• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Navio zaprasza na pokład

29 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 2 lat) Pamiętacie budynek Night Clubu Balladyna przy ul. Hallera 232 w Brzeźnie? Dziś w miejscu zdewastowanego, od lat nieczynnego lokalu, stoi Navio - piękny apartamentowiec. Budynek powstał w ekspresowym tempie, a za jego realizację odpowiada trójmiejski deweloper Pomorskie Domy.Nie da się zaprzeczyć: Night Club Balladyna na trwałe zapisał się w historii Brzeźna, o czym chętnie zaświadczy dziś każdy mieszkaniec tej dzielnicy, pamiętający imprezy organizowane w tym miejscu na przełomie lat 80-90. Drogi alkohol, elegancka obsługa, selekcja na "bramce" - to wszystko sprawiało, że w Balladynie trzeba było "bywać".

Niestety, dobra passa tego lokalu z czasem się skończyła. I choć kolejni właściciele starali się odbudować jego niewątpliwą legendę, to ostatecznie budynek popadł w ruinę i przez lata służył za nielegalne schronisko dla bezdomnych i miłośników tanich alkoholi. Trojmiasto.pl uwieczniło jego stan tuż przed rozbiórką w kwietniu 2019 roku.

 • Apartamentowiec Navio w kwietniu 2020 roku - gotowy do zamieszkania. Zagospodarowane zostało także otoczenie budynku.
 • Drewniane i stalowe detale sprawiają, że budynek jest nowoczesny i wyrazisty.
 • Duże przeszklenia zapewniają wnętrzom dużo światła.
 • Biała elewacja przywodzi na myśl nadmorskie rezydencje w południowej Europie.

Ambitny cel, szybka realizacjaW marcu ubiegłego roku gdański deweloper, firma Pomorskie Domy, postanowił na nowo zagospodarować to miejsce, nadając mu nową funkcję i charakter.

- Postawiliśmy sobie ambitny cel, by zbudować tu coś rzeczywiście wyjątkowego. I tak, od projektu aż do ostatniego pociągnięcia pędzlem malarskim, w ciągu nieco ponad 10 miesięcy udało nam się wybudować piękny apartamentowiec, z którego jesteśmy naprawdę dumni - mówi Dariusz Malottke, kierownik sprzedaży w firmie Pomorskie Domy.
To poczucie dumy łatwo zrozumieć, bo budynek Navio swoją elegancją i jakością rzeczywiście przyciąga uwagę. Starannie i pomysłowo zaprojektowana bryła została ozdobiona szlachetnym drewnem, sporo tu także stylowych detali z metalu i szkła.
Duże wrażenie robi także dwustronna, przeszklona winda.

Klatka schodowa apartamentowca podkreśla prestiżowy charakter inwestycji swoją stylistyką nawiązując do dalekomorskich podróży. Dla większej wygody mieszkańców Navio, w podziemiu przygotowano halę garażową z miejscami parkingowymi, a także zestaw miejsc parkingowych na ogrodzonym terenie na zewnątrz.

 • Klatka schodowa apartamentowca podkreśla prestiżowy charakter inwestycji, swoją stylistyką nawiązując do dalekomorskich podróży.
 • Zastosowanie w częściach wspólnych materiałów wysokiej jakości wprowadza atmosferę elegancji i prestiżu.
 • Wykończenie Navio nawiązuje do lokalizacji, w której powstał.
 • Nowoczesne oświetlenie w korytarzu prowadzącym do mieszkań.

Nowa perełka BrzeźnaDeweloper, z własnych środków, uporządkował też chodnik i miejsca parkingowe na miejskim terenie przed budynkiem. W ramach zagospodarowywania dzielnicy, inwestor wykonał nasadzenia zieleni w okolicach apartamentowca.

Prace budowlane zakończyły się w pierwszych dniach kwietnia, wtedy też rozpoczęło się przekazywanie kluczy do mieszkań. W budynku powstały zaledwie 24 lokale. W związku z dużym zainteresowaniem inwestycją, w sprzedaży pozostało już tylko jedno mieszkanie - 60-metrowy apartament z bardzo dużym ogrodem.

Projekt Navio został zakończony, a gdańskie Brzeźno zyskało nowoczesny, estetyczny budynek apartamentowy. Miejsce po zdewastowanym klubie, które straszyło przechodniów i turystów znów robi doskonałe wrażenie.

opracowanie Tomasz Kulpa

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Navio

Navio

Pomorskie Domy

Gdańsk Brzeźno, al. Hallera 232 Mapa

33 do 66 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Ego

Ego

Ego

Pomorskie Domy

Gdańsk Łostowice, ul. Wielkopolska 2 Mapa

143.1 do 150.5 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Trevo

Trevo

Pomorskie Domy

Gdańsk Osowa, ul. Homera Mapa

33 do 74 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja

Miejsca

 

Wydarzenia

Zróbmy sobie renowację!

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe

targi

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19650 zł/m2
Gdynia Orłowo
18500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24500 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
18550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17850 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17500 zł/m2
Gdańsk Strzyża
13600 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl