Inwestycje w Trójmieście

Polski Holding Nieruchomości

Marina Office

Gdynia

miejscowość:
Gdynia Śródmieście
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
Ul. Hryniewieckiego 10
deweloper:
Polski Holding Nieruchomości
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa
sprzedaż:
planowana 
realizacja:
od II kw. 2020 r. planowana
forum:
dyskusje o inwestycji
Biurowce powstaną w Śródmieściu Gdyni. Jest stąd blisko nie tylko do instytucji miejskich i tych związanych z transportem morskim i przemysłem stoczniowym, w zasięgu krótkiego spaceru znajduje się też miejska infrastruktura gastronomiczna i usługowa oraz do nabrzeża - doskonałe miejsce spotkań i spacerów. Rejon miasta, w którym powstaną biurowce w najbliższych latach będzie intensywnie zabudowywany - w okolicy powstanie nowoczesna część gdyńskiego śródmieścia.

Inwestycja zostanie zaprojektowana oraz wyposażona zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie organizacji przestrzeni pracy. Spokojna i ponadczasowa architektura budynków nada całości indywidualny wyraz. Inspiracją dla zespołu budynków jest muszla ze swoją chropowatą powierzchnią zewnętrzną i gładkim, opalizującym wnętrzem. Pomiędzy budynkami powstanie patio, które będzie miejscem ogólnodostępnym - z przejścia przez patio będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i mieszkańcy Gdyni.

Architektonicznym wyróżnikiem Mariny Office będzie plac przed kompleksem, który będzie pełnił funkcję ogólnodostępnego skweru miejskiego. Uzupełni go mała architektura: zieleń miejska, ławki, kompozycje wodne oraz latarnie. W ramach placu powstanie kilka stref m.in. strefa wypoczynku, aktywnego relaksu latem i lodowisko zimą. W weekendy na placu miejskim możliwa będzie również organizacja targów warzywnych, zdrowej żywności czy jarmarków świątecznych, jak również - dzięki planowanej scenie - imprez masowych i koncertów.

Marina Office będzie składała się z trzech niezależnych pięciokondygnacyjnych budynków biurowych o całkowitej powierzchni najmu około 27 tys. m kw.

Na czterech kondygnacjach powstanie blisko 24 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz ponad 3 tys. m kw. powierzchni handlowej na parterach, gdzie znajdą się m.in. restauracje, kawiarnie i inne lokale usługowe.

W podziemnej części budynków powstanie parking dla 241 samochodów oraz 15 miejsc z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. W budynkach powstaną także parkingi rowerowe dla jednośladów.

Kompleks będzie certyfikowany w systemie BREEM na poziomie Very Good.

Projekt powstaje w pracowni S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy z Warszawy.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.