• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowe osiedla w Gdańsku

28 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat) 
Osiedle Lawendowe Wzgórze będzie w kształcie promieni słonecznych. Osiedle Lawendowe Wzgórze będzie w kształcie promieni słonecznych.

ROBYG Grupa Deweloperska, do tej pory znana głównie na warszawskim rynku z osiedli apartamentowców w Wilanowie oraz Żoliborzu, wybuduje w Gdańsku w sumie 5 tys. nowych mieszkań. Powstaną one na osiedlach Słoneczna Morena i Lawendowe Wzgórza.



Na osiedlu Słoneczna Morena znajdą mieszkania także osoby marzące o własnym domu - powstaną tu domy w zabudowie bliźniaczej. Na osiedlu Słoneczna Morena znajdą mieszkania także osoby marzące o własnym domu - powstaną tu domy w zabudowie bliźniaczej.
Grupa deweloperska ROBYG działa od 2000 roku, ale do tej pory gównie w Warszawie. Jednak na przełomie 2006/2007 firma postanowiła poszerzyć swoją ofertę o nowe inwestycje w Gdańsku, gdzie nabyła na inwestycje działki o łącznej powierzchni ponad 53 ha. Co ważne, firma specjalizuje się w budowie i sprzedaży apartamentów oraz mieszkań o wysokiej jakości, ale dostępnych na średnim poziomie cenowym.

Rozpoczęła się już zabudowa dawnej Piekarni Piecki, gdzie na 13,5 ha powstaje osiedle Słoneczna Morena. Ma tam być docelowo około 1,5 tys. mieszkań o powierzchni ok. 120 tys. m kw. Mieszkanie znajdą w nim zarówno miłośnicy wieżowców - planuje się budowę budynku 17- (55 m) i 22-kondygnacyjnego (70 m) - a także osoby marzące o własnym domu (powstaną tu domy w zabudowie bliźniaczej). Poza tym będą tu także mieszkania trzykondygnacyjne oraz wyższe budynki wielorodzinne. Całość inwestycji podzielona została na 13 etapów, zaś jej realizacja - zgodnie z zapowiedziami dewelopera - powinna zająć ok. 5 lat.

- Osiedle na Morenie powstaje w atrakcyjnej lokalizacji, niedaleko centrum Gdańska, w obrębie ulicy Piekarniczej, obok Nowolipia i Myśliwskiej, w bliskiej okolicy hipermarketu Carrefour - co jest dodatkowym udogodnieniem dla naszych przyszłych mieszkańców. Szybką komunikację usprawni zaplanowana tam linia tramwajowa, będziemy też partycypować w kosztach przystosowania infrastruktury komunikacyjnej w okolicy tej inwestycji, m.in. przebudowy skrzyżowania ul. Piekarniczej i Rakoczego - zapowiada Jerzy Okoński, dyrektor ds. inwestycji.

W ramach rządowego programu Rodzina Na Swoim będzie można także zakupić mieszkania na osiedlu Lawendowe Wzgórza, czyli w kolejnej inwestycji firmy ROBYG. Co ważne to oferta z grupy mieszkań popularnych i ceny za metr będą bardziej przystępne od 4099 zł za metr kwadratowy.

Powstaje ono w rejonie Ujeściska przy ul. Jabłoniowej, na obszarze ponad 41 hektarów. Budynki mieszkalne 6-kondygnacyjne, wyposażone w windy cichobieżne, funkcjonalne i przestronne mieszkania dostosowano metrażem do potrzeb rynku o powierzchni od 30 do 90 metrów kwadratowych (w pierwszym budynku będzie ich 93). Szczególną uwagę zwracają duże balkony i tarasy oraz ogródki przydomowe, przynależące do mieszkań parterowych.

To prawie małe miasteczko, dlatego deweloper wprowadził do projektowanych budynków pełną infrastrukturę: powierzchnie komercyjne, przeznaczone na handel i usługi, przewidziane są: przedszkole, place zabaw dla najmłodszych, boiska oraz ciągi pieszo - rowerowe.

- Ta inwestycja to duże wyzwanie urbanistyczne - przewidujemy tu budowę kilku tysięcy mieszkań. Osiedle będzie wkomponowane w lokalny krajobraz. Nad potokiem powstaną jednorodzinne domki, a na skarpie niewielkie apartamentowce z pięknym widokiem. Tereny rekreacyjne tego osiedla będą jego ozdobą, a boisko sportowe miejscem osiedlowych happeningów - podkreśla Jerzy Okoński.

Co ważne, intensywność zabudowy działki nie przekroczy wskaźnika 0,6 (co oznacza, że 40 proc. powierzchni będą stanowiły tereny wolne od zabudowy) - planowana ilość zieleni uczyni to osiedle mieszkalnym parkiem - deklaruje deweloper.

Przyszli lokatorzy tego osiedla mogą liczyć na to, że będą płacić mniej za ogrzewanie i ciepłą wodę. Osiedle Lawendowe Wzgórza posiada optymalne rozwiązania układu instalacji c.o. i c.w.u.. System zapewnia maksymalnie niskie nakłady eksploatacyjne, upraszcza do minimum rozliczanie kosztów zużycia ciepła, a właścicielom mieszkań daje poczucie, że płacą za faktycznie zużytą przez siebie energię.

Dzięki zastosowaniu Logoterm inwestor chce podnieść klasę energetyczną budynków mieszkalnych, co jest ważnym argumentem dla przyszłych potencjalnych mieszkańców osiedla.

Szczegółowe informacje o nowych domach i mieszkaniach na osiedlach Słoneczna Morena i Lawendowe Wzgórza na stronie ROBYG

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (46) 2 zablokowane

  • Jerzy Okoński? (1)

    Polnord?Krauze?Kto sprzedał Polnord grupie Prokom,czy aby nie emerytowany sprzedawczyk Ubertowski?

    • 2 5

    • Okoński nadal na garnuszku Krauzego

      Choć pewnie wkrótce "obejmie" inne dyrektorskie stanowisko bo Polnord już sprzedał swoje udziały. Podobnie jak jeden z największych do niedawna udziałowców Robygu czyli... Lehman Brothers. Hehe, prawdziwe braterstwo broni w zgodzie z Torą.

      ps, Czy nazwa Lawendowe Wzgórze pochodzi od zapachu, a jakże, lawendy docierających na to wzgórze z leżacych nieopodal Szadółek?

      • 2 0

  • jaki kształt ma promień słoneczny????? (4)

    chodzi o linie prosta, falke czy o trójkąt???????????

    • 19 3

    • te nowe bloki wygladaja jak stare...
      juz biore kredyt na pol zycia zeby mieszkac w czyms takim xD

      • 7 1

    • Lekko zagięty

      Lekko zagięty w stronę czarnej dziury.

      • 3 0

    • rakoczego\piekarnicza (1)

      to chyba juz teraz powinni zacząć przebudowę tego skrzyżowania a nie czekać aż wprowadzi się na nowe osiedle 1,5 tyś. właścicieli 2,5 tyś samochodów.

      • 2 0

      • buhahaha, przebudowa skrzyzowania! ahahahaha

        niezłe science-fiction kolego. ocknij sie i zobacz ile jest 'przebudowanych skrzyzowan' w poludniowym gdansku (orunia i okolice) ktore zostaly zabetonowane dokumentnie na kilkuset hektarach.

        jak podliczysz to daj znac :D a, i jesli zauwazysz tam brak porannych korkow w dzien roboczy w wyniku tych przebudow i zmaterializowanej, genialnej mysli urbanistycznej to rowniez poprosze :D

        • 0 0

  • A ja tak dla przypomnienia,jakie warunki powinien spełniać lokal aby nazywać go apartamentem. (1)

    Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie powinien spełniać lokal mieszkalny, aby mógł zostać nazwany apartamentem jest jego odpowiedni rozkład. W apartamencie powinny się znaleźć co najmniej następujące pomieszczenia: kuchnia, salon (lub salon połączony z kuchnią), główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby, gabinet/pokój gościnny/druga sypialnia, łazienka ogólna, pralnia lub pomieszczenie gospodarcze oraz osobna łazienka do każdej kolejnej sypialni. Konieczność zaprojektowania wygodnych, ustawnych pomieszczeń oraz ich odpowiedni rozkład z wyraźnym podziałem na część dzienną (dostępną także dla gości) i nocną (zapewniającą mieszkańcom pełną prywatność), pozwala na określenie minimalnej powierzchni luksusowego lokalu na poziomie około 100 m2. W szczególnych przypadkach analitycy mogą dopuścić uznanie za apartament mieszkania o nieco mniejszej powierzchni, np. 95 m2, pod warunkiem jednak, że jego funkcjonalność oraz pozostałe kryteria pozostaną zachowane. Spotykane często na rynku określenie apartamentu w odniesieniu do 50- czy nawet 30-metrowych mieszkań, jest już wyraźnym nadużyciem.

    Istnieją również liczne wymagania, jakie powinien spełniać budynek, aby znajdujące się w nim mieszkania mogły zasługiwać na miano prawdziwych apartamentów. Wśród najważniejszych aspektów wymienić należy: występowanie w budynku windy (również w przypadkach, gdy nie jest ona wymagana przepisami prawa), garaż podziemny, ochrona, recepcja w budynku lub na osiedlu, wysoki standard wykończenia oraz bliskość infrastruktury usługowej.

    Poza zapewnieniem odpowiedniego standardu budynku apartamentowego, istnieją również pewne wymagania, które powinny zostać spełnione przez konkretny lokal mieszkalny, aby mógł zostać uznany za luksusowy apartament. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy: wysoki standard wykończenia, instalację klimatyzacyjną, odpowiednie doświetlenie światłem dziennym, minimalną wysokość na poziomie 2,9 m oraz zabezpieczenie przed hałasem.

    Aby lokal mieszkalny mógł być nazwany apartamentem, powinien spełniać następujące warunki, określające minimalne wymagania:
    Rozkład mieszkania:
    •kuchnia,
    •salon lub salon połączony z kuchnią,
    •główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby,
    •gabinet/pokój gościnny/druga sypialnia,
    •łazienka do części dziennej plus łazienka do każdej następnej sypialni,
    •pralnia/pomieszczenie gospodarcze,
    •prawidłowy rozkład mieszkania - wydzielenie części dziennej i nocnej,
    •w/w wymogi oznaczają, że musi to być mieszkanie min. trzypokojowe.

    Powierzchnia mieszkania:
    •Minimalna powierzchnia apartamentu min. 100 m2, co wynika z układu funkcjonalnego w/w pomieszczeń (w szczególnych przypadkach dopuszcza się dopuszczenie lokalu o mniejszej powierzchni, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymaganych kryteriów).

    Charakterystyka budynku:
    •winda w budynku,
    •garaż podziemny,
    •teren osiedla strzeżony, recepcja w budynku lub na osiedlu, ochrona,
    •wysoki standard wykończenia części wspólnych.

    Charakterystyka mieszkania:
    •zabezpieczenie przed hałasem – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U Nr 75, poz. 690 z 2002 r.) oraz polską normą PN 87/B-02151/02, dopuszczalny poziom hałasu w pomieszczeniu mieszkalnym w ciągu dnia nie powinien przekroczyć 40 dB, a w nocy – 30 dB,
    •centralna instalacja klimatyzacyjna,
    •wysoki standard wykończenia,
    •odpowiednie doświetlenie światłem dziennym,
    •wysokość – min. 2,9 metra.

    Ciekawe czy chociaż jeden lokal zwany "apartamentem"będzie spełniał te wymagania?

    • 51 1

    • Robyk

      Uwaga klienci,mieszkania w Wilanowie,wybudowane przez w/w developera nie zasluguja na miano super.poprawki nie maja konca,wielu nabywcow niby pseudo apartamentow,w celu wyegzekwowania nalezytego wykonania musialo wkroczyc na droge sadowa.
      Zycze powodzenia i ostrzegam jeszcze raz wszystkich potencjalnych nabywcow.

      • 1 1

  • "Szybką komunikację usprawni zaplanowana tam linia tramwajowa"- (2)

    -plany nie organy grać nie muszą.
    Wiadomo jak to było z linią na Chełm,też były plany w 1980 roku.

    • 18 0

    • Komunikację zapewnia linia WYBUDOWANA. Zaplanowana ładnie wygląda tylko na planach.

      • 4 0

    • i będzie szybko... 2043 rok.

      • 0 0

  • taaa a ceny pewnie jak za apartament w paryżu lub mediolanie

    welcome to poland

    • 14 0

  • Taa 4tysiące za metr, a do trego trzeba dołożyc drugie tyle, żeby mieszkanie nadawało się do zamieszkania. Możliwe tylko w Polsce gdzie zarabia się 1500zł.

    • 15 2

  • Na Jabloniowej nie ma nawet dobrej drogi,nie wspominajac o chodniku czy oswietleniu.Nie ma zadnego przystanku,nic. (1)

    • 11 1

    • kurde faktycznie wygwizdowo totalne

      ale na wizualizacjach ładne, no i dobrze, że po polsku sie nazywa a nie kolejny "cośtam park"

      • 0 0

  • ponad 4 tys za mieszkanie w szczerym polu,gdzie wszedzie daleko?Dobre:))) (1)

    • 9 2

    • to tam śmierdzi z Szadółek?

      czy Jabłoniowa to ta ulica, która prowadzi na śmietnisko?

      • 0 1

  • Mydlenie oczu atrakcyjnością (1)

    Gratuluję przyszłym mieszkańcom "Lawendowego", którzy będą chcieli dojechać gdziekolwiek ul. Jabłoniową.
    Gratuluję też urzędnikom, którzy zgodzili się "podłączyć" "małe miasteczko", do jednej z najgorszych i zakorkowanych ulic - Jabłoniowej.
    Po prostu wspaniale. Cieszę się, że już za chwilę uciekam z Ujeściska, bo zrobi się tam naprawdę fajnie, jak na drogi wyjedzie za jakiś czas dodatkowe kilka tysięcy aut.

    • 20 1

    • bo w urzędzie trzeba mieć układy

      załóż sobie firmę deweloperską i spróbuj kupić gdzieś kawałek ziemi i wybudować osiedle, wpuścić ruch z niego w ulicę... okaże się, że nie można, bo droga w tym miejscu nie jest w stanie przyjąć takiego ruchu. tak więc zrezygnujesz z zakupu tej działki, a za parę miesięcy okaże się, że jednak ta ulica jest w stanie przyjąć ten ruch i Twoje osiedle wybuduje jak zwykle znany i wielki...

      • 1 0

  • WIECZNI NUDNI KRYTYCY (3)

    Nie macie co robić tylko wszystko krytykować. !

    Autobus na Jabłoniowej sie pojawi - nikt nie będzie robił przystanku jak nie ma jeszcze osiedla.

    Deweloper nie odpowiada za drogi, zawsze najpierw buduje się domy a potem drogi - tak jest u nas i długo jeszcze tak będzie, Ujeścisko też kiedyś było polem.

    Bob budowniczy powinien wczytać się w treść tekstu - nikt nie nazywa apartamentami mieszkań 40 czy 50m2 ale budynki w Warszawie.

    Chyba zazdrościcie tym co mieszkania kupują, Was na to nie stać lub nie macie odwagi. Jak kupować to teraz a nie jak będzie drożej.

    Byłam w tej firmie, mają miłą obsługę i fajną ofertę kredytową dla swoich klientów.

    pozdrawiam wszystkich - wiecznych krytyków też, gratuluje odważnym,

    J.N.

    • 9 23

    • Gratuluję optymizmu Towarzyszko ,tak trzymać.
      Panowie w białych kitlach już jadą:)))

      • 2 0

    • może najpierw Ty powinnaś przeczytać tekst

      zanim wypowiesz się i skrytykujesz kogoś bezpodstawnie :P

      piszesz: "Bob budowniczy powinien wczytać się w treść tekstu - nikt nie nazywa apartamentami mieszkań 40 czy 50m2 ale budynki w Warszawie."

      a w artykule:

      "- Ta inwestycja to duże wyzwanie urbanistyczne - przewidujemy tu budowę kilku tysięcy mieszkań. Osiedle będzie wkomponowane w lokalny krajobraz. Nad potokiem powstaną jednorodzinne domki, a na skarpie niewielkie apartamentowce z pięknym widokiem."

      apartamentowce. twierdzisz, że to rodzaj budynku w Gdańsku, w którym nie ma apartamentów?

      • 0 0

    • ile ci placa?

      od kiedy i gdzie najpierw buduje sie bloki a potem drogi?
      -niestety tylko w polsce no i moze na bialorusi... nawet rumunia nas pod tym wzgl. wyprzedza...

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Proneko

konsultacje, dni otwarte

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23600 zł/m2
Gdynia Orłowo
23000 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22150 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
28850 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16550 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15550 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane