Nowe mieszkania na Morenie. Gdzie i za ile?

Deweloperzy chętnie realizują nowe inwestycje mieszkaniowe na Morenie. Ze względu na atuty tej dzielnicy, nabywcy mieszkań szybko się tutaj znajdują. W tej chwili w budowie jest tu sporo inwestycji, ale w większości mieszkania zostały sprzedane na długo przed zakończeniem budowy. Sprawdziliśmy w jakich inwestycjach deweloperskich ma Morenie są one jeszcze dostępne. Cena metra kwadratowego zaczyna się tu od 8500 zł.Morena:

Zobacz wyniki (1139)
Morena to dzielnica, w której zamieszkać chce wiele osób, bo położona jest niedaleko zarówno Śródmieścia Gdańska, jaki Wrzeszcza. Znajduje się tu kompleksowa infrastruktura dzielnicowa, która sprawia, że żyje się tu wygodnie. Ważnym argumentem jest także wszechstronnie rozwinięta komunikacja.

Barometr Cen Nieruchomości, który wylicza średnie ceny metra kwadratowego w dzielnicach na podstawie ofert zamieszczonych w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl na koniec lipca tego roku wskazywał, że średnio metr nowego mieszkania na Morenie kosztuje 10 998 zł (i 10 153 zł metr mieszkania używanego). Pomimo takich stawek na Morenie zobaczymy sporo toczących się budów. Nie oznacza to jednak, że w każdym takim miejscu można kupić mieszkanie. W wielu przypadkach chociaż budowy jeszcze trwają, oferta została wyprzedana na wiele miesięcy przed zakończeniem budowy.


Nowe mieszkania na MorenieJedną z nowości, a więc także jedną z najmniej zaawansowanych budów, jest inwestycja Myśliwska 24, którą u zbiegu Myśliwskiej i PiekarniczejMapka realizuje deweloper Budros.

To działka, która od lat czekała na zabudowę. Inwestycja będzie składała się z dwóch pięciokondygnacyjnych budynków z windami, w których zaprojektowano 68 mieszkań - od kawalerek po mieszkania pięciopokojowe. Pomiędzy budynkami, na dachu dwukondygnacyjnej hali garażowej, powstanie zielony taras ze strefą wypoczynkową dla mieszkańców.

Myśliwska 24 to inwestycja deweloperska na Morenie, gdzie jest w tej chwili największa dostępność lokali. Właśnie powstaje podziemna część budynku. Będzie on gotowy na początku 2023 roku. Cena metra kwadratowego zaczyna się tutaj od 10 200 zł.

Nowe mieszkania w sprzedaży na Morenie dostępne są także jeszcze przy ulicy BudapesztańskiejMapka, gdzie Hanza Grupa Inwestycyjna realizuje budynek mieszkaniowy Blue by Hanza. Nazwa inwestycji zaczerpnięta została od błękitu, który w aranżacji ma się stać motywem przewodnim.

W sześciokondygnacyjnym budynku powstanie 58 lokali z balkonami, tarasami lub ogródkami przydomowymi. Na dachu powstać ma tu taras wypoczynkowy dostępny dla wszystkich mieszkańców. Lokale gotowe będą pod koniec przeszłego roku, mają od 34 do 103 metrów kwadratowych. Ceny zaczynają się tu od 8 500 zł za metr kwadratowy.


Mieszkania na granicy Moreny i WrzeszczaW otoczeniu lasu, przy ulicy MagellanaMapka w trakcie realizacji jest już trzeci budynek Osiedla Srebrniki dewelopera Górski.

Pierwszy, 10-kondygnacyjny budynek tego osiedla został oddany do użytkowania w 2020 roku. Posadowiony jest na wspólnej hali garażowej z sąsiednim - wyższym, bo 13-kondygnacyjnym - budynkiem, który jest w trakcie budowy.

Całe osiedle to wieloetapowa inwestycja, która rozłożona będzie na kilka kolejnych lat. W sumie powstanie tu osiem budynków i ok. 570 lokali. Charakterystyczne dla zabudowy Osiedla Srebrniki będą wyniesione ponad poziom gruntu na wysokość jednej kondygnacji hale garażowe, co umożliwi podział przestrzeni na części publiczne i prywatne.

W inwestycji dostępne są ostatnie mieszkania z terminem odbioru na koniec 2022 roku, kolejny budynek gotowy ma być do zamieszkania w III kwartale 2023 roku. Cena mera kwadratowego zaczyna się tu od 9236 zł.

W bardziej widocznym miejscu na granicy Wrzeszcza i Moreny, przy ulicy Jaśkowa DolinaMapka, osiedle buduje deweloper Cordia Polska, który w ubiegłym roku przejął znaną od dziesięcioleci firmę Polnord.

W pierwszym etapie osiedla Villa Jaśkowa Dolina powstaje pięć budynków o wysokości czterech i pięciu kondygnacji (w tym dwa posadowione na wspólnej hali garażowej). Do III kw. 2022 roku realizowane zostanie w nich 97 mieszkań o powierzchni od 31 do 154 metrów kwadratowych. Na najwyższych kondygnacjach powstaną tu lokale dwupoziomowe.

W sumie na tym osiedlu powstanie dziewięć budynków położonych pod lasem na granicy, którego zaprojektowane zostały tereny rekreacyjne dla mieszkańców z placami zabaw, siłownią zewnętrzną i zielenią.

Nowe domy na MorenieNa Morenie powstają także nowe domy jednorodzinne. Ich cena, ze względu na lokalizację, jest dość wysoka, mimo to systematycznie znajdują kolejnych nabywców.

Ostatni dom na sprzedaż został w inwestycji Leśna Dolina dewelopera Alfa Corp. Można do niej dotrzeć od ulicy Dolne MigowoMapka. Kameralny kompleks rzeczywiście otulony jest starodrzewem, ale też sąsiaduje z linią kolei metropolitarnej.

Docelowo będzie to kompleks 25 domów, w pierwszym etapie powstaje ich osiem. Każdy z nich ma 185 metrów kwadratowych. Dodatkową przestrzeń, o powierzchni 32 metrów kwadratowych można uzyskać aranżując poddasze.

Domy będą miały ogródki o różnych powierzchniach oraz dwustanowiskowe garaże. Budowa zbliża się do osiągnięcia stanu surowego zamkniętego, ma zostać zakończona w I kwartale 2023 roku. Dom kosztuje tu 1 mln 750 tys. zł.

Trzy domy od dłuższego czasu dostępne są także w ofercie dewelopera Inpro. Znajdują się one na dużym osiedlu Wróbla Staw, które Inpro realizowało od 2013 roku. Ostatnie cztery domy oddano tu w 2020 roku przy ulicy ŚwistakaMapka. Maja one od 321 do 362 metrów kwadratowych i stanęły na działkach o powierzchni od 452 do 924 metrów kwadratowych. W standardzie mają kolektory słoneczne. Domy mają trzy kondygnacje. Ich ceny, w zależności od wielkości działek, na których stanęły kosztują od 1 mln 990 tys. do 2 mln 590 tys. zł.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (213)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Jungle bazaar
Jungle bazaar
targi
lut 12-13
sobota - niedziela, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
targi
mar 26-27
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18350 zł/m2
Gdynia Orłowo
17050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16650 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
16500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15800 zł/m2
Gdynia Orłowo
11100 zł/m2
Gdynia Działki Leśne
10150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl