzy a cztery miesiące, ponieważ w pierwszej kolejności odtwarzają stan deweloperski. Termin może się wydłużyć, jeśli wybierzemy elementy wyposażenia, na które czeka się dłużej. Niezależnie od tego, ile trwają prace ekipy, czas remontu może się wydłużyć, jeśli czekamy na zgodę spółdzielni, administratora czy Energi.

- Jeśli robimy remont na rynku wtórnym i w miejsce płyty gazowej chcemy wstawić indukcję, czyli podłączamy siłę w mieszkaniu, to musimy wystąpić do Energii z wnioskiem o zwiększenie mocy przyłączeniowej. Bierze w tym udział również spółdzielnia, która podaje dotychczasowe warunki techniczne. Cała procedura trwa dość długo, bo około cztery tygodnie, więc warto to zaplanować na samym początku - dodaje Kinga Błońska.

Z jakim wyprzedzeniem trzeba kupić materiały i wyposażenie?W pierwszej kolejności trzeba zamówić materiały budowlane, potem elementy instalacyjne, a na końcu materiały wykończeniowe. Trzeba pamiętać, że na niektóre rzeczy czeka się długo, bo nawet 12 tygodni, i zamówić je odpowiednio wcześniej, by nie wydłużyło to czasu remontu. Do takich elementów należą przede wszystkim okna, drzwi, podłogi, sprowadzane spoza granic Polski płytki oraz wybrane elementy wyposażenia wnętrz, np. sofy, krzesła czy fotele.

Skąd wziąć sprawdzoną ekipę remontową? Skąd wziąć sprawdzoną ekipę remontową?

Decydując się na współpracę z ekipą, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kompetencje i doświadczenie. Duże znaczenie ma także słowność i terminowość. Decydując się na współpracę z ekipą, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kompetencje i doświadczenie. Duże znaczenie ma także słowność i terminowość.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy i gdzie jej szukać?- Jeśli ktoś przekłada pierwsze spotkanie trzy razy, to zapewne tak samo będzie wyglądała współpraca - termin odbioru remontu też będzie kilka razy przekładany - zauważa Kinga Błońska.
Decydując się na współpracę z konkretną ekipą, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kompetencje i doświadczenie. Duże znaczenie ma także słowność i terminowość.

- Warto sprawdzić, czy firma naprawdę istnieje i czy nie ma problemu z wystawieniem faktury. Nie zapominajmy także o podpisaniu umowy, w której będą zawarte najważniejsze informacje: kiedy rozpocznie się remont, jak długo będzie trwał oraz ile będzie kosztował. Uważam także, że bardzo dobrą praktyką jest rozliczanie się z firmą transzami za wykonane prace - dodaje Michał Lewandowski.
Sprawdźmy, czy dana ekipa jest w stanie zorganizować wszystkich potrzebnych wykonawców, czy musimy z każdym umawiać się z osobna.

- Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, czy fachowcy pracują na dobrych materiałach, czy po prostu czekają, aż klient kupi i je przywiezie, czy podpiszą umowę, czy wystawiają fakturę i czy dają gwarancję na wykonane prace - mówi Robert Gulewicz z GO-Estate.
Wybierając ekipę remontową, możemy skorzystać z polecenia znajomych lub architekta wnętrz albo znaleźć firmę w katalogu firm Trojmiasto.pl.Usługi remontowe - znajdź ofertę w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.plSpecjalistów oferujących swoje usługi znajdziemy także w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl. Ogłoszeń dotyczących remontów i wykończenia wnętrz jest tam ponad 400.

Wśród nich znajduje się kilkadziesiąt ofert profesjonalnego malowania wnętrz.Ponad 20 ogłoszeń dotyczy kompleksowych usług remontowych, uwzględniających np. montaż ścianek działowych i sufitów podwieszanych, szpachlowanie i malowanie, układanie glazury, wyburzenia, usługi hydrauliczne i elektryczne, montaż drzwi, okien i parapetów, wykończenie łazienek.Najtrudniej jest o specjalistę od kładzenia tapet. W naszym Serwisie Ogłoszeniowym są zaledwie trzy takie oferty, z czego dwie pochodzą od tego samego zleceniobiorcy.

Miejsca

Opinie (8)

 • W lato wolę plażę,dzisiaj remont to droga sprawa,sama kuchnia to po kosztach lekko 50k.

  • 3 6

 • Ja remont robie w maju - nigdy wiecej remontu w zimie. Zawsze urlop na remont - zaoszczedzone dni, kosztem zycia i zdrowia, ale jakos nie wierze ekipom remontowym - to cwaniackie lisy.

  • 2 2

 • ważne by tylko tu się ogłaszali a nie obklejali przystanków i słupów. Cenie normalne firmy z tymi terminami, oznacza to zaufanie

  niż ktoś randomowy "ze słupa"

  • 3 0

 • Pierwsze najważniejsze dostać urlop.

  • 1 1

 • Hhhh

  Lepiej nie robić remontu przy tych cenach to niedługo drugie mieszkanie będzie można kupić . Ale jeszcze będą czasy jak będą się prosic o robote . Ludzie sami sobie są winni zgadzając się na takie Cenny . Zwykła kuchnia materiały około 7 tys a robote liczą sobie calkowity koszt 30 tys gdzie tu sens . Wała ceny z kapelusza

  • 4 0

 • W 3 miesiące w przód? To chyba tacy nie za dobrzy. Mam swoją sprawdzoną wielokrotnie ekipę i termin bookować trzeba co najmniej na dwa lata w przód :)

  • 0 3

 • Widze ze juz sie wlaczylo lobby remontowe !!!

  Za milion monet,

  • 2 0

 • Bez jaj

  U mnie w bloku ekipa mieszkanie ok 35m już 5 miesiąc robi... To się pytam co to za ekipa.. ręce opadają.... A potem piękne fotki że oni tacy dobrzy i zdolni... A życie weryfikuje...

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Turniej Piłkarski Gedania Wrosystem Cup 2024

turniej
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane