Wiadomości

Jeden mebel, ale królewski

Fotel? Szezląg? Na wysokości pleców ma wygięcie, żeby można było oprzeć się wygodnie. Kolor i wzór tapicerki można wybrać. Produkt BRF. Do kupienia w Concept Studio za 3950 złotych.
Fotel? Szezląg? Na wysokości pleców ma wygięcie, żeby można było oprzeć się wygodnie. Kolor i wzór tapicerki można wybrać. Produkt BRF. Do kupienia w Concept Studio za 3950 złotych. fot.materiały prasowe

Dobór mebli do domu to wyzwanie. Teoretycznie wiadomo czego potrzeba: kanapa, stół, krzesła, szafa... Na dodatek w sklepach meblowych wybór jest ogromny. A jednak chciałoby się czegoś więcej!

Mahoniowe, dwufunkcyjne krzesło. I nie takie drogie: 399 zł. Do kupienia w Royal Decor.
Mahoniowe, dwufunkcyjne krzesło. I nie takie drogie: 399 zł. Do kupienia w Royal Decor. fot.materiały prasowe
Latający dywan jak żywy! Pod spodem ma niewielką wypukłość, aby siedząca na nim osoba miała wrażenie, że leci. Projekt eero aarnio. Cena od 3495 zł. Do kupienia w mesmetric.
Latający dywan jak żywy! Pod spodem ma niewielką wypukłość, aby siedząca na nim osoba miała wrażenie, że leci. Projekt eero aarnio. Cena od 3495 zł. Do kupienia w mesmetric. fot. materiały prasowe
Chciałoby się tworzyć własne wnętrze, a nie odtwarzać pomysły sąsiadów, przyjaciół i rodziny oraz te układy mebli, które widzieliśmy w kolorowej gazecie czy na zdjęciu z zestawem mebli od jednego producenta.

Czasem, żeby wnętrze było wyjątkowe i jedyne wystarczy jeden mebel. Jeden taki, który będzie kosztował więcej, ale narobi we wnętrzu... pozytywnego rabanu. Wszyscy będą patrzeć tylko na niego. I co z tego, ze wokół będzie typowa kanapa, prosty regał i kawowy stolik. Dzięki niemu wnętrze będzie wyjątkowe.

Takie meble można kupić też w Trójmieście. Sprzedawcy przyznają, że mają klientów (a ci klienci mają... portfele), którzy potrafią tak zachwycić się nietypowym meblem, że pod wpływem impulsu, ale i z pełnym przekonaniem, kupują "dziwaka" od ręki.

- Szukanie takich mebli to coś więcej niż konieczność "urządzenia się". Może się zdarzyć, że zapragniemy posiadania mebla, tak jak może się to zdarzyć w przypadku dzieła sztuki. Bo przecież ciekawy mebel we wnętrzu to też sztuka - ocenia Marcin Konopka, architekt z Ministerstwa Spraw we Wnętrzach. - Jako społeczeństwo powinniśmy stawiać na oryginalność, także we wnętrzach, bo dzięki temu unikniemy formatowania. A z naszej praktyki wynika, że zakup oryginalnego w formie lub funkcji wyposażenia świadczy o kreatywności i otwartości właściciela wnętrza. Do tego trzeba mieć osobowość.

Stolik do nowoczesnego wnętrza. Jak transformers. Biały lakier, białe szkło i chrom. Do kupienia w BoConcept za 2895 zł.
Stolik do nowoczesnego wnętrza. Jak transformers. Biały lakier, białe szkło i chrom. Do kupienia w BoConcept za 2895 zł. fot.materiały prasowe
Komoda telefoniczna z palisandru indyjskiego. Idealna też do przedpokoju, żeby przysiąść przy zakładaniu butów. Royal Decor, 1399 zł.
Komoda telefoniczna z palisandru indyjskiego. Idealna też do przedpokoju, żeby przysiąść przy zakładaniu butów. Royal Decor, 1399 zł. fot.materiały prasowe
Fotel Nemo. Producent DRIADE. Jest dostępny także w droższej, obrotowej wersji. Do kupienia przez internet, cena ok. 5 tys. zł.
Fotel Nemo. Producent DRIADE. Jest dostępny także w droższej, obrotowej wersji. Do kupienia przez internet, cena ok. 5 tys. zł. fot.materiały prasowe
Nie możesz na siebie patrzeć? Zamknij lustro. Rzeźbiona, mahoniowa rama. Do kupienia w Royal Decor, 799 zł.
Nie możesz na siebie patrzeć? Zamknij lustro. Rzeźbiona, mahoniowa rama. Do kupienia w Royal Decor, 799 zł. fot.materiały prasowe

Opinie (33) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.