• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Meble na wymiar. Gdzie je zlecić?

Joanna Stolp
24 kwietnia 2023, godz. 08:00 
Opinie (26)
Coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie całych mieszkań meblami na zamówienie, ponieważ pozwala to maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie całych mieszkań meblami na zamówienie, ponieważ pozwala to maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Najczęściej zamawianymi meblami na wymiar są takie, które rzadko występują w gotowym wariancie lub jako gotowe są niskiej jakości albo trudno dopasować je do układu i wymiarów wnętrza. Sprawdzamy, gdzie możemy zlecić wykonanie mebli na wymiar w Trójmieście.Czy w twoim mieszkaniu są meble zamówione pod wymiar?

Wykonanie mebli na wymiar pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń i dopasować je do stylistyki wnętrza, własnego gustu oraz indywidualnych potrzeb. Nic dziwnego, że coraz więcej mieszkań i domów jest wyposażonych właśnie w ten sposób.

Meble na wymiar- Klienci wybierają meble tworzone na indywidualne zamówienie, ponieważ często odznaczają się dużo lepszą jakością niż powszechnie dostępne meble gotowe - mówi Adam Boryński ze Studio Nowa.
Najczęściej są to zabudowy kuchenne, szafki łazienkowe, zabudowy do garderoby, pralni i innych pomieszczeń pomocniczych.

- Coraz częściej wszystkie meble znajdujące się w mieszkaniach zamawiane są u stolarza. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia są spójne, a znajdujące się w nich zabudowy dopasowane do realnych możliwości wnętrza. To szczególnie istotne w mieszkaniach, gdzie przestrzeń do przechowywania jest często na wagę złota - mówi Dominika, architekt współpracująca z jedną z trójmiejskich pracowni projektowych.


Zamówienia na wymiar to jednak nie tylko zabudowy meblowe, ale także wszelkie elementy, które kolorystyką czy materiałem mają nawiązywać do całego wnętrza, więc także stoły, stoliki kawowe i pomocnicze, szafki RTV, regały czy witryny.

 • Zabudowy meblowe na wymiar umożliwiają dopasowanie do konkretnych możliwości wnętrza.
 • Najczęściej wykonywanymi meblami na wymiar są zabudowy kuchenne.
 • Często zamawianymi meblami są także szafki umywalkowe i zabudowy łazienkowe.

Nietypowe meble pod wymiarChociaż z biegiem lat jest coraz mniej zamówień na wymiar dziwi, to zdarzają się nietypowe meble na wymiar. Najczęściej wiąże się to z jakąś funkcją mebla, która w pewien sposób jest ograniczona przez układ mieszkania lub domu.

Sofa na zamówienie. Co można dopasować?- Jedną z takich realizacji była zabudowa pod skosem, która jest jednocześnie regałem, jak i zabudową RTV ze specjalnie wydzielonym miejscem pod głośniki i sprzęt muzyczny. Wykonujemy wszystkie, nawet najbardziej nietypowe zamówienia. Ostatnio na przykład podjęliśmy się zrealizowania drapaka dla kota - mówi Paweł Jarosz z Indeco Trójmiasto.
Duże pole do popisu dla projektantów i stolarzy dają także pokoje dziecięce. Można tam zrobić przykładowo antresolę do spania, pod którą znajdzie się przestrzeń do zabaw. Innym, rzadko spotykanym zamówieniem są piwniczki i regały na wino. Szeroki zakres możliwości pokazuje, że tak naprawdę każdy element możemy zamówić pod wymiar. Trzeba tylko mieć na to pomysł.

 • Jednym z najbardziej nietypowych zleceń pod wymiar jest drapak dla kota.
 • Zabudowy meblowe bywają coraz bardziej finezyjne. Takiego efektu nie dałoby się uzyskać z gotowych mebli.
 • Ten regał jest jednocześnie szafką RTV na sprzęt muzyczny.
 • Dzięki wykonaniu łóżka na wymiar, możemy dopasować kolor płyty meblowej do lameli na ścianie i szafek nocnych.
 • W przypadku tej bawialni dla dzieci, przestrzeń na górze zabudowy służy do okazjonalnego spania, a u dołu do wspólnych zabaw dzieci. Schody są jednocześnie szufladami do przechowywania zabawek.

Ceny mebli na wymiarMeble na wymiar charakteryzują się dużą rozpiętością cenową. Wszystko zależy nie tylko od wielkości zabudowy, ale też zastosowanych materiałów i, jak na przykład w przypadku zabudowy kuchennej, od systemów pomocniczych czy okuć.

- Można zrobić zabudowę kuchenną za 17 tysięcy złotych, ale wystarczy wprowadzić drobne zmiany w wyposażeniu, zastosować inne systemy, aby tak samo wyglądająca kuchnia kosztowała ponad 40 tysięcy złotych. Przy wykonywaniu mebli na wymiar nie da się zatem określić widełek cenowych, priorytetem jest rozmowa z klientem, ustalenie budżetu i dopasowanie do niego rozwiązań i materiałów, tak aby finalnie wyszły takie meble, jakie klient sobie wymarzył - dodaje Paweł Jarosz.

Meble na wymiar - znajdź firmę w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.plZ katalogu firm Trójmiasto wynika, że w Trójmieście jest blisko 250 firm zajmujących się tworzeniem mebli na wymiar. Także wśród kilkudziesięciu ofert w kategorii Produkcja Mebli w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl znajdziemy wykonawców wyspecjalizowanych w produkcji i montażu mebli na wymiar.

Przeważają tu firmy oferujące meble kuchenne, szafy, garderoby, zabudowy nietypowe, meble do łazienki, sypialni czy pokoju.

Znajdziemy tu także oferty modnych w ostatnim czasie lameli. Jedna z nich odnosi się do elementów wysuszonych, bez impregnacji i wykonanych z modrzewia syberyjskiego. Od razu możemy sprawdzić ich cenę, która w tym przypadku wynosi 15 zł za sztukę.

Nie brakuje też ofert frontów meblowych na wymiar. Jedna z nich dotyczy frontów MDF lakierowanych na wysoki połysk. Producent dopuszcza możliwość frezowania krawędzi i na płaszczyźnie, mocowania lub frezowania uchwytów. Fronty wykonywane są według palety RAL, ICA i NCS. W tym przypadku podany jest także czas realizacji, który wynosi od trzech do czterech tygodni.

Pojawiają się także ogłoszenia dotyczące produkcji szaf, zabudów oraz mebli do garderoby. Wykonawcy oferują także możliwość wykonania projektu.

W tej kategorii pojawia się także oferta kuchni modułowych. Firma KuchnieGE proponuje szeroki wybór szafek w standardowych rozmiarach, a w razie potrzeby także wykonanie dodatkowych szafek pod wymiar.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31500 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
22400 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21000 zł/m2
Gdańsk Długie Ogrody
18650 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17350 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15050 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane