Wiadomości

stat

Marriott w Śródmieściu Gdańska w 2021 roku

W spichlerzach Mały i Wielki Groddeck na Wyspie Spichrzów oraz dobudowanej do nich części powstanie pięciogwiazdkowy hotel marki Renaissance należącej do sieci Marriott International. Znajdzie się w nim 250 pokoi. Otwarcie hotelu planowane jest na koniec 2021 roku. Będzie to trzeci Marriott w Trójmieście.Liczba hoteli w centrum Gdańska:

jest wciąż za mała 42%
jest wystarczająca 33%
jest za duża 25%
zakończona Łącznie głosów: 819
O planach zaadaptowania spichlerzy Mały i Wielki Groddeck przy ul. Chmielnej na funkcję hotelową pisaliśmy blisko rok temu. W lutym inwestor uzyskał pozwolenie na przebudowę istniejących obiektów oraz rozbudowę o kolejne budynki. Obecnie toczą się tam prace ziemne.

Jak podaje portal e-hotelarz.pl, nowy hotel będzie działał pod marką Renaissance, która należy do największej na świecie sieci hotelowej Marriott International. Będzie to trzeci hotel tej firmy w Trójmieście. Pierwszym był Courtyard by Marriott na terenie gdyńskiego Waterfrontu otwarty w 2015 roku, a drugim sopocka Mera Spa, która w 2016 roku została włączona do sieci Marriott.

graf. trojmiasto.pl

Noclegi w Trójmieście


Hotel w Gdańsku, poza 250 pokojami, będzie oferował swoim gościom również restaurację, skybar, kompleks sal konferencyjnych, basen oraz strefę spa.

Inwestorem jest Maciej Zientara, założyciel firmy Supernova Development. Zarządzać obiektem będzie spółka z Grupy Deweloperskiej - PI Management. Natomiast projekt architektoniczny powstał w pracowni KD Kozikowski Design.

Pierwotnie hotel miał zostać otwarty na początku 2021 roku, teraz mowa jest o końcu tegoż roku. Co ciekawe, na otwarciu planuje pojawić się potomek Groddecków, który obecnie mieszka w niemieckim mieście Goch.

Hotele w Trójmieście


W sumie w północnej części Wyspy Spichrzów działa, jest w budowie lub w planach aż sześć hoteli. Poza Renaissance są to: Puro Gdańsk Stare Miasto, Holiday Inn Gdańsk City Centre, Radisson Hotel&Suites, Grano Residence (condohotel w budowie), Ibis Budget (w planach).