Wiadomości

Kokoszki, Karczemki, Kiełpino. Coraz więcej zabudowy mieszkaniowej

Po tym, jak domami i budynkami wielorodzinnymi zabudowane zostały Karczemki , nowymi inwestycjami zapełniać zaczynają się także Kokoszki . Ze względu na dużą liczbę niezabudowanych działek w najbliższych latach miejska tkanka zapewne będzie tu gęstnieć. Przybywać będzie tu nie tylko domów jednorodzinnych, ale także osiedli z budynkami wielorodzinnymi.Kokoszki:

to bardzo dobre miejsce do zamieszkania 30%
trudno mi się wypowiedzieć, nie znam tej części miasta 23%
nie da się tu wygodnie mieszkać 47%
zakończona Łącznie głosów: 815
Kokoszki i Karczemki wydają się odległą od centrum lokalizacją, jednak ich zaletą jest łatwy dostęp zarówno do Śródmieścia Gdańska przez al. Armii Krajowej, jak i do Wrzeszcza - przez ulicę Budowlanych i Słowackiego lub obwodnicę i Słowackiego.

Mimo pozornie mało zwartej zabudowy w Kokoszkach i Karczemkach dostępna jest pełna infrastruktura osiedlowa - od małych osiedlowych sklepów przez markety, szkołę, przedszkola po kościół.

Kokoszki i, zgodnie z oficjalnym podziałem administracyjnym, znajdujące się na ich terenie Karczemki i Kiełpino Górne przyłączone zostały do Gdańska 1 stycznia 1973 roku. Był to teren, gdzie działało sporo zakładów przemysłowych, między innymi od 1971 roku Gdański Kombinat Budowy Domów, który był wykonawcą i twórcą prefabrykatów betonowych m.in. dla takich osiedli jak Żabianka, Zaspa, Suchanino, Morena, Chełm, Orunia. Po wschodniej stronie dzielnicy powstała w tym okresie istniejąca do dzisiaj zabudowa mieszkaniowa dla pracowników.

Również dzisiaj powstają tu nowe miejsca pracy - m.in. w kompleksie biurowym Kokoszki Office czy w całej obejmującej obszar 26,5 ha Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która częściowo położona jest na terenie dzielnicy.

Osiedle StartZalety i perspektywy dzielnicy podkreśla też Rafał Zdebski z firmy Inpro, która przy ulicy Nowatorów zaczyna właśnie budować dwuetapowe osiedle Start.

- Uważamy tę lokalizację za bardzo przyszłościową. To dobre miejsce, nie tylko ze względu na niewielką odległość od lotniska i obwodnicy, ale także ze względu na miejsca pracy, które wciąż powstają w nowych biurowcach i obiektach przemysłowych w tej części miasta - ocenia Rafał Zdebski. - Poza tym to kompletna dzielnica, w której już jest cała infrastruktura potrzebna do wygodnego życia na co dzień.

Czytaj także: ile kosztują niewielkie domki w Trójmieście i okolicach


Na terenie działki właśnie trwają prace rozbiórkowe, niebawem powstanie wykop pod pierwszy budynek. W ramach pierwszego etapu powstaną tu cztery budynki trzy- i pięciokondygnacyjne, w których w sumie znajdzie się 157 mieszkań w układzie od jedno- do czteropokojowych i trzy lokale handlowo-usługowe. Na terenie inwestycji powstanie też plac zabaw i specjalnie zaprojektowane tereny zielone.

Mieszkania w budynkach z pierwszego etapu gotowe będą do odbioru w II kwartale 2021 roku. Według wstępnego harmonogramu za około rok-półtora rozpocznie się budowa kolejnego etapu. Obecnie ceny metra kwadratowego zaczynają się tutaj od 5500 zł.

Nova Fundamentova - inwestycja GPEC-u
Bardziej kameralną inwestycję na swojej działce, na której w przeszłości znajdowała się infrastruktura ciepłownicza, zacznie niebawem realizować GPEC. Aby możliwa była budowa, konieczna była wcześniej zmiana planu miejscowego - wcześniej teren miał przeznaczenie przemysłowe, a nie mieszkaniowe. Firma, chociaż na co dzień nie zajmuje się budownictwem mieszkaniowym, budowy domów się nie boi.

- Co roku przeprowadzamy z sukcesem ponad 300 inwestycji budowlanych - wyjaśnia Marcin Lewandowski, prezes zarządu w Grupie GPEC. - Mamy doświadczenie w nietypowych projektach typu przyłączenie miasta Sopotu do miejskiej sieci ciepłowniczej w środku sezonu wakacyjnego czy przewiert pod obwodnicą bez wstrzymania ruchu drogowego.
Nova Fundamentova to niewielkie osiedle domów w zabudowie szeregowej i mieszkań o powierzchni od 48 do 107 m kw. W pierwszym etapie powstanie pięć budynków w zabudowie szeregowej (cztery domy i dwa mieszkania). Wszystkie lokale zostały zarezerwowane na etapie przedsprzedaży, prace budowlane rozpoczną się tu na przełomie III i IV kwartału tego roku.

- Przewidujemy oczywiście drugi etap inwestycji. Ruszy on najprawdopodobniej w IV kwartale tego roku. W sumie w ramach osiedla Nova Fundamentova chcemy wybudować 19 segmentów, z czego najpierw powstanie pięć. Tak jak w obecnej fazie inwestycji, także w drugim etapie chcemy podzielić część segmentów na mieszkania - informuje Piotr Dembiński, dyrektor handlowy w Grupie GPEC.
Ceny nieruchomości znane będą po rozpoczęciu sprzedaży drugiego etapu inwestycji.

Pojedyncze oferty na Karczemkach
Ostatnie trzy mieszkania o powierzchniach od 43,1 do 103,4 m kw. dostępne są w ramach inwestycji Osiedlowa II dewelopera City House, który w tym obszarze od lat realizuje kolejne inwestycje mieszkaniowe. Budynek powstał obok kościoła, przy ul. św. Brata Alberta. Mieszkania są gotowe do odbioru, a cena metra waha się od 5660 do 6960 zł.

Ostatni niewielki dom jest w trakcie budowy przy ulicy Kalinowej 49 . Budowa jest kontynuacją zrealizowanego przez tego samego dewelopera (Fame S.C.) szeregu domów przy ulicy Kalinowej. Budynek będzie miał 109 m kw., pięć pokojów, dwa balkony, dwa miejsca postojowe, ogródek i kosztuje 649 tys. zł. Zakończenie budowy planowane jest na I/II kwartał 2020 roku.

Na terenie Kokoszek i Karczemek buduje także deweloper 3city Estate. Przy ulicy Osiedlowej na nieco oddalonych od siebie działkach powstają za jego sprawą w sumie 32 domy w zabudowie bliźniaczej o metrażach od 120 do 143 m kw. Wszystkie one są sprzedane lub zarezerwowane. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wykańczanych właśnie domów przy ulicy Szafranowej (tuż obok terenu, gdzie budował będzie GPEC).

U tego dewelopera dom można zarezerwować tylko przy ulicy Kalinowej , w ramach inwestycji Kalinowa II.

- Powstanie tu w sumie 12 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 125 m kw. na działkach o wielkości od 230 do 380 m kw. Wszystkie domy będą miały garaże. Ich oddanie do użytkowania planowane jest na IV kwartał 2020 roku. Domy sprzedawane są w cenie 549 tys. zł - wyjaśnia reprezentująca dewelopera Maja Leszman-Salamenta.

Domy w Kiełpinie Górnym
Ta część Kokoszek od lat zabudowywana jest w zasadzie tylko domami jednorodzinnymi. Nie inaczej jest w przypadku dwóch powstających tu właśnie inwestycji.

Pierwsza z nich to szereg czterech domów przy ulicy Wiosennej 38 . Jego deweloperem jest firma Marco Inwestycje. Z czerech trzykondygnacyjnych domów o powierzchni 130 m kw. na sprzedaż pozostały dwa - w tym jeden segment zewnętrzny z większym ogródkiem. Klucze niebawem zostaną przekazane mieszkańcom. Ceny nieruchomości to 570 i 690 tys. zł.

Z kolei przy ulicy Egiertowskiej , za Tawerną Grecką Lukullus, za sprawą realizującego dotąd inwestycje w Warszawie dewelopera Inart powstaje osiedle domów w zabudowie bliźniaczej o nazwie Malachitowe Wzgórze. Budowa już jest na etapie stanu surowego otwartego, ale oferta dopiero zostanie wprowadzona do sprzedaży.

W pierwszym etapie powstaje 13 budynków dwulokalowych (czyli razem 26 dwukondygnacyjnych mieszkań). Każde z nich ma 158 m kw., w tym garaż. Każdy lokal powstaje na działce o powierzchni około 400 m kw.

- Docelowo w ramach tej inwestycji planujemy 80 domów, a także budynki wielorodzinne. Inwestycja będzie powstawała w etapach. Domy powstające w pierwszym etapie będą gotowe do odbioru w III kwartale 2020 roku, ich ceny rozpoczynają się od 799 tys. zł za dom z garażem - informuje reprezentująca dewelopera Maja Leszman-Salamenta.

Ogłoszenia. Nowe domy i mieszkania w kokoszkach, Karczemkach i Kiełpinie Górnym

Nowa kameralna inwestycja
599 000 zł
Gdańsk Kiełpino Górne
Nowa kameralna inwestycja
Okazja ostatni dom szeregowy narożny
659 000 zł
Gdańsk Karczemki
Mieszkanie - Gdańsk Kiełpinek
511 022 zł
Gdańsk Kiełpinek

Opinie (174) 2 zablokowane

Wszystkie opinie

 • (4)

  Super okolica, dojazd dobry, a nie śmierdzi od Szadółek

  • 56 48

  • A za to śmierdzi jajem z zakładów celulozowych? (2)

   • 21 8

   • A przy poludniowym wietrze i z Szadółek

    • 19 2

   • Nie i nie

    • 1 0

  • 3k powinno znaczyć 3000 za metr

   • 15 1

 • (9)

  Fenomen. Kraj wg GUS powoli się wyludnia. W Gdańsku mniej więcej liczba zameldowanych się nie zmienia a mieszkań buduje się na potęgę.

  • 94 6

  • jak nie masz dzieci to nie masz po co się meldować.

   • 15 6

  • Polowa trojmiasta zameldowana jest na mazurach (1)

   Widać po rejestracjach. Mieszkania drozeją bo ludzie kupują już drugie, trzecie mieszkanie.. wszyscy nagle stali sie inwestorami :)
   Druga sprawa ze Polska się wyludnia a pokolenie wyzu ma teraz srednio 65 lat to ludzie, ktorzy zajmuja mieszkania w takich dzielnicach jak Zaspa, Przymorze.. Proponuje pogadac z jakims ksiedzem na przymorzu. Srednio w roku do domu ojca odchodzi cały blok ludzi a chrztów jest moze kilkanaście

   • 58 2

   • Zabawa się zacznie

    Jak WIBOR skoczy na 7% Kupisz wówczas 3 w cenie 2.

    • 24 3

  • Coraz więcej mieszkań kupuje się w celach inwestycyjnych (1)

   Rekordzista kupił chyba ponad sto mieszkań od jednego developera płacąc gotówką :)
   Centrum i nizina nadmorska stają się drogie i hałaśliwe, więc mieszkańcy wynoszą się do spokojniejszych dzielnic a ich miejsce zajmuje biznes i turyści. Wciąż też trwa migracja ze wsi do miast i z małych miast do większych. Przyrost naturalny w tym rejonie też jest wyższy niż gdzie indziej. Do tego rozwój gospodarczy przyciąga pracowników, zarówno naszych jak i z Ukrainy. To wszystko mocno podkręca popyt na lokale.

   • 35 5

   • Centrum i dzielnice nadmorskie zrobily sie prestizowe. Pisanie takich bzdur nie ma sensu.

    • 0 1

  • Bo ludzie maja po kila mieszkan

   • 9 2

  • ...

   a te zad*pia to jeszcze Gdańsk? :)

   • 8 10

  • Ponad połowa to mieszkania na wynajem krótkoterminowy (1)

   Zwróć uwagę szczególnie na Dolne Miasto i Wyspę Spichrzów. Tam wszystko co ostatnio wybudowano czy jest teraz w budowie to mieszkania i apartamenty pod wynajem, co niestety ma negatywny wpływ na ceny mieszkań, bo głównie przez to tak one w Gdańsku podrożały.
   W związku z tym, że niektóre miasta na zachodzie już walczą z tego typu praktykami ciekaw jestem co będzie, jak bańka wynajmu krótkoterminowego pęknie bo np. wprowadzą prawo, które tak będzie to utrudniać, że przestanie to być opłacalne.

   • 17 3

   • Będzie paniczna wyprzedaż mieszkań.

    Akurat mieszkania w centrum to zawsze będą miały popyt. Ale wszystko dalej niż 2km od centrum to wtopa i to gruba.

    • 0 1

 • Kiedy tramwaj do Karczemek ? (4)

  Środkiem AK można puścić - do centrum byłoby dużo szybciej niż Nową Bulońską !!!

  • 74 17

  • Bez sensu to

   Miały być tereny przemyslowe

   • 5 6

  • Pamiętaj, że proste i oczywiste rozwiązania są najtrudniejsze do realizacji

   • 17 0

  • To byłoby super!

   Sama PKMka nie wystarcza i nie jedzie prosto do centrum.

   • 7 2

  • Tak, to miałoby sens ale gdyby była też druga linia z bukonskiej przez nowa politechniczna do Wrzeszcza. Tramwaj można by tam puścić i do ul nowej warszawskiej.ale chyba niestety nie ma nawet takich planów narazie

   • 2 0

 • Linie wysokiego napięcia, Szadolki, największa spalarnia śmieci, obwodnica, korki... (5)

  Nie no, super miejsce do zamieszkania z rodziną w apartamencie 36 m2 w kredycie na 30 lat.

  • 98 33

  • masz 40 lat i mieszkasz z mamą i Ci pierze ciuchy, tak? (4)

   We wzięciu kredytu nie ma nic złego, przynajmniej będąc młodym można godnie żyć a nie zbierać do starości i mieszkać jak Ty z mamą.

   • 22 28

   • Nie rozumiem co jest złego w mieszkaniu z mamą... (3)

    Ludzie od zawsze żyli w stadach i wielopokoleniowych rodzinach. To są same plusy, starsze pokolenie zajmuje sie wnukami pożniej one zajmują się starszymi i wszyscy żyją szczęśliwie. Niestety obecny ktoś narzucił nam że mamy jak najszybciej wyprowadzić się od rodziców. Oczywiście jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Musimy cięzko zapierniczac na kredyt pozniej na nianke dla dzieci a na koncu opieke dla seniora, samochod zeby co tydzien odwiedzic rodzico itd... W wielpokoleniowej rodzinie wystarczy jeden odkurzacz, jedna pralka a tak kazdy "MUSI" kupić swoję

    • 46 12

    • Umiesz robić coś poza narzekaniem jaki ten świat jest zły i okrutny? :)

     • 8 6

    • w mieszkaniu z mamą, zła jest mama, ewentualnie teściowa

     chyba że twoja nie zrzędzi, mojej sie nie da słuchać na spokojnie. A przynajmniej ja nie potrafię. Muszę mieszkać bez starych. Może zamieszkam z nimi jak będą mieli po 80 lat, żeby się nimi zająć. Póki co nie muszę.

     • 2 0

    • a jak przyjmujesz "koleżankę" to co mama na to ? korki wkłada do uszu ?

     • 0 0

 • (5)

  Tak jest, wyprowadzajmy się na zad*pie, a potem narzekajmy, że stoimy w korkach po 2 godziny. Dlaczego nigdy nie uczymy się na błędach innych? W USA przerabiali to już 50 lat temu.

  • 72 25

  • Czyli jesteśmy jakieś 50 lat za stanami (1)

   • 13 1

   • To i tak całkiem nieźle, myślałem, że wiecej

    • 7 1

  • Bo każdy myśli, że on akurat nie bedzie

   Przecież oglądali okolice, w niedzielne przedpołudnie i korków nie było

   • 16 1

  • Problem nie polega na tym, że mieszkania buduje się na obrzeżach miasta.

   Problem polega na tym, że buduje się tam tylko mieszkania.
   Gdyby przy Grunwaldzkiej w Oliwie nie upchano wszystkich biurowców tylko postawiono by je na peryferiach, wówczas ruch na drogach rozłożyłby się i nie byłoby korków.

   • 26 0

  • jakby wszyscy byli w stanie zapłacić dychę za metr w centrum to mieszkania byłyby po 2 dychy

   i znów nie byłoby ich stać. Ludzie nie kupują mieszkań na za.upiach dlatego że lubią za.upia tylko dlatego że nie mają kasy. W cenie 30 metrów w centrum masz 50 na obrzeżach miasta. Poza tym mnóstwo firm zlokalizowanych jest w okolicach obwodnicy.

   • 16 0

 • Poza niektórymi przykładami (2)

  te domki są małe jak małe mieszkania. Małe pokoiki, a działka taka, że kota możesz tylko wypuścić. Ceny z kosmosu i później to stoi a nie jest sprzedawane. Ale deweloperzy wymyślili sobie, że ktoś kupi beznadziejną architekturę i małe klitki w środku za 600 tys złotych i więcej. Pozatym często nie ma tam żadnych dróg dojazdowych. Całe życie po piachu jeździć... hehehehe. Ten artukuł sponsorowany i tak niczego nie zmieni. Te przykłady z tego materiału to głos rozpaczy deweloperów, którzy nie mogą sprzedać swoich zbudowanych już dziwolągów.

  • 91 12

  • Deweloperzy i tak sprzedadzą tam domy i mieszkania po cenie wystawionej a ludzie to kupią. Różnice robi 2 tysiące na metrze a nie patrzenie ile będą dojeżdżać do pracy. Na terenie kokoszek czy karczemek są jeszcze pojedyncze działki 1000 m2 które można kupić pod budowę domu. Do obwodnicy takich działek nie ma a jeśli się zdarza do 800-1000 zł za m2, a na karczemkach czy kokoszkach tylko .... 250-350.

   • 21 3

  • Mieszkania.

   Właścicielem niektórych działek - GP EC i jesteśmy w domu.

   • 0 0

 • Dogęścić zabudowe wolnych parceli w letniewie, zaspie, nawet stogach bo to i tak bliżej "miasta". (4)

  Najlepiej postawić osiedle w szczerym polu, potem pretensje do miasta że nie ma drogi czy komunikacji;)
  Smutne jest natomiast proceder kupowania nowych lokali przez nadzianych ludzi pod wynajem krótkoterminowy na burdele. Szkoda że zwykłe lokaty bankowe są tak mało opłacalne;(

  • 64 6

  • wypierniczyc z centrow miast te komunistyczne dzialki RODOS (3)

   I postawic wiezowce i znajdzie sie miejsce dla 100 tysiecy rodzin w centrum... na ale komu ma zalezec jak politycy sami maja po 10 mieszkan to chyba wolą zeby ich bylo dostępnych jak najmniej

   • 29 11

   • RODOS z miasta

    Prawda, ten relikt to patologia urbanistyczna

    • 16 8

   • Na przykład niemcy, szwedzi (1)

    Kultywują dzialki w mieście (Berlin), bo dają one dużo zieleni i oczyszczają powietrze oraz niwelują hałas.
    Gdańsk powoli staje się hałaśliwą betonowo- szklaną, zanieczyszczoną spalinami miejscówką. Czy o to władzom chodzi?

    • 4 3

    • A u nas działki stawiają zasłony dymne.

     A z zielenią dużo wspólnego nie mają, bardziej baraki i hodowla marchewek...

     • 1 0

 • centrum sprzedane pod aparthotele i mieszkanka pod wynajem a mieszkańcy na koniec świata. (3)

  • 83 4

  • jeszcze ścisłe centrum można zrozumieć. (2)

   Negatywny jest natomiast trend inwestycji w nieruchomości przez nadzianych ludzi. Jest to opłacalniejsze od lokat czy zakładnia firm i niestety popyt na lokale oddawane potem na burdele krótkoterminowe wypycha z rynku zwykłych ludzi- rodziny.

   • 37 2

   • Najgorsze nie jest to, że są drogie, tylko że są robione byle jak i z tanich materiałów.

    • 2 1

   • to nie jest wcale lepszy biznes niż założenie firmy

    to jest dobry biznes jak nie masz pomysłu na firme, jak zasuwasz na etacie i dobrze zarabiasz. Nie dostaniesz takiej stopy zwrotu z mieszkań jak z prowadzenia działalności, nawet produkcyjnej w której marże są najniższe.

    • 2 0

 • (1)

  "Nova Fundamentova" mózgova betonova.

  • 106 2

  • ta nazwa brzmi jak mało wyszukany żart

   • 30 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.