• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Optymalizacja kosztów a nowe biuro - czy warto wybrać biuro serwisowane?

8 listopada 2022, godz. 09:00 
Przestrzeń Quickwork w biurowcu Palio A. Przestrzeń Quickwork w biurowcu Palio A.

Szukasz nowej siedziby dla firmy? Zastanawiasz się w jaki sposób zmniejszyć koszty wynajmu? Nie lubisz zajmować się biurokracją? Jeśli tak, to idealnym rozwiązaniem dla twojej firmy, jest wynajęcie biura serwisowanego.Czym jest biuro serwisowane?Biuro serwisowane to prywatne moduły biurowe, które wyposażone są we wszystkie niezbędne sprzęty do pracy. Właściwie jedyne co jest ci potrzebne, aby rozpocząć tam swoją działalność, to własny komputer. W przeciwieństwie do tradycyjnego biura, obsługiwana powierzchnia biurowa zapewnia elastyczną formułę współpracy. Długość najmu może być tak długa jak tego potrzebujesz - możesz wynająć lokal na kilka miesięcy, ale równie dobrze możesz związać się umową na kilka lat.

Biuro serwisowane daje także możliwość dowolnego powiększania lub zmniejszania powierzchni w zależności od prowadzonych projektów. To właśnie sprawia, że przestrzeń serwisowana posiada liczne zalety - w tym także ekonomiczne.

Czy opłaca się wynająć biuro serwisowane?Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Do tej pory uważano, że ten rodzaj najmu szczególnie opłacalny jest dla freelancerów i firm, które dopiero rozpoczynają działalność. Dlaczego? Na początku wszyscy liczą się z każdym groszem. Koszt miesięczny wynajęcia biura serwisowanego nie jest tak duży, jak wydatki poniesione na stworzenie bądź wynajęcie własnej siedziby.

A jeśli firmę tworzy niewielki zespół? Czy biuro serwisowane to dla nich dobre rozwiązanie?

- Nie tylko dobre, ale najlepsze z możliwych - przekonuje Oksana Rodkina, Transaction Manager z Quickwork! Biura Serwisowane.
Jakie są koszty takiego rozwiązania? Jeśli firma zatrudnia, np. 20 pracowników, to trzeba dla nich zarezerwować około ok 300 m kw. Koszt wysokiej klasy biura tej wielkości kosztuje w Gdańsku średnio 19 tys. zł (dane z Otodom.pl). Do tego dochodzą koszty wyposażenia jak biurka, szafki, krzesła, lampki. Co więcej, posiadając kilkunastoosobowy zespół musimy także zaopatrzyć przestrzenie wspólne, takie jak aneks kuchenny (w tym wszystkie sprzęty AGD) oraz salę konferencyjną wraz ze sprzętem multimedialnym. Jak widać wydatki szybko rosną i już na starcie przekraczają kilkadziesiąt tys. zł.

 • Przestrzeń Quickwork w biurowcu Palio A.
 • Przestrzeń Quickwork w biurowcu Palio A.
 • Biurowiec Palio A.
 • Biurowiec Palio A.
 • Palio Office Park.
 • Palio Office Park.

Biura serwisowane - mniejsze koszty, mniej problemówDecydując się na najem biura serwisowanego można uniknąć nie tylko wielu z tych kosztów, ale także sporej liczby problemów. Za stanowisko pracy trzeba zapłacić - w zależności od lokalizacji - od 800 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymujemy dostęp m.in. do wyposażonej przestrzeni pracy, aneksu kuchennego czy własnej sali konferencyjnej.

Elastyczna umowa najmu sprawia zaś, że koszty dotyczą tylko faktycznie wykorzystywanej przestrzeni w biurze. A jeśli firma zacznie się rozrastać i będzie jej potrzebna dodatkowa powierzchnia? Wtedy biuro - w ramach modelu "pay as you grow" - może rosnąć wraz z nią. Dodanie kolejnych stanowisk pracy nie stanowi najmniejszych problemów.

Jeżeli zatem zależy ci na optymalizacji kosztów prowadzenia biura, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o tym, aby zainteresować się działalnością biur serwisowanych działających w najbliższej okolicy.

Biura serwisowane - także w TrójmieścieW Polsce koncept biur serwisowanych nie występuje jeszcze w takiej skali, jak w na zachodzie Europy. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ich coraz więcej na rynku. Elastyczne przestrzenie biurowe stały się również idealną odpowiedzią dla tej grupy najemców, która szuka prostych i jakościowych rozwiązań.

Powierzchnie tego typu dostępne są także w Trójmieście. Można je wynająć m. in. za pośrednictwem Quickwork! Biura serwisowane. Oferowana przez nich przestrzeń do pracy jest nie tylko elastyczna, ale także nowoczesna i przyjazna dla środowiska.

Przykładowo budynek Palio A (w którym mieści się Quickwork), dzięki zastosowanym energooszczędnym i ekologicznym rozwiązaniom spełnia wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Ponadto w obliczu pandemii firma postanowiła zapewnić najemcom i użytkownikom swoich lokali poczucie pełnego bezpieczeństwa, wdrażając w swoich projektach biurowych rozwiązania spełniające wymogi najnowszego standardu International Building Institute - WELL Health-Safety Rating. Certyfikat ten przyznawany jest powierzchniom biurowym, które zapewniają minimalizację ryzyka przenoszenia chorób, a także tworzenie bezpiecznych, sprzyjających dobremu zdrowiu miejsc pracy.

A koszt wynajmu?

- Teraz jest okazja, aby wynająć biuro w wyjątkowej cenie. Quickwork przygotował nie lada okazję: 650 zł za stanowisko pracy + 50 zł zaliczki na media. Oferta jest limitowana, zatem warto pośpieszyć się i zobaczyć, co twoja firma może zyskać dzięki współpracy z nami - zachęca Oksana Rodkina z Quickwork. - Nowoczesne biura serwisowane czekają.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

Miejsca

 

Wydarzenia

Targi mieszkań i domów

targi

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31950 zł/m2
Gdynia Orłowo
20450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
18950 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
17900 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
22950 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18050 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17000 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
16000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane