Oliwa 505 gotowa, Hampton by Hilton rusza

Najnowszy artukuł na ten temat Otwarcie sklepu Lidl przy pętli w Oliwie

Po półtora roku budowy pod koniec września w nowych budynkach przy Grunwaldzkiej w Oliwie zacznie działać hotel. Niebawem otwarty zostanie także market. Najemcy urządzają się także w odbudowanej starej przychodni.Inwestycja przy al. Grunwaldzkiej 505 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku Oliwie ma już pozwolenie na użytkowanie. Hotel Hampton by Hilton pierwszych gości przyjmie 28 września. Sklep Lidl o powierzchni 1200 m kw. otwarty zostanie na przełomie listopada i grudnia. Do odbudowanego historycznego obiektu wprowadzają się firmy, które będą tam wynajmować powierzchnie: UPC - dostawca cyfrowych usług kablowych, Tomma Diagnostyka Obrazowa - pracownia oferująca badania rezonansu magnetycznego, Cemor - firma handlowa, związana m.in. z branżą energetyczną, petrochemiczną i okrętową, K16 - studio graficzne oraz Refundo - kancelaria prawna specjalizująca się w odszkodowaniach.

- Ta inwestycja była dla nas dużym wyzwaniem - po raz pierwszy budowa oznaczała też odbudowę historycznego obiektu. Odtworzyliśmy budynek, w którym przed II Wojną Światową znajdował się elegancki hotel, który niszczał przez wiele lat. Cieszymy się, że mogliśmy przywrócić to miejsce do życia. Dodatkowym wyzwaniem było połączenie w nowym obiekcie dwóch tak różnych funkcji - 100-pokojowego hotelu z sieciowym sklepem o dużej powierzchni - mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding.
Oliwa 505 to nie tylko odtworzony charakterystyczny budynek dawnego Niemieckiego Dworu (Deutscher Hof) - to również zaprojektowany przez pracownię Wolski Architekci nowy obiekt, który powstał na miejscu całkowicie zdegradowanych zabudowań, szpecących przez lata to eksponowane miejsce w sercu Oliwy. To także 170 miejsc parkingowych - naziemnych i w podziemnej hali garażowej. W hali planowana jest też myjnia samochodowa.

- Cieszę się, że miejsce, które było zaniedbane do tej pory, wypełni się życiem. Ta inwestycja to wstęp do rewitalizacji Oliwy. Udało się odbudować niszczejący od lat zabytkowy obiekt i nadać mu nowe funkcjonalności. Czekam na nowe, estetyczne, miastotwórcze inwestycje w obrębie Oliwy wykonane z wrażliwością dla historycznej spuścizny tego wyjątkowego miejsca - mówi Wojciech Stybor, radny Miasta Gdańska.
Po zakończeniu tej inwestycji w Oliwie Moderna Holding rozpoczyna następną budowę w tej dzielnicy. Obok Parku w Oliwie powstaje osiedle Oliwski Park.

Opinie (8)

 • Piekna Oliwa

  Mieszkam na Poczty Gdańskiej i nie sądziłem ze za mojego życia ta rudera przestanie straszyć, cieszę się ze tak szybko dawna przychodnia odzyskała blask, piękna jest.

  • 35 3

 • DORE CHOCIAŻ TO

  Dobrze, że nie dano kochanym i pomysłowym architektom ponieść się swoim fantazjom designerskim- czyli postawiono by kolejnego kloca wyglądającego jak lego, a to w sercu historycznej Oliwy. Moim skromnym zdaniem powinno się odbudowywać przedwojenne budynki. Wiem, że karton gips+ beton+ szkło i styropian są fajne, ale jeśli chodzi o estetykę, to już szkoda słów. Porównajcie to z najprostszym pruskim murem, czy też przedwojennym Wrzeszczem z pocztówek.

  • 19 8

 • Wzorowy przykład odbudowy

  połączenie historii z teraźniejszością. Kawał dobrej roboty.
  Takie renowacje powinny być częściej a miasto naprawdę wyglądało by pięknie !

  • 33 5

 • fajnie

  ale nie ukrywam, że ta odbudowa podoba mi się rewalcyjnie, a na tej nowej części ewedentnie brakuje "tego czegoś", jakiegoś charakterstystycznego detalu.

  • 19 1

 • Oliwa 505

  Świetne zdjęcia! Brawo ta okolica prezentuje się naprawdę pięknie !

  • 12 0

 • hotel

  no i kolejne jeszcze wieksze korki na skrzyzowaniu -tragedia

  • 1 18

 • Bardzo ładnie tam teraz.

  • 5 0

 • A to nowe to ...owe

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jungle bazaar
Jungle bazaar
targi
lut 12-13
sobota - niedziela, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
targi
mar 26-27
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18350 zł/m2
Gdynia Orłowo
17050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16650 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
16500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15800 zł/m2
Gdynia Orłowo
11100 zł/m2
Gdynia Działki Leśne
10150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl