• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mieszkanie w Gdańsku Oliwie - kupić czy wynająć?

kc
10 lipca 2024 
Opinie (2)

Mieszkanie w Gdańsku Oliwie to marzenie wielu osób. Dzielnica łączy bliskość terenów zielonych z miejskimi udogodnieniami. Uznawana jest również za jedno z najbezpieczniejszych miejsc do życia w Gdańsku. Zanim zdecydujesz się na zakup, rozważ możliwość wynajęcia mieszkania w Oliwie.Mieszkanie w Gdańsku Oliwie na sprzedażMieszkanie w Gdańsku Oliwie na sprzedaż to głównie większe lokale o metrażu powyżej 40 m kw.

Wśród ofert znaleźć można mieszkania w historycznych kamienicach i starszych budynkach wielorodzinnych. Dużą zaletą jest bliskość terenów zielonych - Lasów Oliwskich, ale również infrastruktury wybudowanej przed laty - przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów czy placów zabaw. Mieszkania sprawdzają się do własnego użytku oraz pod inwestycję, np. na wynajem dla studentów pobliskich uczelni.

Nowe mieszkania powstają w pobliżu terenów zielonych, ale również w centrum dzielnicy.

Średnia cena za m kw. w 2024 roku wynosi ponad 22 tys. zł na rynku pierwotnym i powyżej 19 tys. zł na rynku wtórnym dla mieszkań o metrażu 30-60 m kw. - jak wynika z Barometru Cen Nieruchomości.

Za mniej niż 500 tys. zł znaleźć można niewiele mieszkań i przede wszystkim są to lokale o metrażu wynoszącym maksymalnie 35 m kw., zazwyczaj z rynku wtórnego. Przeważają oferty od 700 tys. do 1 mln zł. Wśród ogłoszeń znajdziesz mieszkania starsze, ale i niedawno oddane do użytkowania o powierzchni od 40 do 70 m kw. Najdroższe mieszkania w Gdańsku Oliwie to około 100-metrowe apartamenty w nowych kompleksach i historycznych budynkach. Za duże mieszkanie w dobrej lokalizacji trzeba zapłacić około 2,5-3,5 mln zł.

Mieszkania w Gdańsku Oliwie. Klimatyczna dzielnica w sercu miasta Mieszkania w Gdańsku Oliwie. Klimatyczna dzielnica w sercu miasta

Mieszkania na wynajem w Gdańsku OliwieMieszkania na wynajem w Gdańsku Oliwie cieszą się popularnością wśród studentów ze względu na bliskość Uniwersytetu Gdańskiego i AWFiS, ale również pracowników firm zlokalizowanych w Olivia Business Centre albo kompleksie Alchemia. Mieszkania w Gdańsku Oliwie wybierają osoby, które w nawet w kilka minut mogą znaleźć się w miejscu pracy albo nauki.

Na rynku pojawiają się nieliczne kawalerki do około 35 m kw. Więcej ofert dotyczy lokali o metrażu powyżej 40 m kw.

Za wynajem mieszkania w Gdańsku Oliwie zapłacisz minimum 2 tys. zł miesięcznie bez opłat. Do ceny zazwyczaj musisz doliczyć czynsz i media. Większość mieszkań jest po remoncie.

Oliwa - kupić czy wynająć?Przed podjęciem decyzji rozważ takie kwestie jak:

 • sytuacja finansowa - jeżeli potrzebujesz kredytowania na zakup, musisz liczyć się z koniecznością wniesienia wkładu własnego, ale również posiadania zdolności kredytowej. Upewnij się, że masz stabilne dochody, które pozwolą Ci na pokrycie kosztów utrzymania mieszkania - rat kredytu hipotecznego, czynszu i opłat;
 • plany na przyszłość - zakup mieszkania może być opłacalną inwestycją nawet jeżeli nie wiążesz z dzielnicą długoterminowych planów, posiadając mieszkanie w Oliwie, niemal zawsze znajdziesz najemców;
 • zobowiązania - mieszkanie na wynajem to zawsze mniejsze zobowiązanie niż własne lokum.


Mieszkania w Gdańsku Oliwie - ceny. Ile kosztuje mieszkanie w Gdańsku Oliwie? Mieszkania w Gdańsku Oliwie - ceny. Ile kosztuje mieszkanie w Gdańsku Oliwie?

Decyzja o kupnie lub wynajmie mieszkania w Gdańsku Oliwie powinna być oparta na dokładnej analizie sytuacji finansowej, planów życiowych, preferencji oraz aktualnych warunków rynkowych. Jeśli planujesz dłuższy pobyt i masz stabilną sytuację finansową, zakup może być bardziej opłacalny. W sytuacji, gdy cenisz elastyczność i nie masz pewności, jak długo chcesz mieszkać w jednym miejscu, zdecyduj się na wynajem.
kc

Opinie (2)

 • Kupić. Najlepiej w kamienicy stuletniej. Do remontu. Za minimum milion. W mitycznej 0liwie w otulinie lasu...

  • 2 0

 • Kupić czy wynająć? Oto jest pytanie, ale...

  Co ma do tego pytania Oliwa?
  Ważne jest, jak długo ktoś chce mieszkać i czy ma kasę.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane