• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Kto prowadzi w konkursie na najciekawszą inwestycję mieszkaniową

Ewa Budnik
16 marca 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 
W piątek po południu, po niemal trzech tygodniach głosowania, Aura Gdańsk prowadzi w plebiscycie na najciekawszą inwestycję mieszkaniową oddaną do użytku w Trójmieście i okolicach. W piątek po południu, po niemal trzech tygodniach głosowania, Aura Gdańsk prowadzi w plebiscycie na najciekawszą inwestycję mieszkaniową oddaną do użytku w Trójmieście i okolicach.

Jeszcze nieco ponad tydzień pozostał do zakończenia naszego plebiscytu na najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2012 roku w Trójmieście i okolicach. Sprawdziliśmy w naszym systemie ile głosów zebrały poszczególne inwestycje (stan na piątek 15 marca, godz.15.10).W plebiscycie oddanych zostało już 6890 głosów. Najbardziej zaciekła rywalizacja toczy się między inwestycjami, które znajdują się w pierwszej trójce.

Na pierwszym miejscu znajduje się Aura Gdańsk, której budowa zakończyła się w południowej części Wyspy Spichrzów zobacz na mapie Gdańska. Budynki ujmują swoim kształtem nawiązującym do historycznej zabudowy na wyspie. Zwracają też uwagę materiałem wykończeniowym - dach i boczne elewacje wykończone są okładziną ceramiczną, która z kolei swoim kolorem nawiązuje do zabudowy gdańskiego głównego i starego miasta.
Aura szczególnie ciekawie prezentuje się od strony ulicy Toruńskiej i Kamiennej Grobli - widać walory lokalizacyjne obiektu "przeglądającego się" w wodach Motławy.

Na drugim miejscu znajduje się zlokalizowany na gdańskiej Zaspie zobacz na mapie Gdańska Awiator (budynek Alfa)
, który oddany został w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Swoją architektoniczną kontynuację znajdzie on w kolejnych trzech obiektach (Brawo, Charlie, Delta) o podobnych gabarytach. Budynek powstał na pasie startowym lotniska, które czynne było do 1974 roku; nazwa i detale inwestycji nawiązują do historii tego miejsca.
Awiator swoją wysokością nawiązuje do otaczającej zabudowy. Parter przeznaczony został na lokale usługowe. Powstaną tam sklepy i punkty usługowe. Ich obecność ma podnieść komfort zamieszkania na tym osiedlu.

Na trzecim miejscu znalazła się inwestycja tego samego dewelopera, który postawił Awiatora - firmy Allcon. Królewskie Wzgórze od kilku lat powstaje przy ulicy Myśliwskiej zobacz na mapie Gdańska. To ten rodzaj osiedla, które powstaje jako zgrabny organizm - przestrzenie pomiędzy spójnymi estetycznie domami wypełniane są urządzoną zielenią, małą architekturą i placami zabaw dla dzieci. W te miejsca nie dociera ruch kołowy, więc tworzą się tam przyjazne budowaniu międzysąsiedzkich relacji enklawy.

Wyniki dowodzą, że nasi, biorący udział w głosowaniu, czytelnicy są uważnymi obserwatorami - w pierwszej dziesiątce znalazły się budynki, które wyraźnie zmieniają obraz Trójmiasta - do takich obiektów należy na pewno gdyński Altus, który najwyższą wieżą wyrósł na wysokość siedemnastu kondygnacji przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta zobacz na mapie Gdańska czy Kamienica Moderna, która ciekawie uzupełniła pierzeję Placu Kaszubskiego zobacz na mapie Gdańska.

W topowej dziesiątce mamy także, położoną co prawda poza Trójmiastem zobacz na mapie Gdańska, ale wyróżniającą się ciekawym kształtem i koncepcją funkcjonalną powstającego kompleksu Aquasferę, a także brzeźnieński Nadmorski Dwór, który choć ukryty wśród drzew nadmorskiego lasku, budzi zainteresowanie ze względu na dopracowany detal i ciekawe wypełnienie osiedlowego wnętrza i otoczenia budynków.

Ale... wszystko może się zmienić! Głosowanie trwa do końca przyszłego tygodnia.
Gorąco zachęcamy do nagrodzenia swoim głosem inwestycji, które warte są zauważenia. To prosty sposób, aby wypowiedzieć się o tych elementach miasta, które na najbliższe dziesięciolecia pozytywnie wpłyną na wygląd naszego otoczenia i dostrzec dobrą architekturę, a co za tym idzie pracę setek osób zaangażowanych w procesy inwestycyjne.
Plebiscyt na najciekawszy obiekt mieszkaniowy oddany do użytku w 2012 roku

Chcesz ocenić architekturę powstających osiedli mieszkaniowych? Chcesz poznać zdanie innych na ten temat?

Zagłosuj w plebiscycie na najciekawszą realizację mieszkaniową oddaną do użytku w 2012 roku

Do 24 marca możesz oddać jeden głos dziennie na każdą wybraną inwestycję. W plebiscycie biorą udział wybrane przez nas realizacje.

Wyniki głosowania (piątek 15 marca, godz. 15.10)
1. Aura Gdańsk - 349 głosów
2. Awiator - 339 głosów
3. Królewskie Wzgórze - 338 głosów
4. Altus - 254 głosy
5. Nadmorski Dwór - 249 głosów
6. Aquasfera - 244 głosy
7. Kamienica Moderna - 241 głosów
8. Nowy Horyzont - 231 głosów
9. Osiedle Habenda - 213 głosów
10. Osiedle Zielone - 212 głosów
11. Osiedle Nawigator - 208 głosów
12. Gorczycowa 3 - 194 głosy
13. Oliwa Park - 189 głosów
14. Shiraz Park - 183 głosy
15. Osiedle Morskie - 158 głosów
16. Wzgórze Focha - 157 głosów
17. Reda Park - 149 głosów
18. Osiedle nad Potokiem - 142 głosy
19. Audiopolis - 139 głosów
20. Komandorskie Wzgórze - 133 głosy
21. Willa Ułańska - 127 głosów
22. Osiedle Słoneczne Wzgórza - 123 głosy
23. Osiedle Pięciu Mostów - 120 głosów
24. Aquarius - 118 głosów
25. Lawendowe Wzgórza - 118 głosów
26. Osiedle Platynowa - 105 głosów
27. Apartamenty na Polanie - 104 głosy
28. Kwartał Kamienic - 99 głosów
29. Osiedle Pogodne - 96 głosów
30. CentralPark - 90 głosów
31. Osiedle Południowe - 83 głosy
32. Kamienica Bosmańska - 82 głosy
33. City Park - 81 głosów
34. Osiedle domów w zabudowie Fourplex - 80 głosów
35. Myśliwski Stok - 77 głosów
36. Altoria Apartamenty - 68 głosów
37. Wiszące Ogrody - 68 głosów
38. Jasień Park - 67 głosów
39. Sokółka Zielenisz - 66 głosów
40. Słoneczna Morena - 65 głosów
41. Osiedle Leszczynowe - 58 głosów
42. Ostoja Myśliwska - 56 głosów
43. Osiedle Cztery Kąty - 50 głosów
44. 2Potoki - 49 głosów
45. Osiedle Rozstaje - 43 głosy
46. Wiczlino - Ogród - 43 głosy
47. Osiedle Jabłoniowa (Inpro) - 42 głosy
48. Osiedle Azaliowa - 39 głosów
49. Osiedle Piastów VI - 37 głosów
50. Osiedle Jaworzniaków - 31 głosów
51. Pohulanka - 31 głosów
52. Siedem Dębów - 29 głosów
53. Osiedle Chabrowe - 22 głosy
54. Inwestycja Kminkowa - 22 głosy
55. Sopocka Rezydencja - 18 głosów
56. Osiedle Powstańców Warszawy - 17 głosów
57. Villa Sol - 17 głosów
58. Osiedle Jabłoniowa (PB Kokoszki) - 15 głosów
59. Przy Srebrnej - 15 głosów
60. Młody Straszyn- 13 głosów
61. Nad Jarem - 13 głosów
62. Zeusa I - 13 głosów
63. Apartamenty w centrum - 12 głosów
64. Rumia Ceynowy - 11 głosów
65. Osiedle przy Ogrodowej - 10 głosów
66. Osiedle Dziedziniec - 9 głosów
67. Osiedle Koniczynka - 8 głosów
68. Osiedle Pięć Wzgórz - 8 głosów

Nieruchomości

Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy Ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Inwestycje

Miejsca

Opinie (41)

 • I co tu wybrać .. ? (7)

  Akurat się zgadzam z tym rankingiem . To dobrze przemyślane inwestycje w zróżnicowanej bardzo cenie . Przykładem może być miejsce pierwsze a zaraz za nim miejsce trzecie , różnice w cenie za metr będą z pewnością spore . Szkoda że młodzi ludzie którzy stają przed wyborem kupna mieszkania nie mogą kierować się tylko miejscem i urokiem architektonicznym budynku . No cóż ekonomia jest była i będzie ale dla pocieszenia jako Krakus dodam że różnorodność nowych inwestycji w trójmieście jest ogromna , jest w czym wybierać to dobre miejsce na kupno mieszkania zwłaszcza przy ostatnich spadkach cen .

  • 7 7

  • Kraków

   W krakowie macie duzo drozsze mieszkania ale faktem jest ze wszystko na jedno kopyto . Taki obraz mi pozostal bo tam studiowalam

   • 1 1

  • Allcon w czołówce.... ciekawe... (5)

   To teraz spójrzmy bliżej jak wyglądają detale na Królewskim Wzgórzu. Na pierwszy rzut oka już widać, że jest dużo za mało miejsc parkingowych biorąc pod uwagę ilość samochodów i to gdzie muszą być zaparkowane. Dzieci mają do dyspozycji jedynie malutki plac zabaw. Będzie jeszcze drugi mini plac ale trzeba pamiętać, że będzie też druga połowa osiedla (obecnie oddana jest część I i II a będzie jeszcze III i IV). Kominy wentylacyjne są nieprzystosowane do silnych wiatrów występujących na morenowych pagórkach. Brak odpowiednich nasad. W kominach huczy a ciąg wsteczny i tak się obserwuje (ze względu na silne podmuchy) mimo rozszczelnionych okien w mieszkaniu. Często były obserwowane wypadające z wentylacji małe kamyczki, krople, grad. Ściany z kolei bardzo słabo wygłuszają dźwięki. Istnieją normy ale nie wiem czy ktoś to weryfikował. Skrzynki na listy nie są przystosowane do przyjmowania grubszych czasopism w formacie A4. Klapka blokuje sztywniejsze pisma. Od samego początku budowy błoto wylewa się na chodnik i ul. Myśliwską gdy tylko pada deszcz lub topnieje śnieg. Ludzie niszczą sobie buty i samochody.

   • 1 2

   • A propos głosowania (1)

    Na forum osiedlowym znaleźli się tacy, którzy zachęcali do głosowania i nawet była podana rada co zrobić żeby głosować wielokrotnie.

    • 0 0

    • Allcon wysyłał maila do mieszkańców, których posiadał adresy od czasu sprzedaży

     Maila z prośbą o głosowanie oczywiście. Prawdopodobnie to sprawiło, że tak wyglądają wyniki głosowania. Nie ma jak zabiegi marketingowe i ospałość konkurencji.

     • 0 0

   • Allcon w czołówce bo to duża firma, sami pracownicy głosują ;) hehe

    • 0 0

   • (1)

    Jasne Panie Krzysztofie

    • 0 0

    • Krzysztof tego nie pisał,

     więc nie czepiaj się człowieka za to, że mam takie same spostrzeżenia jak on.

     • 0 0

 • Aquasfera reda !!!!!!!!!!!!! Reda za kilka lat bedzie miejscem luksusu !!! (3)

  AQUAFERA to tylko poczatek przemian w Redzie ! To bedzie najlepsze miejsce poza Gdynia gdzie skupi sie klasa srednia . Jest to kwestia kilku lat . Park wodny , Korty tenisowe oraz pole do gry w golfa ! Farmy solarne w celu pozyskiwania energii . REDA ZACHWYCA JUZ DZIS PIEKNEM I OTOCZENIEM ! Jest to idealnie skomunikowane miejsce z trojmiastem . Otoczenie lasow i pieknej przyrody powoduje ze Reda jest miejscem przyjaznym i pieknym !!!!!!!!!!!

  • 6 45

  • bzdura Reda zawsze bedzie tylko Reda , malo liczaca sie , tania lokalizacja podmiejska , a to ze zbuduja tam park wodny czy korty tenisowe do luksusu ma sie nijak. Luksusowe lokalizacje w Trojmiescie sa niezmienne od lat i nigdy sie to nie zmieni ze wzgledu na polozenie tych miejsc (glownie bliskosc morza, terenow spacerowo rekreacyjnych,infrastruktury dogodna i latwa komunikacje ) pomimo ze wcale nie musi tam byc pole golfowe.
   Luksusowe likalizacje to Sopot , Orlowo, Kamienna gora, gdanska starowka a Reda to zabetonowane pole i wiezowiec przy wiezowcu ,"sypialnia " trojmiasta, nic atrakcyjnego chyba ze dla kogos kto cale zycie mieszkal w malej miejscowosci niedaleko Trojmiasta.

   • 25 3

  • Jesteś tak głupi czy tylko udajesz?

   Reda to peryferie

   • 11 3

  • Ciekawe co ty wachasz

   • 9 0

 • ranking rankingiem -ale kto to kupi (1)

  jak nawet banki nie chca TYCH wspanialych inwestycji kredytowac na 50% wiec NIE SA WARTE...... wizualizacji i retuszowanych zdjec.

  • 20 6

  • Jak to kto

   Budyń z Lisickim po okazyjnej cenie.

   • 10 0

 • Pierwsze trzy miejsca dla Gdańska (1)

  to mówi samo za siebie, które miasto się intensywnie rozwija

  • 15 10

  • bzdura

   gdansk to kupa stolca

   • 4 4

 • Pływałem tam kajakiem

  świetne te domy i w doskonałym miejscu. Nie dziwię się, że się ludziom podoba. Mi też się podoba. Ładnie to, że tyle pomaranczowego koloru, a nie szare czy zolte klocki.

  • 14 4

 • Altus? Śmiech na sali... (2)

  Hahaha na Altusa to głosują chyba tylko mieszkańcy! Brzydszego tworu w życiu nie widziałem!!!!

  • 7 10

  • (1)

   A mi się podoba, kwestia gustu.

   • 2 1

   • ja zwolennikiem Altusa tez nie jestem .Mieszkania od Legionow malo sloneczne , od Zwyciestwa widok na stacje benzynowa , zapachy pomijam . Generalnie duzy moloch ale jest to dobra lokalizacja na kupno mieszkania na wynajem, glownie ze wzgledu na bardzo dobra komunikacje .

    • 4 1

 • no i (1)

  za co to coś kupić???
  totolotek albo kogoś bogatego zastrzelić i tyle w temacie...

  • 7 5

  • A może wystarczy zamiast pisać internetowe głupoty zabrać się do roboty?

   • 1 1

 • "wypełnienie przestrzeni"

  tzn.plac dla dzieci pełen wrzasków pod oknem ?ja takiego wypełnienia pod oknem bym nie chciała.może

  • 12 5

 • bolo (1)

  jak zastrzelisz bogatego i go okradniesz będziesz bogaty a potem biedniejszszy pójdzie twoimi śladami i zabije ciebie.Weż sie chłopie do roboty zacznij oszczędzac a kupisz sobie mieszkanie tak jak tysiące ludzi kupuje.

  • 7 1

  • no i

   ja mam mieszkanie...dodam że w fajnej lolkalizacji,tylko chodzi mi o dzisiejszą młodzież!!!

   • 3 0

 • Zróbcie zdjęcia okolicy "lidera"! To zmiana w czołówce będzie.

  • 8 4

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dni Otwarte Leszczynowy Park

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20700 zł/m2
Gdynia Orłowo
20300 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17650 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18850 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16450 zł/m2
Gdańsk Oliwa
12150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane