Wiadomości

Navio zaprasza na pokład

Po lewej stronie budynek Balladyny, który przy ul. Hallera 232 stał w marcu 2019 roku, po prawej oddany w tym miejscu do użytku w marcu 2020 roku apartamentowiec Navio. fot. Trojmiasto.pl/ materiały prasowePamiętacie budynek Night Clubu Balladyna przy ul. Hallera 232 w Brzeźnie? Dziś w miejscu zdewastowanego, od lat nieczynnego lokalu, stoi Navio - piękny apartamentowiec. Budynek powstał w ekspresowym tempie, a za jego realizację odpowiada trójmiejski deweloper Pomorskie Domy.Nie da się zaprzeczyć: Night Club Balladyna na trwałe zapisał się w historii Brzeźna, o czym chętnie zaświadczy dziś każdy mieszkaniec tej dzielnicy, pamiętający imprezy organizowane w tym miejscu na przełomie lat 80-90. Drogi alkohol, elegancka obsługa, selekcja na "bramce" - to wszystko sprawiało, że w Balladynie trzeba było "bywać".

Niestety, dobra passa tego lokalu z czasem się skończyła. I choć kolejni właściciele starali się odbudować jego niewątpliwą legendę, to ostatecznie budynek popadł w ruinę i przez lata służył za nielegalne schronisko dla bezdomnych i miłośników tanich alkoholi. Trojmiasto.pl uwieczniło jego stan tuż przed rozbiórką w kwietniu 2019 roku.


Ambitny cel, szybka realizacjaW marcu ubiegłego roku gdański deweloper, firma Pomorskie Domy, postanowił na nowo zagospodarować to miejsce, nadając mu nową funkcję i charakter.

- Postawiliśmy sobie ambitny cel, by zbudować tu coś rzeczywiście wyjątkowego. I tak, od projektu aż do ostatniego pociągnięcia pędzlem malarskim, w ciągu nieco ponad 10 miesięcy udało nam się wybudować piękny apartamentowiec, z którego jesteśmy naprawdę dumni - mówi Dariusz Malottke, kierownik sprzedaży w firmie Pomorskie Domy.
To poczucie dumy łatwo zrozumieć, bo budynek Navio swoją elegancją i jakością rzeczywiście przyciąga uwagę. Starannie i pomysłowo zaprojektowana bryła została ozdobiona szlachetnym drewnem, sporo tu także stylowych detali z metalu i szkła.
Duże wrażenie robi także dwustronna, przeszklona winda.

Klatka schodowa apartamentowca podkreśla prestiżowy charakter inwestycji swoją stylistyką nawiązując do dalekomorskich podróży. Dla większej wygody mieszkańców Navio, w podziemiu przygotowano halę garażową z miejscami parkingowymi, a także zestaw miejsc parkingowych na ogrodzonym terenie na zewnątrz.


Nowa perełka BrzeźnaDeweloper, z własnych środków, uporządkował też chodnik i miejsca parkingowe na miejskim terenie przed budynkiem. W ramach zagospodarowywania dzielnicy, inwestor wykonał nasadzenia zieleni w okolicach apartamentowca.

Prace budowlane zakończyły się w pierwszych dniach kwietnia, wtedy też rozpoczęło się przekazywanie kluczy do mieszkań. W budynku powstały zaledwie 24 lokale. W związku z dużym zainteresowaniem inwestycją, w sprzedaży pozostało już tylko jedno mieszkanie - 60-metrowy apartament z bardzo dużym ogrodem.

Projekt Navio został zakończony, a gdańskie Brzeźno zyskało nowoczesny, estetyczny budynek apartamentowy. Miejsce po zdewastowanym klubie, które straszyło przechodniów i turystów znów robi doskonałe wrażenie.

opracowanie Tomasz Kulpa

Oferty dewelopera Pomorskie Domy. Ostatni apartament w Navio!

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł