• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Meble z drugiej ręki. Gdzie kupić?

Joanna Stolp
28 lutego 2022, godz. 08:00 
Opinie (20)
W ostatnich latach wzrosła popularność mebli z drugiej ręki. Niektórzy decydują się na renowację cennych mebli rodzinnych, inni wyszukują egzemplarze z duszą. W ostatnich latach wzrosła popularność mebli z drugiej ręki. Niektórzy decydują się na renowację cennych mebli rodzinnych, inni wyszukują egzemplarze z duszą.

Zamiłowanie do unikatowych mebli z historią, dbałość o naturalne środowisko, chęć kontynuowania rodzinnych tradycji - powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na nadawanie drugiego życia używanym meblom, jest coraz więcej.Czy odnawiałe(a)ś kiedyś meble?

W ostatnich latach możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie meblami z drugiej ręki. I nie dotyczy to wyłącznie wartościowych antyków.

- W zdecydowanej większości zlecenia dotyczą renowacji mebli rodzinnych, do których klienci mają ogromny sentyment i bardzo chcą, aby służyły kolejnym pokoleniom. Spotykamy się też ze zleceniami mebli zakupionych przez klienta, który oddaje mebel do renowacji. Większa część miłośników takich mebli skłania się jednak ku zakupom już odrestaurowanych mebli - ocenia Daniel Sijka z firmy Renowacja mebli i stolarstwo artystyczne w Gdańsku.
Jak podkreślają nasi rozmówcy, okres pandemii przyczynił się do wzrostu zainteresowania meblami antycznymi, zarówno tymi, które zalegały w piwnicach czy na strychach domów, jak i tych z ofert mebli odrestaurowanych.

Firmy w Trójmieście. Odnawianie i renowacja mebli- Na renowację decydują się nie tylko osoby, które chcą odnowić meble będące w rodzinie od pokoleń czy zakupione wcześniej meble z duszą, często decyduje o tym moda, prestiż czy traktowanie tego rodzaju mebli jako lokatę pieniędzy - mówi Sławomir Przewłócki z Antyki - renowacja, skup, sprzedaż.
  • Jak podkreślają nasi rozmówcy, w trakcie pandemii zainteresowanie renowacją mebli znacznie wzrosło.
  • Miłośnicy mebli z drugiej ręki poszukują ich w komisach, wśród ogłoszeń czy w antykwariatach.

Historie naszych czytelnikówSposobów na rozpoczęcie przygody z renowacją mebli jest wiele, a jedną z nich jest poszukiwanie meblowych "perełek". Nabywcy szukają ich głównie wśród ogłoszeń innych osób, w antykwariatach i komisach. Zdarza się, że kupujący w celu nabycia wyjątkowego mebla przemierzają dziesiątki czy setki kilometrów. Wszystko po to, by ich domowe aranżacje nabrały wyrazu, a meble, które się w nich znajdują, nie były przypadkowe, tylko opowiadały konkretną historię.

- Moja pasja do renowacji starych mebli zaczęła się od starej komody, którą dostałam w spadku po babci. Od tamtej pory kupiłam kilka kolejnych mebli, które oddałam do renowacji. Na tym jednak nie koniec. W ich otoczeniu po prostu dobrze się czuję - opowiada nasza czytelniczka Kasia, która kolekcjonuje stare meble.
Cykl Trójmiejskie Wnętrza. Zobacz, jak mieszkają nasi czytelnicy

Nie wszyscy jednak chęć otaczania się wiekowymi meblami wiążą z rodzinnymi tradycjami.

- Jestem osobą o artystycznej duszy. Chciałam odzwierciedlić ją w swoim mieszkaniu. Pasjonują mnie stare przedmioty, zwłaszcza meble, i nadawanie im nowego życia. Renowacji dokonuję najczęściej samodzielnie - mówi nasza czytelniczka, pani Dorota z Gdańska-Oliwy, która gościła nas w swoim mieszkaniu wypełnionym własnoręcznie odnowionymi meblami.

Gdzie sprzedać meble używane? Jak sprzedawać meble?Nie tylko renowacja starych mebliPod koniec ubiegłego roku sprzedaż używanych mebli swojej marki rozpoczęła także Ikea.

Od 22 listopada w marketach sieci aktywna jest usługa "Oddaj i zyskaj", w ramach której sklepy prowadzą skup i sprzedaż używanych mebli i elementów wyposażenia. Meble sprzedawać mogą wyłącznie klienci indywidualni, pod warunkiem że produkty mają nie więcej niż pięć lat.

Adresy: Zobacz, gdzie w Trójmieście są sklepy z antykami i używanymi meblamiOsoby chętne do dokonania takiej transakcji powinny wcześniej wypełnić formularz na stronie internetowej i dopiero później udać się do sklepu. Uzyskane w ten sposób środki są przelewane na tzw. kartę refundacyjną, z której możemy skorzystać podczas kolejnych zakupów w sieci Ikea. Pozyskane w ten sposób meble trafią później do ponownej sprzedaży w dziale circular hub znajdującym się przed kasami.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Zróbmy sobie renowację!

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe

targi

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19650 zł/m2
Gdynia Orłowo
18500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24500 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
18550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17850 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17500 zł/m2
Gdańsk Strzyża
13600 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl