• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nasz plebiscyt. Zagłosuj na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową 2020 roku

Ewa Budnik
14 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Wypełniona tysiącami roślin i wykończona w wysokim standardzie Botanica Jelitkowo wybrana została przez czytelników Najciekawszą Inwestycją Mieszkaniową 2019 roku. Która inwestycja stanie na podium w tym roku? Wypełniona tysiącami roślin i wykończona w wysokim standardzie Botanica Jelitkowo wybrana została przez czytelników Najciekawszą Inwestycją Mieszkaniową 2019 roku. Która inwestycja stanie na podium w tym roku?

Portal Trojmiasto.pl po raz dziesiąty rozpoczyna plebiscyt na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową w Trójmieście. Dla naszych czytelników to okazja, by swoim głosem docenić te osiedla lub ich etapy, które wyróżniają się estetyką i wykończeniem.

Czy jakość inwestycji deweloperskich twoim zdaniem się poprawia?

Epidemia zmieniła nasze codzienne życie, jednak go nie zatrzymała. Nie zatrzymała także budowy dziesiątek osiedli i inwestycji mieszkaniowych, które powstają w Trójmieście.

Z danych GUS wynika, że w ciągu całego 2020 roku do użytkowania oddano 6558 nowych mieszkań w Gdańsku, 1985 w Gdyni i 44 w Sopocie.

Co prawda w Gdańsku oddano około 700 lokali mniej niż rok wcześniej, ale sumarycznie liczby te są dla Trójmiasta porównywalne. W prowadzonym przez redakcję Trojmiasto.pl katalogu inwestycji mieszkaniowych znajduje się ponad 100 inwestycji, których etapy lub całość uzyskały pozwolenie na użytkowanie w 2020 roku.

Deweloperom oddać trzeba, że nie tylko udaje im się utrzymać ilościową produkcję nowych lokali mieszkaniowych, ale też w znakomitej części podnoszą oni jakość realizowanych projektów.

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad poprawiła się nie tylko estetyka oddawanych do zamieszkania budynków i lokali, ale także jakość przestrzeni, która wokół nich powstaje.

Elewacje budynków - zwłaszcza tych powstających w centralnych lokalizacjach - coraz częściej wykonywane są z trwałych materiałów, a części wspólne podlegają indywidualnemu projektowaniu.

Poprawie ulega także zagospodarowanie terenu wokół budynków - projekty zieleni, terenów rekreacyjnych ukierunkowane są na potrzeby przyszłych mieszkańców.

Z kolei pojawienie się ogrodów deszczowych, zasilania części wspólnych z odnawialnych źródeł energii czy systemów inteligentnego zarządzania energią nie wynika tylko ze zmian w prawie, ale także z rosnącej świadomości inwestorów, że na klimat wpływ ma także budownictwo mieszkaniowe.

Przegląd inwestycji z 2020 roku wyraźnie pokazuje, że najwięcej nowych budynków na osiedlach mieszkaniowych oddali duzi deweloperzy, którzy realizują projekty z tzw. segmentu popularnego.

Zmalała liczba inwestycji oddawanych przez deweloperów średniej wielkości, a duża liczba nowo wprowadzonych inwestycji, w ramach których powstają domy jednorodzinne, na które jest tak wielkie - wynikające z epidemii - zapotrzebowanie, w naszym corocznym przeglądzie widoczna będzie dopiero w przyszłym roku.

Jak głosować?


Niezależnie od tego, jakiej skali projekty są wiodące na rynku, nadal niezmienne pozostaje, że po wybudowaniu tworzą one nasze miasta: są wbudowywane w istniejące dzielnice i tworzą coraz to nowe obszary Trójmiasta. Te budynki zostaną w nich dla przyszłych pokoleń i będą stanowić element ich codziennego życia, wpływać na ich samopoczucie i klimat.

Dlatego tak ważna jest baczna obserwacja poczynań architektów, deweloperów i firm wykonawczych.

Każdy mieszkaniec Trójmiasta może świadomie wpływać na jego rozwój, jakość przestrzeni, w której żyjemy i komfort codzienności.

Jest to możliwe m.in. poprzez angażowanie się w kształtowanie zapisów planów miejscowych na etapie ich powstawania, nacisk na deweloperów, by realizowane przez nich projekty miały jak najwyższą jakość techniczną i estetyczną.

Nie bez znaczenia pozostają wybory klientów, którzy poza argumentami ceny mieszkania czy jego rozkładu mogą także odrzucać tę ofertę, która nie spełnia współczesnych i ukierunkowanych na przyszłość standardów jakościowych.

Dlatego każdej wiosny, już od 10 lat, portal Trojmiasto.pl chce zwrócić uwagę swoich czytelników na architekturę mieszkaniową, która wokół nas powstaje. Namówić do refleksji nad tym, czy mijane w drodze do pracy czy powstające w sąsiedztwie budynki są godne naszego miasta.

Plebiscyt zakładający ocenę poczynań deweloperów jest proponowanym przez nas sposobem wyrażenia swojej opinii o projektach, które deweloperzy wokół nas realizują - docenienia swoich głosem tych, które godne są naśladowania, i pominięcia w głosowaniu tych, które nie spełniły oczekiwań.

Wierzymy, że dla osób odpowiedzialnych za kształtowanie tak ważnego elementu naszej codzienności jak przestrzeń miasta będzie to motywacja do bardziej wytężonej pracy.

Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa w Trójmieście w 2020 roku

Chcesz ocenić architekturę powstających osiedli mieszkaniowych? Chcesz poznać zdanie innych na ten temat?

Zagłosuj w plebiscycie na najciekawszą realizację mieszkaniową oddaną do użytku w 2020 roku.


Do północy 27 kwietnia codziennie możesz oddać głos na jedną wybraną inwestycję. W plebiscycie biorą udział realizacje wybrane przez portal Trojmiasto.pl.

Wyniki głosowania poznamy 29 kwietnia o godz. 12:00.

Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (229)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera trzech wyjątkowych apartamentów w Sercu Gdańska

dni otwarte

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: Dom - Mieszkanie - Wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23150 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20150 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
26000 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
16000 zł/m2
Gdynia Orłowo
15700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane