Jak urządzić komfortowe mieszkanie?

Wybierając wyposażenie mieszkania lub domu warto skupić się na potrzebach użytkowników.
Wybierając wyposażenie mieszkania lub domu warto skupić się na potrzebach użytkowników. mat. prasowe Mebloo/Fabryka Sypialni

Urządzając mieszkanie warto wziąć pod uwagę nie tylko wizualne kwestie, ale także komfort późniejszego użytkowania. Pomoże w tym niebanalne i odpowiednio dopasowane wyposażenie.Niezależnie od tego, czy chcemy zaaranżować niewielkie mieszkanie czy przestronny dom, warto zadbać o to, by zastosowane rozwiązania i zaplanowane wyposażenie sprzyjało komfortowi użytkowania.

Ponadczasowa strefa dziennaPrzestrzeń dzienna jest miejscem, z którego korzystają nie tylko domownicy, ale również goście. Nic więc dziwnego, że niezmiernie ważne jest, by ta strefa została odpowiednio zaplanowana, a jej użytkownicy czuli się w niej dobrze.

Aktualne trendy przewidują otwartą przestrzeń dzienną, w której znajduje się miejsce do relaksu, jadalnia czy kuchnia. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych domach oraz pozwala na przenikanie się różnych funkcji. W takiej sytuacji warto zadbać zarówno o strefę wypoczynkową, w której nie powinno zabraknąć wygodnej sofy lub narożnika oraz stolika kawowego, jak i jadalniano-kuchenną, w której najważniejszą rolę odgrywa stół z krzesłami.

- Wybierając konkretne rozwiązania do strefy dziennej, warto zadać sobie pytanie, w jaki sposób będziemy spędzać tam czas. Nie bez znaczenia jest także liczba użytkowników wnętrza oraz ich wiek. To właśnie od stylu i sytuacji życiowej, a także od przyzwyczajeń powinniśmy uzależnić zakup i ustawienie poszczególnych mebli - doradza pan Karol, ekspert z salonu Mebloo.
Przykładowo, strefa dzienna dla rodziny lub osób, które często zapraszają gości powinna uwzględniać przestronną, najlepiej narożną kanapę oraz duży stół jadalniany. Osoby urządzające niewielkie mieszkania powinny natomiast zwrócić przede wszystkim uwagę na rozwiązania kompaktowe - sofy z funkcją spania, wygodne krzesła i rozkładane stoły, które mogą służyć nie tylko do spożywania posiłków, ale też ich przygotowania - jako dodatkowy blat roboczy lub stanowić domowe miejsce pracy.

Ważną rolę w aranżacji wnętrza odgrywa wybór mebli o dopasowanych i nieprzeskalowanych wymiarach z zachowaniem proporcji w stosunku do powierzchni, jaką dysponujemy.

Bogata oferta wyposażenia w Mebloo sprawia, że niezależnie od preferencji, możemy wybrać rozwiązania szyte na miarę. Warto podkreślić, że produkty znajdujące się na ekspozycji mogą zostać spersonalizowane pod względem rozmiaru, kolorystyki lub tkanin czy detali.Sypialnia szyta na miaręKolejnym miejscem w domu, którego aranżacja ma wpływ nie tylko na komfort, ale także na zdrowie użytkowników, jest sypialnia. Odpowiada ona za odpoczynek i regenerację organizmu po całym dniu.

Podstawową kwestią jest wybór odpowiedniego materaca. Ten najbardziej wygodny będzie dla każdego inny i uzależniony od wzrostu, wagi czy problemów zdrowotnych. Dopasowanie typu materaca do potrzeb użytkownika może bowiem łagodzić bóle mięśniowe lub stawowe oraz ułatwiać zasypianie.

- Najlepszy materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki i jednocześnie dopasowany do konkretnego kręgosłupa. Dzięki zapewnieniu odpowiedniego podparcia, kręgosłup w pozycji leżenia na plecach zachowuje fizjologiczny kształt litery S - mówi pani Kinga, ekspertka z salonu Fabryka Sypialni.

W salonie Fabryka Sypialni można przetestować dostępne w salonie modele materacy, a specjaliści doradzą, które rozwiązanie jest dla naszego zdrowia i komfortu najlepsze.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Olga Drenda wykład + Q&A
Olga Drenda wykład + Q&A
wykład , spotkanie
gru 7
poniedziałek, g. 18:00
Online
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi'21 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
22150 zł/m2
Gdynia Orłowo
16250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14200 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
11400 zł/m2
Sopot Górny Sopot
10650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
9350 zł/m2
Gdańsk Przymorze
9200 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane