• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdzie znaleźć mieszkanie na sprzedaż w Gdańsku blisko morza?

kc
25 stycznia 2023 
Opinie (1)

Wiele mieszkań na sprzedaż w Gdańsku znajduje się blisko morza. Dostępność terenów zielonych to jedna z największych korzyści lokalizacji nieruchomości w stolicy Pomorza. Atrakcyjne położenie pozwala korzystać z nadmorskiego otoczenia o każdej porze roku. Wśród ofert znaleźć można mieszkania gotowe do zamieszkania od zaraz, ale również nieruchomości wymagające remontu.Przymorze, Brzeźno, Nowy Port czy Stogi to dzielnice położone bezpośrednio przy pasie nadmorskim, a część mieszkań znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od plaży. Natomiast mieszkania na sprzedaż w Gdańsku blisko morza i terenów zielonych znajdują się również m.in. w dzielnicach takich jak Zaspa, Żabianka, Letnica czy Wrzeszcz Dolny. W zależności od lokalizacji nieruchomości dojazd zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Mieszkanie w Gdańsku na sprzedaż - oferty w dzielnicach blisko morzaMieszkanie w Gdańsku na sprzedaż niedaleko morza znaleźć można w dzielnicy Przymorze Wielkie. Dużą część terenów stanowią plaże, lasy oraz parki - przede wszystkim im. Ronalda Reagana. Ponad 55 ha powierzchni to miejsce na aktywny wypoczynek dla osób w każdym wieku. Bliskość morza i lasu, dużo zieleni miejsc do rekreacji na świeżym powietrzu... Przymorze Wielkie to dzielnica, którą docenią zarówno rodziny z dziećmi, seniorzy, jak i studenci. Bliska odległość od Uniwersytetu Gdańskiego sprawia, że wielu właścicieli decyduje się wynajmować mieszkania i pokoje dla studentów.

Mieszkania na terenie Przymorza Wielkiego to przede wszystkim osiedla mieszkaniowe powstałe po wojnie. Falowce zlokalizowane m.in. wzdłuż ulic prowadzących do morza mieszczą nawet kilkadziesiąt mieszkańców. Na terenie dzielnicy powstają również nowe inwestycje, chociaż jest ich nieco mniej z uwagi na ograniczoną przestrzeń.

Kolejna dzielnica, gdzie dostępne są mieszkania na sprzedaż blisko morza to Brzeźno. Bezpośrednie sąsiedztwo z pasem nadmorskim sprawia, że osiedla systematycznie rozwijają się przyciągając nowych mieszkańców oraz inwestorów. Na terenie dzielnicy znajdują się aż dwa kąpieliska, Park Brzeźnieński im. J. J. Haffneram, a w sąsiedztwie również Park Prezydenta Ronalda Reagana. W Brzeźnie znaleźć można nie tylko mieszkania, ale również zabudowę jednorodzinną. Jedna z najlepszych dzielnic do inwestycji.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku. Rynek wtórny to więcej niż atrakcyjna lokalizacjaAtrakcyjna lokalizacja to również Jelitkowo. Jedna z najdroższych części miasta przyciąga bliskością pasa nadmorskiego, ciszą, spokojem oraz komfortową odległością do centrum. Latem chętnie wybierana przez turystów, a przez cały sezon odwiedzana przez osoby ceniące kontakt z naturą.

Nadmorska dzielnica Gdańska to także Sobieszewo. Wyspa Sobieszewska to jedna z trzech wysp polskiego pobrzeża Bałtyku. Nieruchomości powstały i wciąż powstają w otoczeniu zieleni, lasów oraz w pobliżu najdłuższej plaży w Gdańsku. Tereny rezerwatu Ptasi Raj oraz Mewia Łacha to miejsca, gdzie spotkać można tysiące gatunków ptaków.

Osoby ceniące spokój mogą poszukać mieszkania na sprzedaż w Gdańsku w dzielnicy Stogi. Osiedla znajdują się nie tylko w otoczeniu Zatoki Gdańskiej oraz wydm, ale również Lasu Miejskiego oraz łąk pasa nadmorskiego, a także Martwej Wisły.

Oferty mieszkań na sprzedaż niedaleko morzaMieszkania w Gdańsku na sprzedaż w pobliżu morza, ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie, dostępne są także na Zaspie czy we Wrzeszczu Dolnym. W zależności od położenia nieruchomości często wystarczy kilkanaście minut, żeby dotrzeć na plażę w sąsiadującej dzielnicy np. Brzeźno.

Łatwy dojazd do plaży oferują również takie dzielnice jak:

 • Letnica,
 • Przeróbka,
 • Młyniska,
 • Aniołki,
 • Żabianka,
 • Oliwa.

Wiele mieszkań w Gdańsku na sprzedaż na wysokich kondygnacjach ma widok na Zatokę Gdańską.

Ile kosztuje mieszkanie w Gdańsku?Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku w dzielnicach położonych w centrum oraz w niektórych sąsiadujących z pasem nadmorskim mają najwyższe ceny. Najdroższe mieszkania biorąc pod uwagę cenę ofertową za m kw. w 2021 r. można było znaleźć m.in. w Brzeźnie, Przymorzu, Zaspie czy Wrzeszczu. Im bliżej morza, tym cena często będzie wyższa. Jelitkowo to osiedle należące do dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, gdzie ceny za metr kwadratowy nieruchomości z rynku wtórnego sięgają nawet ponad 40 tys. zł. Zbliżony poziom cen utrzymuje się również w dzielnicy Brzeźno. Podobnie sytuacja wygląda również na Przymorzu.

Za apartament z rynku wtórnego z widokiem na morze albo kilkaset metrów od pasa nadmorskiego trzeba zapłacić 20-30 tys. zł za m kw. Nieco tańsze są nieruchomości w starszym budownictwie, oddalone od plaży. Ceny wciąż jednak utrzymują się na poziomie 15-20 tys. zł za m kw.

Tańsze mieszkania na sprzedaż w Gdańsku blisko morza znaleźć można m.in. w dzielnicy Stogi. W części miasta oddalonej od centrum koszt nieruchomości blisko morza kształtuje się na poziomie od 10 do 12 tys. zł za m kw.

Z danych przedstawionych przez NBP wynika, że w III kwartale 2022 r. cena transakcyjna na rynku pierwotnym w Gdańsku wyniosła średnio 11 599 zł za m kw. (cena ofertowa 11 620 zł za m kw.) a na rynku wtórnym - 10 880 za m kw. (cena ofertowa 11 931 zł za m kw.).
kc

Opinie (1)

 • nieruchomości

  Gdańsk kojarzy mi się bardzo pozytywnie, bo tutaj współpracuję z przedsiębiorstwem zarządzającym nieruchomościami Polzen i jestem z tej współpracy zadowolony

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi mieszkań i domów

targi

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31950 zł/m2
Gdynia Orłowo
20450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
18950 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
17900 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
22950 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18050 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17000 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
16000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane