Wiadomości

stat

Odkryj Osiedle Lazurowe w Gdańsku

W dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska - Łostowice, w otoczeniu pomników przyrody i założeń wodnych, powstaje kameralne, rodzinne Osiedle Lazurowe.Zlokalizowanie zaledwie 7 km od Głównego Miasta daje mieszkańcom komfort wyboru. Kiedy chcą, mogą korzystać z uroków i atrakcji tętniącego życiem centrum Gdańska - zanurzyć się w klimatycznych uliczkach, odwiedzić puby i restauracje lub wybrać się do kina bądź teatru. Innym razem mogą zregenerować siły i aktywnie wypocząć na łonie otaczającej osiedle natury.

Spokój w otoczeniu naturyOsiedle Lazurowe to kompleks czteropiętrowych budynków, zaprojektowanych tak, aby współistnieć z otoczeniem. Zieleń charakterystyczna dla otaczających go łąk została zaproszona do środka osiedla. Przenika alejki, wyznaczając miejsca relaksu i kontemplacji. Szczególnego wymiaru osiedle nabiera wieczorem, gdy oświetlenie wydobywa walory kameralnej architektury i krajobrazu.

- Zgiełk turystycznego Głównego Miasta tu nie dociera, choć osiedle dzieli od niego zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. To idealne miejsce, by wypocząć po ciężkim dniu - mówi Marcin Empel, specjalista ds. sprzedaży w PB Kokoszki.

Wszystko w zasięgu spaceruDynamiczny rozwój dzielnicy sprawił, że okoliczna infrastruktura jeszcze lepiej zaspokaja codzienne potrzeby mieszkańców. W okolicy ul. Niepołomickiej powstaje coraz więcej sklepów, w których można zrobić codzienne zakupy. Zwiększyła się oferta punktów handlowych, oferujących coraz ciekawsze usługi. Okolica staje się też coraz bogatsza w lokalne kawiarnie i restauracje.

W odległości kilkunastominutowego spaceru znajdują się też: szkoła, przedszkole, żłobek i przychodnia. Coraz częściej też powstają inicjatywy, które sprawiają, że dzielnica zmienia swój charakter - na przykład Centrum Rozwoju Talentów "Sztukarium" czy pierwsza i jedyna w Gdańsku Biblioteka Sąsiedzka.

Rodzinne aktywnościOsiedle zaprojektowano z myślą o rodzinach z dziećmi. Budynki zaplanowano "z dużym oddechem", oddalenie ich od siebie zapewnia komfort i prywatność mieszkańców. Sąsiedzkie życie toczyć się będzie na kilku przestronnych placach zabaw, gdzie naturalnie budować się będą sąsiedzkie więzi.

- Osiedle otoczone jest naturalnymi terenami zielonymi - niedaleko ulokowane są liczne zbiorniki retencyjne i łąki. Sprzyja to rodzinnym aktywnościom na świeżym powietrzu. Otaczające ul. Niepołomicką fauna i flora zachęcają do wspólnego odkrywania okolicznej przyrody. Odkrywać ją można podczas spacerów z rodziną (wokół zbiorników zbudowano ścieżki biegowo-rekreacyjne) czy wycieczek rowerowych w pobliskich lasach - opowiada Marcin Empel.

Zamieszkaj na Osiedlu LazurowymOsiedle sukcesywnie jest rozbudowywane o kolejne budynki, w tej chwili w realizacji są dwa budynki, których oddanie zaplanowane jest na grudzień 2020 roku. Już niedługo można będzie urządzać nowe mieszkanie na Lazurowym. A trzeba przyznać, że największym atutem osiedla są łatwe do zagospodarowania i funkcjonalne układy mieszkań.

Szczególnie doceniana jest ustawność popularnych, jednopokojowych mieszkań, których powierzchnia zaczyna się już od 28 m kw. Większe mieszkania, zarówno parterowe z ogródkami, jak i atrakcyjne lokale ze skosami, również poddają się ciekawym i nowoczesnym aranżacjom.

Więcej informacji na stronie inwestycji

Wymiana doświadczeńOsiedle Lazurowe realizowane jest przez Przedsiębiorstwo Budowlane Kokoszki, które w 2019 roku stało się częścią Grupy Moderna Holding. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Moderny na rynku nieruchomości premium, PB Kokoszki będą prężnie rozwijać swoją działalność, zyskując wyższy standard i lepszą kontrolę jakości wykonania.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł