• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Styczniowe premiery deweloperów

Ewa Budnik
31 stycznia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
 • Skandinavia przy ulicy Wielkopolskiej w Gdańsku. W sumie w ramach osiedla powstanie siedem budynków.
 • Dynamika przy ulicy Człuchowskiej na Ujeścisku. Nie ma jeszcze szczegółowej oferty lokali i cennika. Deweloper Euro Styl dopiero wstępnie zapowiada uruchomienie sprzedaży mieszkań.
 • W ramach wielofunkcyjnego kompleksu realizowanego przez fińskiego dewelopera YIT obok Europejskiego Centrum Solidarności powstaną 243 mieszkania. Poza tym, w oddzielnej części, zaprojektowano ponad 150 lokali na wynajem.
 • W nowym etapie inwestycji przy Pelczara powstaną kolejne dwa budynki z mieszkaniami. W każdym z nich po 16 lokali.
 • Młyny Gdańskie docelowo składały się będą z czterech budynków. Dwa z nich są w budowie i sprzedaży. Budowa dwóch kolejnych rozpocznie się w I kwartale tego roku.

Co miesiąc deweloperzy w Trójmieście wprowadzają do sprzedaży i zaczynają budować nowe inwestycje mieszkaniowe. Są to zupełnie nowe projekty albo kolejne budynki na wieloetapowych osiedlach. Począwszy od stycznia 2021 roku będziemy co miesiąc przedstawiać naszym czytelnikom nowe oferty trójmiejskiego rynku mieszkaniowego.NOWE INWESTYCJE MIESZKANIOWE SPRAWDZAJ NA BIEŻĄCO W NASZYM KATALOGU INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH W TRÓJMIEŚCIE I OKOLICACHOferta mieszkań od deweloperów w Trójmieście jest:

W pierwszym artykule z cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe pozwolimy sobie zahaczyć o deweloperskie premiery z końcówki grudnia ubiegłego roku. Pomimo pandemii, która według wielu głosów miała spowolnić deweloperską produkcję, w ostatnich kilkunastu tygodniach ubiegłego roku w Trójmieście do sprzedaży wprowadzonych zostało kilkaset mieszkań na różnych osiedlach. Analiza pokazuje, że początek roku, choć nie tak obfity jak końcówka 2020, również przynosi nowości.

GdańskNajbardziej centralnie zlokalizowanym projektem, który ogłoszony został w tym miesiącu, jest kompleks, który nie ma jeszcze swojej nazwy, a który powstanie na należącej do fińskiego dewelopera YIT działce obok Europejskiego Centrum Solidarności, jest ona otoczona ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i JaraczaMapka. W ramach kompleksu powstaną 243 mieszkania, 156 mikroapartamentów, a także biurowiec. Oferta jeszcze nie została przedstawiona, deweloper deklaruje, że budowa rozpocznie się w II kwartale tego roku.

Bardziej konkretna oferta pojawiła się w południowym Gdańsku - na Łostowicach. Tu, przy ulicy WielkopolskiejMapka, deweloper JHM Developement, który do tej pory zrealizował duże Osiedle Królewskie w Rumi, zaczyna budowę i sprzedaż osiedla Skandinavia.

Składać się ono będzie z pięciu budynków o nazwach: Kopenhaga, Sztokholm, Oslo, Helsinki, Rejkiawik. Powstanie tu łącznie 296 mieszkań w układzie od dwóch do czterech pokoi oraz lokale usługowe. Mieszkania będą miały od 32 do 72 m kw. i mają być gotowe do odbioru w III kwartale 2022 roku. Cena metra kw.: od 5900 zł.

Zapowiedź zupełnie nowej inwestycji, tym razem przy ulicy Człuchowskiej na UjeściskuMapka, pojawiła się również u dewelopera Euro Styl. Osiedle Dynamika powstanie blisko szkoły podstawowej. Będzie to w sumie siedem budynków w tarasowym układzie. W pierwszym etapie planowana jest realizacja dwóch budynków z mieszkaniami w układzie od dwóch do czerech pokoi. Mają być one gotowe w IV kwartale 2022 roku. Cena nie jest jeszcze oficjalnie znana, deweloper zbiera zgłoszenia zainteresowanych ofertą w przedsprzedaży.

Nieruchomości

Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy Ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Przy ulicy PelczaraMapka na Jasieniu nową ofertę, ale we wcześniej już realizowanej inwestycji Pelczara Mieszkania, wprowadził deweloper MB Inwestycje. W drugim etapie powstaną dwa pięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne - w każdym z nich 16 lokali w układzie trzy- i czteropokojowym. Cena metra kw. waha się pomiędzy 7200 a 7400 zł.

Bliżej Śródmieścia Gdańska mieszkania z kolejnego etapu weszły do sprzedaży na osiedlu Młyny Gdańskie, które przy ulicy MalczewskiegoMapka realizuje Allcon Osiedla. Budowa dwóch kolejnych budynków osiedla rozpocznie się niebawem, mieszkania gotowe będą w połowie 2023 roku. Ceny lokali z nowego etapu biuro sprzedaży podaje póki co w odpowiedzi na indywidualne zapytanie, ale lista lokali jest już uwidoczniona na stronie dewelopera.

Dwie drobne, ale ciekawe inwestycje pojawiły się na obrzeżach Brzeźna, przy ulicy KobieliMapka.

Pierwsza z nich to budowa wielorodzinnego osiedla Kobieli Park, które ostatecznie realizować będzie Interium Investment (projekt i pozwolenia przygotowało Intuo). W kameralnym, czterokondygnacyjnym budynku na zamkniętej posesji powstanie osiem mieszkań. Parkowanie samochodów możliwe będzie w zadaszonej wiacie na terenie posesji. Ceny metra zaczynają się tu od 11,5 tys. zł.

 • Kobieli Park to niewielki budynek na zamkniętej posesji w Brzeźnie. Powstanie tu zaledwie osiem mieszkań.
 • Najwyższa kondygnacja domów w inwestycji Oak w Brzeźnie pozostanie otwarta. Przyszłych mieszkańców ma to zachęcać do stworzenia przestrzeni dla całej rodziny.
 • Olchowa Dolina. Kolejny etap domów, które powstaną w ramach inwestycji będzie miał nieco inną architekturę. Do dyspozycji mieszkańców będzie około 148 m kw.
 • Jaśminowy Stok Domy powstaną przy ulicy Azaliowej. Każdy z nich będzie miał indywidualny garaż.
 • Gdańsk Jowisza to lokale mieszkalne o układzie domów jednorodzinnych, które do indywidualnego zagospodarowania będą miały obszerne poddasza.
Tuż obok kameralną osadę domów jednorodzinnych zaczyna realizować znany w Gdańsku z centralnie zlokalizowanych inwestycji z segmentu premium - Waterlane. Tym razem deweloper ten w ofercie ma 14 trzykondygnacyjnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej (każdy ma 136 m kw.). Teren osiedla będzie ogrodzony, a jego ozdobą będzie 500-letni dąb, dlatego inwestycję nazwano Oak.

Oferta domów jednorodzinnych powiększyła się o nowości na Siedlcach, Kokoszkach i Osowej.

Na SiedlcachMapka nowa oferta pojawiła się na jednej z dwóch sąsiadujących ze sobą inwestycji dewelopera City House: Olchowa Dolina. To większe, trzykondygnacyjne domy. W nowym etapie, który wszedł do sprzedaży powstawać będą trzykondygnacyjne budynki w zabudowie szeregowej z dwuspadowymi dachami i jasnymi elewacjami. Architektonicznie domy będą się różnić od tych, które powstają w pierwszym etapie, ale powierzchniowo są podobne - będą miały 148 m kw. Informacja o cenie póki co dostępna jest w odpowiedzi na indywidualne zapytanie.

Na Kokoszkach sprzedaż domów w zabudowie bliźniaczej ruszyła przy ulicy AzaliowejMapka. Jaśminowy Stok II realizuje 3City Estate, które wyspecjalizowało się w budowie kameralnych inwestycji jednorodzinnych w tej lokalizacji. Tym razem powstanie 12 domów z garażami i ogródkami. Będą miały od 131 do 140 m kw., wprowadzić się do nich będzie można od III kwartału przyszłego roku. Domy kosztują od 799 do 859 tys. zł.

Z kolei na Osowej, przy ulicy JowiszaMapka Marco-Inwestycje wprowadził do sprzedaży domy w zabudowie szeregowej. Gdańsk Jowisza to niewielka inwestycja, która składała się będzie z czterech lokali w zabudowie szeregowej. Domy będą miały 145,5 m kw. powierzchni netto i 181 m kw. powierzchni całkowitej - różnica wynika z poddasza pod skosami, które pozostaje do indywidualnego zagospodarowania przez przyszłych właścicieli. W zależności od wielkości działki lokale kosztują od 655 do 695 tys. zł.

Gdynia • Sceneria Parkowa, której powstanie planowane jest w trójkącie ulic Wielkopolskiej i Parkowej w Gdyni będzie wzbogacone o usługowe partery, które na osiedle wprowadzą życie.
 • Morska Park na Leszczynkach. Pierwszy budynek będzie miał 18 kondygnacji.
 • W ramach inwestycji Okxyvia powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki.
 • Będący w zapowiedzi budynek u zbiegu ulic Legionów i Piłsudskiego w Gdyni będzie położony na spacerowej linii pomiędzy Parkiem Centralnym a Bulwarem Nadmorskim.
 • Trzykondygnacyjny budynek przy Demptowskiej (zapowiedź) otoczony będzie kameralną zabudową istniejącą w dzielnicy Demptowo.
W Gdyni pod koniec grudnia Allcon Osiedla zapowiedział (bez podania cennika) realizację nowego osiedla w Małym Kacku - Sceneria Parkowa. Parkowa, bo zbudowane ono zostanie przy ulicy ParkowejMapka. Szczegółowa oferta nadal nie została ujawniona, ale deweloper pokazał pierwszą wizualizację osiedla. W sprzedaży znajdą się lokale w układzie od dwóch do pięciu pokoi.

Realizację dużego osiedla (na razie pierwszy budynek) przy ulicy MorskiejMapka, w sąsiedztwie estakady rozpoczyna deweloper Semeko. Pierwszy budynek osiedla Morska Park będzie miał osiemnaście kondygnacji, pod nim znajdą się hale garażowe. Deweloper zrealizuje tu 157 lokali mieszkalnych w układzie od jednego do czterech pokoi. Będą one gotowe do odbioru pod koniec 2023 roku. Na parterze i pierwszym piętrze zaplanowanych zostało osiem lokali użytkowych z przeznaczeniem na usługi i biura (od 44 do 139 m kw.).

Z kolei na Oksywiu, przy ulicy BosmańskiejMapka w sprzedaży pojawiły się mieszkania na osiedlu Oksyvia. W dwóch trzykondygnacyjnych budynkach z windami i garażem podziemnym powstaną tu 54 mieszkania. Inwestycję realizuje deweloper Archicom. Ceny mieszkań zaczynają się tu od 7450 zł za m kw.

W zapowiedziach są dwie inwestycje, które realizować ma zamiar Mega SA. Budowa jednego z nich przygotowywana jest w sąsiedztwie Parku Centralnego w Śródmieściu Gdyni - u zbiegu ulic Piłsudskiego i LegionówMapka. Będzie on miał sześć kondygnacji, garaż podziemny oraz obszerne tarasy przylegające do części mieszkań. Data rozpoczęcia inwestycji ani jej nazwa nie są jeszcze znane. Na podobnym etapie znajduje się inwestycja przy ulicy Demptowskiej 3 (dzielnica Demptowo). Powstanie tu niewielki, trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny z windą i podziemną halą garażową z mieszkaniami w układzie od dwóch do pięciu pokoi.

Okolice Trójmiasta • Domy powstające w ramach inwestycji Port Tuchom będą miały dodatkowe miejsce postojowe w zadaszonej wiacie obok domu.
 • Osiedle Pręgowo Widoki. Każdy z segmentów będzie miał 206 m kw.
W Tuchomiu deweloper White Water Investment realizuje inwestycję Port Tuchom. Domy w zabudowie bliźniaczej będą miały ciekawą architekturę - poza miejscem dla samochodu w garażu dodatkowe miejsce postojowe powstanie w zadaszonej wiacie obok budynku. W ramach inwestycji powstanie w sumie 12 dwukondygnacyjnych lokali o powierzchni 125 lub 163 m kw.

Na terenie osiedla przewidziano ogólnodostępne, sprzyjające relaksowi tereny do rekreacji, w tym stoły do tenisa stołowego oraz kosze do gry w koszykówkę.
Ceny od 562 500 do 684 600 zł.

Z kolei w Pręgowie (gmina Kolbudy) firma budowlana Delbud ogłosiła realizację osiedla Pręgowo Widoki . Do sprzedaży trafiły cztery domy w zabudowie bliźniaczej. Każdy z segmentów posiada ogólną powierzchnię ponad 200 m kw., na które składa się dwumiejscowy garaż, piwnica, parter oraz poddasze. Koniec budowy przewidziany jest III kwartał 2021 roku. Segmenty mają kosztować 539 tys. zł.

Nieruchomości

Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w naszym portalu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (193)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe (5 opinii)

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
32550 zł/m2
Gdynia Orłowo
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20550 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
18000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21850 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
21000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18950 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15850 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
14500 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane