• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Montownia - inwestycyjna perełka w centrum Gdańska

16 września 2022, godz. 09:00 

Centrum Gdańska to jeden z najatrakcyjniejszych terenów w Polsce. Przywracana w nim do życia dzielnica Młode Miasto w najbliższych latach stanie się jedną z wizytówek aglomeracji, podobnie jak ma to miejsce w innych portowych miastach Europy. W jej sercu znajduje się Montownia, zabytkowy budynek z lat 30. XX wieku, w którym po rewitalizacji powstaną lofty serwisowane, stanowiące unikatową ofertą dla inwestorów.Zabytek w centrum miastaMontownia, będąca dawną montażownią silników do łodzi podwodnych, stanowi integralny element Doków, wielofunkcyjnej inwestycji typu brownfield powstającej na postoczniowych, historycznie znaczących terenach, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności. Znajdzie się tu mieszkaniowy kwartał zabudowy - Doki Living, z ponad 1000 apartamentów i lokali usługowych, realizowany - tak jak Montownia - przez Euro Styl, oraz część biurowa - Doki Office, za którą odpowiada firma Torus. W zabytkowym gmachu Montowni powstaje m.in. 114 unikatowych loftów serwisowanych, które są produktem inwestycyjnym o charakterze hotelowym.

- Nadajemy temu obszarowi nową funkcję. Ze względu na lokalizację, w centrum Gdańska, projekt ten idealnie wpisuje się w koncepcję 15-minutowego miasta. Sama Montownia to unikatowy architektonicznie, imponujący gmach, będący pod ochroną konserwatorską. Powstaną w niej m.in. lofty serwisowane, centrum konferencyjne oraz największy w Gdańsku food hall. Zakup apartamentu w atrakcyjnej lokalizacji, o takim potencjale historycznym, stanowi niewątpliwie doskonałą ochronę kapitału i daje przyjemność posiadania wyjątkowej przynoszącej zyski nieruchomości - mówi Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.
Euro Styl. Rewitalizowany budynek MONTOWNI w Gdańsku Euro Styl. Rewitalizowany budynek MONTOWNI w Gdańsku
Montownia będzie przyciągać nie tylko mieszkańców Doki Living, ale także bliższej i dalszej okolicy, jak również turystów czy osoby przybywające do miasta w celach biznesowych. W pełni wyposażone lofty serwisowane w Montowni stanowią wygodne połączenie oferty hotelowej z niezależnością, którą dają funkcjonalnie zaprojektowane apartamenty z kompletnie wyposażonymi aneksami kuchennymi. Imponująca wysokość kondygnacji, sięgająca nawet 5 metrów, pozwoliła na stworzenie antresoli sypialnianych, dzięki czemu w każdym apartamencie komfortowo wypocznie nawet 4-6 osób. Do apartamentów prowadzić będzie przestronne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą.

Loft serwisowany wykończony w stylu Aquamarine. Loft serwisowany wykończony w stylu Aquamarine.

- Lofty będą profesjonalnie zarządzane przez specjalistów z naszej spółki operatorskiej, dbających nie tylko o maksymalne obłożenie, ale też o wysokiej jakości serwis. Nasze apartamenty mają powierzchnię dwukrotnie większą od typowych pokoi hotelowych, dzięki czemu mogą swobodnie pomieścić większą grupę osób, rodzinę z dziećmi czy przyjaciół, którzy wybrali się nad morze. Cechy naszych loftów pozwalają łączyć ofertę hotelową z domową niezależnością i prywatnością. Każdy z nich wyposażony będzie w system zarządzania energią, a także w inteligentny zamek umożliwiający otwieranie drzwi za pomocą smartfona - mówi Tomasz Albrycht, dyrektor generalny Montowni.
W budynku Montowni znajdą się również przestrzenie wspólne dla gości, takie jak sala biznesowa, czytelnia i pokój zabaw dla dzieci.

Sztuka w MontowniApartamenty będą stanowić połączenie industrialnego stylu z nowoczesnością.

- Po rewitalizacji widoczny stanie się oryginalny, galeryjny układ budynku. Przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami ukazywać będzie wysoką, sięgającą aż do świetlika dachowego zieloną, roślinną ścianę. Zachowane, historyczne elementy wyposażenia obiektu będą starannie wkomponowane w nowe wnętrza. Części wspólne wzbogaci sztuka, a w loftach, na zdjęciach będzie można odnaleźć kawałek historii stoczni - mówi Łukasz Rayss, główny projektant, pracownia Rayss Group.
Loft serwisowany wykończony w stylu Navy Blue. Loft serwisowany wykończony w stylu Navy Blue.

Między kondygnacjami zawieszonych zostanie 17 efektownych obiektów świetlnych o wielkości od 2 do 9 metrów, zaprojektowanych przez uznanego artystę Tomasza Krupińskiego. Z kolei ściany loftów zdobić będą unikatowe, wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest Michał Szlaga, znany dokumentalista.

- Inwestycja wpisuje się w trend rewitalizacji zabytkowych budynków w historycznych centrach miast, czego dobrym przykładem jest elektrownia Battersea w Londynie. Takie obiekty przywracane są do użytku, z nowymi funkcjami i pięknymi aranżacjami, doskonale wpisując się w obraz nowoczesnych miast - dodaje Łukasz Rayss.

Oferta dla koneserów inwestowaniaLofty serwisowane w Montowni stanowią dla inwestorów niepowtarzalną możliwość nabycia zabytkowej nieruchomości w centrum Gdańska.

- Stworzony przez nas produkt inwestycyjny doceniają osoby z różnych części kraju, osoby indywidualne, doświadczeni inwestorzy, a nawet znane nazwiska z nagłówków gazet - dodaje Magdalena Reńska.
Model biznesowy zakłada sprzedaż samodzielnych loftów o funkcji hotelowej. Klienci, którzy je kupią (także osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej), mają możliwość zwrotu 23 proc. VAT. Profesjonalny operator zadba o maksymalne obłożenie, a właściciele czerpać będą proporcjonalne zyski z wynajmu całego obiektu, przy minimalnym zaangażowaniu własnego czasu. Dla zainteresowanych przygotowane zostały apartamenty pokazowe - aby mogli poczuć klimat, wyjątkowość miejsca i budynku. Montownia powita pierwszych gości hotelowych oraz restauracyjnych już w kwietniu 2023 roku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Dzień Otwarty Jagiellońskiej 13

spotkanie, dni otwarte

Dzień Otwarty nowej inwestycji Apartamenty Forma w Rumi

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33100 zł/m2
Gdynia Orłowo
22550 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20650 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
Gdynia Orłowo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane