• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Majowe nowości

Joanna Stolp, Ewa Budnik
29 maja 2022, godz. 10:00 
Opinie (246)
 • Wszystkie mieszkania w inwestycji Scala dewelopera Moderna wykończone są pod klucz - zgodnie z oferowanym w tej inwestycji standardem określanym jako Model M.
 • Motława Garden dewelopera Marvipol Development opiera się na koncepcji miasta-ogrodu.
 • Na Garnizonie powstaje nowy kwartał zabudowy. Deweloper nie przygotował jego wizualizacji, ale powstanie on tuż obok kwartału, którego budowa zakończyła się w ubiegłym roku.

Mimo że sytuacja na rynku nieruchomości jest niepewna, deweloperzy w ostatnich tygodniach wprowadzili do sprzedaży sporo nowych ofert. Jak co miesiąc przedstawiamy je w naszym cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Na bieżąco nowości na rynku znaleźć można w katalogu inwestycji mieszkaniowych w serwisie Dom i Nieruchomości.Czy zdecydowałbyś się na zakup domu od dewelopera?

Gdańsk - lokalizacje centralneWśród najnowszych ofert deweloperów znalazła się nowa pula mieszkań na Garnizonie we Wrzeszczu, który od lat zabudowuje Grupa Inwestycyjna Hossa. Informacje o rozpoczęciu przez Hossę budowy i sprzedaży kolejnej części Garnizonu zawsze są interesujące, nawet dla osób, które nie planują zakupu mieszkania.

Tym razem deweloper cztery budynki realizował będzie w sąsiedztwie Bazaru NaturyMapka, z części mieszkań rozciągał się będzie widok na historyczną zabudowę i tzw. Garnizon Kultury. Do znacznej części z nich przylegały będą tarasy. Pozostałe mieszkania wyposażone będą w balkony lub loggie. Parter przeznaczony zostanie na lokale usługowe, pod całą zabudową powstanie dwupoziomowa hala garażowa.

Zakończenie budowy kwartału pod adresami Leśmiana 8, 10, 12 oraz Hemara 4 jest planowane na marzec 2025 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od około 20 tys. za m kw.

W Śródmieściu Gdańska, a konkretnie w części przy ul. Sadowej na  Długich Ogrodach już od lutego tego roku Moderna sukcesywnie wprowadza do sprzedaży mieszkania w sześciu z ośmiu budynków inwestycji Scala.

Mieszkania są wykończone pod klucz zgodnie z oferowanym w tej inwestycji przez dewelopera standardem określanym jako Model M. Oddanie wprowadzonego w maju do sprzedaży budynku planowane jest na drugi kwartał 2024 roku, ale termin zakończenia pozostałych pięciu budynków przewidywany jest kolejno od trzeciego kwartału tego roku do ostatniego kwartału 2023 roku.

Cena wykończonego mieszkania w zaczyna się od 19,9 tys. zł za m kw.


Deweloperzy w TrójmieścieW gdańskiej dzielnicy Olszynka powstanie z kolei Motława Garden. To zupełna nowość na rynku. Jak zapowiada deweloper, Marvipol Development, projekt inwestycji oparty został na koncepcji miasta-ogrodu.

Osiedle składać się będzie z 21 willi. W zachodniej części zaplanowane jest powstanie 15 kameralnych budynków. W każdym z nich znajdzie się po cztery mieszkania w układzie od trzy- do pięciopokojowego i powierzchni od 57 do 126 m kw. We wschodniej części osiedla powstanie natomiast sześć budynków w zabudowie bliźniaczej, w których znajdą się lokale mieszkalne o powierzchni 137 m kw. z ogródkami i zielonymi tarasami. Do każdego mieszkania przynależeć będzie garaż i miejsce postojowe przed budynkiem.

Oddanie inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2024 roku. Cena metra kw. zaczyna się tutaj od 11 800 zł za m kw.

Gdańsk - dalej od centrum • Osiedle Perspectum będzie składało się z dziewięciu budynków w zabudowie bliźniaczej z ogrodami.
 • Na Jasieniu, przy ul. Zwierzynieckiej trwa budowa inwestycji Mondo.
 • Domy Śródmieście dewelopera Livia budowie są już od marca, a zakończenie realizacji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.
 • Alter Investment pracuje nad projektem inwestycji Madalińskiego na gdańskim Chełmie.
 • W ramach inwestycji Platynowa Park powstanie kameralny zespół dwóch czterokondygnacyjnych budynków z 48 mieszkaniami dwu- i trzypokojowymi.
 • Deweloper Domesta wprowadził do sprzedaży kolejny budynek osiedla Leszczynowy Park.
 • W inwestycji Kaskada Jasień powstaną pięciokondygnacyjne budynki otoczone zielenią z ogrodami deszczowymi i skwerami z ozdobną roślinnością.
Na Jasieniu przy ul. Stolema pojawiła się nowa oferta dewelopera AM Projekt - Perspectum. Osiedle będzie składało się z dziewięciu budynków w zabudowie bliźniaczej z ogrodami. Każdy z nich będzie miał 244 m kw. na trzech kondygnacjach oraz dwustanowiskowy garaż. Na najwyższym piętrze w planach są przestronne tarasy. Domy będą wykończone w podwyższonym standardzie i wyposażone m.in. rekuperację powietrza i ogrzewanie podłogowe.

Budowa rozpoczęła się już w marcu tego roku i zostanie zakończona pod koniec 2024 roku. Ceny zaczynają się od 1 mln 498 tys. zł.

Także na Jasieniu, przy ul. ZwierzynieckiejMapka, trwa budowa inwestycji Mondo dewelopera Inwesting, w ramach której w pierwszym etapie powstanie siedem domów.

Docelowo planowana jest tu budowa łącznie 19 domów, o powierzchni 220 m kw. każdy. Jak podkreśla deweloper, przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji komfortowy, dwukondygnacyjny rozkład budynku z podwójnym garażem.

Aktualnie trwa przedsprzedaż domów, regularna sprzedaż ruszy w czerwcu. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na wrzesień 2023 roku. Domy w tej inwestycji będą kosztowały około 2,5 mln zł.

Na gdańskim Chełmie jeszcze w kwietniu weszły do sprzedaży dwa ostatnie domy, z sześciu powstających w ramach kameralnej inwestycji przy ul. Cienistej. Domy Śródmieście dewelopera Livia w budowie są już od marca, a zakończenie realizacji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Każdy segment będzie miał dwa miejsca postojowe, w tym garaż, wejście do ogrodu z pokoju dziennego, kominek, sześć lub siedem pokoi, możliwość wydzielenia niezależnej kuchni oraz trzy poziomy użytkowe z możliwością indywidualnej aranżacji. Cena domów zaczyna się od 1 450 000 zł.

Nieruchomości

Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy Ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.Alter Investment, który jest raczej deweloperem gruntowym przygotowującym inwestycje mieszkaniowe do realizacji ogłosił, że pracuje nad projektem budynku wielorodzinnego na Chełmie, przy ul. Madalińskiego.

W budynku posadowionym na podziemnej hali garażowej powstaną tu 24 mieszkania w układzie od jednego do trzech pokoi. Na parterze zaplanowano ogródki, a do lokali na piętrach przylegać będą balkony. Do każdego mieszkania przynależeć będzie także komórka lokatorska. Na ten moment nie są znane terminy rozpoczęcia i zakończenia prac ani ceny mieszkań.

Na Orunii Górnej pojawiła się pierwsza inwestycja Olivia Home, czyli spółki powiązanej z deweloperem kompleksu biurowego Olivia Centre. W ramach osiedla Platynowa Park powstanie kameralny zespół dwóch czterokondygnacyjnych budynków z 48 mieszkaniami dwu- i trzypokojowymi. Do każdego mieszkania usytuowanego na piętrze przylegać będzie przestronny balkon, a lokale parterowe wyposażone będą w ogródki. Pod budynkami powstaną hale garażowe, część powstałych tam miejsc parkingowych wyposażona będzie w gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. Wokół budynków powstaną także miejsca naziemne. Mieszkania na tym osiedlu zostaną wykończone pod klucz.

Zakończenie realizacji planowane jest na drugi kwartał 2023 roku. Ceny zaczynają się w tym przypadku od 11 640 za m kw. wykończonego "pod klucz" mieszkania.

Czytaj także: Ceny mieszkań na wynajem krótkoterminowy są wyższe

Majowe nowości pojawiły się także na Szadółkach, czyli w obszarze Gdańska, który przechodzi niezwykle intensywny rozwój. W ramach zupełnej nowości na rynku, a więc osiedla Kaskada Jasień dewelopera Proneko powstaną pięciokondygnacyjne budynki otoczone zielenią, z ogrodami deszczowymi i skwerami z ozdobną roślinnością. Mieszkania na tym osiedlu będą miały od jednego do czterech pokoi. Każdy lokal będzie miał ogródek, taras lub balkon oraz komórkę lokatorską. W budynkach powstaną także wózkarnie, podziemne hale garażowe oraz wydzielone miejsca postojowe naziemne.

Osiedle powstanie w dwóch etapach - w każdym z nich powstaną po trzy budynki mieszkalne. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2024 roku. Ceny mieszkań w przedsprzedaży kształtują się na poziomie od 8925 do 10183 zł za m kw.

W tej samej dzielnicy, przy ul. Leszczynowej, deweloper Domesta wprowadził do sprzedaży kolejny budynek osiedla Leszczynowy Park. W tym kameralnym budynku powstanie łącznie 28 mieszkań: kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe.

Planowane zakończenie inwestycji przypada na październik 2023 roku. Ceny mieszkań w tym budynku zaczynają się od 8973 zł.

Gdynia • KG 18 powstaje na gdyńskich Leszczynkach.
 • Na gdyńskim Wiczlinie deweloper Hossa buduje kolejny budynek osiedla Wiczlino-Ogród.
 • W ostatnich etapach inwestycji Sokółka Zielenisz powstanie dominanta przestrzenna, która stanie się punktem orientacyjnym w tej części dzielnicy.
W ostatnich latach na gdyńskich Leszczynkach zaczęły wreszcie pojawiać się nowe inwestycje mieszkaniowe, co do tej części Gdyni wprowadza nowego ducha. Powstanie kameralnego, czterokondygnacyjnego budynku zapowiedział tu także JWK Invest. W ramach KG 18, bo tak nazywa się inwestycja, powstanie 18 lokali mieszkalnych. Pod budynkiem zaplanowano garaż podziemny z miejscami do ładowania pojazdów elektrycznych oraz komórkami lokatorskimi. Mieszkania w standardzie wyposażone będą w ogrzewanie podłogowe.

Budynek gotowy będzie w II kwartale 2023 roku. Cena mieszkań zaczyna się od 8 900 zł za m kw.

Nowe mieszkania powstają również w prężnie rozwijającej się dzielnicy Gdynia Zachód. Na Wiczlinie, u zbiegu ulic Staniszewskiego, Zaruskiego oraz Baranauskausa w dwóch etapach powstaje właśnie ostatnia część realizowanego od lat osiedla Sokółka Zielenisz dewelopera Hossa. Warto podkreślić, że w ostatnich etapach inwestycji powstanie dominanta przestrzenna, która stanie się punktem orientacyjnym w tej części dzielnicy.

Nowa część osiedla obejmuje kompleks czterech budynków, część handlowo-usługową i miejski skwer. W pierwszej kolejności realizowane są dwa czterokondygnacyjne budynki połączone podziemną halą garażową z planowanym terminem realizacji w trzecim kwartale 2024 roku. Budowę tego etapu domknie następnie budowa dwóch ostatnich budynków z kilkunastoma lokalami usługowo-handlowymi. Ceny mieszkań zaczynają się tu od 8980 zł za m kw.

W tej samej części miasta Hossa kontynuuje realizację osiedla Wiczlino-Ogród. Do trzeciego kwartału 2024 roku powstanie tu budynek o niskiej zabudowie. Na poziomie parteru znajdą się tu dwa lokale usługowo-handlowe. Do dyspozycji mieszkańców będzie także podziemna hala garażowa. Ceny mieszkań zaczynają się od 8600 zł za m kw.
Okolice Gdańska • Zakończenie piątego etapu inwestycji Młody Straszyn planowane jest na koniec 2024 roku.
 • Domy osiedla Przystań Juszkowo powstaną nad zbiornikiem wodnym utworzonym w ciągu Raduni. Z części domów będzie się zatem rozciągał widok na wodę.
 • Domy na osiedlu Jankowski Las będą miały ciekawą architekturę, dodatkowa przestrzeń powstanie także ponad garażami.


Także w okolicach Gdańska pojawiły się nowe inwestycje mieszkaniowe. Granit Development buduje przy ul. Starogardzkiej piąty etap osiedla Młody Straszyn. W ramach tego etapu powstaną cztery budynki ze 132 mieszkaniami w układzie od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 27 do 73 m kw. oraz kilkanaście lokali usługowych. W dwóch budynkach dostępne będą mieszkania z ogródkami.

Pierwszy raz w historii tego osiedla powstaną też podziemne hale garażowe. Część mieszkań na pierwszym piętrze będzie miała indywidualne tarasy o powierzchni przekraczającej nawet 55 m kw. Nowością będą spadziste dachy z wystającymi lukarnami, dzięki czemu mieszkania na ostatnich kondygnacjach zyskają ponadstandardową wysokość.

Zakończenie budowy tego etapu jest planowane na koniec 2023 roku. Ceny zaczynają się tu od 7500 zł za m kw.  

Czytaj także: Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Oferty deweloperów z kwietnia

Jeszcze w kwietniu deweloper AM Projekt do sprzedaży wprowadził dwie kameralne inwestycje w Jankowie i Juszkowie.

Pierwsza z nich, Przystań Juszkowo, powstaje przy ul. Raduńskiej, tuż nad wodą, obok przystani kajakowej szlaku prowadzącego rzeką Radunią. Z części domów rozciągał się będzie widok na akwen, który utworzony został w biegu tej rzeki.

W ramach osiedla powstanie zaledwie dziewięć budynków dwulokalowych z ogrodami oraz garażami. Domy będą miały dwie kondygnacje, w tym parter zaprojektowany jako wygodna część dzienna z możliwością montażu kominka. Na piętrze zaprojektowano cztery sypialnie. Na poddaszu znajdzie się dodatkowa przestrzeń w postaci strychu.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2024 roku. Ceny domów zaczynają się od 699 tys. złotych.

Z kolei w Jankowie przy ul. Kasztanowej ten sam deweloper buduje inwestycję Jankowski Las. Powstaną tam cztery domy w zabudowie bliźniaczej o niebanalnej architekturze. Każdy z nich będzie miał garaż oraz otoczony będzie ogrodem.

Na parterze zaplanowana została część dzienna, na piętrze trzy sypialnie, w tym jedna z garderobą oraz dwie łazienki. W każdym domu do wykorzystania będzie także poddasze.

Ceny domów zaczynają się od 888 tys. złotych. Mają one być gotowe do odbioru w Pierwszym kwartale 2023 roku.

Nieruchomości

Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w naszym portalu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (246)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Zróbmy sobie renowację!

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe

targi

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19650 zł/m2
Gdynia Orłowo
18500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24500 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
18550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17850 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17500 zł/m2
Gdańsk Strzyża
13600 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl