• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Motława Garden już w sprzedaży. Nowa inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku

14 czerwca 2022 
Willowa zabudowa o interesującej architekturze. Na Olszynce powstaje osiedle Motława Garden. Willowa zabudowa o interesującej architekturze. Na Olszynce powstaje osiedle Motława Garden.

Miasto-ogród to idea budowy osiedli mieszkaniowych, która w wyjątkowy sposób sprzyja jakości codziennego życia. W takim duchu na Olszynce, przy ul. WspólnejMapka, zrealizowane zostanie osiedle Motława Garden. Do mieszkań w willach otoczonych zielenią wprowadzać się będzie można w połowie 2024 r.Motława Garden nie będzie zwykłym osiedlem wielorodzinnym. Ze względu na swoje położenie blisko historycznego śródmieścia, ciekawy projekt architektoniczny oraz otaczającą zieleń będzie miejscem łączącym gdańskie tradycje architektoniczne z nowoczesnymi rozwiązaniami i przydomowymi ogródkami.

- Naszym celem było zaprojektowanie wygodnej przestrzeni do życia, która wpisze się w ekologiczny trend i zapewni mieszkańcom komfort każdego dnia - podkreśla Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu Marvipol Development S.A., dewelopera, który odpowiada za realizację projektu.
Motławę Garden wyróżnią zgrabne, nieduże bryły ciekawie wpisane w przestrzeń. Atutem będą duże okna zapewniające doskonałe doświetlenie wnętrz.

Odetchnij w mieście. Kameralne wille miejskieW czterorodzinnych willach miejskich powstaną mieszkania trzy- i pięciopokojowe. Mieszkańcy korzystać będą z zielonych ogrodów lub tarasów. W czterorodzinnych willach miejskich powstaną mieszkania trzy- i pięciopokojowe. Mieszkańcy korzystać będą z zielonych ogrodów lub tarasów.
W przypadku osiedla Motława Garden wyróżniająca będzie wielkość zabudowy. Niskie wille stworzą kameralny klimat zapewniający odpoczynek od zgiełku.

W zachodniej części inwestycji Marvipol Development zaplanował 15 kameralnych czterorodzinnych willi miejskich. W każdej z nich powstaną po cztery lokale trzy- i pięciopokojowe o metrażach od 57 do 126 m kw.

We wschodniej części osiedla znajdzie się sześć budynków w zabudowie bliźniaczej - wille miejskie dwulokalowe. Powstaną w nich apartamenty o powierzchni 137 m kw. Do każdego z nich przylegał będzie ogród i zielony taras.

Do dyspozycji mieszkańców osiedla będą garaże i miejsca postojowe naziemne.

Misją projektantów było takie zaaranżowanie przestrzeni osiedla, aby wpisywała się w ekologiczny trend i czyniła życie wygodniejszym. Dzięki zielonym strefom, ogródkom i tarasom osiedle Motława Garden będzie sprzyjać budowaniu więzi lokalnej społeczności.

Cegła na elewacjach budynków Motława Garden jest nawiązaniem do tradycyjnej gdańskiej architektury. Cegła na elewacjach budynków Motława Garden jest nawiązaniem do tradycyjnej gdańskiej architektury.

Koncepcja miasta-ogrodu i ekorozwiązaniaMarvipol Development uwzględnił w projekcie rozwiązania ekologiczne oraz nowoczesne technologie obniżające koszty eksploatacji i przekładające się na jakość życia.

Komfort i bezpieczeństwo codziennego życia wspierać będzie nowoczesny system zarządzania mieszkaniem Appartme. Technologia wpłynie na optymalizację i kontrolę zużycia mediów. Z poziomu aplikacji w telefonie sterować będzie można oświetleniem i ogrzewaniem. System będzie można rozszerzyć o dodatkowe funkcje dostosowane do indywidualnych potrzeb, np. zdalnie sterowane karnisze, czujniki otwarcia okien i drzwi czy inteligentne kamery.

Szybki wjazd na osiedle możliwy będzie z kolei dzięki elektronicznemu systemowi wczytywania tablic rejestracyjnych połączonemu z aplikacją mobilną do nadawania uprawnień wjazdu na osiedle mieszkańcom i gościom.

Blisko Śródmieścia GdańskaWygodny dom to przede wszystkim jego lokalizacja. Z ul. Wspólnej w czasie spaceru dotrzeć można do ścisłego Śródmieścia Gdańska z jego wszystkimi atrakcjami. Wygodny dom to przede wszystkim jego lokalizacja. Z ul. Wspólnej w czasie spaceru dotrzeć można do ścisłego Śródmieścia Gdańska z jego wszystkimi atrakcjami.
Lokalizacja w zielonej dzielnicy Olszynka zachęca do aktywnego wypoczynku. Miłośnicy joggingu i wycieczek rowerowych odkryją tu urokliwe miejsca: Kamienną Śluzę, Kolorowy Most nad Opływem Motławy, który łączy Olszynkę ze Śródmieściem, place zabaw, parki i skwery.

Nade wszystko liczy się jednak położenie. Z ul. Wspólnej w czasie krótkiego spaceru dotrzeć można najpierw do Dolnego Miasta, które staje się coraz modniejszą, ożywioną częścią Gdańska, a dalej do historycznego Śródmieścia.

W najbliższym sąsiedztwie znajdują się sklepy spożywcze, szkoła podstawowa i przystanki autobusowe linii 123 i 131. Dzięki temu szybko można się dostać także do linii SKM, która zapewnia możliwość komfortowego poruszania się po całym Trójmieście.

Marvipol Development. Ćwierć wieku doświadczeń

Grupa Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów, działającym w segmentach mieszkaniowym i magazynowym. W ciągu 25-letniej obecności na rynku Marvipol Development zrealizował 38 projektów mieszkaniowych, liczących łącznie około 8,7 tys. lokali i około 503 tys. m kw. powierzchni użytkowej (dane na 5 kwietnia 2022 r.).

Marvipol Development zbudował mocną pozycję i rozpoznawalną markę, kojarzoną z ponadczasową architekturą, kompleksowym zagospodarowaniem terenu oraz wysoką jakością wykonania.

W 2020 r. Grupa uruchomiła linię Marvipol Development Prestige. Do obiektów sygnowanych tym brandem należą trzy inwestycje z segmentu premium w Warszawie: kompleks Unique Tower w centrum miasta, kameralny apartamentowiec Topiel No 18 na Powiślu oraz prestiżowy projekt na Powiślu - Rotunda Dynasy.

W strategii rozwoju Grupa zakłada zwiększanie udziału w rynku i rozwój banku nieruchomości na trzech głównych rynkach: warszawskim, trójmiejskim i wrocławskim. Motława Garden jest kolejną inwestycją, realizowaną przez Marvipol Development w Gdańsku.

Marvipol Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, od 2008 r. jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Motława Garden

Motława Garden

8 ogłoszeń

Motława Garden

8 ogłoszeń

Marvipol Development

Gdańsk Olszynka, Wspólna Mapa

57 do 137 m2
Powierzchnia
planowana
Realizacja

Miejsca

 

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
28500 zł/m2
Gdynia Orłowo
20400 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19450 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
18500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24550 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17900 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17800 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17050 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
12600 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl