• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kamienna Grobla

typ zabudowy
wielorodzinna, inwestycyjna
realizacja
do I kw. 2025 r. planowana
metraż
24 do 139 m2
sprzedaż
planowana 

Opis inwestycji

Kamienna Grobla powstanie przy nabrzeżach Motławy na Dolnym Mieście. Do ścisłego Śródmieścia Gdańska i jego historycznych atrakcji dojść można spacerem. Oznacza to także możliwość korzystania z szerokiej oferty kulturalnej, rozrywkowej i gastronomicznej tej części miasta.

Z kolei Dolne Miasto to dzielnica z unikatowym klimatem, położona w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych nad Opływem Motławy. Szeroko zakrojona i wielokrotnie nagradzana rewitalizacja sprzed kilku lat uporządkowała przestrzeń i nieco zmieniła nastrój tego miejsca. Kolejne inwestycje planowane są w ramach dużego partnerstwa prywatno-publicznego w wyniku, którego w dzielnicy powstanie nowa infrastruktura, obiekty użyteczności publicznej oraz budynki mieszkaniowe.

Inwestycja Kamienna Grobla w głównej mierze będzie rewitalizacją i nadbudową historycznych budynków dawnej fabryki, której historia sięga zamierzchłych czasów przedwojennych i która także kilkanaście lat temu była miejscem produkcji galanterii skórzanej i równolegle ciekawych spotkań kulturalnych, rozrywkowych, biznesowych.

W rewitalizowanym zespole powstaną 33 luksusowe apartamenty loftowe o powierzchni od 39,5 do 139 m kw. Łącznik pomiędzy tymi budynkami zostanie odnowiony, będzie on przeszklony, by podkreślić nowoczesny i industrialny charakter inwestycji.

Od strony ulicy Jałmużniczej kompleks uzupełni zupełnie nowy budynek z 32 niewielkimi mieszkaniami typu studio (od 24 do 53 m kw.).

Projekt rewitalizacji i rozbudowy powstał w pracowni Pote Architekci.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Artykuły

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Jagiellońskiej 13

spotkanie, dni otwarte