Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Kwietniowe nowości u deweloperów

Pod koniec każdego miesiąca w cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe zbieramy informacje o nowościach w ofercie deweloperów - zarówno o zupełnie nowych lokalizacjach, jak i osiedlach na których realizowane są kolejne etapy. W kwietniu nie pojawiła się żadna nowość w Gdyni, za to kilka zupełnie nowych inwestycji rozpoczęto w Gdańsku i jego okolicach.

Gdybym zmieniał(a) miejsce zamieszkania, wybrał(a)bym:

Zobacz wyniki (544)

GdańskDwie zupełnie nowe inwestycje pojawiły się w dzielnicach położonych blisko plaży.

Pierwszą z nich deweloper Atal realizuje w przeżywającej prawdziwy budowlany boom Letnicy. Ten deweloper już buduje tutaj jedno osiedle - Przystań Letnica. Jego pierwszy etap zakończony został w ubiegłym roku.

Teraz, tym razem przy ulicy Starowiejskiej, powstawać zaczęła Bursztynowa Zatoka. Osiedle docelowo składać się będzie z sześciu budynków, które powstaną w dwóch etapach. Na ich dachach zaplanowano tarasy widokowe dostępne dla wszystkich mieszkańców. Poza tym na terenie osiedla powstaną także place zabaw, zieleń uwzględniająca ogrody deszczowe oraz lokale usługowe w parterach.

W pierwszym etapie powstają dwa budynki ze 148 mieszkaniami. Do odbioru mają one być gotowe w II kwartale 2023 roku. Ceny mieszkań za m kw. zaczynają się od 7 700 złotych.

Na przełomie marca i kwietnia nowa, także bursztynowa w nazwie, oferta wprowadzona została także w Sobieszewie. Budowa kameralnej inwestycji Bursztynowe Tarasy trwa już od dłuższego czasu, ale sprzedaż lokali rozpoczęła się dopiero teraz. Przy ul. Forsycji deweloper Kapito Investment realizuje 10 lokali. Budynek przypomina szeregowiec, ale w każdym segmencie znajdują się dwa lokale. Do położonego na dole przylega ogródek, z kolei do mieszkania na piętrze obszerny, zapewniający intymność taras dachowy. Dodatkowo na terenie posesji powstanie wspólne miejsce do rekreacji dla mieszkańców.

Lokale do odbioru gotowe będą w I kwartale 2022 roku, a cena metra kw. zaczyna się tutaj od 9250 zł.

Południowe dzielnice GdańskaPrzy ulicy Leszczynowej zupełnie nową inwestycję do sprzedaży wprowadziła Domesta. Jest to rejon, w którym deweloper jest obecny od lat - zrealizował tu już osiedla Leszczynowe oraz Leszczynowy Staw. Kolejna inwestycja - Leszczynowy Park - będzie składała się z budynków trzy- i czteropiętrowych. Nazwa nowego osiedla nie jest przypadkowa, bo razem z nim powstać ma prywatny park z tematycznymi strefami rekreacji.

Pierwsze mieszkania do odbioru będą pod koniec 2022 roku. Trwa przedsprzedaż.

Po sąsiedzku, ale już przy ulicy Potęgowskiej, nową ofertę wprowadził Dekpol Deweloper. Inwestor przez kilka lat realizował w tym miejscu Osiedle Zielone. Teraz, na sąsiedniej działce, powstawać będą budynki wielorodzinne o architekturze podobnej do ostatnich budynków Osiedla Zielonego. Ta część inwestycji nazwana została Neo Jasień. Do sprzedaży wprowadzone zostały 104 mieszkania o powierzchni od 34 do 71 m kw. Na dachach budynków zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, a teren osiedla zagospodarowany zostanie zielenią.

Lokale gotowe do odbioru mają być w listopadzie 2022 roku, a cena metra kw. zaczyna się tu od 7200 zł.

W podobnym rejonie, ale przy ulicy Turzycowej, od 2018 roku deweloper Robyg realizuje osiedle Zielony Widok. Jeszcze w drugiej połowie marca w ramach tej inwestycji do sprzedaży wprowadzona została nowa pula 58 mieszkań w kolejnym, czteropiętrowym budynku. Z lokali rozpościerał się będzie widok na otaczający osiedle park.

Mieszkania z nowego etapu mają od 1 do 4 pokoi i metraże od 28 do 88 m kw. Lokale do odbioru będą w II kw. 2022 roku, a ich ceny rozpoczynają się od 7 100 zł za m kw.


W tym samym czasie nową pulę mieszkań do sprzedaży Robyg wprowadził także na osiedlu Park Południe. Ta inwestycja powstaje przy ulicy Wielkopolskiej i swoją nazwę zaczerpnęła od parku, który razem z budynkami powstać ma w ramach osiedla. Zasadzone w nim rośliny nawiązywać mają do ogrodolecznictwa zakładającego wykorzystywanie roślin do stymulacji zmysłów. Docelowo ma tu powstać około 600 mieszkań.

W ramach wprowadzonego niedawno etapu powstaną 92 mieszkania o metrażach od 30 do 64 m kw., liczące 1, 2 lub 3 pokoje. Ich odbiór planowany jest na III kw. 2022 roku. Ceny dostępnych lokali zaczynają się od 6 400 zł za m kw.

Również przy ulicy Wielkopolskiej pojawił się zupełnie nowy projekt - Osiedle Maćkowy Potok dewelopera Front Development.

Pierwszy, pięciokondygnacyjny budynek będzie miał porośnięty roślinnością dach, a obok niego przepływał będzie potok. Zaprojektowano w nim 45 lokali w układzie od dwóch do czterech pokoi. Do mieszkań przylegały będą balkony o powierzchni nawet 50 m kw. Na terenie inwestycji zaprojektowano zielone patio z ogrodem deszczowym, ścieżkami i siedziskami. Atrakcje przewidziano także dla dzieci.

Lokale do odbioru będą pod koniec 2022 roku, a cena metra kw. zaczyna się tutaj od 6690 zł.

Okolice TrójmiastaZupełnie nową inwestycję deweloper Robyg wprowadził na Kowalach - za obwodnicą. Osiedle Szumilas powstawało będzie etapami. W niewielkich budynkach znajdzie się 19, 38 lub 57 lokali. Elewacje w stonowanych kolorach, z deskowaniem w kolorze dębu, komponować mają się z zielonym otoczeniem osiedla. Zieleń znajdzie się także na terenie osiedla. Poza terenami rekreacyjnymi dla dzieci i dorosłych znajdą się tutaj także dwa malownicze oczka wodne.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaje 114 mieszań w układzie od jednego do czterech pokoi. Lokale gotowe do odbioru będą w I kw. 2023 roku. Cena metra kw. zaczyna się tutaj od 7100 zł.

Nowa oferta pojawiła się w kwietniu także w Pruszczu Gdańskim. Tutaj deweloper Inpro rozpoczął sprzedaż inwestycji Brawo 2. Jest to kontynuacja powstającej w okolicach ul. Domeyki i Strzeleckiego inwestycji Brawo. Nowa część osiedla składała się będzie z dwóch budynków z 91 funkcjonalnymi mieszkaniami o powierzchniach od 38 do 120 m kw. Dla przyszłych mieszkańców zaplanowane zostały udogodnienia, m.in. bawialnia, plac zabaw oraz wewnętrzny dziedziniec.

Planowany termin zakończenia budowy to 30 października 2022 roku. Ceny zaczynają się tutaj od 6700 zł za m kw.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (242)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
28900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
16950 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16700 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
16100 zł/m2
Gdynia Orłowo
15700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
17550 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
16000 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15600 zł/m2
Gdynia Działki Leśne
13150 zł/m2
Gdynia Orłowo
11800 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl