Mieszkanie dla Młodych. Dodatkowa pula w tym tygodniu

W Trójmieście mieszkanie z dopłatą w MdM kupić można w zasadzie tylko od deweloperów. Pula odblokowanych w programie pieniędzy pozwala wybierać z oferty lokali oddawanych do użytkowania w tym i w przyszłym roku.
W Trójmieście mieszkanie z dopłatą w MdM kupić można w zasadzie tylko od deweloperów. Pula odblokowanych w programie pieniędzy pozwala wybierać z oferty lokali oddawanych do użytkowania w tym i w przyszłym roku. materiały prasowe

Prawdopodobnie 8 sierpnia odblokowana zostanie część środków na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych. W tym roku na pieniądze liczyć mogą jednak tylko te osoby, które wykażą się dużym refleksem. Według wyliczeń analityków - w skali kraju - dopłat wystarczy dla kupujących około 2,7 tys. mieszkań.Jak oceniasz program Mieszkanie dla Młodych?

to dobrze, że młodzi ludzie mogą liczyć na pomoc państwa 26%
pomysł jest dobry, ale nie podobają mi się kryteria 18%
denerwuje mnie, że praktycznie można u nas kupić z dopłatą tylko nowe mieszkanie 11%
MdM ma swoje plusy i minusy 12%
nie wiem za dużo o tym programie 6%
jestem przeciwny takim dopłatom 14%
to skandal, że państwo świadczy taką pomoc 13%
zakończona Łącznie głosów: 417
Program Mieszkanie dla Młodych zaplanowany został na lata 2014-2018. Ustawodawca określił, jaka kwota może zostać rozdysponowana pomiędzy osoby kupujące pierwsze w życiu mieszkanie w każdym kolejnym roku trwania programu. Na 2017 rok przewidziano na ten cel 746 milionów złotych. Zgodnie z pierwotną ustawą Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), który rozdysponowuje środki na dopłaty, przyjmował wnioski do momentu, kiedy z całej puli zarezerwowane było 95 procent. Pozostałe 5 procent z czasem miało być przeznaczane na wypłaty dodatkowych świadczeń dla beneficjentów, którzy zdecydowali się na trzecie lub kolejne dziecko (wtedy wysokość dopłaty rośnie o 5 procent).

1 sierpnia weszła jednak w życie nowelizacja regulującej zasady dopłat Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, która pozwala na zwiększenie kwoty zaplanowanej na wypłatę finansowego wsparcia w bieżącym roku z 95 do 100 procent określonego w ustawie limitu środków na lata 2017 i 2018. Będzie się można więc starać o mieszkanie z dopłatą oddawane do użytkowania zarówno w tym, jak i w przyszłym roku (na przyszły rok cała kwota na dopłaty to 762 mln zł). Do rozdysponowania są więc dodatkowe kwoty 37,3 mln zł na 2017 rok i kolejne 38,1 mln na rok przyszły.

Według zapowiedzi BGK wnioski składać będzie można od 8 sierpnia. Przy tym trzeba się spodziewać, że dodatkowe środki zarezerwowane zostaną w błyskawicznym tempie. Główna pula przeznaczona na ten rok wyczerpała się do końca stycznia, 1 lutego BGK przestał przyjmować wnioski. Dodatkowo pewna grupa kupujących mieszkanie jest doskonale przygotowana do złożenia wniosku, bo deweloperzy na terenie Trójmiasta już od kilku miesięcy (po wpłacie części środków) rezerwują mieszkania tak, by klienci mogli ubiegać się o dopłatę, kiedy tylko dostępna będzie kolejna porcja pieniędzy. Sam BGK przewiduje, że pieniędzy nie wystarczy dla wszystkich.

SPRAWDŹ RATY KREDYTU NA MIESZKANIE W NASZYM KALKULATORZE

"(...) rozpatrzone zostaną wszystkie wnioski nabywców o dofinansowanie wkładu własnego, przekazane do BGK do dnia ogłoszenia informacji o osiągnięciu poziomu 100% wykorzystania środków przewidzianych przepisami ustawy. W stosunku do znacznej części wniosków prawdopodobne jest zaistnienie sytuacji braku możliwości przyznania dofinansowania i zwrotu wniosku bez jego rozpatrzenia z końcem roku, na który planowana była wypłata finansowego wsparcia." - czytamy w komunikacie. W takiej sytuacji osoby, które planują zakup mieszkania z dopłatą gotowego do odbioru w 2018 roku, wniosek złożyć mogą jeszcze na początku przyszłego roku.

W południowych dzielnicach Gdańska jest w czym wybierać

Z analizy ofert nieruchomości dostępnych z dopłatą jasno wynika, że mieszkania deweloperskie z ceną metra kwadratowego mieszczącą się w przewidzianym dla Gdańska limicie cenowym (w tym półroczu 5 337,20 zł) znajdują się głównie w południowej części miasta: na Łostowicach, Ujeścisku, w Kowalach, Rębowie i Szadółkach, a także w dzielnicach Maćkowy czy Karczemki.

Zobacz w naszym katalogu inwestycji, jakie osiedla powstają w tych dzielnicach

Mieszkania z dopłatą szukać można więc m.in. w dzielnicy Szadółki na Lawendowych WzgórzachStacji Nowy Gdańsk, w Astra Parku, na osiedlu Optima, Osiedlu ZielonymMłody Jasień (Siódme Niebo), a także w dwóch inwestycjach firmy Domesta: Leszczynowy StawOsiedle Leszczynowe oraz w niewielkiej inwestycji przy ulicy Pelczara. Bliżej śródmieścia lokale z dopłatą znaleźć można w inwestycji Wolne Miasto Gdańsk. W sąsiednim Rębowie takie mieszkania są m.in. na osiedlu Fotoplastykon czy Jabłoniowa (PB Kokoszki), a także na Osiedlu Hiszpańskim.

Na Łostowicach, na styku tej dzielnicy z Kowalami i Borkowem oferty MdM szukać można na osiedlu Wielkopolska 26 firmy Interium Investment, Chabrowym Wzgórzu, Osiedlu CytrusowymNowy Horyzont, którego kolejny etap powstaje po przerwie, a także w inwestycji Apollina 38.
Bliżej Świętokrzyskiej taka oferta dostępna jest na Jaworowym Wzgórzu, Nowej Wieżyckiej czy niedawno wprowadzonym do sprzedaży Osiedlu Dąbka (PB Kokoszki).

Mieszkanie z dopłatą znajdziemy też w okolicach Starogardzkiej. Tu powstają m.in. Futura Park, 3 Kolory, 18'36 Ekolanu czy Osiedle Maciejka.

W drodze pomiędzy Starogardzką i Świętokrzyską powstają także osiedla Nowa Niepołomicka, Osiedle Niepołomicka, Świętokrzyska Park, Złote Księżyce, Srebrny Stok, Osiedle Vivaldiego.

Poszukać można również na Karczemkach. Tu ofertę z dopłatą znajdziemy m.in. na osiedlu Jaśminowy Stok czy Kalinowe 2 (ostatnie sztuki).

Ogłoszenia. Zobacz oferty mieszkań deweloperskich dostępnych z dopłatą w Gdańsku

Niewielkich domów, które kupić można by było w Gdańsku z dopłatą próżno szukać. Jeśli chodzi o nieruchomości z rynku wtórnego, to limit cenowy, który umożliwia uzyskanie dopłaty do mieszkania używanego w Gdańsku jest o tysiąc złotych niższy niż w przypadku mieszkania nowego (4 366,80 zł), dlatego też ofert zakupu takich nieruchomości jest nieporównywalnie mniej. Takich mieszkań w Gdańsku szukać można w zasadzie tylko w dzielnicy Orunia Dolna.

W Gdyni oferta MdM znacznie mniejsza, głównie dzielnice północne

W Gdyni mieszkań używanych z dopłatą można ze świecą szukać (aktualny limit ceny m kw. to 4 081,28 zł). Są dostępne pojedyncze sztuki zlokalizowane w Chyloni, Oksywiu, Obłużu, Pogórzu. Nie więcej takich mieszkań dostępnych jest na gdyńskim rynku pierwotnym. W tym przypadku limit wynosi 4 988,23 zł. Nowego mieszkania z dopłatą można w Gdyni szukać tylko w obszarze tzw. Gdyni Północ (oraz na przylegających do miasta terenach Pogórza), bo ceny na osiedlach Gdyni Zachód przekraczają limit.

Pamiętajmy też, że dopłaty można uzyskać na lokale położone poza granicami Trójmiasta - tu limit bywa różny w zależności od tego, czy miejscowość przylega czy też nie przylega do Gdańska (stolicy województwa). Mieszkanie w dopłatą kupić można zarówno w Małym Trójmieście Kaszubskim, niezwykle szybko rozwijającym się Pruszczu Gdańskim, jak i w Kosakowie czy na Pogórzu. Również w tym przypadku dominuje oferta mieszkań z rynku pierwotnego.

Dla kogo dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych

Na dopłatę do zakupu mieszkania lub domu mogą liczyć przede wszystkim osoby młode - zarówno single, jak i rodziny i to niezależnie od tego, czy mają dzieci. Program przeznaczony jest dla osób w wieku do 35 lat (w wypadku małżeństw wystarczy, że jedno z małżonków ma maksymalnie 35 lat). Dodatkowo w myśl ustawy każdy z przynajmniej trójką dzieci jest osobą młodą - limit wieku tu nie obowiązuje.

Nieruchomość musi być nabywana na kredyt, może pochodzić od dewelopera, spółdzielni lub z drugiej ręki. Dopłatę otrzymają jedynie osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały nieruchomości mieszkalnej (to ograniczenie także nie dotyczy rodzin wielodzietnych). Dopłata może wynieść od 10 do nawet 35 procent wartości odtworzeniowej kupowanej nieruchomości. Pieniądze te mogą być przez bank potraktowane jako wkład własny.

W wypadku mieszkania metraż nie może być większy niż 75 m kw. (dla rodzin z trójką dzieci 85 m kw.), a w wypadku domu 100 m kw. (dla rodzin z trójką dzieci 110 m kw.). Dopłata liczona jest jednak tylko do 50 m kw. nabywanej nieruchomości (dla rodzin wielodzietnych 65 m kw.). Zakwalifikować się do dopłat mogą mieszkania i domy, w wypadku których cena metra kwadratowego nie przekracza limitu publikowanego przez BGK. Dla nieruchomości nowych jest on wyraźnie wyższy.

Opinie (63) 2 zablokowane

 • mdm tylko z kredytem na 30 lat czyli prawie do końca życia (14)

  To dziękuję. Powinny być dopłaty do najmu. Jestem wolna dzisiaj mieszkam tu jutro tam!

  • 35 57

  • Ja mam na 18lat mdm :p

   • 15 2

  • A na starość w kartonie, bo na swoje nie uzbierasz. (2)

   Poza tym rata miesięczna i tak wychodzi taniej niż opłaty za najem.

   • 40 9

   • (1)

    Taniej? Chyba w porównaniu najmu centrum do kupna na obrzeżach.

    • 4 5

    • Najem 42m2 na Oruni Górnej 1100 zł, kredyt za 51 m2 tyle samo.

     • 2 0

  • Dzisiaj

   z tym a jutro z tamtym.

   • 14 3

  • Jestem wolna - aha. (8)

   Brak słów.
   21 lat- kredyt na 30 lat = 51 lat jak spłacę, albo szybciej - zawsze można szybciej przecież :)
   rata kredyt 54 metry mieszkanie 700 złotych.
   Gdzie wynajmiesz za 700 złotych 54 metry, oczywiście plus czynsz itd ? :)

   Jak chcesz płacić więcej za wynajem i to o połowę to proszę. Komuś spłacasz, można mieć kawalerkę za niewielką opłatą na 15 lat.
   Moja siostra 34 lata, od 15 wynajmuje już by była w połowie, albo spłaciła kawalerkę.

   a kredyt cię trzyma gdzie?
   Wyprowadzić i wynająć.
   Sprzedać..

   mieszkanie kupiłam za 3900, a dzisiaj po 3 latach już kosztuję 4100, więc już do przodu

   • 15 7

   • Mieszkania z MDM nie można sprzedać przez 5 lat...

    • 8 1

   • I mieszkania mdm nie można wynajac (1)

    Mieszkania kupionego w mdm nie można wynająć!

    • 3 1

    • Także przez 5 lat.

     • 4 0

   • (4)

    No jak masz ratę 700zł za 54 metry, to albo te 54 metry to są w lepiance, albo 15km od Gdańska (co sugeruje cena). Więc sobie jeszcze policz dojazdy, czas i koszt.

    Inna sprawa, że nie jesteś do przodu, bo wzrost ceny nominalnej poniżej realnej inflacji (a nie koszyka inflacyjnego, który to ostatnie lata miał za zadanie pokazywać deflację) to jest strata a nie zysk.

    Normalnie w Gdańsku, w dzielnicach typu Wygnajewo Górne tego typu mieszkanie to około 300k zł, czyli trzeba wziąć kredyt na co najmniej 270k zł, rata takiego kredytu to około 1300zł w dniu dzisiejszym (a za parę lat może być dwa razy większa). W normalnych dzielnicach to 400k zł, kredyt z minimalnym wkładem własnym to 360k, rata 1700zł. Do tego kredyt gotówkowy na wykończenie/remont, powiedzmy 40k zł na 10 lat, rata około 500zł, czyli rata za całość to od 1800zł do 2200zł. No i przez kilka lat ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, to też parę złotych jest. A jeszcze żeby w ogóle zrobić zakup takiego mieszkania to trzeba mieć 35-45k w gotowce (wkład własny, opłaty około-zakupowe). No już nie wspominam, że oprócz mieszkania to fajnie mieć jeszcze kawałek piwnicy i miejsce postojowe, kolejne, no ale powiedzmy że tym razem to pominiemy, ale to jest kilkadziesiąt tysięcy które trzeba doliczyć do wysokości kredytu. Większość ludzi to zarabia tyle, żeby ledwo przeżyć, co tu dopiero odłożyć taką sumę. Coś mi się więc wydaje, że dostałaś pomoc od rodzinki, i nie wiesz jak to wygląda od podszewki. Zwłaszcza, że całość twojej argumentacji opiera się wyłącznie na kwocie jaką płacisz na ratę kredytu mieszkaniowego.

    Wyprowadzić się i wynająć, no super pomysł, zwłaszcza jak ktoś za pracą wyjedzie kilkaset km za Gdańsk, to jest zostawianie mieszkania na pastwę losu, do tego co kilka miesięcy urlop na szukanie lokatorów tutaj na miejscu. A sama sprzedaż nie jest taka łatwa, chyba że godzisz się na grubą stratę.

    Także sory koleżanko ale to co propagujesz to są kocopoły, polecam trochę matematyki i doszkolenie się z ekonomii.

    • 7 4

    • Kolega zapędził się z wywodami i udowadnia na siłę, że ktoś źle zrobił. (2)

     Otóż kupno mieszkania ogólnie zawsze jest bardziej opłacalne niż najem i wasze wypociny tego nie zmienią. Oczywiscie nie jest oplacalne wyłącznie, jak ktos jest golasem finansowym totalnie. Czyli jak musi brac kredyt gotowkowy na urzadzenie, na notariusza itp. To lepiej niech sobie głowy nie zawraca. 300k za 54m na wygnajewie deweloperka?? Minimum 270k kredytu?? Rata 1300zł?? Może być dwa razy większa?? Hehe człowieku nie znasz się, a wypowiadasz. Mieszkanie 54m w granicach Gdańska, nowe, w południowych dzielnicach, można spokojnie nabyć za 240tyś, nie żadne 300tyś. W wyliczeniach żałosnych zakładasz, że kazdy zadłuża się na max ile musi. A na ogół ludzie mają wkład własny. Wystarczy, że taka dwudziestolatka popracowała w UK i odłożyła 40tyś, co nie jest jakimś wyczynem, jak ktoś jest ogólnie ogarniety i nie piwkuje, nie kupuje sr*jfonów, co rok owego laptopa, auta i inneg shitu niepotrzebnego. Te 40k wystarczy na urządzenie, aby sie wprowadzic czyli zrobienie łazienki i kuchni, jakas podloga, a z mdm sfinansuje wymagany wkład. Rata za takie mieszkanie przy oprocentowaniu okolo 4% za 200tyś kredytu, na 30 lat to okolo 950zł. Zakładając, że oprocentowanie po podniesieniu stop wzrosnie i bedzie 7%, rata wyniesie okolo 1300zł. Jak widzisz, nie zadne razy dwa. Czyli za okolo 900zł - 1500zł raty kredytu w zaleznosci od oprocentowania, mozna sie cieszyc nowym mieszkaniem, malym 3 pokojowym, 54m. Jesli nawet za wynajem zaplacisz tyle samo, to masz co miesiac 100% strate, bo nic z tej kasy nie masz. A mieszkanie mozesz sprzedac, wynajac itp.

     • 4 3

     • Ale się naprodukowałeś, tylko że to są na siłę wyszukane kontrargumenty, zwłaszcza ceny, na Ujeścisku czy Karczemkach 5,5k za deweloperkę to wcale nie jest nienormalna cena. Ty mam wrażenie, że opierasz się na reklamach, gdzie jest napisane "ceny od" i jest jedno tanie mieszkanie w ofercie. Stopy procentowe, a dlaczego maja wzrosnąć akurat tylko do 7%? Nie ma ustalonej granicy, mogą nie wzrosnąć nic a mogą do 20%, dlatego napisałem że rata MOŻE być dwa razy większa, a nie że musi. Nie będę się do wszystkiego odnosił, bo mi się po prostu nie chce, ale każdy twój argument jest do zbicia bez problemu.

      • 2 2

     • Nowe auto, telefon czy laptop to rzeczy niepotrzebne? Chyba jak ktoś jest mnichem. :)

      Kolejny co porównuje zakup mieszkania na wsi i porównuje do cen najmu w środku Gdańska. Sam płacę w zależności od miesiące 850zł-900zł za kawalerkę 40m2 na Przymorzu, razem z rachunkami. Do pracy z buta 5 minut. To jest jakieś 3 razy taniej niż jakbym tutaj kupił i spłacał kredyt, co najmniej 1500zł oszczędności miesięcznie.

      Sprzedając mieszkanie to się trzeba cieszyć jeśli się wyjdzie na zero. MDM nie każdy dostaje, a jak już dostanie to przez kilka lat nie można tego mieszkania ani wynająć, ani sprzedać (chyba, że się zwróci dopłatę).

      • 1 2

    • albo wplacila wiecej niz daje mdm

     Tak ja na przyklad i placi niska rate.
     45m.kw 700zl obrzeza gdanska ( nie szadolki, czytaj Łostowice )

     • 1 0

 • Gdynia ceny tal absurdalne, ze nic się nie łapie (2)

  Gdańsk to szadolki i banino:)))

  • 29 4

  • Banino to nie Gdańsk

   • 10 0

  • Łostowice to nie szadolki

   Troche musisz sie jeszcze podszkolic z topografi

   • 0 1

 • Roznica taka.. (1)

  ..ze wiekszy hajc idzie do dewelopera, ale tluszcza i tak mysli ze oszczedza..

  • 36 4

  • Tu nie chodzi o pozorowaną oszczędność

   Tylko o brakujący wkład własny, którego zwykle młodzi nie mają. A i tak zwykle kończy się na tym, że trzeba wziąć mdm (10%) i ubezpieczenie od brakującego wkładu własnego (zwykle drugie 10%), bo mało kto może sobie pozwolić na dorzucenie powiedzmy 20 tys.

   • 8 4

 • Najlepsze są w tym wszystkim Banki i ich marża...100% do wszystkiego

  ten kto obali banki, będzie rządził..

  • 35 8

 • Ten program to nic innego jak dopłacanie deweloperom. (2)

  • 49 5

  • W zasadzie to BANKOM. No ale niech i tak będzie, bo na pewno nie kredytobiorcom.

   • 8 1

  • Mój wujek już trzecie mieszkanie kupił w MdM

   I wynajmuje studentom. To typowy program wspierania bogatych przez biednych - biedni nie mają takiej zdolności kredytowej i wkładu własnego.
   A nawet jeśli, jaki ekonomiczny a przede wszystkim etyczny sens ma odbieranie ludziom wolności o decydowaniu o swoich pieniądzach - a może ja nie chcę się nikomu dorzucać albo odwrotnie - może mój wujek nie chce, żebyście mu się dokładali do jego mieszkań?

   • 0 1

 • i na początek roku kiedy planowałem kupić to już nie będzie. super... :( (4)

  • 1 11

  • . (3)

   Jak nie będzie?

   • 0 2

   • normalnie. to jest pula z 2018. więc teraz wnioski pójdą w 2tyg. i we wrześniu już nie będzie kasy z puli na 2018 (2)

    • 4 4

    • . (1)

     No co Ty. Będą normalnie środki na 2018 rok.

     • 3 3

     • wiem. zle spojrzałem :)

      • 2 1

 • uwielbiam ogłoszenia typu " w centrum" a po analizie się okazuje , że to śmierdzące Szadółki albo przeludniony Jasień! bleeee

  • 35 7

 • ten program nie jest dla młodych tylko dla banków, nie ma opcji dostać mdm bez kredytu

  • 38 6

 • (7)

  A co z ludźmi którzy nie dostają dopłat i muszą sami sobie radzić.
  złodziejskie panstwo.
  taka je...na sprawiedliwość i równe traktowanie.
  Pi....ć takie panstwo

  • 45 4

  • racja

   • 4 1

  • Umiesz liczyć? (4)

   Licz na siebie.

   nie rozumiem ciągłego biadolenia i narzekania że Państwo mu nic nie daje.
   Weź życie w swoje ręce i nie czekaj aż ktoś coś Ci da.
   Nigdy nic nie dostałem od Państwa, żadnej dopłaty i nawet na to nigdy nie liczyłem.
   Życie to ciągła walka a nie biadolenie.

   • 6 7

   • (2)

    Ziomek to niech to Państwo od$%li się od mojej kasy. Jak nie będą wszystkim pogłównego ściągać za wszystko to będziemy zarabiać po 6-10 tysięcy na łapkę, wtedy te wszystkie dopłaty mogą sobie wsadzić gdzieś. Jednym zabiorą a innym dadzą. Wolę, żeby mi nie zabierali i mojemu pracodawcy.

    • 17 1

    • (1)

     Czyli brak policji, brak wojska, wszystkie drogi prywatne i za użytkowanie musisz płacić, to samo za szkoły, służba zdrowia...... naprawdę myślisz, że za te 6-10 tyś. dałbyś radę? (o ile ktoś by Ci ich nie zrabował w biały dzień... w końcu bez policji hulaj dusza piekła nie ma)....

     • 1 3

     • nikt tu nie mówi o AKAPie :)

      • 0 0

   • Miałbyś rację, gdyby nie ciągle rosnące podatki, opłaty, dopłaty, składki, akcyzy...

    • 2 0

  • a dlaczego mają nie dostać?

   a dlaczego maja nie dostać?
   My dostaliśmy 20 % bez problemu.

   • 3 3

 • (2)

  A co z dopłatami dla tych co oszczędzają pieniądze na mieszkanie ? Jesteśmy ludźmi gorszego sortu czy jak ? czy raczej jest to program Mieszkanie dla Banków ?

  • 31 1

  • -empty-

   • 2 0

  • dokładnie

   jak masz jakieś oszczędności i nie chcesz brać kredytu na 30 lat ( i przez ten czas dawać bogacić się bankom) ale brakuje ci jeszcze środków do zakupu za gotówkę, to dla takich rodzin pomocy nie ma.... lepiej rozdysponować środki dla tych co nie mają nic, dać im nawet na wkład własny i tak z zerowym kapitałem otrzymują mieszkania, które potem spłacają latami (albo i nie, bo czasem się nie udaje) a zarabiają głównie banki, bo kto by na tym zarabiał, gdyby premiowane były oszczędności?! zwykli ludzie?! ze zdrowym podejściem do rzeczywistości? którzy nie pakują się w kredyt nie mając pewności że za 5 - 10 lat nadal będą mieli pracę, która na daną chwilę pozwoliła im dostać kredyt z "dofinansowaniem"?

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Forum Rynku Nieruchomości
Forum Rynku Nieruchomości
konferencja
wrz 2-3
czwartek - piątek
Sopot, Sheraton
Mieszkaniowe targi
Mieszkaniowe targi
targi
wrz 4-5
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
22300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14350 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14350 zł/m2
Sopot Górny Sopot
13550 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl