Nasz plebiscyt. Zagłosuj na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową 2020 roku

Wypełniona tysiącami roślin i wykończona w wysokim standardzie Botanica Jelitkowo wybrana została przez czytelników Najciekawszą Inwestycją Mieszkaniową 2019 roku. Która inwestycja stanie na podium w tym roku?
Wypełniona tysiącami roślin i wykończona w wysokim standardzie Botanica Jelitkowo wybrana została przez czytelników Najciekawszą Inwestycją Mieszkaniową 2019 roku. Która inwestycja stanie na podium w tym roku? materiały prasowe

Portal Trojmiasto.pl po raz dziesiąty rozpoczyna plebiscyt na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową w Trójmieście. Dla naszych czytelników to okazja, by swoim głosem docenić te osiedla lub ich etapy, które wyróżniają się estetyką i wykończeniem.

Czy jakość inwestycji deweloperskich twoim zdaniem się poprawia?

tak, jest coraz lepiej 18%
tak, ale nadal wielu deweloperów stara się zbyt mało 24%
nie, w większości widać, że deweloperzy oszczędzają 51%
trudno mi to ocenić, nie przyglądam się 7%
zakończona Łącznie głosów: 1116
Epidemia zmieniła nasze codzienne życie, jednak go nie zatrzymała. Nie zatrzymała także budowy dziesiątek osiedli i inwestycji mieszkaniowych, które powstają w Trójmieście.

Z danych GUS wynika, że w ciągu całego 2020 roku do użytkowania oddano 6558 nowych mieszkań w Gdańsku, 1985 w Gdyni i 44 w Sopocie.

Co prawda w Gdańsku oddano około 700 lokali mniej niż rok wcześniej, ale sumarycznie liczby te są dla Trójmiasta porównywalne. W prowadzonym przez redakcję Trojmiasto.pl katalogu inwestycji mieszkaniowych znajduje się ponad 100 inwestycji, których etapy lub całość uzyskały pozwolenie na użytkowanie w 2020 roku.

Deweloperom oddać trzeba, że nie tylko udaje im się utrzymać ilościową produkcję nowych lokali mieszkaniowych, ale też w znakomitej części podnoszą oni jakość realizowanych projektów.

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad poprawiła się nie tylko estetyka oddawanych do zamieszkania budynków i lokali, ale także jakość przestrzeni, która wokół nich powstaje.

Elewacje budynków - zwłaszcza tych powstających w centralnych lokalizacjach - coraz częściej wykonywane są z trwałych materiałów, a części wspólne podlegają indywidualnemu projektowaniu.

Poprawie ulega także zagospodarowanie terenu wokół budynków - projekty zieleni, terenów rekreacyjnych ukierunkowane są na potrzeby przyszłych mieszkańców.

Z kolei pojawienie się ogrodów deszczowych, zasilania części wspólnych z odnawialnych źródeł energii czy systemów inteligentnego zarządzania energią nie wynika tylko ze zmian w prawie, ale także z rosnącej świadomości inwestorów, że na klimat wpływ ma także budownictwo mieszkaniowe.

Przegląd inwestycji z 2020 roku wyraźnie pokazuje, że najwięcej nowych budynków na osiedlach mieszkaniowych oddali duzi deweloperzy, którzy realizują projekty z tzw. segmentu popularnego.

Zmalała liczba inwestycji oddawanych przez deweloperów średniej wielkości, a duża liczba nowo wprowadzonych inwestycji, w ramach których powstają domy jednorodzinne, na które jest tak wielkie - wynikające z epidemii - zapotrzebowanie, w naszym corocznym przeglądzie widoczna będzie dopiero w przyszłym roku.

Jak głosować?


Niezależnie od tego, jakiej skali projekty są wiodące na rynku, nadal niezmienne pozostaje, że po wybudowaniu tworzą one nasze miasta: są wbudowywane w istniejące dzielnice i tworzą coraz to nowe obszary Trójmiasta. Te budynki zostaną w nich dla przyszłych pokoleń i będą stanowić element ich codziennego życia, wpływać na ich samopoczucie i klimat.

Dlatego tak ważna jest baczna obserwacja poczynań architektów, deweloperów i firm wykonawczych.

Każdy mieszkaniec Trójmiasta może świadomie wpływać na jego rozwój, jakość przestrzeni, w której żyjemy i komfort codzienności.

Jest to możliwe m.in. poprzez angażowanie się w kształtowanie zapisów planów miejscowych na etapie ich powstawania, nacisk na deweloperów, by realizowane przez nich projekty miały jak najwyższą jakość techniczną i estetyczną.

Nie bez znaczenia pozostają wybory klientów, którzy poza argumentami ceny mieszkania czy jego rozkładu mogą także odrzucać tę ofertę, która nie spełnia współczesnych i ukierunkowanych na przyszłość standardów jakościowych.

Dlatego każdej wiosny, już od 10 lat, portal Trojmiasto.pl chce zwrócić uwagę swoich czytelników na architekturę mieszkaniową, która wokół nas powstaje. Namówić do refleksji nad tym, czy mijane w drodze do pracy czy powstające w sąsiedztwie budynki są godne naszego miasta.

Plebiscyt zakładający ocenę poczynań deweloperów jest proponowanym przez nas sposobem wyrażenia swojej opinii o projektach, które deweloperzy wokół nas realizują - docenienia swoich głosem tych, które godne są naśladowania, i pominięcia w głosowaniu tych, które nie spełniły oczekiwań.

Wierzymy, że dla osób odpowiedzialnych za kształtowanie tak ważnego elementu naszej codzienności jak przestrzeń miasta będzie to motywacja do bardziej wytężonej pracy.

Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa w Trójmieście w 2020 roku

Chcesz ocenić architekturę powstających osiedli mieszkaniowych? Chcesz poznać zdanie innych na ten temat?

Zagłosuj w plebiscycie na najciekawszą realizację mieszkaniową oddaną do użytku w 2020 roku.


Do północy 27 kwietnia codziennie możesz oddać głos na jedną wybraną inwestycję. W plebiscycie biorą udział realizacje wybrane przez portal Trojmiasto.pl.

Wyniki głosowania poznamy 29 kwietnia o godz. 12:00.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (229)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wiosna w Ogrodzie 2021
Wiosna w Ogrodzie 2021
targi
maj 15-16
sobota - niedziela, g. 10:00 - 17:00
Gdańsk, Renk
Open House Gdańsk
Open House Gdańsk
spotkanie
maj 21-23
piątek - niedziela
Gdańsk

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdynia Kamienna Góra
13700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
12700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
10950 zł/m2
Gdańsk Zaspa
10950 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
10900 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl