• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Oryginalne meble vintage ze Skandynawii i Włoch w Trójmieście

29 marca 2024 
Opinie (2)
 • Poul Cadovius - Palisandrowy regał z biurkiem, Dania lata 60.
 • Paolo Venini - Żyrandol ze szkła Murano, Włochy lata 70.
 • Poul Cadovius dla Cado - Palisandrowy regał z półką na płyty winylowe i szafkami, Dania, lata 60.
 • Verner Panton dla Luis Poulsen, Lampa stołowa Panthella, Dania, lata 70.
 • Kai Kristiansen - Biurko z drewna tekowego, model EP401 wyprodukowany w Feldballes Møbelfabrik, Dania, lata 60.
 • Hans J. Wegner - Łóżko podwójne z drewna tekowego.
 • Włoski żyrandol Venini składający się z 21 ręcznie dmuchanych sześciokątnych kloszy ze szkła Murano, Włochy, lata 1960.
 • Igmar Relling - Sofa Svane, Dania, lata 60-te.
 • Ejvind A. Johansson - Leżanka z dębu i czarnej skóry, Dania, lata 60.

Sprowadzają do Gdańska meble i oświetlenie ze Skandynawii oraz Włoch, poddają je profesjonalnej renowacji, a odrestaurowane przedmioty odnajdują drugie życie w największych i najmodniejszych miastach świata jak Paryż, Londyn, Los Angeles, Nowy Jork czy Tokio. Coraz częściej na tak modne zakupy decydują się też polscy klienci, bo zespół Futureantiques pochodzi z Gdańska i tam też, przy ul. Budowlanych 21aMapka, ma swoją siedzibę.Pasjonaci, wchodzący w skład gdańskiego zespołu Futureantiques, meblują mieszkania i apartamenty miłośników oryginalnego designu vintage na całym świecie od 10 lat. Coraz większe zainteresowanie odnotowują także w Polsce.

Nowe życie skarbów vintageZespół Futureantiques sprowadza do Gdańska meble i oświetlenie ze Skandynawii oraz Włoch, poddaje je profesjonalnej renowacji, by następnie wysłać do klientów z dużych światowych metropolii i nie tylko. Odrestaurowane przedmioty odnajdują swoje drugie życie najczęściej w takich miastach jak: Paryż, Londyn, Los Angeles, Nowy Jork czy Tokio. Coraz częściej są to też miasta polskie.

- Czasem nawet jeden mocny akcent wyróżni wnętrze na tle innych - mówi podkreśla Adam Krzemiński, właściciel Futureantiques. - Meble, oświetlenie i dodatki znanych projektantów, spośród których większość jest unikatowa lub trudno dostępna, znajdują się u Futureantiques.eu. Oferta nie jest złożona z serii identycznych mebli, ale z przemyślanej kompozycji harmonijnie zgrywających się ze sobą indywidualności.
 • Gio Ponti - para krzeseł, Włochy, lata 60.
 • Sideboard z palisandru, Dania, lata 60.

Meble jako długofalowa inwestycjaFutureantiques specjalizuje się w renowacji i sprzedaży mebli z okresu złotego wieku designu europejskiego, z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych, a czasem nawet 80-tych. Oferta skierowana jest do osób poszukujących mebli na dekady lub pokolenia, najchętniej takich, które z biegiem czasu zyskują na wartości lub tę wartość zatrzymują.

- Olbrzymia większość przedmiotów, które sprzedaliśmy, cały czas zyskuje na wartości - podkreśla Adam Krzemiński. - Oprócz walorów estetycznych, stają się one też doskonałymi inwestycjami dla naszych klientów, którzy już dzisiaj mogą odsprzedać je z zyskiem.
 • Poul Henningsen, Lampa Snowball, Dania, lata 60-te.
 • Igmar Relling - Sofa Svane, Dania, lata 60-te.
 • Carlo Nason - Lampa podłogowa Brillo, Włochy, lata 70.

Meble oraz lampy od najsłynniejszych i najbardziej znaczących projektantówMisją Futureantiques jest zapewnienie meblom z historią kolejnych dekad nowego życia w domach i biurach wymagających klientów.

Wśród najbardziej wyjątkowych egzemplarzy znajdziemy takie perełki, jak biurka i krzesła Kaia Kristiansena czy Hansa Wegnera. Dużą popularnością cieszą się różne modułowe regały z biurkiem lub barkiem, które stworzył Poul Cadovius - próżno szukać dwóch identycznych.

Miłośnicy nastrojowego oświetlenia znajdą na stronie Futureantiques lampy wiszące i stołowe projektu Poula Henningsena oraz włoskie żyrandole, najczęściej ze szkła Murano.

Oprócz znanych nazwisk, można znaleźć meble wytworzone w tym samym czasie i stylu przez innych, mniej popularnych, ale nadal znaczących projektantów i producentów.

 • Hans Wegner, krzesło Sawbuck, Dania, lata 50-60.
 • Poul Cadovius, Modułowy regał ścienny, Dania, lata 60-te.

Ikoniczne egzemplarze, których dziś nie da się wyprodukowaćPracownia Futureantiques oraz jej sprawdzeni, lokalni podwykonawcy, nie boją się wyzwań. Łączy ich pasja do designu oraz poczucie odpowiedzialności za - często ikoniczne - egzemplarze, których nie da się już wyprodukować.

Założyciel Futureantiques, Adam Krzemiński, od dziesięciu lat osobiście podróżuje do Włoch, Danii, Norwegii w poszukiwaniu wyjątkowych obiektów w różnym stanie, a od ponad dwudziestu lat zajmuje się renowacją i handlem meblami vintage.Alternatywa dla monotonnej, masowej produkcjiSektor vintage w naturalny sposób wspiera trendy prośrodowiskowe. Ponadto Adamowi Krzemińskiemu bliska jest idea zero waste, dlatego w strategii rozwoju firmy znajduje się tzw. upcykling, czyli tworzenie nowych mebli z pozostałości po starych, nienadających się do renowacji lub którym brakuje ważnych elementów.

- Jeszcze 10 lat temu odnotowaliśmy w Polsce śladowe zainteresowanie oryginalnym stylem mid century modern - podkreśla Adam Krzemiński. - Dzisiaj, jak sądzimy, przesyt wnętrzami wyposażonymi w meble masowej produkcji, bardzo do siebie podobnymi, skłania użytkowników do poszukiwania jakościowych, unikatowych i ponadczasowych mebli. Od początku wspieramy ten słuszny trend.

Zainteresował cię któryś z produktów? Umów się na spotkanieCały asortyment można obejrzeć na stronie: futureantiques.eu.
Zainteresowanych obejrzeniem na żywo wypatrzonego mebla, proszeni są o uprzedni kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu umówienia spotkania.

Pracownia i magazyn Futureantiques mieszczą się w Gdańsku przy ul. Budowlanych 21a. Tel.
tel. 502 320 271.

Adam Krzemiński - od dwudziestu lat zajmuje się sztuką użytkową vintage.
Wnikliwe oko i wyczucie estetyki rozwijał podczas praktyk w pracowniach renowacji mebli w Polsce, Danii i Stanach Zjednoczonych.

Dziesięć lat temu powołał do życia Futureantiques, by dostarczać do domów klientów na całym świecie ponadczasowy design.

Jego ambicją jest edukacja na temat znaczenia i piękna przedmiotów z przeszłości. Wierzy w to, że wokół nas jest już wszystko, czego potrzebujemy, wystarczy tylko nauczyć się to doceniać i odpowiednio wykorzystywać.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (2) 7 zablokowanych

 • Pomyśleć jakie perełki w całej Europie wyrzucono na śmietnik... Albo porąbane i spalone...

  • 9 1

 • Loppis w Sopocie ma też piękne meble

  i różne dodatki. Świetny klimat i sympatyczna ekipa. Kupowałam u nich wielokrotnie.

  • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: Dom - Mieszkanie - Wnętrze (2 opinie)

(2 opinie)
targi

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane