• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
wróć do listy

Monolit

typ zabudowy
jednorodzinna
realizacja
od I kw. 2022 r. do IV kw. 2023 r. w budowie
metraż
223 do 268 m2
sprzedaż
w trakcie 

Opis inwestycji

Inwestycja powstaje na przedmieściach Gdańska, w Straszynie przy ul. Jowisza i Marsa. Panuje tu spokój charakterystyczny dla sielskich przedmieść. Z tego miejsca spacerem dojść można do Jeziora Straszyńskiego oraz Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Raduni. W otoczeniu nie brakuje naturalnych terenów zielonych, co też zapewnia codzienny kontakt ze śpiewem ptaków i dzikimi zwierzętami. Miłośnicy tenisa ziemnego obok domu będą mieli klub sportowy z kortem.

Ze Straszyna szybko dojechać można do Gdańska i innych części aglomeracji trójmiejskiej (w tym lotniska i autostrady), a to za sprawą niewielkiej odległości od obwodnicy.

Osiedle składało się będzie z ośmiu wspólnie ogrodzonych rezydencji o awangardowej architekturze. Budynki swoją nazwę zawdzięczają ogromnym głazom narzutowym pozostawionym przez epokę lodowcową w rejonie Żuław Wiślanych. Często takie głazy stanowiły miejsce kultu okolicznych mieszkańców, które kojarzone było z płodnością i urodzajem. Z kolei architektura domów inspirowana była torosami, czyli spiętrzonymi przez wiatr i prądy morskie „górami lodowymi” występującymi na Morzu Bałtyckim w okolicach Półwyspu Helskiego.

Elewacje i dach budynków wykonane będą z kamienia naturalnego o grubości 4 cm, który przygotowywany jest specjalnie na potrzeby tej inwestycji. Bryły budynków zwieńczone będą kamiennymi skosami dachów. Ukośne linie okien oraz dynamiczne nadwieszenia pięter nawiązują do geometrii pokruszonej i spiętrzonej kry lodowej. Całość wpisuje się w uformowaną w prawiekach skarpę z potokiem porośniętą starymi dębami.

Przedłużeniem każdego domu będzie indywidualnie zaprojektowany i wykonany ogród z pełnym oświetleniem i systemem automatycznego nawadniania oraz zagospodarowana przestrzeń osiedla.

Domy wyposażone będą w zmiękczalnię i filtr wody, wentylację mechaniczną z rekuperacją, ogrzewanie podłogowe, klimatyzację wybranych pomieszczeń, instalację monitoringu i alarmową, wideodomofony.

Wnętrza domów są wysokie i przestronne - kondygnacja parteru ma wysokość 3,15 m, a piętra 2,67 m. Dodatkowe otwarcie parteru na piętro oraz duże okna w formie szklanych ścian potęgują wrażenie przestrzeni. Program funkcjonalny daje szerokie możliwości aranżacyjne.

Projekt osiedla i domów powstał w warszawskiej pracowni Paweł Lis Architekci.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Inwestycje tego dewelopera

Rubra

Rubra

Herzinvest Development

Straszyn, ul. Jasia i Małgosi Mapa

233 do 267.4 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Wille Ateny

Wille Ateny

Herzinvest Development

Straszyn, ul. Ateny Mapa

181.8 do 181.8 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.