Nowa inwestycja Robyg: otulone zielenią osiedle Szumilas w Kowalach

Osiedle Szumilas w Kowalach będzie składać się z kameralnych, 3-piętrowych domów wielorodzinnych.
Osiedle Szumilas w Kowalach będzie składać się z kameralnych, 3-piętrowych domów wielorodzinnych. mat. prasowe

Na granicy lasu, w Kowalach, mniej niż pół godziny jazdy samochodem od ścisłego centrum Gdańska, powstanie kameralne osiedle 3-piętrowych domów wielorodzinnych Szumilas. Nowa inwestycja Robyg przypadnie do gustu tym, którzy chcą mieszkać w otoczeniu zieleni oraz unikają osiedli o intensywnej zabudowie. W każdym budynku znajdzie się od 19 do 57 mieszkań. Na terenie osiedla znajdą się place zabaw, przestrzenie do rekreacji, zewnętrzny fitness oraz dwa oczka wodne.- Ostatni rok wiele zmienił w naszych przyzwyczajeniach i wyborach - mówi Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu. - W związku z dużą ilością czasu spędzanego w czterech ścianach, nauką i pracą zdalną wzrosło zainteresowanie lokalami z dużymi balkonami, tarasami czy ogrodami. Dzisiaj dla kupujących ważniejsze są aspekty związane z możliwościami wypoczynku, jakie daje własne mieszkanie niż szybki dojazd do biura.
Dlatego Robyg zdecydował się postawić na przedmieścia, gdzie łatwiej o duże przestrzenie, ciszę oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych.

Nowa inwestycja, położona w Kowalach, tuż przy lesieMapka, a jednocześnie niemal w samym Gdańsku, jest odpowiedzią na nowe potrzeby klientów.

- Pierwszy etap inwestycji to 114 mieszkań. Już dziś w sprzedaży jest 57 lokali, 1-,2-,3- i 4-pokojowych z widokiem na otaczającą zieleń lub pobliski las, o dostępnych metrażach od 33 m kw. do 69,5 m kw. - zapowiada Anna Wojciechowska.
Budowa pierwszego etapu osiedla rozpocznie się w drugim kwartale 2021 r., a zakończy w pierwszym kwartale 2023 r.

W harmonii z naturąUmiejscowione z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu lasów, stawów, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody Bursztynowa Góra oraz licznych ścieżek rekreacyjnych w Jarze Reknicy, w tym wokół jeziora Otomin, osiedle Szumilas przyciągnie amatorów bliskiego kontaktu z naturą.

Tych, którzy szukają kameralnej, rodzinnej enklawy, gdzie czas płynie wolniej, łatwo się zrelaksować, a okolica zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Od południowego zachodu osiedle Szumilas otoczone będzie lasem.
Od południowego zachodu osiedle Szumilas otoczone będzie lasem. mat. prasowe
Dużym atutem osiedla będą również ponadprzeciętne odległości między budynkami, które zapewnią rodzinom tak potrzebny spokój i intymność oraz wypełnione po brzegi różnorodną, roślinnością zieleńce i atrakcyjne przestrzenie wspólne.

W ramach kolejnych etapów na osiedlu powstać ma m.in. siłownia zewnętrzna oraz place zabaw dla najmłodszych, a docelowo także boisko sportowe.

W kolejnych etapach realizacji planowane są również lokale handlowo-usługowe dostępne bezpośrednio na terenie należącym do inwestycji.

Przytulna zabudowa, funkcjonalne mieszkaniaArchitektura osiedla jest jedną z jego najważniejszych zalet. Małe budynki z 19 mieszkaniami sprzyjać będą nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz budowaniu rodzinnej atmosfery.

Na terenie osiedle Szumilas w Kowalach znajdą się place zabaw, przestrzenie do rekreacji, zewnętrzny fitness oraz dwa oczka wodne.
Na terenie osiedle Szumilas w Kowalach znajdą się place zabaw, przestrzenie do rekreacji, zewnętrzny fitness oraz dwa oczka wodne. mat. prasowe
Nic nie pozostawiono tu przypadkowi. Nowoczesne, niewysokie, 3-piętrowe budynki z windami i elewacją w stonowanych, jasnych barwach oraz elementami o strukturze naturalnego drewna dębowego doskonale wpisują się w otaczający krajobraz zaprojektowany przez matkę naturę.

- Staraliśmy się stworzyć w Kowalach wysokiej jakości osiedle intymnych budynków wtopionych w zieleń - mówi Anna Wojciechowska. - W pierwszym etapie inwestycji zaprojektowaliśmy trzy budynki: z 19, 38 i 57 mieszkaniami. Nasza oferta skierowana jest do rodzin, dlatego zaprojektowaliśmy kompaktowe mieszkania z oddzielną strefą do pracy i wypoczynku.
Nawet najmniejsze mieszkania (od 33 m kw.) są zaprojektowane funkcjonalnie i ergonomicznie, dzięki czemu zapewnią domownikom komfort, bezpieczeństwo i ułatwią codzienne obowiązki.

Każde z mieszkań posiadać będzie również ogródek lub balkon - do wyboru.

Las na wyciągnięcie rękiBezpośrednie sąsiedztwo rozległych terenów leśnych zapewnia idealne warunki do relaksu i gwarantuje atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu. W okolicy nie brakuje ścieżek, po których można jeździć na rowerze lub spacerować całymi godzinami.

Na terenie inwestycji znajdują się dwa naturalne zbiorniki wodne. W kolejnych etapach osiedla powstanie wokół nich przyjazna przestrzeń do rodzinnej rekreacji.

Weekendy umilą z kolei spacery szlakiem turystycznym w pobliskim rezerwacie Bursztynowa Góra oraz wędrówki urokliwymi ścieżkami nieznacznie oddalonego Jaru Reknicy. W niedalekiej odległości znajduje się też Jezioro Otomińskie, będące jednym z ulubionych punktów spacerowych mieszkańców Gdańska.

Przyjazna lokalizacjaLokalizacja osiedla Szumilas jest wyjątkowa. Położone przy ul. Magazynowej w KowalachMapka, z jednej strony otoczone lasem, z drugiej świetnie skomunikowane z centrum Gdańska i dzielnicami południowymi.

Komunikację w przyszłości usprawnią dodatkowo połączenia kolejowe. W planach jest budowa nowej nitki II etapu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która ma połączyć południowe dzielnice Gdańska z sąsiednimi miejscowościami oraz rozbudowa trasy S7, w ramach której powstanie dodatkowy wyjazd na obwodnicę w kierunku Łodzi.

Osiedle Szumilas w Kowalach będzie składać się z kameralnych, 3-piętrowych domów wielorodzinnych.
Osiedle Szumilas w Kowalach będzie składać się z kameralnych, 3-piętrowych domów wielorodzinnych. mat. prasowe
Oddalone o 5 minut jazdy samochodem centrum Kowal to tętniąca życiem przestrzeń zapewniająca mieszkańcom liczne miejskie udogodnienia. Znajdują się tu placówki handlowo-usługowe, przedszkola, przychodnie i szkoły, w tym nowoczesna Szkoła Metropolitalna, otwarta w 2018 r. Większe zakupy mieszkańcy osiedla będą mogli zrobić m.in. w odległym o niecałe 10 minut jazdy samochodem Designer Outlet GdańskMapka.

- Osiedle Szumilas to doskonała propozycja dla wszystkich, którym zależy na zamieszkaniu w centrum natury, tuż przy urokliwym lesie i licznych szlakach turystycznych, ale także na lokalizacji, która zagwarantuje doskonałą komunikację z całym Trójmiastem i zapewni wygodny dojazd do centrum miasta, trójmiejskiej obwodnicy oraz do autostrady - mówi Anna Wojciechowska.
Biuro Sprzedaży inwestycji Szumilas mieści się przy ul. Piekarniczej 3 w Gdańsku. Więcej informacji: www.gdansk.robyg.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie wybrane


wszystkie opinie (73)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wiosna w Ogrodzie 2021
Wiosna w Ogrodzie 2021
targi
maj 15-16
sobota - niedziela, g. 10:00 - 17:00
Gdańsk, Renk
Open House Gdańsk
Open House Gdańsk
spotkanie
maj 21-23
piątek - niedziela
Gdańsk

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdynia Kamienna Góra
13700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
12700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
10950 zł/m2
Gdańsk Zaspa
10950 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
10900 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl