• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak stworzyć kuchnię dopasowaną do ciebie? Poznaj nowoczesne rozwiązania modułowe ułatwiające organizację

30 stycznia 2024, godz. 09:00 
Relinges to firma, która projektuje i wykonuje kuchnie na wymiar, idealnie skrojone pod możliwości i potrzeby swoich klientów.
Relinges to firma, która projektuje i wykonuje kuchnie na wymiar, idealnie skrojone pod możliwości i potrzeby swoich klientów.

Kuchnia to ta przestrzeń, w której dobra organizacja jest szczególnie ważna. Nieprzemyślane rozmieszczenie szafek i systemów do przechowywania sprawi, że serce twojego domu będzie miejscem ciągłego bałaganu i narastającej frustracji. Właśnie dlatego tak ważne jest, by dostosować kuchnię ściśle do metrażu, stylu życia i potrzeb domowników. Uniwersalne rozwiązania zwykle nie zdają tu egzaminu. Znacznie lepiej sprawdzają się natomiast systemy stosowane w kuchniach na wymiar, zapewniające dużą elastyczność. Z ich pomocą przekształcisz kuchnię w miejsce spełniające wszystkie twoje oczekiwania - bez konieczności chodzenia na kompromisy.



Zapomnij o chaosie w spiżarni dzięki systemowi cargo



Domowa spiżarnia w niefunkcjonalnej kuchni zwykle jest prawdziwym utrapieniem. Zapasy trzymasz w rzędach, by nie marnować przestrzeni. W efekcie często okazuje się, że szukany produkt tkwi gdzieś za stosem innych artykułów. Rozpoczyna się więc maraton wyciągania i odkładania wszystkiego na miejsce.

To duże marnotrawstwo czasu, energii i pieniędzy, bo przy tym chaosie łatwo zapomnieć o niektórych artykułach, przegapiać terminy ważności, a tym samym trudno uchronić się przed cyklicznym wyrzucaniem niezużytych produktów. Nie wspominając już o tym, że taka organizacja sprzyja narastaniu bałaganu.

Z pomocą przychodzi jednak system cargo - rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni szafki bez ciągłej frustracji i ciągłego przekładania rzeczy. Co więcej, nie ma znaczenia, jak dużą kuchnią dysponujesz - cargo dopasujesz do dowolnego metrażu.

Pierwsza możliwość to system Tandem firmy Peka, za pomocą którego stworzysz swój domowy, pakowny magazyn. I nie jest to przesada, bo udźwig półek wynosi nawet do 85 kg. Szafka będzie otwierać się jak lodówka, a produkty ustawisz w koszach umieszczonych we wnętrzu oraz na drzwiach. Tandem zapewnia przejrzystość i wygodny dostęp do każdego z artykułów. Co więcej, jeśli taka powierzchnia przechowywania wciąż jest dla Ciebie za mała, możesz zestawić dwa systemy obok siebie i stworzyć Tandem Depot.

A co, gdy dysponujesz niewielką przestrzenią i każdy centymetr w twojej kuchni jest na wagę złota? Tutaj może sprawdzić się cargo Dispensa, czyli wysuwany system z półkami. Dzięki niemu zgromadzisz zapasy w jednej przestrzeni i po pociągnięciu za front będziesz mieć do nich wygodny dostęp z obu stron.

Dodajmy jeszcze, że robiąc meble na wymiar, wykorzystasz maksymalnie nawet minimalną i trudno dostępną przestrzeń, a taki system możesz zamontować nawet w szafce o szerokości 15 centymetrów i rozmieścić modułowe kosze według swojego uznania. Zyskasz możliwość łatwego zachowania porządku, wygodnego zarządzania zapasami i przyjemniejszego gotowania - bez nerwowego szukania kolejnych produktów

  • Dobrze dobrane systemy cargo ułatwią organizację każdej kuchni. / <a data-tklik="537470" target="_blank" href="https://peka.pl/">peka.pl</a>
  • Dobrze dobrane systemy cargo ułatwią organizację każdej kuchni. / <a data-tklik="537470" target="_blank" href="https://peka.pl/">peka.pl</a>

Nie marnuj miejsca na puste strefy w narożnej szafce - zamontuj wysuwane półki



Kolejnym problematycznym miejscem w kuchni są szafki narożne. Zapewniają naprawdę dużo miejsca do przechowywania. Wydają się więc idealną przestrzenią na gromadzenie w nich przedmiotów o dużych gabarytach, takich jak garnki czy patelnie. W przypadku szafek narożnych trudno jednak dostać się do elementów umiejscowionych w głębi. Zwykle więc albo rezygnujesz z zagospodarowania najodleglejszych zakamarków, albo skazujesz się na stały maraton klękania przed szafką, wyciągania, przekładania i odkładania zgromadzonych tam przedmiotów.

Możesz to jednak łatwo zmienić, montując w narożnej szafce system ruchomych półek. Wybierając takie rozwiązania jak LeMans, Magic Corner, Revo czy Obrotnice firmy Peka, zyskasz błyskawiczny dostęp do każdego garnka w twojej szafce narożnej. Udźwig do 50 kg pozwala Ci przy tym wykorzystać je nawet do naprawdę ciężkich elementów wyposażenia kuchni, takich jak brytfanny czy patelnie.

  • Przykładowe systemy szafek narożnych / <a data-tklik="537470" target="_blank" href="https://peka.pl/">peka.pl</a>
  • Przykładowe systemy szafek narożnych / <a data-tklik="537470" target="_blank" href="https://peka.pl/">peka.pl</a>

Zapanuj nad bałaganem w szafkach z prostym organizerem



Jeśli męczy cię bałagan w kuchennych szufladach, możesz zastosować prosty organizer zbudowany na zasadzie ramek i podziałów. SpaceFlexx - bo tak nazywa się to rozwiązanie - pozwoli ci poskromić dotychczasowy chaos powstały za sprawą przechowywania w jednym miejscu przedmiotów o różnych rozmiarach.

Ze SpaceFlexx nie tylko zachowasz porządek praktycznie bez wysiłku, ale też łatwo znajdziesz potrzebne Ci elementy i wyciągniesz je jednym ruchem. Co więcej, przegródki możesz wyprać w pralce, dlatego bez wysiłku zadbasz o utrzymanie wnętrz szuflad w czystości.

Organizer SpaceFlexx pomoże zorganizować wnętrze kuchennych szafek. Organizer SpaceFlexx pomoże zorganizować wnętrze kuchennych szafek.

Jak wdrożyć indywidualne systemy do swojej kuchni?



Podoba ci się wizja kuchni, w której każdy element dopasowany jest do ciebie i spełnia wszystkie Twoje oczekiwania? Możesz sprawić, by stała się rzeczywistością! Pomoże ci w tym Relinges - firma, która już od dwóch pokoleń projektuje i wykonuje kuchnie na wymiar.

Misją Relinges jest tworzenie kuchni, które współgrają ściśle z tobą, twoimi potrzebami i możliwościami - tak, by w pełni wykorzystać każdy skos, wnękę i dostosować kuchnię do twoich nawyków oraz preferencji estetycznych. To właśnie dlatego Relinges wykorzystuje w swoich realizacjach opisane wyżej rozwiązania firmy Peka i czuwa nad każdym etapem spełniania marzenia o idealnej kuchni - od projektu, przez realizację, aż po montaż.

Dołącz do grona ponad 4,5 tys. osób, które cieszą się swoją idealną kuchnią. Skontaktuj się z Relinges i powiedz, czego potrzebujesz, a producent kuchni na wymiar zajmie się resztą!

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Premiera inwestycji - Jasieny

dni otwarte

Dzień otwarty inwestycji Doki

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24100 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29500 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22650 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18100 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16150 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15850 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane