Wiadomości

stat

Nowe budynki na Witominie za dwa lata

Blisko 150 mieszkań znajdzie się w nowych budynkach przy ul. Słonecznej zobacz na mapie Gdyni na Witominie. Mierzący w najwyższym punkcie 31 metrów wysokości kompleks będzie posiadał też część usługową oraz podziemny parking. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się tam za dwa lata.Co sądzisz o nowej zabudowie na Witominie?

jestem za, podoba mi się projekt, czekam na koniec realizacji

42%

mam mieszane uczucia, szkoda wolnej przestrzeni

17%

jestem przeciw, dzielnica zostanie zakorkowana, a krajobraz zaburzony

41%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 725
O nowej inwestycji przy ul. Słonecznej na Witominie pisaliśmy już dwukrotnie. Po raz pierwszy na początku 2016 roku, kiedy część mieszkańców dzielnicy po informacji o zbliżającym się zamknięciu marketu zaczęła dopytywać o losy terenu.

Cztery części z 150 mieszkaniami

Oprócz pawilonu handlowego mieszczącego sklep z tanią odzieżą i apteki znajdował się tam również parking, na którym samochody stawiali mieszkańcy okolicznych budynków, a także ci przyjeżdżający do usytuowanego w okolicy ryneczku z warzywami i owocami.

Będąca właścicielem terenu firma Zatoka zapowiedziała budowę kompleksu mieszkaniowego. O pozwolenie na budowę starała się od 2015 roku kilkukrotnie. Po tym jak decyzja uprawomocniła się, inwestycja pod nazwą "Słoneczna Zatoka" ruszyła w pierwszej połowie bieżącego roku.

Podzielony na cztery części budynek będzie posiadał siedem kondygnacji nadziemnych w dwóch z nich, a w pozostałych: dziewięć i dziesięć. Na parterze znajdą się lokale usługowe. Dojazd zaprojektowano od ul. Niskiej i Bohaterów Getta Warszawskiego. Całkowita powierzchnia netto budynku to 17 tys. m kw.

- Na kondygnacjach od pierwszego piętra w górę zaprojektowano lokale mieszkalne, na parterze zaprojektowano lokale handlowe, pomieszczenia techniczne i gospodarcze oraz pomieszczenia lokatorskie. W podziemiu zaprojektowano hale garażowe dla samochodów osobowych, pomieszczenia techniczne i komórki lokatorskie - informuje Agnieszka Pyrzanowska z firmy Zatoka.
graf. Trojmiasto.pl
Charakter naziemnego parkingu do ustalenia

Razem na mini-osiedlu zmieści się 149 mieszkań o powierzchni od 29 do 64 m kw. oraz trzy lokale handlowe. Dla kierowców przeznaczono 201 miejsc postojowych w garażu podziemnym.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądał naziemny parking na 44 miejsca od strony ul. Niskiej, który mogłyby zajmować osoby spoza budynku. Na pewno będą mieli do niego dostęp dostawcy przywożący towar do lokali usługowych

- Być może pojawi się tam szlaban, ale ta kwestia jest wciąż ustalana - opowiada Agnieszka Pyrzanowska.
Pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do mieszkań w lipcu 2019 roku.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (112)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.