Wiadomości

Najem korporacyjny w Trójmieście. Alternatywa dla najmu krótkoterminowego

Mieszkań na wynajem dla swoich pracowników poszukują z reguły korporacje, spółki, duże firmy międzynarodowe i krajowe oraz instytucje zagraniczne.
Mieszkań na wynajem dla swoich pracowników poszukują z reguły korporacje, spółki, duże firmy międzynarodowe i krajowe oraz instytucje zagraniczne. fot. 123rf.com/Vadim Guzhva

Trójmiasto słynie nie tylko z walorów turystycznych, ale i rozwijającej się gospodarki. W nowych biurowcach coraz więcej jest zagranicznych korporacji, które zatrudniają czasem nawet setki osób. Dla wyspecjalizowanej kadry, podobnie jak od lat dzieje się to w Warszawie, potrzeba coraz więcej mieszkań. Na wynajem swoich apartamentów białym kołnierzykom decyduje się zatem coraz więcej właścicieli lokali, które dotąd wynajmowane były głównie turystom.Komu najlepiej wynajmować mieszkanie?

pojedynczym osobom albo parom długoterminowo 38%
rodzinom, które będą mieszkać wiele lat 13%
turystom - krótkoterminowo 14%
pracownikom lub studentom - na pokoje 9%
jako mieszkania służbowe 26%
zakończona Łącznie głosów: 584
- Gdańsk i całe Trójmiasto stają się coraz bardziej popularne, ponieważ powstaje tu mnóstwo ośrodków biznesowo-handlowych. Miasto tworzy środowisko przyjazne do życia oraz warunki do rozwoju kariery - zauważa Paulina Kozłowska z Elite Apartments Tricity.
Razem z rozwojem gospodarki, powstawaniem i zapełnianiem się biurowców czy przenoszeniem do Trójmiasta oddziałów dużych korporacji pojawia się zapotrzebowanie na mieszkania dla przyjezdnych specjalistów.

- Na wynajem biznesowy decydują się korporacje, spółki, duże firmy międzynarodowe i krajowe oraz instytucje zagraniczne. Nasi kontrahenci korzystający z wynajmu korporacyjnego pochodzą głównie ze Skandynawii, Anglii, Niemiec, Rosji, Litwy i Ukrainy - mówi Agata Karolina Lasota, dyrektor zarządzający LBC Invest. - Najem korporacyjny to doskonała alternatywa dla kwaterowania pracowników w hotelach - jest nie tylko tańszy, ale daje także poczucie prywatności jak we własnym mieszkaniu. Gwarantuje również standardy i usługi zbliżone do apartamentów w hotelach wysokiej klasy, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu prywatnego mieszkania. Dzięki zadbaniu o lokalizację apartamentów biznesowych w najlepszych punktach Trójmiasta, lokator ma doskonały dostęp do strefy biznesu i handlu, ale również relaksu i rozrywki.

Czytaj także: Najem dla turystów. Ceny najmu krótkoterminowego w Trójmieście


Najpopularniejsze lokalizacjeNajwiększe zainteresowanie najmem korporacyjnym jest w pobliżu skupisk biznesowych. Chociaż cały Gdańsk rozwija się w różnorodnych dziedzinach, to największym powodzeniem cieszą się mieszkania i apartamenty znajdujące się w pobliżu Olivia Business Centre oraz na Przymorzu.

- Współpracujemy również z firmami, które prowadzą swoje ośrodki bliżej starego miasta i wtedy proponujemy gościom obiekty w nowo wybudowanych apartamentowcach - podkreśla Paulina Kozłowska z Elite Apartments.
W przypadku Gdyni największym zainteresowaniem cieszy się Śródmieście oraz Orłowo.

- W kurorcie sopockim największym zainteresowaniem naszych kontrahentów cieszy się jego górna część. Klienci biznesowi coraz rzadziej decydują się na zakwaterowanie w Dolnym Sopocie ze względu na turystyczny wynajem krótkoterminowy, który może być dla nich uciążliwy - podkreśla Agata Karolina Lasota.

Ile pracownicy płacą za wynajem mieszkania?Podobnie jak w przypadku innych rodzajów najmu, na jego cenę wpływ ma okres w roku, w którym mieszkanie ma być wynajęte.

- W wakacje stawki najmu za apartament liczone są przeważnie w cenach dobowych i wynoszą one średnio od 220 do 800 złotych za apartament w zależności od warunków. Warto podkreślić, że w tym sezonie, wiele wakacyjnych weekendów na platformie booking.com zostało wyprzedanych w 100 procentach, dlatego trudno liczyć na rabaty na dłuższy pobyt. Po wakacjach najem korporacyjny rozliczany jest przeważnie w miesięcznych stawkach najmu i jego ceny rozpoczynają się od 3 tys. złotych za miesiąc - dodaje Paulina Kozłowska.

Przeznaczenie mieszkania na najem korporacyjnyW przypadku najmu korporacyjnego mieszkanie jest wynajmowane dużym spółkom, korporacjom czy po prostu dużym przedsiębiorstwom, które działają na szeroką skalę.

- Przeznaczenie mieszkania na najem korporacyjny charakteryzuje się większym bezpieczeństwem transakcji, gdyż opłaty za najem bardzo często są regulowane bezpośrednio przez przedsiębiorstwa. To także formalności ograniczone do minimum oraz większy i pewniejszy zysk. Dzieje się tak dlatego, że ten rodzaj inwestowania w nieruchomości znacznie zwiększa szanse pełnej zajętości nieruchomości, czego z całą pewnością nie możemy powiedzieć o wynajmie krótkoterminowym - zauważa Agata Karolina Lasota. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów pracujemy również nad platformą, która zgromadzi
w jednym miejscu informacje o większości wiodących polskich i międzynarodowych firm z Trójmiasta i bazę apartamentów przeznaczonych pod wynajem korporacyjny. Firmom umożliwi to kwaterowanie kadry zarządzającej i pracowników za pomocą aplikacji, poprzez wybór odpowiednich apartamentów dostosowanych do ich potrzeb.

Znajdź firmę z Trójmiasta, która zajmuje się najmem mieszkań


Jeśli decydujemy się na przygotowanie mieszkania lub mieszkanie w celu wynajmowania go pracownikom firm, powinniśmy zaaranżować je w taki sposób, by stanowiły silną konkurencję dla rynku hotelowego.

- Warto zwrócić uwagę na aspekty, które od standardów hotelowych odbiegać nie powinny, czyli wygodne łóżka, hotelowe wyposażenie w postaci suszarki do włosów, żelazka, deski do prasowania, a usługi dodatkowe powinny być świadczone przez firmę zarządzającą. Warto także przemyśleć, co dodatkowego można zaproponować gościom, czego w hotelu nie ma. Niech to będzie wyposażona kuchnia, balkon, widok z okna, parking, przestronne wnętrze - podkreśla Paulina Kozłowska. - Najemcy zwracają uwagę na jakość, opinię i cenę, bo apartamenty można wynająć w korzystniejszej cenie na osobę niż hotele. Ważny jest także wygodny parking, lokalizacja apartamentu, dostępność udogodnień i design - przy obecnej sytuacji na rynku wynajmu, właściciele lokali chcąc wyróżnić swoją nieruchomość wśród reszty, inwestują w niepowtarzalny wystrój, a najemcy właśnie tego szukają.

Opinie (69) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.