Wiadomości

stat

Nowy wygląd Centrum Haffnera w Sopocie

Do końca przedświątecznego tygodnia rusztowania znikną sprzed Centrum Haffnera i oczom spacerujących ukaże się oczyszczona i odmalowana elewacja budynku.
Do końca przedświątecznego tygodnia rusztowania znikną sprzed Centrum Haffnera i oczom spacerujących ukaże się oczyszczona i odmalowana elewacja budynku. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Blisko osiem lat po otwarciu, Centrum Haffnera przy Placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu przechodzi pierwszy remont, polegający na odmalowaniu elewacji. Kończą się też prace przy podwyższeniu sąsiedniego budynku hotelu Bayjonn. zobacz na mapie SopotuPamiętasz, jak wyglądało to miejsce przed powstaniem Centrum Haffnera?

tak, bardzo dobrze

66%

jak się zastanowię, to coś sobie przypominam

18%

nie, takie rzeczy szybko się zapomina

16%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 771
Prace przy myciu i malowaniu elewacji budynków wchodzących w skład Centrum Haffnera powinny się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

- Długo się nad remontem zastanawialiśmy, bo nie ukrywam, że trochę nas to kosztuje. Jednak parter był na tyle brudny, że nie chcieliśmy zwlekać. Potem stwierdziliśmy, że odnowienie samego dołu nie ma sensu, bo będzie za bardzo kontrastować z górą. Malujemy więc cały front - mówi Tomasz Tabeau ze spółki Centrum Haffnera.
Po sugestiach sopockiej konserwator zabytków elewacja obiektów przy placu Przyjaciół Sopotu będzie nieco bardziej stonowana: zniknie z niej kolor beżowy, natomiast pozostanie złamana biel i szarość.

- Na budynkach są kolorowe szyldy, a także barwne reklamy filmów w Multikinie, więc uznaliśmy, że trochę spokoju nam nie zaszkodzi - tłumaczy Tomasz Tabeau.
Kończą się także prace przy nadbudowie znajdującego się tuż obok hotelu Bayjonn.
Kończą się także prace przy nadbudowie znajdującego się tuż obok hotelu Bayjonn. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl
Remont przechodzi też stojący po sąsiedzku Hotel Bayjonn. Powstał on wraz z Centrum Haffnera, ale ma osobnego właściciela i technicznie jest to odrębny budynek.

W hotelu od jesieni prowadzono prace związane z podwyższeniem budynku o jedno piętro. Udało się na nim zmieścić siedem dodatkowych pokoi, w tym jeden apartament.

- Prace budowlane właściwie już się zakończyły, teraz prowadzone są prace wykończeniowe, które potrwają do czerwca - relacjonuje Pamela Grzechnik z Hotelu Bayjonn. - Rozbudowę wykorzystaliśmy także do odświeżenia hallu, klatki schodowej i sali konferencyjnej.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (100)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.