wróć do listy

Marina Office

typ zabudowy
powierzchnia biurowa
realizacja
od II kw. 2020 r. planowana
sprzedaż
planowana 

Opis inwestycji

Biurowce powstaną w Śródmieściu Gdyni. Jest stąd blisko nie tylko do instytucji miejskich i tych związanych z transportem morskim i przemysłem stoczniowym, w zasięgu krótkiego spaceru znajduje się też miejska infrastruktura gastronomiczna i usługowa oraz do nabrzeża - doskonałe miejsce spotkań i spacerów. Rejon miasta, w którym powstaną biurowce w najbliższych latach będzie intensywnie zabudowywany - w okolicy powstanie nowoczesna część gdyńskiego śródmieścia.

Inwestycja zostanie zaprojektowana oraz wyposażona zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie organizacji przestrzeni pracy. Spokojna i ponadczasowa architektura budynków nada całości indywidualny wyraz. Inspiracją dla zespołu budynków jest muszla ze swoją chropowatą powierzchnią zewnętrzną i gładkim, opalizującym wnętrzem. Pomiędzy budynkami powstanie patio, które będzie miejscem ogólnodostępnym - z przejścia przez patio będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i mieszkańcy Gdyni.

Architektonicznym wyróżnikiem Mariny Office będzie plac przed kompleksem, który będzie pełnił funkcję ogólnodostępnego skweru miejskiego. Uzupełni go mała architektura: zieleń miejska, ławki, kompozycje wodne oraz latarnie. W ramach placu powstanie kilka stref m.in. strefa wypoczynku, aktywnego relaksu latem i lodowisko zimą. W weekendy na placu miejskim możliwa będzie również organizacja targów warzywnych, zdrowej żywności czy jarmarków świątecznych, jak również - dzięki planowanej scenie - imprez masowych i koncertów.

Marina Office będzie składała się z trzech niezależnych pięciokondygnacyjnych budynków biurowych o całkowitej powierzchni najmu około 27 tys. m kw.

Na czterech kondygnacjach powstanie blisko 24 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz ponad 3 tys. m kw. powierzchni handlowej na parterach, gdzie znajdą się m.in. restauracje, kawiarnie i inne lokale usługowe.

W podziemnej części budynków powstanie parking dla 241 samochodów oraz 15 miejsc z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. W budynkach powstaną także parkingi rowerowe dla jednośladów.

Kompleks będzie certyfikowany w systemie BREEM na poziomie Very Good.

Projekt powstaje w pracowni S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy z Warszawy.

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Opinie (1)

  • Postępy prac

    Jakie są postępy aktualnych prac ??

    • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena