Wiadomości

Nowa zabudowa w centrum Gdańska

Nowa zabudowa przy ul. Długie Ogrody.
Nowa zabudowa przy ul. Długie Ogrody. materiały inwestora

Budimex Nieruchomości wchodzi do Gdańska z dwiema inwestycjami mieszkaniowymi, które wybuduje w Śródmieściu. Kamienica Oldnova powstanie przy ul. Panieńskiej zobacz na mapie Gdańska, a przy ul. Długie Ogrody 18 zobacz na mapie Gdańska zrealizowany zostanie budynek o nazwie Garden Gates. Do pierwszego z nich mieszkańcy zaczną wprowadzać się w IV kwartale 2018, a do drugiego w połowie 2019 roku.W sercu Gdańska powstaje coraz więcej inwestycji mieszkaniowych. Gdzie nie spojrzeć widać dźwigi, ciężki sprzęt i budowniczych stawiających kolejne kondygnacje budynków. W ten boom inwestycyjny wpisuje się również Budimex Nieruchomości, który zabudowuje atrakcyjne tereny w centrum miasta.

Jednym z nich jest ulica Długie Ogrody, gdzie pod numerem 18 powstanie inwestycja Garden Gates. Złoży się na nią pięciopiętrowy budynek z 252 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 86 m kw.

- Ta oferta skierowana jest m. in. do inwestorów, którzy szukają dobrze położonych lokali pod wynajem - informuje Łukasz Taraszkiewicz z Budimeksu Nieruchomości. - Z drugiej strony jest to również ciekawe rozwiązanie dla rodzin, bowiem w pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, sklepy, poczta i boisko sportowe.
W ramach wspólnych przestrzeni Długie Ogrody 18 zaoferują mieszkańcom aż sześć różnych stref rekreacyjnych. Dodatkową atrakcją będzie ogród na tarasie dachowym. Znajdą się tutaj nie tylko rośliny, ale również altany, ławki, dekoracyjne podświetlenia oraz teleskop do podziwiania panoramy Starego Miasta czy obserwacji nocnego nieba.

Kamienica Oldnova powstanie w kwartale ulic Zamkowa, Browarna, Osiek i Panieńska na Starym Mieście.
Kamienica Oldnova powstanie w kwartale ulic Zamkowa, Browarna, Osiek i Panieńska na Starym Mieście. materiały inwestora
Z kolei na Starym Mieście, w kwartale ulic Zamkowa, Browarna, Osiek i Panieńska powstaje kamienica Oldnova z ponad 70 mieszkaniami. Inwestor odrestauruje historyczną fasadę, aby nie stracić klimatu XIX-wiecznej kamienicy, a pozostałą część stanowić będzie już nowoczesna zabudowa. Przy okazji inwestycji odnowione zostaną chodniki i okoliczna zieleń miejska. Nie zabraknie też atrakcyjnie zaaranżowanych, wewnętrznych dziedzińców.

- Czteropiętrowa kamienica, z dyskretnie wkomponowanymi balkonami i loggiami, powstaje z myślą o inwestorach poszukujących mieszkań pod wynajem dla turystów lub tych, którzy chcieliby mieć apartament w Gdańsku - mówi Łukasz Taraszkiewicz. - We wnętrzu powstanie niewielka liczba lokali, która nada inwestycji kameralny charakter. Znajdzie się tam również recepcja i reprezentacyjne wejście, które podniosą rangę inwestycji. Dla wygody mieszkańców zaplanowaliśmy też saunę i przechowalnię bagażu oraz miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej - wylicza.
Zaprojektowano tu małe, jednopokojowe mieszkania oraz lokale dwu- i trzypokojowe, z których największe mają 60 m kw.

Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do kamienicy Oldnova w IV kwartale 2018 r., a do "Długich Ogrodów" - w połowie 2019 r.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (46) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.