• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Marzec 2023

Ewa Budnik
26 marca 2023, godz. 10:30 
Opinie (154)
Plaża 41 w Brzeźnie, w miejscu dawnego Supersamu. Budowa jest już zaawansowana, oferta oficjalnie pojawiła się w sprzedaży w tym miesiącu. Plaża 41 w Brzeźnie, w miejscu dawnego Supersamu. Budowa jest już zaawansowana, oferta oficjalnie pojawiła się w sprzedaży w tym miesiącu.

Marcowy przegląd deweloperskich inwestycji mieszkaniowych wprowadzonych do sprzedaży w Trójmieście i okolicach wciąż wygląda skromnie, chociaż wielu deweloperów ma gotowe (lub niemal gotowe) projekty do wprowadzenia na rynek. Z ich deklaracji wynika, że do sprzedaży zostaną one wprowadzone jeszcze tej wiosny. Jakie projekty są w budowie i realizacji na bieżąco sprawdzać można w katalogu inwestycji mieszkaniowych w serwisie Nieruchomości.Wolał(a)byś kupić mieszkanie z:

Według danych GUS w lutym deweloperzy rozpoczęli więcej budów niż w styczniu, ale wciąż jest to znacznie mniej niż rok wcześniej. To oznacza, że oferta rynkowa coraz bardziej się kurczy.

Pamiętać trzeba bowiem, że chociaż sprzedaż nowych mieszkań znacząco spowolniła, to jednak nie zatrzymała się całkowicie. Część oferty mimo wszystko nadal znika z rynku. Dominują klienci gotówkowi, jednak po tym jak w lutym złagodzona została ubiegłoroczna rekomendacja S nakazująca bankom doliczanie dodatkowych 5 proc. przy obliczaniu zdolności kredytowej (teraz, po wstrzymaniu podwyżek stóp procentowych, jest to 2,5 proc.) w biurach sprzedaży zwiększa się także liczba nabywców posiłkujących się kredytami.

Zapowiedzi zbliżającego się braku wyboru ciekawych mieszkań od deweloperów staje się coraz bardziej realna. Póki co nowych ofert naliczyliśmy w marcu trzy, z tego dwie to kontynuacja już powstających osiedli.

BrzeźnoBudowa inwestycji Plaża 41 przy ul. GałczyńskiegoMapka jest na zaawansowanym etapie, a jej przygotowanie relacjonujemy od połowy ubiegłego roku, kiedy to zapowiedzieliśmy wyburzenie brzeźnieńskiego Supersamu. Od chwili, kiedy sklep został wyburzony, oblicze centrum Brzeźna po wielu dziesięcioleciach uległo bezpowrotnej zmianie. Najpierw za ogrodzeniem powstał wykop pod halę garażową, a następnie powstawać zaczął sam budynek.

Docelowo będzie on miał cztery piętra, a partery wypełnione będą lokalami usługowymi, co zapewne oznaczało będzie dalszą zmianę charakteru centralnego miejsca w Brzeźnie.Zaprojektowano tu klimatyzowane mieszkania o powierzchni od 25 do 103 m kw. (od jednego do czterech pokoi). Dodatkowo do wybranych lokali przynależeć będą tarasy rekreacyjne na dachu budynku (dach nie będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców). Przestrzenie wspólne wykończone mają być w podwyższonym standardzie, aby nie było wątpliwości co do apartamentowego charakteru inwestycji.

Deweloper, firma Almar Development, zapowiada oddanie budynku do użytkowania w listopadzie 2024 roku.

Cena m kw. zaczyna się tutaj od 22 tys. zł.

MorenaOsiedle Lema na Morenie utworzą trzy budynki o zróżnicowanej wysokości. W sprzedaży znalazły się lokale ze wszystkich budynków. Będą one gotowe w IV kw. 2025 roku. Osiedle Lema na Morenie utworzą trzy budynki o zróżnicowanej wysokości. W sprzedaży znalazły się lokale ze wszystkich budynków. Będą one gotowe w IV kw. 2025 roku.
Nowa inwestycja składająca się z dwóch sąsiadujących ze sobą i budowanych w tym samym czasie osiedli Lema i Synteza do sprzedaży weszła pod koniec ubiegłego roku. W ten sposób Euro Styl zagospodaruje należące niegdyś do Orange tereny u zbiegu ul. Piekarniczej i Rakoczego na MorenieMapka.

Mniejszą część całego planowanego założenia mieszkaniowo-usługowego stanowi osiedle Lema. Docelowo składało będzie się ono zaledwie z trzech budynków. Najpierw do sprzedaży weszły lokale z jednego, teraz wybierać można w ofercie ze wszystkich trzech budynków.

Nieruchomości Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w naszym portalu.

W budynkach powstaną mieszkania w układzie od 1 do 4 pokoi. Dzięki wkomponowaniu budynków w morenowe zbocze będą one miały kaskadowy układ, co zapewni z wielu mieszkań widok na panoramę miasta oraz Zatokę Gdańską.

Ciekawostką we wnętrzach będą wykończenia inspirowane twórczością Stanisława Lema. Otoczy je specjalnie projektowana zieleń, między innymi pomost przebierający nad ogrodem deszczowym.

Wszystkie budynki osiedla gotowe będą w IV kw. 2025 roku. Dostępne są tu lokale o powierzchni od 27 do 93 m kw. Cena m kw. lokalu zaczyna się tutaj od 12 tys. zł.

PogórzeOsiedle Beauforta 2 w Pogórzu. Ważną zaletą inwestycji są obszerne tereny rekreacyjne na terenie inwestycji. Osiedle Beauforta 2 w Pogórzu. Ważną zaletą inwestycji są obszerne tereny rekreacyjne na terenie inwestycji.
Ten sam deweloper powiększa także ofertę na Pogórzu, gdzie od lat etapami powstaje osiedle Beauforta. Zabudowa, wraz z bogatym programem terenów rekreacyjnych i zielonych, powstaje pomiędzy ulicami Derdowskiego i KościuszkiMapka, blisko granicy Gdyni Pogórza i Pogórza.Część osiedla nazywana osiedlem Beauforta 2 (bliżej ulicy Derdowskiego) powstawać zaczęła pod koniec 2021 roku. W sumie składała się ona będzie z dziewięciu budynków. Będą one miały cztery kondygnacje, właściciele lokali na piętrach będą mogli korzystać z przestronnych balkonów z przeszklonymi balustradami, a przy mieszkaniach na parterach zaplanowano prywatne ogródki.

Mieszkańcy korzystać będą z podziemnych hal garażowych, komórek lokatorskich, pomieszczenia na jednoślady, opcji ładowania pojazdów elektrycznych, stojaków na rowery. Pomiędzy budynkami dostępne będą zielone tereny rekreacyjne, place zabaw, karuzela, a nawet ścianka wspinaczkowa.

W ofercie, która właśnie pojawiła się w sprzedaży są mieszkania w dwóch kolejnych budynkach osiedla. Najmniejsze lokale mają 28 m kw. Odbierać będzie je można pod koniec 2024 roku.

Cena m kw. zaczyna się tutaj od 8 500 zł.

Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy Ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (154)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Jagiellońskiej 13

spotkanie, dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33100 zł/m2
Gdynia Orłowo
22550 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20650 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
Gdynia Orłowo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane