wróć do listy

Osiedle Archipelag

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
do IV kw. 2022 r. w budowie
metraż
43.4 do 80.5 m2
sprzedaż
w trakcie 
lokalizacja

Opis inwestycji

Osiedle Archipelag powstaje blisko granicy Rumi i Gdyni. Dzielnica dysponuje pełną infrastrukturą handlowo-usługową. W sąsiedztwie osiedla znajdują się: poczta, apteka, sklepy, kościół, szkoły, przedszkole, place zabaw, parki, boisko oraz restauracje i kawiarnie.

Wokół nie brakuje także terenów zielonych, a miłośnicy jazdy konnej docenią bliskość szkółki jeździeckiej.

W pieszej odległości od osiedla znajdują się przystanki autobusowe linii docierających do Gdyni oraz stacja SKM Rumia Janowo. Dla zmotoryzowanych powstaje węzeł integracyjny Rumia – Janowo, który jeszcze bardziej usprawni dojazdy.

W sumie na osiedlu etapami powstanie około 560 mieszkań w budynkach o wysokości od pięciu do ośmiu kondygnacji. Kolejne etapy nazywały się będą Samoa, Seszele, Malediwy, Cyklady, Bahamy, Galapagos. Pod każdym budynkiem znajdzie się hala garażowa. Wewnątrz budynków zaplanowano pomieszczenia na rowery oraz wózki dziecięce, a na terenie osiedla wygodne wiaty rowerowe.

Pomiędzy budynkami powstaną alejki spacerowe, place zabaw i elementy małej architektury, które stworzą teren rekreacyjny dla mieszkańców tuż obok własnego domu. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane w najbardziej newralgicznych punktach.

W pierwszym etapie Samoa, który zakończony ma być w III kwartale 2021 roku, do mieszkań na parterze przylegały będą ogródki o powierzchni do 60 m kw., do lokali na wyższych piętrach balkony, a na ostatnich kondygnacjach powstaną tarasy o powierzchni nawet 26 kw.

Kolejnych 97 mieszkań w etapie Seszele zaczęło powstawać na początku 2021 roku. Będą one gotowe pod koniec 2022 roku.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Zator (2)

  Czyli obecna sytuacja drogowa ulegnie dalszemu pogorszeniu, powodzenia przy wyjeździe i powrocie z Gdyni . Tylko później nie narzekać, że korki . Aloha

  • 4 3

  • sytuacja drogowa

   W ramach rozbudowy dróg w Rumi oprócz realizowanych obecnie:

   1. węzeł integracyjny Rumia Janowo termin realizacji IV kw. 2022 rok- https://www.youtube.com/watch?v=XCaUHoASJ_Y
   2. budowa drogi ulicy Żeglarzy przy inwestycji osiedle archipelag z udziałem finansowym spółki domapart - termin realizacji I kw. 2021 - https://miastorumia.pl/wiadomosci/pokaz/535,ulica-zeglarzy-w-rumi-przejdzie-metamorfoze

   3. powstanie również w przyszłości OPAT Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej, która to powyżej Błoń Janowskich przecinając ulicę Dębogórską http://edziennik.gdansk.uw.gov.pl/WDU_G/2016/3028/akt.pdf
   będzie omijała nowopowstające osiedla powyżej Błoni Janowskich, Auchan w Rumi oraz w Redzie włączając się w ulicę Wejherowską w Redzie.
   Ta inwestycja jest na tyle blisko, że poprawi komunikację od północnej strony Osiedla Archipelag ale też na tyle daleko, że w ogóle nie będzie miała wpływu środowiskowego czy akustycznego jak na okoliczne zabudowania już istniejące czy nowo realizowane w bliższej okolicy.

   https://trojmiasto.tv/Wizualizacja-OPAT-u-12-05-2011-video-1514.html

   Janowo to bardzo prężnie rozwijająca się komunikacyjnie dzielnica Rumi wraz z pobliskim SKM, autobusami i bardzo dobrą infrastrukturą drogową.

   Serdecznie zapraszam do kontaktu, m.in. w celu umówienia spotkania, przy dobrej kawie lub herbacie i miłej atmosferze, w Biurze Sprzedaży.
   Ofertę można omówić również zdalnie mail, telefon, telekonferencja

   sprzedaz@domapart.pl
   609 057 609

   • 2 0

  • Re: Zator

   Zapomniałeś dodać że będzie tunel a po drugie masz blisko SKM myślenie nie boli.

   • 0 0

 • gdzie jest strona dewelopera?

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Forum Rynku Nieruchomości
Forum Rynku Nieruchomości
konferencja
wrz 2-3
czwartek - piątek
Sopot, Sheraton
Mieszkaniowe targi
Mieszkaniowe targi
targi
wrz 4-5
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena