• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Czerwcowa oferta deweloperów w Trójmieście

Pod koniec każdego miesiąca w cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe prezentujemy ofertę deweloperów, która niedawno pojawiła się na trójmiejskim rynku nieruchomości. W czasie kiedy mieszkania z nowo wprowadzanych projektów znikają jak ciepłe bułeczki, warto trzymać rękę pulsie. Na bieżąco informacje o nowościach pojawiają się w naszym katalogu inwestycji mieszkaniowych w Trójmieście i okolicach.Czy gdybyś miał(a) taką potrzebę lub chciał(a) zainwestować, kupił(a)byś teraz mieszkanie od dewelopera?

Zobacz wyniki (769)
W czerwcu, jak co miesiąc, kolejnych lokali na sprzedaż w ofercie deweloperów nie brakuje. Przeważają jednak informacje o inwestycjach, które już są znane: albo były zapowiadane i teraz weszły do sprzedaży; albo nowa oferta pojawiła się w kolejnych etapach inwestycji.

Gdańsk - pas nadmorskiJak na letnią porę roku przystało, deweloperzy wprowadzili do sprzedaży nową ofertę w pasie nadmorskim. Najbliżej plaży niespodziankę dla klientów ma deweloper Kameralnie - firma specjalizująca się w zabudowie apartamentowej, ale wywodząca się z firmy Ekolan.

Inwestycja przy ulicy Błękitnej w JelitkowieMapka została zaprojektowana i zbudowana, a dopiero potem oficjalnie wprowadzona do sprzedaży - to wciąż jeszcze rzadkie na trójmiejskim rynku nieruchomości.

Według założenia dewelopera Apartamenty Willowe Błękitna mają łączyć zalety zamieszkania w budynku jednorodzinnym i wielorodzinnym, jednocześnie eliminując wady obu rozwiązań. Przestrzeń życiowa jest tu rozlokowana na trzech kondygnacjach, przy czym piętro pozostawiono jako przestrzeń otwartą, przyszły właściciel będzie mógł dostosować ją do swoich potrzeb. Na poziomie -1 znajdują się pomieszczenia gospodarcze i dwustanowiskowy garaż. Parter to oczywiście część dzienna.

Apartamenty mają powierzchnię od 109 do 139 m kw., jest ich pięć. Są gotowe do odbioru, można od razu rozpocząć ich wykańczanie. Informację o cenie deweloper przekazuje na indywidualnym spotkaniu.

Kolejna inwestycja jest znana od wielu miesięcy - była zapowiadana, a przygotowania do niej były wyraźnie widoczne ze względu na wyburzenia prowadzone przy ulicy Czarny Dwór. Mowa o inwestycji Bulvar realizowanej przez spółkę Sea Park (współpraca PB Górski, RWS Investment Group i Intuo), która powstawać zaczęła przy parku ReaganaMapka. Również stąd przyszli mieszkańcy będą mogli dojść na plażę po krótkim spacerze.

W ramach pierwszego etapu budowy powstanie budynek 12-kondygnacyjny z apartamentami i penthousami z bezpośrednim dostępem z windy, dwa budynki 13-kondygnacyjne (razem 205 mieszkań) oraz budynek o funkcji handlowo-usługowej i rekreacyjnej.

Planowany termin oddania pierwszych lokali to IV kwartał 2023 roku. Cena za m kw. zaczyna się tutaj od 14 420 zł.

Czytaj także:

Ceny nieruchomości w Trójmieście rosną bez opamiętaniaNieco dalej od plaży, ale wciąż w spacerowej odległości od niej, na Zaspie przy ul. Powstańców WielkopolskichMapka powstanie trzeci budynek realizowanej przez Develię inwestycji Przy Alejach.

Dwa pierwsze budynki z 205 mieszkaniami powstały w tym miejscu do 2017 roku. Teraz dobudowany zostanie trzeci, który od wcześniejszych nieco różnił się będzie architekturą. Powstanie w nim 48 lokali o powierzchni od 42 do 89 m kw. Do odbioru mają one być gotowe pod koniec 2022 roku, a cena metra kwadratowego zaczyna się tutaj od 11 300 zł.

Gdańsk Śródmieście i dzielnice południoweŻurawie to nazwa, która kilkanaście dni temu pojawiła się na rynku, chociaż sama inwestycja powstająca obok Europejskiego Centrum Solidarności na Młodym MieścieMapka jest znana od wielu miesięcy. Fiński deweloper YIT Development od początku roku prowadzi na swojej działce prace, a teraz rozpoczął sprzedaż lokali.

Na działce o powierzchni 15,5 tys. m kw. powstanie biurowiec o powierzchni najmu 23 tys. m kw. oraz zabudowa mieszkaniowa z 243 mieszkaniami i 156 mikroapartamentami. Nazwa inwestycji nawiązywać ma do jej stoczniowego otoczenia.

Mieszkania do odbioru gotowe będą pod koniec 2023 roku, a cena m kw. na początku sprzedaży zaczyna się od 11 800 zł.

Całkowitych nowości nie ma również w południowych dzielnicach, chociaż deweloperzy "dosypali" nowych lokali na realizowanych tu osiedlach.

Tak jest w przypadku Osiedla Pastelowego przy ulicy Pastelowej na ŁostowicachMapka. Inwestycję realizuje Dekpol Deweloper. Pierwszy etap zakończony został w ubiegłym roku, teraz rozpoczyna się budowa kolejnego.

W pięciu budynkach powstanie 350 mieszkań o powierzchni od 36 do 62 m kw. Na dachach budynków powstających w tym etapie zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, które obniżą zużycie energii w częściach wspólnych. Wewnątrz zaplanowano z kolei nowoczesne lampy antybakteryjne oraz urządzenia do dezynfekcji powietrza.

Zakończenie realizacji planowane jest na IV kwartał 2022 roku. Ceny lokali rozpoczynają się od 6487 zł za m kw.

Deweloperzy w Trójmieście. Sprawdź kto buduje mieszkania i domyZ kolei przy ulicy CzłuchowskiejMapka, obok szkoły, Euro Styl do oferty wprowadził kolejne lokale na osiedlu Dynamika. Ta propozycja pojawiła się na rynku dopiero w tym roku, ale deweloper już zdecydował się udostępnić nową pulę mieszkań.

W ofercie znajduje się 100 mieszkań w dwóch 4-piętrowych budynkach. Są to lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, o metrażach od 33 do 82 m kw. Docelowo osiedle składać się będzie z siedmiu 3- i 4-piętrowych budynków. W części parterów znajdą się lokale usługowe, które uzupełnią istniejącą w okolicy ofertę handlową.

Przekazanie lokali z tego etapu planowane jest na przełom II i III kwartału 2023 roku. Cena za m kw. wprowadzonych do oferty lokali zaczyna się od 8284 zł.


Rumia, Reda i ChwaszczynoW Rumi, przy ulicy DolnejMapka, a więc blisko granicy z Redą deweloper Tora-Sigma rozpoczyna budowę osiedla Bursztynowy Park. Swoją nazwę zawdzięcza ono architekturze budynków. Na ich elewacjach pojawią się detale, które mają przywodzić na myśl "złoto Bałtyku".

W pierwszym etapie powstaną tu trzy budynki z mieszkaniami o powierzchniach od 35 do 90 m kw. Docelowo w ramach inwestycji planowana jest budowa siedmiu budynków. Dojazd do osiedla prowadził będzie zarówno od strony ul. Kosynierów, jak i od strony głównej arterii prowadzącej przez Małe Trójmiasto Kaszubskie.

Pierwsze mieszkania będą tu gotowe w III kwartale 2022 roku, a cena metra kw. mieszkania zaczyna się od 5637 zł.

Również w okolicach ul. Kosynierów w Rumi, dokładnie przy ul. Jeziornej Mapka, na tyłach dużego kompleksu handlowego, już w pierwszych dniach czerwca nowa oferta pojawiła się na osiedlu Ostoja. Deweloper Inpro kończy właśnie budowę pierwszego etapu tej inwestycji (sześć budynków), zatem rozpoczął realizację drugiego i ostatniego (pięć budynków).

W ramach tej fazy projektu powstanie 108 mieszkań w czteropiętrowych budynkach (od 40,8 do 93,5 m kw.). Będą one miały hale garażowe, windy, wózkarnie, rowerownie oraz piwnice. Na terenie osiedla zaprojektowano specjalne tereny rekreacyjne, dwa place zabaw dla najmłodszych oraz wielofunkcyjne boisko. Kompleks otoczony będzie dużą ilością zieleni.

Mieszkania w II etapie mają być gotowe do odbioru do 30 września 2022 roku, a ceny metra kw. kształtują się tu w przedziale od 6264 do 7236 zł.

W Rumi dodatkową ofertę na Osiedlu przy Błoniach wprowadził również Euro Styl. Inwestycja położona jest w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych (ul. Błoń JanowskichMapka). W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji powstanie Park Miejski Błonia Janowskie.

W dwóch kolejnych budynkach wybierać można z oferty 110 mieszkań w układzie od dwóch do czerech pokoi. Lokatorzy mieszkań na parterach będą mogli korzystać z prywatnych ogródków, o powierzchni sięgającej nawet 135 m kw. Wieloetapowe osiedle powstaje razem z bogatym programem rekreacyjnym dla przyszłych mieszkańców, a także ich czworonożnych pupili. Na terenie inwestycji deweloper posadzi 58 drzew.

Klucze do mieszkań z tych budynków będzie można otrzymać w II kwartale 2023 roku, a cena metra kw. lokalu mieszkalnego zaczyna się tutaj od 6600 zł.

W Redzie przy ul. Lipowej trwa budowa osiedla Lipova Park, które składać się będzie z 20 budynków trzykondygnacyjnych. W każdym z nich znajduje się dziewięć mieszkań. Lokale na najwyższym piętrze mają ponadstandardową wysokość - 3 m. Znajdą się w nich również strychy stanowiące dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Mieszkania na piętrach posiadają balkony, a te na parterze ogródki.

Deweloper PRM Group rozpoczął niedawno budowę i przedsprzedaż trzeciego etapu tego osiedla. Ceny m kw. zaczynają się od 5240 zł. Mieszkania mają od 35,5 do 64,7 m kw. Przewidywany termin odbioru to grudzień 2022.

W czerwcu ruszyła sprzedaż domów na osiedlu Szmaragdowy Zakątek w Chwaszczynie. W sumie przy ul. PiaskowejMapka w Chwaszczynie powstanie 6 budynków w zabudowie bliźniaczej, czyli 12 domów. Teren osiedla będzie ogrodzony, a dla mieszkańców urządzony zostanie teren wspólny z siłownią zewnętrzną.

Wszystkie domy budowane przez firmę Partners mają taką samą powierzchnię - 159,43 m kw., ale różnią się metrażami działek, które mierzą od 442 do 685 m kw. Cena każdego domu wynosi 990 tys. zł..

Opinie wybrane


wszystkie opinie (224)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Open house Gdynia 2022
muzyka na żywo, wystawa, spacer
maj 20-22
piątek - niedziela, g. 17:30
Gdynia
Wstęp wolny
Dni Otwarte marki Herman Miller
spotkanie, pokaz, dni otwarte
maj 20-21
piątek - sobota
Gdańsk, Krusel Home/Office
Wstęp wolny

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
27650 zł/m2
Gdynia Orłowo
20750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18850 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17400 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25250 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17400 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
15550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
13400 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl