Wiadomości

stat

Deweloper z Wrocławia chce budować w Brzeźnie

Wrocławski deweloper LC Corp chce wybudować kilka budynków mieszkalnych o wysokości od 10 do 18 m u zbiegu ulic Gdańskiej, Polskiego Czerwonego Krzyża i Sterniczej zobacz na mapie Gdańska w Brzeźnie. To kolejna już, po 7-piętrowcu mającym stanąć w miejsce dzielnicowego supersamu, nowa inwestycja w okolicy. Również ona budzi sprzeciw mieszkańców, bowiem do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wpłynęło odwołanie od decyzji o tzw. warunkach zabudowy.Jak oceniasz niecheć mieszkańców Brzeźna do nowych inwestycji?

dobrze, widać, że wygląd ich dzielnicy nie jest im obojętny

48%

mam mieszane uczucia, nie można zakazywać wszystkiego

14%

to nonsens, Brzeźno musi się rozwijać i rozbudowywać

38%
LC Corp znany jest w Trójmieście głównie za sprawą składającego się z czterech wieżowców osiedla Bastion Wałowa, powstającego przy ul. Wałowej w centrum Gdańska. To jedna z najbardziej krytykowanych inwestycji w Trójmieście, a na pewno jedyna, w sprawie której osoby publiczne pisały list otwarty do właściciela firmy deweloperskiej.

LC Corp szykuje kolejną inwestycję w GdańskuTym razem za miejsce obrał sobie Brzeźno, a konkretnie działkę u zbiegu ulic Gdańskiej, Polskiego Czerwonego Krzyża i Sterniczej zobacz na mapie Gdańska w Brzeźnie. W narożniku ul. Sternicza - Gdańska znajduje się pusty plac, a wzdłuż ul. Polskiego Czerwonego Krzyża myjnia samochodowa.

Inwestor wypowiada się w tej sprawie ogólnikowo, nie zdradzając żadnych szczegółów.

- Obecnie jesteśmy w trakcie uzgodnień, które wpływać będą na kształt projektu, jak również możliwy termin realizacji. Naszym zamierzeniem jest realizacja projektu, który wpasuje się w okoliczną zabudowę i wykorzysta potencjał lokalizacji jakim jest bliskie sąsiedztwo morza oraz parku - mówi Wojciech Sury, rzecznik LC Corp.
graf. Trojmiasto.pl
Więcej można wyczytać z decyzji o warunkach zabudowy, którą LC Corp już otrzymał od urzędników wydziału architektury gdańskiego magistratu. Zezwala ona deweloperowi na wybudowanie:


  • 5-kondygnacyjnego budynku o wysokości 18 metrów od strony ul. PCK,

  • 4-kondygnacyjnego budynku o wysokości 14-metrów od strony ul. Gdańskiej

  • 3-kondygnacyjnej budowli o wysokości do 10 metrów od ul. Sterniczej.Odwołanie do Samorządowego Kolegium OdwoławczegoBudowa nie ruszy jednak zbyt szybko. Udało nam się ustalić, że pod koniec stycznia od tej decyzji wpłynęło odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ustawa nie wskazuje żadnego konkretnego terminu, w jakim takie odwołanie musi zostać rozpatrzone.

Teoretycznie Kodeks Postępowania Administracyjnego mówi, że:

"Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania", ale praktyka wskazuje na coś innego.

- W kilku przypadkach czekamy nawet po 2 lata na decyzję gdańskiego SKO - rozkłada ręce prawnik jednego z trójmiejskich samorządów.

Mieszkania zamiast supersamu i osiedle za "budami"Położone nad morzem Brzeźno coraz częściej znajduje się na celowników deweloperów. Oto przykłady:


  1. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o pomyśle wybudowania 7-piętrowego budynku w miejscu supersamu przy ul. Gałczyńskiego zobacz na mapie Gdańska. W wieżowcu miałoby znaleźć się ok. 190 mieszkań.

  2. Nieco ponad rok temu zapowiadaliśmy budowę niewielkiego osiedla za tzw. "budami" przy plaży w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska. Inwestycja miała ruszyć w 2017 rok, ale jeszcze się nie rozpoczęła. Inwestor - firma NDI - nie chce też na razie zdradzać żadnych szczegółów. Na stronie firmy widnieje ona wciąż z dopiskiem "w przygotowaniu".Dwie wieże na wjeździe do BrzeźnaWarto również wspomnieć o dwóch innych inwestycjach, które są już realizowane. Jedną z nich jest Baltica Towers. Pod tą nazwą kryją się dwie wieże powstające na "wjeździe do Brzeźna" przy al. Hallera zobacz na mapie Gdańska. Realizuje je cieszyński deweloper Atal.

Jadąc dalej w stronę morza, w drugiej linii zabudowy, przy ul. Chodkiewicza zobacz na mapie Gdańska powstaje Kamienica Chodkiewicza, którą stawia firma Budros.

Opinie (251)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.