• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mieszkania w ofercie deweloperów. Co nowego w lipcu?

Ewa Budnik
25 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
 • Marinus. Osiedle w Brzeźnie, u zbiegu ulicy Gdańskiej i PCK, powstanie blisko plaży i parków, a ponadto tuż obok przystanku tramwajowego.
 • Myśliwska 24 na Morenie. Pomiędzy budynkami powstanie wspólna, nieco wyniesiona ponad powierzchnię przestrzeń. Pod zabudową znajdzie się dwukondygnacyjna hala garażowa.
 • Osowa Nike to kameralny budynek, w którym mieszkania odbierać będzie można pod koniec 2022 roku.

Ceny i tempo sprzedaży mieszkań deweloperskich stale rosną. W cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe pod koniec każdego miesiąca porządkujemy informacje o nowych ofertach, które właśnie pojawiły się na rynku lub są wprowadzane do sprzedaży. Na bieżąco informacje te pojawiają się w naszym katalogu inwestycji mieszkaniowych.Gdybyś niebawem kupował nieruchomość do zamieszkania przez siebie na kilkanaście najbliższych lat to:

Gdańsk


W mijającym miesiącu w Gdańsku nowe inwestycje pojawiły się w kilku dzielnicach.

W Brzeźnie, u zbiegu ulic Gdańskiej i PCKMapka, na działce gdzie niegdyś znajdowało się ogrodnictwo, światło dzienne ujrzał przygotowywany od wielu miesięcy przez dewelopera Develia projekt. Inwestycja, na którą złożą się ostatecznie cztery trzy- i czterokondygnacyjne budynki z 81 mieszkaniami nazywała się będzie Marinus.

Blisko jest stąd na plażę, molo i do brzeźnieńskiego parku, a przed samymi budynkami znajduje się przystanek tramwajowy, skąd dojechać można do Śródmieścia. Od strony ulicy Gdańskiej powstaną także dwa lokale usługowe.

Mieszkania będą miały od jednego do czterech pokoi i metraże od 27 do 113 m kw. Budowa rozpocznie się lada dzień, a klucze do lokali odbierać będzie tu można w II kwartale 2023 roku. Ceny metra kwadratowego zaczynają się tu od 11 800 zł.

We Wrzeszczu, na przełomie czerwca i lipca nowa oferta pojawiła się w ramach inwestycji Garnizon. Kolejny element zabudowy tego wielofunkcyjnego osiedla powstanie tym razem od strony ul. SzymanowskiegoMapka, w miejscu gdzie do niedawna funkcjonował parking.

Inwestor, Grupa Inwestycyjna Hossa, nie przygotowała wizualizacji tego budynku, ale będzie to pięciokondygnacyjna kamienica z 66 lokalami w układzie od dwóch do czterech pokoi i o powierzchni od 36 do 101 m kw. Jej architektura komponowała się będzie z całym zespołem zabudowy powstającym na tym terenie od 2013 roku.

Na poziomie parteru przewidziane zostały lokale użytkowe z przeznaczeniem na funkcje handlowo-usługowe. Poziom -1 zajmie hala garażowa z miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla mieszkańców budynku.

Obok nowej kamienicy powstanie równocześnie kameralny budynek o funkcji handlowo-usługowej, będący odtworzeniem historycznego obiektu z czasów huzarskich koszar.

Klucze do mieszkań przy Szymanowskiego odbierać będzie można w I kwartale 2024 roku.

Czytaj także:

Wzrost cen nieruchomości w Trójmieście nadal trwaW tzw. średniej lokalizacji, z dostępem do przebiegającej przez Morenę linii tramwajowej, nową inwestycję ogłosił Budros. Mieszkania w ramach inwestycji Myśliwska 24 powstają w sąsiedztwie miejsca, gdzie przed laty ten sam deweloper zrealizował już jedno osiedle (Morenowy Sad).

Tym razem inwestycja będzie kompleksem dwóch czteropiętrowych budynków z 68 mieszkaniami. Przylegać będą do nich balkony lub tarasy o powierzchniach nawet do 87 m kw. Hale garażowe pod budynkami będą miały aż dwie kondygnacje, dlatego nie zabraknie tu miejsca na komórki lokatorskie, wózkarnię i rowerownię.

Na dachach budynków znajdować się będą dostępne dla mieszkańców tarasy ze strefą wypoczynkową. Dodatkowa strefa rekreacyjna dla mieszkańców znajdzie się w południowej części osiedla - w pobliżu zbiornika wodnego.

Nabywcy mają możliwość wykupienia pakietu Inteligentny Dom, który umożliwi zdalne sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, urządzeniami elektrycznymi za pomocą smartfona lub tabletu. Mieszkania gotowe mają być w I kwartale 2023 roku, a cena metra kw. zaczyna się tutaj od 10 100 zł.

W Osowej, przy ulicy NikeMapka, kilkanaście mieszkań pojawiło się w ofercie olsztyńskiej firmy Nord Deweloper (w Gdańsku sprzedaż na wyłączność prowadzi Ratajczak Nieruchomości). W budynku o nazwie Osowa Nike powstaje blisko 40 lokali o powierzchniach od 35,4 do 80,9 m kw. i w układzie od 2 do 4 pokoi.

Mieszkania do odbioru gotowe będą w IV kwartale przyszłego roku, a cena metra kw. zaczyna się tutaj od 7 213 zł.

 • Rytm w dzielnicy Matarnia to dwa budynki, które powstaną tuż obok szkoły i jej boiska.
 • Przystań Jasień przy ulicy Życzliwej to kolejne osiedle w tej lokalizacji. Ze znaczącej części mieszkań rozciągał się będzie widok na jezioro.
Z kolei na Matarni, blisko jednego z największych węzłów handlowych w Gdańsku, tj. przy ul. mjr. SłabegoMapka deweloper Inpro ogłosił rozpoczęcie sprzedaży mieszkań w kompleksie Rytm. Będą to dwa budynki o zróżnicowanej wysokości czterech i pięciu pięter ze 105 mieszkaniami. Zostaną one połączone szklanym łącznikiem, który stanowić będzie charakterystyczny element osiedla. W sąsiedztwie jest szkoła, w kilka minut można także dojść do lasu.

Poza innymi udogodnieniami, które dostępne będą w inwestycji, na parterze budynku zaprojektowano także dostępną dla wszystkich mieszkańców salę fitness oraz klub stanowiący dobre miejsce do integracji z sąsiadami. Na parterze jednego z budynków powstaną także dwa lokale usługowe.

Mieszkania na Matarni gotowe mają być jesienią 2023 roku. Cena metra kwadratowego zaczyna się tutaj od 10 260 zł za m kw.

W drugiej połowie miesiąca nową ofertę, tym razem na Jasieniu, przy ul. ŻyczliwejMapka wprowadził Atal. To okolica, którą w ostatnich latach deweloperzy już znacząco rozbudowali. Kolejne w Trójmieście osiedle tego dewelopera - Przystań Jasień - składało się będzie z siedmiu pięciokondygnacyjnych budynków. Znajdą się w nich mieszkania w układzie od 2 do 4 pokoi, z wielu z nich rozciągał się będzie widok na jezioro. Także na samym osiedlu ma nie zabraknąć zieleni i atrakcyjnych przestrzeni do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Inwestycja zakończona ma być w IV kwartale 2023 roku, a cena metra kw. mieszkania zaczyna się tutaj teraz od 7 400 zł.

Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Z kolei na Zakoniczynie od dawna zapowiadana inwestycja pojawiła się w ofercie PB Górski. Obok już zrealizowanych przez siebie osiedli, a przede wszystkim w sąsiedztwie zabytkowego dworku WendtówMapka i starego parku teraz deweloper ten zaczyna realizację osiedla Wieżycka Folwark.

Wokół nie brakuje terenów zielonych. Osiedle sąsiadowało będzie z zabytkowym parkiem i jest realizowane na terenie dawnego folwarku (z dworkiem). Jednocześnie szybko można stąd wyjechać w kierunku obwodnicy i autostrady.

W ramach inwestycji zrealizowanych zostanie 12 czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, w których zaprojektowanych zostało w sumie 289 lokali. Osiedle powstawało będzie etapami. Pierwszy z nich zrealizowany zostanie do I kwartału 2023 roku. Ceny metra kw. mieszkania na osiedlu Wieżycka Folwark zaczynają się od 8 100 zł za m kw.

SopotApartamentowiec w Sopocie przy ulicy Przy Wydmach to zaledwie cztery lokale mieszkalne. Kolor elewacji ma nawiązywać do piasku na pobliskiej plaży. Apartamentowiec w Sopocie przy ulicy Przy Wydmach to zaledwie cztery lokale mieszkalne. Kolor elewacji ma nawiązywać do piasku na pobliskiej plaży.
Na przełomie czerwca i lipca pełną parą ruszyła sprzedaż lokali w kameralnym apartamentowcu przy ul. Na Wydmach w SopocieMapka. Nie jest to co prawda pierwsza linia zabudowy od plaży, ale jest na nią z tego miejsca przysłowiowe "parę kroków".

Na terenie posesji powstać ma kameralny, czterokondygnacyjny budynek z czterema apartamentami o powierzchni ok. 80 m kw. Szczególną atrakcją będzie prawie 100-metrowy taras na dachu dostępny wyłącznie dla przyszłych mieszkańców. Po realizacji kamienicy uwagę zwracać będzie zaokrąglony narożnik nawiązujący do kształtu działki. Piaskowy odcień elewacji to z kolei bezpośrednie odniesienie do sopockiej plaży.

Inwestycję wspólnie realizowało będzie dwóch trójmiejskich deweloperów: RWS Investment Group i Intuo. Zakończenie inwestycji planowane jest na luty 2022 roku.

Inwestycja Smolna w Sopocie powstawała będzie etapami. Przestrzenie pomiędzy budynkami wypełnione zostaną starannie zaprojektowaną zielenią. Inwestycja Smolna w Sopocie powstawała będzie etapami. Przestrzenie pomiędzy budynkami wypełnione zostaną starannie zaprojektowaną zielenią.
W mniej eksponowanym miejscu Sopotu, przy ulicy SmolnejMapka, która od al. Niepodległości prowadzi wprost do lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego powstać ma jeszcze jedna inwestycja.

Na stronie dewelopera Invest Komfort pojawiła się na pewien czas zapowiedź planowanego tam osiedla Smolna.

W pierwszym etapie powstanie tu sześć budynków z 97 mieszkaniami. Będą one miały cztery, a w dwóch przypadkach pięć pięter. Wnętrze osiedla wypełni specjalnie projektowana, bogata zieleń. Powstać ma tu dziedziniec z siedziskami wśród zieleni i przestrzeń zabaw dla dzieci. Jak zwykle na osiedlach tego dewelopera nie zabraknie tu sali fitness ze strefą jogi i saunami, powstanie także sala klubowa ze strefą coworkingową i warsztat z myjnią dla rowerów.

Sprzedaż oficjalnie jeszcze się nie rozpoczęła. Chętni mogą już jednak zgłaszać zainteresowanie nieruchomościami na tym osiedlu.

Gdynia • Solano w Małym Kacku wypełni ostatnią większą wolną działkę u zbiegu ulic Strzelców i Wielkopolskiej. Zabudowa powstanie w sąsiedztwie przystanku PKM Karwiny.
 • Mała Francja to domy w zabudowie bliźniaczej w Małym Kacku. Każdy z nich będzie miał trzy kondygnacje.
 • Twoja Dąbrowa przy ulicy Koperkowej będzie miała zaledwie trzy piętra. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano klimatyczne wnętrza ze skosami.
 • Leszczynki. Inwestycja Geskiego 20 będzie kameralnym budynkiem, który wpiszę w okoliczną zabudowę dzielnicy.
Spora nowość szykuje się w Małym Kacku, tuż obok przystanku PKM KarwinyMapka. U samego zbiegu ulic Strzelców i Wielkopolskiej deweloper Spravia (to nowa nazwa firmy Budimex Nieruchomości po tym jak została ona zakupiona przez czeską grupę deweloperską Crestyl) planuje inwestycję Solano. Kompleks składał się będzie z zabudowy o zróżnicowanej wysokości posadowionej na części usługowej i parkingach. Pomiędzy budynkami powstanie zielony dziedziniec.

Szczegółowa oferta nie jest jeszcze znana, ale deweloper zwyczajem wielu firm wprowadzających nową ofertę mieszkań już uruchomił przedsprzedaż. Można zgłaszać zainteresowanie zakupem nieruchomości w tej inwestycji.

Nieopodal tego miejsca, przy ul. KirasjerówMapka pojawiła się z kolei oferta domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. To kolejna pula nieruchomości, które powstaną w ramach inwestycji Mała Francja, którą realizuje deweloper Balton Invest.

Każdy dom ma trzy kondygnacje i dostęp z części dziennej do prywatnego ogrodu. Domy będą ogrodzone, zjazdy do garaży będą prowadziły z prywatnej drogi, co przyszłym mieszkańcom zapewni dodatkowy spokój i bezpieczeństwo.

Domy mają powtarzalną powierzchnię blisko 162 m kw. Będą gotowe pod koniec 2022 roku, a ceny całej nieruchomości uzależnione są od wielkości działek. Najtańszy dostępny w chwili obecnej dom kosztuje 999 tys. zł.

Czytaj także:

Kredyty. Uwaga na wydłużony czas wydawania decyzji w bankachW tej części Gdyni, ale już "za obwodnicą", na Dąbrowie, przy ulicy Koperkowej 1Mapka kolejną kameralną inwestycję w swoim portfolio przygotował deweloper MPol. Twoja Dąbrowa będzie czterokondygnacyjnym budynkiem ze spadzistym dachem. Powstaną w nim 22 mieszkania z balkonami, tarasami i ogródkami. Pod budynkiem powstanie hala garażowa.

Mieszkania będą miały powierzchnię od 46,4 do 90,7 m kw. i gotowe do odbioru mają być w 2022 roku. Ceny mieszkań zaczynają się w tym przypadku od 10 400 zł za m kw. Trwa przedsprzedaż.

Jeszcze jedna inwestycja, której sprzedaż również oficjalnie się nie rozpoczęła powstanie na Leszczynkach Mapka - jak sama nazwa inwestycji wskazuje przy ulicy Geskiego 20. W kameralnym budynku powstanie zaledwie osiem lokali rozmieszczonych na czterech kondygnacjach. Na każdym z pięter znajdą się dwa mieszkania o metrażu 45 i 37 m kw.

Sprzedaż i realizacja inwestycji jeszcze się nie rozpoczęły, dlatego deweloper (firma Invest Sarko) oficjalnie nie podaje jeszcze cen.

Rumia • Rumia Centralna będzie dużym, wielofunkcyjnym kompleksem w sąsiedztwie urzędu miejskiego w Rumi. Razem z osiedle zagospodarowane zostaną także brzegi Zagórskiej Strugi. Budowa ruszy dopiero w przyszłym roku.
 • Osiedle Novum w Rumi, blisko dużego węzła handlowo-usługowego powstaje etapami. Część inwestycji jest już zakończona. W sprzedaży pojawiły się lokale z kolejnego etapu.
Znacząca zapowiedź pojawiła się w ważnej części Rumi, tuż obok urzędu miejskiego i Zagórskiej StrugiMapka. Realizację dużego, wielofunkcyjnego kompleksu deweloper Inpro ujawnił przy okazji informacji o planach zagospodarowania brzegów Zagórskiej Strugi pomiędzy główną arterią miasta, a torami kolejowymi. W tej sprawie podpisana została umowa pomiędzy deweloperem, a miastem.

Rumia Centralna realizowana ma być dopiero od II kwartału 2022 roku, ale już teraz wiadomo, że poza mieszkaniami powstanie tu też sporo lokali usługowych, a tereny zielone wokół osiedla wzbogacą tę część Rumi. Oferta sprzedaży nieruchomości nie została jeszcze wprowadzona na rynek.

Jeszcze pod koniec czerwca deweloper HS Dom Deweloper w Rumi ogłosił rozpoczęcie sprzedaży mieszkań w kolejnym budynku na osiedlu Novum. Sukcesywnie powstaje ono przy ulicy KosynierówMapka. To niezwykle intensywnie rozwijająca się część Rumi, a zaletą lokalizacji jest bliskość rozbudowanego węzła handlowo-usługowego.

Novum zaprojektowane zostało jako wieloetapowe osiedle składające się z 22 pięciokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z windami i garażami indywidualnymi oraz halami garażowymi. Oprócz zieleni na terenie osiedla przewidziano m.in. place zabaw dla dzieci, boisko wielofunkcyjne, siłownię zewnętrzną, warsztat rowerowy, czy też ogólnodostępne naziemne miejsca postojowe wyposażone w stację ładującą dla samochodów elektrycznych.

Mieszkania z tego etapu będą miały powierzchnię od 39 do 75 m kw. i oddane zostaną do użytkowania w II kwartale 2023 roku.

Bąkowo • Arkadia to nowe osiedle niewielkich domów w zabudowie szeregowej, które powstawać zaczyna w Bąkowie.
 • Poema Park to zabudowa szeregowa. W jednym ciągu znajdą się tutaj lokale o strukturze trzykondygnacyjnych domów, jak i mieszkania (w tym dwupoziomowe)
Osiedle Arkadia zbuduje deweloper AM Projekt, który wyspecjalizował się w realizacji osiedli domów jednorodzinnych. Ten projekt realizowany będzie w Bąkowie, przy ulicy Wiśniowy Sad.

Na osiedlu docelowo, etapami powstanie 159 domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Do każdego z nich przylegał będzie ogród. Mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się osiedlowym parkiem o powierzchni 3 tys. m kw. Powstanie w nim plac zabaw, strefa wypoczynku dla dorosłych oraz siłownia na świeżym powietrzu.

Na terenie inwestycji powstanie także lokal usługowy przeznaczony na osiedlowy sklep.

Domy będą miały zróżnicowane układy i powierzchnie od 98,9 do 182,2 m kw. (od trzech do nawet sześciu pokoi). Do pierwszych z nich wprowadzać można się będzie w IV kwartale 2023 roku. Najtańsze domy o powierzchni poniżej 100 m kw. kupić można tu za 488 tys. zł.

Również w Bąkowie, ale przy ulicy SowiejMapka, bardzo ciekawy projekt zrealizuje deweloper Litus Invest. Kolejne projekty są w przygotowaniu.

Nie ma w Trójmieście i okolicach innego osiedla, gdzie w taki sposób zaprojektowane zostałyby bryły budynków i struktura znajdujących się w nich lokali. Na osiedlu Poema Park powstanie bowiem zabudowa szeregowa, ale w jednym ciągu zabudowy znajdą się lokale w układzie trzykondygnacyjnych domów jednorodzinnych jak i mieszkania jedno- i dwupoziomowe. Domy pokryte będą dachami dwuspadowymi, zaś nad mieszkaniami znajdzie się dach płaski.

Według zapowiedzi dewelopera na osiedle wprowadzać się będzie można w 2023 roku, a domy będą miały powierzchnię ponad 166 m kw., większe - dwupoziomowe - mieszkania 119 m kw., a mniejsze położne na parterze niecałe 60 m kw.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (161)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dni otwarte Osiedla Urzeka

dni otwarte

Premiera trzech wyjątkowych apartamentów w Sercu Gdańska

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23150 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20150 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
26000 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
16000 zł/m2
Gdynia Orłowo
15700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane