• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Czerwcowa oferta deweloperów w Trójmieście

Ewa Budnik
26 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (224)
 • Apartamenty Willowe Błękitna w Jelitkowie są gotowe do odbioru. Deweloper właśnie oficjalnie rozpoczął ich sprzedaż.
 • Inwestycja Bulvar przy Czarnym Dworze w Gdańsku jest już w budowie. W tym miesiącu rozpoczęła się ich sprzedaż.
 • Budynek Przy Alejach z 48 mieszkaniami to trzeci etap inwestycji. Dwa pierwsze zakończone zostały na Zaspie do 2017 roku.

Pod koniec każdego miesiąca w cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe prezentujemy ofertę deweloperów, która niedawno pojawiła się na trójmiejskim rynku nieruchomości. W czasie kiedy mieszkania z nowo wprowadzanych projektów znikają jak ciepłe bułeczki, warto trzymać rękę pulsie. Na bieżąco informacje o nowościach pojawiają się w naszym katalogu inwestycji mieszkaniowych w Trójmieście i okolicach.Czy gdybyś miał(a) taką potrzebę lub chciał(a) zainwestować, kupił(a)byś teraz mieszkanie od dewelopera?

W czerwcu, jak co miesiąc, kolejnych lokali na sprzedaż w ofercie deweloperów nie brakuje. Przeważają jednak informacje o inwestycjach, które już są znane: albo były zapowiadane i teraz weszły do sprzedaży; albo nowa oferta pojawiła się w kolejnych etapach inwestycji.

Gdańsk - pas nadmorskiJak na letnią porę roku przystało, deweloperzy wprowadzili do sprzedaży nową ofertę w pasie nadmorskim. Najbliżej plaży niespodziankę dla klientów ma deweloper Kameralnie - firma specjalizująca się w zabudowie apartamentowej, ale wywodząca się z firmy Ekolan.

Inwestycja przy ulicy Błękitnej w JelitkowieMapka została zaprojektowana i zbudowana, a dopiero potem oficjalnie wprowadzona do sprzedaży - to wciąż jeszcze rzadkie na trójmiejskim rynku nieruchomości.

Według założenia dewelopera Apartamenty Willowe Błękitna mają łączyć zalety zamieszkania w budynku jednorodzinnym i wielorodzinnym, jednocześnie eliminując wady obu rozwiązań. Przestrzeń życiowa jest tu rozlokowana na trzech kondygnacjach, przy czym piętro pozostawiono jako przestrzeń otwartą, przyszły właściciel będzie mógł dostosować ją do swoich potrzeb. Na poziomie -1 znajdują się pomieszczenia gospodarcze i dwustanowiskowy garaż. Parter to oczywiście część dzienna.

Apartamenty mają powierzchnię od 109 do 139 m kw., jest ich pięć. Są gotowe do odbioru, można od razu rozpocząć ich wykańczanie. Informację o cenie deweloper przekazuje na indywidualnym spotkaniu.

Kolejna inwestycja jest znana od wielu miesięcy - była zapowiadana, a przygotowania do niej były wyraźnie widoczne ze względu na wyburzenia prowadzone przy ulicy Czarny Dwór. Mowa o inwestycji Bulvar realizowanej przez spółkę Sea Park (współpraca PB Górski, RWS Investment Group i Intuo), która powstawać zaczęła przy parku ReaganaMapka. Również stąd przyszli mieszkańcy będą mogli dojść na plażę po krótkim spacerze.

W ramach pierwszego etapu budowy powstanie budynek 12-kondygnacyjny z apartamentami i penthousami z bezpośrednim dostępem z windy, dwa budynki 13-kondygnacyjne (razem 205 mieszkań) oraz budynek o funkcji handlowo-usługowej i rekreacyjnej.

Planowany termin oddania pierwszych lokali to IV kwartał 2023 roku. Cena za m kw. zaczyna się tutaj od 14 420 zł.

Czytaj także:

Ceny nieruchomości w Trójmieście rosną bez opamiętaniaNieco dalej od plaży, ale wciąż w spacerowej odległości od niej, na Zaspie przy ul. Powstańców WielkopolskichMapka powstanie trzeci budynek realizowanej przez Develię inwestycji Przy Alejach.

Dwa pierwsze budynki z 205 mieszkaniami powstały w tym miejscu do 2017 roku. Teraz dobudowany zostanie trzeci, który od wcześniejszych nieco różnił się będzie architekturą. Powstanie w nim 48 lokali o powierzchni od 42 do 89 m kw. Do odbioru mają one być gotowe pod koniec 2022 roku, a cena metra kwadratowego zaczyna się tutaj od 11 300 zł.

Gdańsk Śródmieście i dzielnice południowe • Żurawie to od dawna zapowiadana inwestycja dewelopera YIT Development. Swoją nazwę zawdzięcza stoczniowemu otoczeniu na Młodym Mieście.
 • Drugi etap Osiedla Pastelowego zaczyna być realizowany na Łostowicach po zakończeniu budowy i sprzedaży etapu pierwszego.
 • Osiedle Dynamika powstaje przy ulicy Człuchowskiej, tuż obok szkoły. Kaskadowy układ terenu pozwoli stworzyć tu ciekawe miejsca rekreacji.
Żurawie to nazwa, która kilkanaście dni temu pojawiła się na rynku, chociaż sama inwestycja powstająca obok Europejskiego Centrum Solidarności na Młodym MieścieMapka jest znana od wielu miesięcy. Fiński deweloper YIT Development od początku roku prowadzi na swojej działce prace, a teraz rozpoczął sprzedaż lokali.

Na działce o powierzchni 15,5 tys. m kw. powstanie biurowiec o powierzchni najmu 23 tys. m kw. oraz zabudowa mieszkaniowa z 243 mieszkaniami i 156 mikroapartamentami. Nazwa inwestycji nawiązywać ma do jej stoczniowego otoczenia.

Mieszkania do odbioru gotowe będą pod koniec 2023 roku, a cena m kw. na początku sprzedaży zaczyna się od 11 800 zł.

Całkowitych nowości nie ma również w południowych dzielnicach, chociaż deweloperzy "dosypali" nowych lokali na realizowanych tu osiedlach.

Tak jest w przypadku Osiedla Pastelowego przy ulicy Pastelowej na ŁostowicachMapka. Inwestycję realizuje Dekpol Deweloper. Pierwszy etap zakończony został w ubiegłym roku, teraz rozpoczyna się budowa kolejnego.

W pięciu budynkach powstanie 350 mieszkań o powierzchni od 36 do 62 m kw. Na dachach budynków powstających w tym etapie zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, które obniżą zużycie energii w częściach wspólnych. Wewnątrz zaplanowano z kolei nowoczesne lampy antybakteryjne oraz urządzenia do dezynfekcji powietrza.

Zakończenie realizacji planowane jest na IV kwartał 2022 roku. Ceny lokali rozpoczynają się od 6487 zł za m kw.

Deweloperzy w Trójmieście. Sprawdź kto buduje mieszkania i domyZ kolei przy ulicy CzłuchowskiejMapka, obok szkoły, Euro Styl do oferty wprowadził kolejne lokale na osiedlu Dynamika. Ta propozycja pojawiła się na rynku dopiero w tym roku, ale deweloper już zdecydował się udostępnić nową pulę mieszkań.

W ofercie znajduje się 100 mieszkań w dwóch 4-piętrowych budynkach. Są to lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, o metrażach od 33 do 82 m kw. Docelowo osiedle składać się będzie z siedmiu 3- i 4-piętrowych budynków. W części parterów znajdą się lokale usługowe, które uzupełnią istniejącą w okolicy ofertę handlową.

Przekazanie lokali z tego etapu planowane jest na przełom II i III kwartału 2023 roku. Cena za m kw. wprowadzonych do oferty lokali zaczyna się od 8284 zł.


Rumia, Reda i Chwaszczyno • Bursztynowy Park powstanie blisko granicy Rumi z Redą. Nazwa inwestycji zaczerpnięta została od planowanej architektury budynków.
 • Drugi etap realizacji osiedla Ostoja, w sąsiedztwie parku handlowego, rusza po zakończeniu realizacji pierwszej fazy projektu.
 • Na Osiedlu przy Błoniach do sprzedaży wprowadzono mieszkania w kolejnych dwóch budynkach. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla powstanie park miejski.
W Rumi, przy ulicy DolnejMapka, a więc blisko granicy z Redą deweloper Tora-Sigma rozpoczyna budowę osiedla Bursztynowy Park. Swoją nazwę zawdzięcza ono architekturze budynków. Na ich elewacjach pojawią się detale, które mają przywodzić na myśl "złoto Bałtyku".

W pierwszym etapie powstaną tu trzy budynki z mieszkaniami o powierzchniach od 35 do 90 m kw. Docelowo w ramach inwestycji planowana jest budowa siedmiu budynków. Dojazd do osiedla prowadził będzie zarówno od strony ul. Kosynierów, jak i od strony głównej arterii prowadzącej przez Małe Trójmiasto Kaszubskie.

Pierwsze mieszkania będą tu gotowe w III kwartale 2022 roku, a cena metra kw. mieszkania zaczyna się od 5637 zł.

Również w okolicach ul. Kosynierów w Rumi, dokładnie przy ul. Jeziornej Mapka, na tyłach dużego kompleksu handlowego, już w pierwszych dniach czerwca nowa oferta pojawiła się na osiedlu Ostoja. Deweloper Inpro kończy właśnie budowę pierwszego etapu tej inwestycji (sześć budynków), zatem rozpoczął realizację drugiego i ostatniego (pięć budynków).

W ramach tej fazy projektu powstanie 108 mieszkań w czteropiętrowych budynkach (od 40,8 do 93,5 m kw.). Będą one miały hale garażowe, windy, wózkarnie, rowerownie oraz piwnice. Na terenie osiedla zaprojektowano specjalne tereny rekreacyjne, dwa place zabaw dla najmłodszych oraz wielofunkcyjne boisko. Kompleks otoczony będzie dużą ilością zieleni.

Mieszkania w II etapie mają być gotowe do odbioru do 30 września 2022 roku, a ceny metra kw. kształtują się tu w przedziale od 6264 do 7236 zł.

W Rumi dodatkową ofertę na Osiedlu przy Błoniach wprowadził również Euro Styl. Inwestycja położona jest w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych (ul. Błoń JanowskichMapka). W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji powstanie Park Miejski Błonia Janowskie.

W dwóch kolejnych budynkach wybierać można z oferty 110 mieszkań w układzie od dwóch do czerech pokoi. Lokatorzy mieszkań na parterach będą mogli korzystać z prywatnych ogródków, o powierzchni sięgającej nawet 135 m kw. Wieloetapowe osiedle powstaje razem z bogatym programem rekreacyjnym dla przyszłych mieszkańców, a także ich czworonożnych pupili. Na terenie inwestycji deweloper posadzi 58 drzew.

Klucze do mieszkań z tych budynków będzie można otrzymać w II kwartale 2023 roku, a cena metra kw. lokalu mieszkalnego zaczyna się tutaj od 6600 zł.

 • Realizacja trzeciego etapu osiedla Lipova Park zakończy się w grudniu 2022 roku, ale już teraz można kupować mieszkania w tej inwestycji.
 • Szmaragdowy Zakątek to osiedle, które składać się będzie z 12 domów wybudowanych w sześciu budynkach.
W Redzie przy ul. Lipowej trwa budowa osiedla Lipova Park, które składać się będzie z 20 budynków trzykondygnacyjnych. W każdym z nich znajduje się dziewięć mieszkań. Lokale na najwyższym piętrze mają ponadstandardową wysokość - 3 m. Znajdą się w nich również strychy stanowiące dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Mieszkania na piętrach posiadają balkony, a te na parterze ogródki.

Deweloper PRM Group rozpoczął niedawno budowę i przedsprzedaż trzeciego etapu tego osiedla. Ceny m kw. zaczynają się od 5240 zł. Mieszkania mają od 35,5 do 64,7 m kw. Przewidywany termin odbioru to grudzień 2022.

W czerwcu ruszyła sprzedaż domów na osiedlu Szmaragdowy Zakątek w Chwaszczynie. W sumie przy ul. PiaskowejMapka w Chwaszczynie powstanie 6 budynków w zabudowie bliźniaczej, czyli 12 domów. Teren osiedla będzie ogrodzony, a dla mieszkańców urządzony zostanie teren wspólny z siłownią zewnętrzną.

Wszystkie domy budowane przez firmę Partners mają taką samą powierzchnię - 159,43 m kw., ale różnią się metrażami działek, które mierzą od 442 do 685 m kw. Cena każdego domu wynosi 990 tys. zł..

Nieruchomości

Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy Ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Opinie (224) ponad 10 zablokowanych

 • Mieszkania wakacyjne

  To znów Warszawiacy, Ślązacy, Krakowianie będą mogli sobie kupić wakacyjne mieszkanko blisko morza. Takie to modne teraz w określonych środowiskach.
  Albo kupią od razu po pięć, aby zarabiały na nich na najmie da turystów
  A zwykły człowiek nie może kupić w normalnej cenie swojego pierwszego mieszkania.,
  A jeszcze zapomniałem, że fundusze inwestycyjne wykupują sporo mieszkań i będzie tyko i wyłącznie gorzej, czyli drożej. Drożej kupić, drożej wynająć.

  • 64 16

 • Ceny kosmos...niedługo 20tys/metr...kogo na to stać?Ja wolę działeczkę Rodos.600zł/rok a budowa domku pochłonęła circa 30tys.

  • 26 24

 • Budować budować. Każdy metr. Każdy skrawek. Parkingi z kostki. Trawniki z rolki... Więcej tego. No i nie rozbudowujcie dróg. Nie ma potrzeby. Okno w okno. Balkon w balkon. Tak by można sąsiadowi solniczkę sięgnąć.

  • 54 13

 • No i dobrze .

  Lepiej tam zostań bo wstyd przynosisz.

  • 12 7

 • Ej jak mam zarobić na taką chałupkę?
  Pracuje jako robol za 4 tysiące na miesiąc.
  Jaki bank da taki kredyt?
  Kto pomoże?

  • 32 9

 • Zmień nazwisko na obajtek albo rydzyk lub po prostu zapisz się do partii i bądź mierny, ale wierny.

  • 30 4

 • A na tej Błękitnej to po ile?

  Bo jakoś nikt się nie chwali.

  • 17 1

 • Wybierając miejsce do mieszkania

  należy wziąć pod uwagę, które miejsca w mieście przekształcą się kiedyś w slumsy.

  Biorąc pod uwagę ilość i jakość nowej zabudowy, jest nieuniknione, że na części osiedli, jak utracą blask nowości i spadnie opłacalność inwestycji w nieruchomości, nikt nie będzie chciał mieszkać.

  • 58 17

 • To badziewie na Błękitnej zepsuło cały urok tej ulicy.

  • 24 8

 • Po tyle ze beton na betonie

  Skrawka ziemi nie ma

  • 7 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
28500 zł/m2
Gdynia Orłowo
20400 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19450 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
18500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24550 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17900 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17800 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17050 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
12600 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl