Najem krótkoterminowy. Wyraźny spadek przychodów

Turyści do Trójmiasta przyjeżdżają, ale jest ich zdecydowanie mniej.
Turyści do Trójmiasta przyjeżdżają, ale jest ich zdecydowanie mniej. fot. 123rf.com/Antonio Guillem

Nie ma turystów zagranicznych, a Polacy - jeśli decydują się wynająć mieszkanie na urlop w Trójmieście - robią to w ostatniej chwili. Polityka rezerwacji musiała zatem ulec zmianie, a właściciele mieszkań na wynajem krótkoterminowy na pewno zamkną sezon z niższymi zyskami niż rok temu.Jak w tym roku spędziłe(a)ś/spędzisz urlop?

w kraju, nie wykluczam zwiedzania dużych miast 12%
w kraju, ale na łonie przyrody, z dala od mas ludzkich 35%
jeszcze nie wiem 8%
nie wybieram się na urlop 29%
pojadę za granicę 16%
zakończona Łącznie głosów: 1126
- Początek pandemii miał miejsce w marcu i był to moment, gdy rozpoczęły się masowe anulacje rezerwacji. Od tego miesiąca dwukrotnie wprowadzano zakaz prowadzenia działalności w zakresie wynajmu apartamentów. Obsługiwaliśmy wtedy pojedyncze biznesowe rezerwacje w apartamentach lub wynajmy na kwarantanny za niskie ceny. Ludzie przestali poruszać się po kraju. W tym roku nie udało się skorzystać z bardzo wysokich zysków, które przynoszą wydarzenia takie jak długi weekend majowy, Opener, czy rozpoczęcie wakacji, bo dopiero po weekendzie majowym ogłoszono zniesienie zakazu prowadzenia działalności - mówi Paulina Kozłowska z Elite Apartments.
Mimo że gospodarka została odmrożona, a Polacy w tym roku wybierają głównie odpoczynek w kraju, to dla właścicieli mieszkań na wynajem krótkoterminowy zauważalny jest spadek zainteresowania odwiedzinami Trójmiasta przez turystów zagranicznych.

- Jednym z najbardziej znaczących aspektów jest brak gości zagranicznych, którzy - szczególnie w centrum Gdańska - stanowili większość klientów. Widzimy to doskonale, bo lokale z naszej oferty mają wysoki standard i topowe lokalizacje, więc są najbardziej popularne wśród przyjezdnych z zagranicy. Tak naprawdę wciąż czekamy na dynamiczne wzrosty w turystyce - mówi Paulina Kozłowska.

Czytaj także: Najem krótkoterminowy - szykują się zmiany w prawieByć może okazją do tego będzie Jarmark Dominikański, który (chociaż w zmienionej formie), ma się odbyć w tym roku. Jest to jeden z najpopularniejszych okresów w ciągu roku wśród turystów przyjeżdżających do Gdańska.

- Kiedy porównamy ostatnie tygodnie do analogicznego okresu w roku ubiegłym, nie możemy powiedzieć, że sytuacja wróciła do normy. Raczej powoli do niej wraca... ale nikt z nas nie wie ile to może potrwać. W najbliższych tygodniach nie należy się spodziewać gości z zagranicy, a Polacy często odkładają podjęcie decyzji o wyjeździe na wakacje na ostatnią chwilę, co wyraźnie obserwujemy. Ale z drugiej strony nie można się temu dziwić. Tego lata należy się cieszyć z każdej dokonanej rezerwacji - wyjaśnia Adam Żóraw z Baltic Rent.

Kim są najemcy?- Zainteresowanie najmem mojego mieszkania w tym sezonie jest znacznie niższe niż w ubiegłych latach. Ci, którzy je wynajmują, to zupełnie inne osoby niż dotychczas. Zdecydowaną większość stanowią Polacy - mówi Patrycja, która wynajmuje mieszkanie krótkoterminowo w Gdańsku.
Oprócz tego, że większość zainteresowanych najmem krótkoterminowym stanowią polscy turyści, inaczej wygląda również dokonywanie rezerwacji - często na przyjazd decydują się w ostatniej chwili.

- Goście obecnie rezerwują mieszkania na ostatnią chwilę, w zależności od sytuacji i pogody. Jako firma musieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom gości i zmienić warunki rezerwacji i anulacji na bardziej elastyczne, by nasza oferta była konkurencyjna. Wystarczy porównać ilość rezerwacji na przyszłe lipcowe i sierpniowe terminy, która jest kilkukrotnie mniejsza niż w ubiegłych latach o tej porze roku - wyjaśnia Paulina Kozłowska. - Na dzień dzisiejszy największą popularnością cieszą się lokalizacje blisko linii brzegowej. Apartamenty w Sopocie oraz na Przymorzu, w Jelitkowie, czy Brzeźnie wynajmują się bardzo dobrze, jak co roku w okresie wakacyjnym.

Najem krótkoterminowy czy zmiana na długoterminowy?Zmniejszone obłożenie najmu krótkoterminowego sprawia, że właściciele mieszkań rozważają lub decydują się na zmianę formy najmu na długoterminowy.

- Część właścicieli zdecydowała się na wynajem długoterminowy ze względu na pewny zysk i stabilne źródło dochodu - dodaje Paulina Kozłowska.
Taką decyzję podjął nasz czytelnik Wojtek.

- Od kilku lat wynajmuję mieszkanie w dobrej lokalizacji. Z reguły zawieram umowy najmu do rozpoczęcia sezonu letniego, a przez wakacje wynajmuję je turystom. Ze względu na pandemię, postanowiłem zrezygnować z tego schematu, zwłaszcza że długoterminowi najemcy wyrazili wolę wynajęcia go na okres lata - wyjaśnia Wojtek.

Czytaj także: Ceny najmu długoterminowego nie spadają, ale ofert wyraźnie przybyłoInnego zdania jest Adam Żóraw z Baltic Rent, którego większość klientów, mimo zaistniałej sytuacji, zdecydowała się na kontynuowanie najmu krótkoterminowego również w tym roku. Wiele zależy jednak od lokalizacji takich mieszkań.

- Jeśli apartamenty znajdują się na przykład w ścisłym centrum Gdyni, w okolicy skweru Kościuszki czy Teatru Muzycznego, zaledwie kilkaset metrów od morza, to taka lokalizacja apartamentu "obroni się" zarówno w miesiącach jesienno-zimowych, jak również w tych trudnych czasach - podkreśla Adam Żóraw.

Ogłoszenia. Mieszkania i apartamenty na wynajem krótkoterminowy

na godziny
100 zł
Gdańsk Śródmieście
Na godziny
Kwatery pracownicze
500 zł
Gdańsk
Kwatery pracownicze
Komfortowe apartamenty dla Turystów i Firm
25 zł
Gdańsk Długie Ogrody

Opinie (348) ponad 10 zablokowanych

 • Dość najmu krótkoterminowego (33)

  I bardzo dobrze! Najem krótkoterminowy w budynkach mieszkalnych powinien być zakazany! Biznesy robione kosztem jakości życia mieszkańców. Wieczne hałasy, bród i zdewastowane części wspólne. Blok mieszkalny to nie hotel!

  • 472 55

  • Dokladnie! (8)

   Swoją drogą, ciekawe skąd się biorą tacy prymitywni w zachowaniu turyści. Takie bydło się zjeżdża z calej polski, że głowa mała. Czy oni na co dzień, w swoich mieszkaniach też się tak zachowują? Moja rada: za każdym razem jak towarzystwo się rozkręca dzwonic po służby. Nawet jak nie otworzą drzwi, pozostaje slad, że pod tym adresem "się dzieje". Właściciel mieszkania w końcu za to beknie

   • 102 8

   • Ja mam takie bydło za sąsiada (4)

    a przyjechał zgadnijcie skąd...

    • 22 1

    • (3)

     no skąd?

     • 7 0

     • Ze Szczecina (2)

      • 7 0

      • Ja mam 6 kawalerek na wyspie slichrzów. (1)

       Stały puste prze 3 misiące. Wynająłem długoterminowo pk 1 tys za szt z opłatami, lepszy tysiąc niż pokryje trochę opłat.

       • 8 14

       • Ty masz sześć ...ale do odsiadki megalomanie

        • 8 3

   • nawet niekoniecznie się zjeżdża z daleka
    Ludzie potrafią wynająć na airbnb mieszkanie 100m od własnego na jedną noc żeby wyprawić swoje własne urodziny

    • 19 1

   • Dzwonić nawet gdy będzie cisza!

    Dzwonić nawet gdy będzie cisza!
    BA! Dzwonić nawet gdy nie ma najmu aby właściciel o tym nie pomyślał!

    • 9 1

   • Do dokladnie

    Odziedziczylismy mieszkanie po dziadku na Swietojanskiej w Gdyni. Nie zdecydowalismy sie na wynajm turystyczny, tylko wynajelismy normalnej rodzinie. I wszyscy zadowoleni - my, bo bedzie kilka zlotych, oni, bo maja fajne mieszkanie w dobrej lokalizacji i....mieszkancy kamienicy, bo jest cisza, spokoj i wszyscy moga normalnie funkcjonowac.

    • 8 2

  • Jest zakazany w całej europie zachodniej tylko nie w Polsce !! (6)

   • 54 10

   • Nie do końca, zależy gdzie. Najem krótkotermonowy bywa ograniczony. (4)

    Bywa, że jest ograniczony do pewnej liczby dni w roku, ale nie jest zakazany. W wielu krajach w wynajmowanych mieszkaniach są regulaminy i zasady zachowania, u nas tego brakuje. U nas wynajmującym brakuje kultury. Szczytem chamstwa jest wynajmowanie apartamentu tylko po to żeby chlać i imprezować, nie dając mieszkańcom żyć.

    • 55 0

    • (2)

     Masz rację, zwrócę tylko uwagę na słowo "apartament". To określenie dotyczy mieszkań powyżej 100m2 o wysokim standardzie wykończenia, z podziałem na strefę dzienną i nocną. Kwatery na wynajem to zwykle 6 pokoi zrobione z 3pokojowego mieszkania z używanymi meblami z ikei z olx.

     • 38 1

     • (1)

      I dalej właściciele nazywają te klitki apartamentami...

      • 22 0

      • Nie podoba ci się apartament? Może być klitka, byle byś płacił po 300-400zł za dobę ;)

       • 8 3

    • Polakom w ogóle beakuje kultury

     Spacerek nad morzem - ludzie nawet z wyższych sfer, mający swoje firmy, modnie ubrana młodzież i ciągle słyszysz ku...a, bardzo głośne rozmowy, śmiech, który jest właściwie rykiem, wykształconych ludzi teaktujących swoje dzieci jak bóstwa, którym wszystko wolno. I niech mi ktoś powie, że to ludzie ze wsi przyjechali, osobiście zaciągnę do parku i każę tego słuchać. Okazuje się, że 90% mieszkańców Gdańska to wykształcone chamy a kultury to się muszą nauczyć od ludzi ze wsi.

     • 11 0

   • Gdzie jest zakazany?

    Na pewno nie w Hiszpanii, Portugalii, w Niemczech- chyba że coś się zmieniło?

    • 8 18

  • Pewnie racja, chociaż mieszkanie w bloku to loteria. Mam znajomych co trafili na jakąś patolę za ścianą, jak nie puszczają disco to się drą na siebie. Już bym wolał turystów.

   • 17 12

  • Polak zawsze sobie poradzi (5)

   Po co tworzyć fikcyjne przepisy, które będą proste do ominięcia.Nie zniknie najem krótkoterminowy na podstawie przepisów. A zmuszanie ludzi do omijania prawa ma złe skutki uboczne. O przepis na ominięcie byłby bajecznie prosty - podpisujesz umowę na rok, z możliwością testowania mieszkania przez przykładowo 3, 7, 14 dni (w zależności od potrzeby. I jeśli nie jesteś zadowolony z lokalizacji, sąsiedztwa, czegoś tam jeszcze to wynajmujący może ją rozwiązać pozostawiając wpłaconą za ten czas kwotę. Znając przebiegłość i pomysłowość Polaków pewnie to najprostsze, ale niekonieczne jedyne rozwiązania. Więc nie mieszajmy w tym. Tego nie zmienimy. A wrócimy do nauki kombinowania.

   • 7 31

   • (4)

    Z takim podejściem to może w ogóle przepisy są niepotrzebne, bo zawsze znajdzie sposób na ich obejście... Skoro w innych krajach dało się ograniczyć takie praktyki, to znaczy że można! Należy przynajmniej zacząć porządkować taką działalność, to co się w tym temacie dzieje w Polsce to jest koszmar. Z jednego mieszkania musieliśmy się wynieść po kilku latach, gdy w naszej klatce pojawiło się 5 "apartamentów" na wynajem. Tak się nie da żyć. Teraz zastanawiam się jak długo uda się pomieszkać w nowym miejscu, zanim i ono zamieni się w kolejne osiedle/hotel dla imprezowiczów?

    • 38 2

    • Przepisy muszą być racjonalne (3)

     Jak zakazali sprzedaży wódki do 13:00, to jak ktoś chciał kupić, to i tak ją kupił. Więc warto wprowadzić zasady, ale takie, aby były respektowane, niż po raz kolejny uczyć ludzi kombinowania - to byłoby najgorsze rozwiązanie.

     • 7 12

     • (2)

      w kwestii wynajmu krótkoterminowego gorzej już nie może być. Jest absolutna dowolność i tzw. normalni mieszkańcy nie mają żadnych praw. Mogą sobie co najwyżej dzwonić po Policję z nadzieją że przyjedzie. Każde, choćby najmniejsze ograniczenie lub utrudnienie tego pseudo-biznesu byłoby zbawieniem!

      • 38 3

      • trzeba coś zrobić (1)

       ale z głowa, aby nie można tego łatwo obchodzić. Pamiętajmy, że w genach mamy robienie w konia zaborców, hitlerowców, komunistów i wszelkie rządy. Jak i co zrobić tego nie wiem. Ale patrząc co się dzieje w Chorwacji w mieszkaniach położonych blisko morza, to śmiem wątpić, aby to się udało. Tam 8 miesięcy jest wynajem dla Chorwatów, po niskich cenach i 4 miesiące wynajmu dla turystów po cenach zdecydowanie wyższych. Tam burdy w mieszkaniach gdzie są tyruści są jeszcze większe niż u nas.

       • 9 3

       • Niemożliwe.

        • 0 0

  • I kolejny zazdrośnik :)

   • 2 21

  • dodam jeszcze że turysci nie segregjuja smieci mieszkajac w czyims bloku:( janusze (4)

   • 24 2

   • To powinien przyjść jaśnie gospodarz turystów i ich śmieci posegregować. To jego folwark.

    • 14 2

   • (1)

    zamiast zwrotu: "dodam jeszcze", powinno być: "domyślam się"

    • 3 8

    • Dodam, że domyślam się jeszcze :)

     • 5 1

   • Place za smieci turystow

    Janusz

    • 0 3

  • Dość dzieci na podwórku (1)

   Dość psów na trawnikach. Kupując mieszkanie musisz liczyć się z taką sytuacją każdy ma prawo do własnego życia

   • 1 12

   • chcesz prowadzić działalność hotelową, kup sobie hotel a nie mieszkanie. Każdy ma prawo do własnego życia

    • 9 1

  • Nie pleć bzdur

   Jak to biznes robiony kosztem mieszkańców? biznes robiony własny kosztem, ty też możesz zrobić biznes jeśli masz środki na to

   • 3 9

  • Chyba nie miałeś mieszkań komunalnych w tej samej klatce...

   Najem krótkoterminowy czy nawet mieszkania dla pracowników z Ukrainy to jest pryszcz przy tej patologii. To na prawdę nie jest jednostkowy przypadek, wszędzie gdzie sam byłem lub co znajomi opowiadają zawsze mieszkanie komunalne generuje największe problemy. Pijaństwo, śmiecenie, burdy, smród, karaluchy i co tylko jeszcze paskudnego można sobie wyobrazić - takie atrakcje gwarantują tylko mieszkania komunalne.

   • 1 1

 • Dobry czas (23)

  To jest dobry czas żeby uporządkować ten rynek. W tej chwili nikt nad tym nie panuje i nikt ni kontroluje. W skali całego miasta to jest bardzo gedradujące zjawisko, co widać najlepiej po Głównym Mieście.

  • 197 18

  • Gedradacja to fatalne zjawisko. (1)

   • 16 10

   • Wczoraj pulpet we wiadomościach objaśniała to zjawisko wraz z ekspertem z ministerstwa walki z szatanem

    • 7 12

  • Ale w sumie czemu ma się ktokolwiek w to wtrącać (19)

   mnóstwo ludzi w Trojmiescie z tego żyje.

   • 8 49

   • Rownie mnóstwo przez to źle żyje (16)

    Poza tym każda forma zarobku poza nierządem jest opodatkowana, dlaczego akurat najem krótkoterminowy nie jest?

    • 48 9

    • Jest

     Tylko trzeba byc uczciwym

     • 15 5

    • Ale to jest proste do załatwienia (13)

     Jak ktoś zakłóca np. ciszę nocna, to powinny przyjechać służby i wlepić takim turystom po 1000 - 2000 zł mandatu i po problemie. A podatki oczywiście trzeba płacić a jak ktoś nie płaci to do pudła. Pozwólcie jednak uczciwym ludziom zarabiać na swoich nieruchomościach. Nie zwalajcie nieudolności państwa na innych.

     • 15 19

     • Policja jak przyjedzie po 4 godzinach

      To najwyżej wystawi pouczenie . Mandat 20zl to wystawiają halasującej recydywie . To jest skandaliczne i żałosne

      • 33 3

     • (7)

      Jasne można wezwać Policję. Ale jak się ma nieszczęście mieszkać koło takiego "apartamentu" to trzeba by wzywać policję średnio 3 razy w tygodniu. Policja przyjedzie albo nie. Wlepi mandat lub da tylko pouczenie a pół bloku nie śpi kolejną noc z rzędu. Dlaczego uważasz, że mieszkańcy są od pilnowania porządku i wzywania Policji? W Hotelu tym zajmują się pracownicy, a koszty i konsekwencje ponosi właściciel hotelu. A w bloku właściciel tzw. apartamentu zwala robotę i koszty na sąsiadów, którzy z niewiadomych przyczyn czepiają się że głośno, że brudno, że zniszczone... i płacą.... za dodatkową ochronę, sprzątanie i zwiększony fundusz remontowy. O wątpliwych nocnych atrakcjach w postaci wrzasków, głośnej muzyki itp. nie wspominając.

      • 43 2

      • O tym mówię (6)

       powinni zmienić przepisy dot. zakłócania porządku i bezwzględnie wlepiać wysokie mandaty a później je egzekwować. To chyba lepsze rozwiązanie niż zakazywanie wynajmu.

       • 8 12

       • Lepszym rozwiązaniem jest zgoda wspólnoty na wynajem. (2)

        • 18 8

       • wspólnota może zarządzać tylko czasciami wspólnymi pajacu (1)

        • 9 21

       • obce bydło na klatce to część

        wspólna

        • 13 1

       • (2)

        Tylko że taki najem to nie tylko nocne imprezy i zakłócanie porządku. To też nadmierna eksploatacja części wspólnych budynku, częste dewastacje, zajmowanie cudzych miejsc postojowych, brak segregacji śmieci, ciągły irytujący dźwięk toczonych walizek na korytarzach o każdej porze dnia i nocy, absurdalne pytania o przyjezdnych o recepcję, stołówkę, wypożyczalnię rowerów czy innego sprzętu, ciągle nowe/obce osoby kręcące się po klatce schodowej/osiedlu, brak możliwości uzgodnienia czegokolwiek na zebraniach wspólnoty....itd, itp. długo by wymieniać.

        • 25 4

       • Sam masz (1)

        Nadmietna eksploatacje. Czy rozni sie pobyt 4osob od 4 domownikow?

        • 2 13

       • Zachowaniem...?! Poza tym zazwyczaj do tzw. Apartamentów zwala się więcej osób niż normalnie mieszkałoby w takim miejscu. Dowiedz się jak często należy odświeżać wnętrza hotelowe... Blok mieszkalny nie jest i nigdy nie powinien być hotelem

        • 14 1

     • To nie tylko cisza nocna, to bywa chamskie zachowanie na wielu poziomach. (2)

      Latające butelki z balkonu, głośna muzyka przez cały dzień, dewastowanie klatek schodowych i zajmowanie cudzych miejsc parkingowych. U mnie zepsuli słupki żeby zaparkować na cudzym miejscu na prywatnej posesji wspólnoty. Do jednego małego mieszkania zjechali się ludzie trzema samochodami, mieszkali na kupie i zasyfili wszystko co mogli. Taka dzicz, która jak coś zje na balkonie to odpady wyrzuca przez barierkę.

      • 36 1

      • Zgoda, to trafne argumenty (1)

       w takich przypadkach jak dzikie zachowanie najemców na krótki termin wspólnocie powinny przysługiwać szersze prawa i możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej właściciela. Niestety to tez dotyczy często stałych lokatorów. W Polsce często spotyka się taka dzika mentalność. Ja powiem ze swojego doświadczenia, ze mieszkałem przez 6 lat na osiedlu gdzie większość nieruchomości była na wynajem dla turystów i takie nieprzyjemne sytuacje miały miejsce 4 razy.

       • 4 4

       • Tak, ale stali mieszkańcy są łatwiejsi do utemperowania.

        • 12 1

     • człowieku, tacy turyści zmieniają się co kilka dni

      kilka razy w roku człowiek by przeżyl, ale nie co drugi dzień, bo tak to wygląda

      • 13 0

    • Oczywiscie ze

     Jest opodatkowany

     • 0 4

   • (1)

    A czemu ktoś się wtrąca w to, że mafia żyje z "ochrony" nadmorskich knajp i z "eskortowania" pracownic klubów nocnych? Przecież mnóstwo ludzi żyje ze stręczycielstwa.

    • 11 4

    • Chyba stręczycielstwo

     a wynajmowanie mieszkań to dwie różne sprawy. Czy może uważa Pan, ze wynajem powinen być ścigany karnie? To tez niech np. będzie zakaz wynajmu hulajnogi bo wielu osobom to przeszkadza...

     • 4 12

  • Zazdrośnik :)

   • 1 7

 • Po co i komu potrzebne te biura nieruchomosci !

  Polski biznes zmierzy się z kryzysem na niespotykaną skalę i doprowadzi do upadku wielu firm, zwłaszcza w branży przewidują eksperci.
  Nawet możliwość zatrudnienia o pracę osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą bądź gotowym taką działalność otworzyć to tez nic nie pomoze...

  • 43 5

 • (15)

  Do studentów ekonomii: oto naoczny przykład jak niebezpieczna jest dźwignia finansowa, dla tych, którzy stosowali ją mając małe aktywa

  • 89 3

  • (5)

   Zimą, przez przypadek spotkałem się po latach ze starym znajomym. Ustaliliśmy, że obaj wynajmujemy po kilka nieruchomości, on krótkoterminowo i dodatkowo emigrantom zarobkowym, ja długoterminowo. Zarówno on jak i ja byliśmy zadowoleni ze swojej strategii. Ciekawe, czy dalej tak myśli, szczególnie, że chwalił się kredytem i lokalizacjami na nowej Morenie, Jasieniu i Ujeścisku.

   • 8 27

   • (3)

    Obecnie konkurencja jest na tyle duza,ze zadna z wymienionych lokalizacji nie nadaje sie juz na najem krotkoterminowy dla turystow.Moim zdaniem sytuacja zmieni sie na tyle,ze na jasieniu czy Ujescisku trudno bedzie znalezc najemce na dlugi termin.Przekonac go moze tylko niska cena.Tylko Morene da sie sensownie wynajmowac.

    • 20 1

    • z tą Moreną też bym nie przesadzał (1)

     • 14 0

     • Morena

      To nie Mysliwska plus.

      • 3 1

    • Czy kiedykolwiek te lokalizacje nadawały się do najmu krótkoterminowego?

     • 10 0

   • Branie kredytu na kwatery na wynajem przy obecnych cenach to skrajna glupota. Mozna bylo "inwestowac" w to 5 lat temu, gdy mieszkania w Gdansku byly po 5k/m2, nie 10k/m2, i jesli mialo sie 100% wkladu w gotowce. Inaczej to nieoplacalny biznes.

    • 29 1

  • Gdzie tu widzisz niebezpieczenstwo zwane ryzykiem? (8)

   Brak najemcow krotkoterminowych to wdrazasz plan b czyli najem dlugoterminowy. Ten ma sie dobrze. Mniejsze zyski ale wciaz zyski. Gdy i to sie zalamie chociaz to malo prawdopodobne w jednym z 4 najlepszych miejsc do zycia w PL to wdrazasz plan c czyli sprzedaz nieruchomosci.

   • 8 5

   • Zyski - o ile najemcy nie przestaną płacić i są bezdzietni. (7)

    • 13 3

    • (4)

     Szach mat

     • 5 3

     • jest sposób (3)

      wynajmujesz im oficjalnie pokój, ale mają całe mieszkania. Jak jest problem, drugi pokój wynajmujesz zaprzyjaźnionym mięśniakom. Nie znam taki co wytrzymali miesiąc w takim towarzystwie. Najczęściej sprawa zamyka się po 2-3 dniach.

      • 5 5

      • tylko i**ot@ twojego pokroju będzie płacił za mieszkanie

       mając w umowie zapis że wynajmuje tylko pokój

       • 13 2

      • (1)

       A potem wynajmujesz pierwszy pokój żeby wygonić mięśniaka z drugiego pokoju itd. Nieskończona pętla.

       • 10 3

       • Jednocześnie wynajmujesz kuchnię kolejnej ekipie do pogonienia ekipy wyganiającej mięśniaków

        • 8 0

    • Podstawowa zasada jest taka, ze doprowadzasz (1)

     do sytuacji, ze to oni czyli najemcy bujaja sie z toba w sadzie o prawo do mieszkania w twoim mieszkaniu, a nie ty wnosisz sprawe i bujasz sie latami. Wierz mi, zaden oszust nie jest tak wytrwaly i bezczelny, aby bujac sie i inwestowac kase w sprawe, ktora z gory skazana jest na przegrana :) podstawowy blad, ktory robia wlasciciele to pojscie jako pierwsi na sciezke sadowa.

     • 3 0

     • Otóż to. Wchodzisz do swojego mieszkania, wywalasz ich rzeczy i zmieniasz zamki a potem niech to oni dochodzą swoich praw w sądzie. Lata, lata procesu, kruczki prawne a zrozumieją, że nie było warto. A właściciel przez ten czas podpisuje nową umową i wynajmuje komuś innemu realizując zyski.

      • 2 1

 • Najem to problemy dla innych (15)

  Najem powinien być zakazany, u mnie ktoś wykupił mieszkanie po zmarłej sąsiadce, wprowadził tam 11 Ukraińców, zero spokoju ciągły hałas, picie to norma i najgorsze nie robią selekcji śmieci wywalają w byle jaki pojemnik,rozmowy z nimi o segregacji nic nie dają, mają to w D.. nam grozi naliczanie śmieci jako niesegregowane koszmar.

  • 176 15

  • Zbyszek... (7)

   Po co Ty rozmawiasz z najemcami? Szkoda nerwów. Napisz pismo do właściciela ze wszystkimi swoimi uwagami, co do zachowania tych ludzi i żądaniem zapanowania nad towarzystwem. Puść ta korespondencję przez administratora budynku, czy tam spółdzielni. Powodzenia

   • 38 4

   • Zazwyczaj właściciel ma to gdzieś. (5)

    U mnie wynajmowali studenci, właściciel nie chciał słuchać skarg. Nie ma co się bawić w takie telefony do właściciela, trzeba wzywać policję do skutku. Warto kumulować wezwania służb, jak będzie tego dużo i regularnie to właścicielowi grozi eksmisja i sprzedaż lokalu na wolnym rynku. Tak u mnie został rozwiązany problem mieszkania na wynajem krótkoterminowy.

    • 39 3

    • (4)

     Zgadza się - trzeba przede wszystkim dzwonić na policję, żeby były udokumentowane interwencje. Potem idzie się do wspólnoty czy tam spółdzielni i oni kontaktują się z właścicielem mieszkania, że jest problem. W zeszłym roku mieliśmy takie jaja z wynajmowanym obok mieszkaniem, że policja po iluś interwencjach sama zażądała żeby facet ze wspólnoty przyszedł do nich na komisariat i pokazali mu ile razy tam przyjezdżali Problem rozwiązał się błyskawicznie.

     • 36 0

     • W mojej klatce tez mieszkali glosni studenci. (3)

      Imprezowali dzien w dzien,. Nie pomagaly prosby, wzywano policje czasami noc w noc. Policja przyjezdala, uciszala i znowu muzyka. Po kilkunastokrotnym wezwaniu policja powiedzala,ze kieruja sprawe do sadu. Ale sasiedzi musza sie stawic w sadzie i potwierdzic te halasy z tego mieszkania. I co sie okazalo? Ze bylem jedynym swiadkiem, ktory zeznwala. Reszta sasiadow nie zgodzila sie zeznawac w sadzie. Reszta pochowala sie w domach, szczegolonie ci ,co najbardziej narzekali, ze jest glosno. Wlasciciel doslal grzywne i teraz jest spokoj.

      • 29 0

      • No i brawo. Fajnie wiedzieć, że wystarczy jeden człowiek "z jajami" i problem się rozwiązuje. BTW- szkoda tylko, ze pozostali sąsiedzi durnie.

       • 28 1

      • Brawo, tak trzymać.

       • 8 0

      • Miałem to samo:)

       Polacy tylko potrafią narzekać a jak trzeba coś zmienić to uciekają ze strachu lub za flaszkę wódki.

       • 13 0

   • Lub przejdź sie po Sąsiadach

    Zbierz podpisy że zakładacie sprawę pozwen zbiorowym za uciążliwość życia itp

    • 2 0

  • W USA dzwonisz na policję, i robią w trymiga porządek z emigrantami.

   • 19 3

  • Janusze biznesu są zadłużeni po korek mają gdzieś sąsiadów (1)

   kupili mieszkanie na górce cenowej to teraz matkę by sprzedali byle mieć na następną rate

   • 27 2

   • dokładnie, wysypało swego czasu na YT 25-letnich ekspertów od inwestycji w nieruchomości a teraz januszerka płacze, że przecież miało tylko rosnąć

    • 20 2

  • 11 obcokrajowców zza wschodniej granicy to nic . u sasiadow mieszkalo 2 razy tyle na 100 m . masakra (1)

   • 13 0

   • U mnie były dwie studentki medycyny i 20 zaprzyjaźnionych osób. Syf malaria od świtu do nocy.

    • 14 0

  • Inna opcja (1)

   Jeżeli najemcy hałasują to jedziesz ze skarga bezpośrednio pod lokal gdzie mieszka właściciel aby w nocy zgłosić mu ten problem. Kilka razy z rzędu i sam pogoni towarzystwo z swojego mieszkania.

   • 1 2

   • Właściciel mieszka w innym mieście, albo za granicą.

    Jak się do takiego właściciela dzwoni, to me pretensje, że mu się zawraca głowę. Nie ma to jak wsparcie służb mundurowych. To działa szybciej, znacznie szybciej. Ponadto, mieszkańcy kamienicy nie są na usługach właściciela.

    • 6 0

 • bo kupowanie mieszkań pod najem krótkoterminowy jest mało sensownym działaniem (1)

  dziś turysta jest jutro go nie ma. uważam że kupno mieszkania ma sens jesli w przyszłości ma mieć jakiś swój cel do realizacji- w polskich realiach jest to posag dla dzieci albo na swoje pierwsze lokum albo na studia albo do zbycia przez potomnych w celu dalszej inwestycji. w innym wypadku interes średni

  • 66 8

  • kombinatorów z pokojami dla letników sie nazywa inwestorami

   Inwestor brzmi dumnie haha prawie jak warren buffet

   • 1 0

 • Zamkną rok z mniejszym zyskiem.... (7)

  Ja zamknę ten sezon że strata zapewne, bo z tych kilku dni niestety nie wystarczy kasy na rachunki, nie mówiąc o racie kredytu. Cóż, jakie życie taki lajf.

  • 32 12

  • Trzeba (3)

   Trzeba założyć związek zawodowy rentierów ( bo chyba tak się nazywacie) i domagać się rekompensat od państwa.

   • 13 3

   • Jeszcze nie słyszałem o związku zawodowym osób dorabiających się na czarno

    • 18 3

   • w tym związku byłołbu 2/3 sejmu i cała Rada Gdańska

    • 15 0

   • Lubię się określać mianem landlorda. Brzmi światowo i władczo :)

    • 8 2

  • jakie życie taki lajf - maslo msalane (2)

   • 3 2

   • (1)

    w istocie - nic nie rozumiesz :)

    • 0 1

    • Jak napisałaś bez sensu to nie zrozumiał :-)

     • 0 0

 • I dobrze... (1)

  I dobrze bo już nie wiedzieli ile chcieć za dobę! Teraz rządzi klient i tak powinno być,zawsze,w deweloperce,sprzedaży z rynku wtórnego, nareszcie rządzi klient! W d*p...ch im się poprzewracało z cenami!

  • 97 19

  • Zawsze rządził klient,

   bo to on ostatecznie wynajmował konkretne mieszkanie, albo nie

   • 6 1

 • Starszym (2)

  Starszym Gierek wybudował mieszkania to teraz mogą cudować i wynajmować i się niczym nie przejmować.

  • 22 26

  • a najlepsze że spłacali to wszyscy (1)

   • 5 4

   • Splacali

    Spłacało się 20 lat a obecny dług to nie wiadomo na ile pokoleń.

    • 6 1

 • Ech przy normalnym najmie dzicy lokatorzy którzy nie płacą za nic latami. (3)

  Krótkoterminowy też kicha :( Chyba zacznę inwestować w dzieła sztuki ;)

  • 41 5

  • Ja postanowilem inwestowac w whisky (1)

   • 11 1

   • Bitcoin

    Ciekawe, czy rośnie

    • 1 5

  • Ja w nic nie inwestuje. Po prostu wydaje pieniadze i zyje zamiast je "inwestowac"

   • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Dzień Otwarty Notariatu
Dzień Otwarty Notariatu
dni otwarte
lis 28
sobota, g. 10:00 - 16:00
Online
Open House Gdańsk 2020 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2020 - Nowy Port
wykład , spotkanie
gru 5-6
sobota - niedziela, g. 9:00
Gdańsk

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
21400 zł/m2
Gdynia Orłowo
16650 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
13800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
13750 zł/m2
Sopot Świemirowo
13700 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
12000 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
10400 zł/m2
Sopot Górny Sopot
10350 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
10100 zł/m2
Gdynia Orłowo
9650 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane