• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Osiedle Archipelag

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
do III kw. 2024 r. w budowie
metraż
43.4 do 81 m2
sprzedaż
w trakcie 

Opis inwestycji

Osiedle Archipelag powstaje blisko granicy Rumi i Gdyni. Dzielnica dysponuje pełną infrastrukturą handlowo-usługową. W sąsiedztwie osiedla znajdują się: poczta, apteka, sklepy, kościół, szkoły, przedszkole, place zabaw, parki, boisko oraz restauracje i kawiarnie.

Wokół nie brakuje także terenów zielonych, a miłośnicy jazdy konnej docenią bliskość szkółki jeździeckiej.

W pieszej odległości od osiedla znajdują się przystanki autobusowe linii docierających do Gdyni oraz stacja SKM Rumia Janowo. Dla zmotoryzowanych powstaje węzeł integracyjny Rumia – Janowo, który jeszcze bardziej usprawni dojazdy.

W sumie na osiedlu etapami powstanie około 560 mieszkań w budynkach o wysokości od pięciu do ośmiu kondygnacji. Kolejne etapy nazywały się będą Samoa, Seszele, Malediwy, Cyklady, Bahamy, Galapagos. Pod każdym budynkiem znajdzie się hala garażowa. Wewnątrz budynków zaplanowano pomieszczenia na rowery oraz wózki dziecięce, a na terenie osiedla wygodne wiaty rowerowe.

Pomiędzy budynkami powstaną alejki spacerowe, place zabaw i elementy małej architektury, które stworzą teren rekreacyjny dla mieszkańców tuż obok własnego domu. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane w najbardziej newralgicznych punktach.

W pierwszym etapie - Samoa, którego realizacja zakończona została w III kwartale 2021 roku, do mieszkań na parterze przylegają ogródki o powierzchni do 60 m kw., do lokali na wyższych piętrach balkon. Na ostatnich kondygnacjach powstały tarasy o powierzchni nawet 26 kw.

Drugi etap inwestycji Seszele został zakończony z końcem 2022 r. Oddanych do użytku zostało 97 mieszkań o metrażach od 40 do 80 m kw. Zarówno pierwszy jak i drugi etap Osiedla Archipelag zostały sprzedane w całości na około rok przed odbiorami mieszkań.

Realizacja trzeciego etapu - Malediwy - rozpoczęła się w połowie 2022 roku, mieszkania gotowe do odbioru będą w III kwartale 2024 roku. Będą to 84 lokale w układzie od dwóch do czterech pokoi. Do każdego z nich przypisane jest jedno lub dwa miejsca parkingowe w hali garażowej. Na osiedlu dostępne będą także miejsca postojowe naziemne. Do części mieszkań przynależeć będą także komórki lokatorskie. Mieszkańcy do dyspozycji będą mieli wiatę rowerową z punktem naprawczym.

Malediwy są również przestrzenią bezpieczną: ogrodzoną, ze szlabanem i monitoringiem m.in. wjazdu na teren osiedla i do hali garażowej oraz wejścia do klatki schodowej.

Podczas realizacji inwestycji wdrożono ekologiczne rozwiązania: panele solarne, czujki ruchu, ledy i zegary astronomiczne regulujące oświetlenie osiedla.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Polityka prywatności

Opinie (7) 1 zablokowana

 • Zator (3)

  Czyli obecna sytuacja drogowa ulegnie dalszemu pogorszeniu, powodzenia przy wyjeździe i powrocie z Gdyni . Tylko później nie narzekać, że korki . Aloha

  • 9 6

  • sytuacja drogowa

   W ramach rozbudowy dróg w Rumi oprócz realizowanych obecnie:

   1. węzeł integracyjny Rumia Janowo termin realizacji IV kw. 2022 rok- https://www.youtube.com/watch?v=XCaUHoASJ_Y
   2. budowa drogi ulicy Żeglarzy przy inwestycji osiedle archipelag z udziałem finansowym spółki domapart - termin realizacji I kw. 2021 - https://miastorumia.pl/wiadomosci/pokaz/535,ulica-zeglarzy-w-rumi-przejdzie-metamorfoze

   3. powstanie również w przyszłości OPAT Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej, która to powyżej Błoń Janowskich przecinając ulicę Dębogórską http://edziennik.gdansk.uw.gov.pl/WDU_G/2016/3028/akt.pdf
   będzie omijała nowopowstające osiedla powyżej Błoni Janowskich, Auchan w Rumi oraz w Redzie włączając się w ulicę Wejherowską w Redzie.
   Ta inwestycja jest na tyle blisko, że poprawi komunikację od północnej strony Osiedla Archipelag ale też na tyle daleko, że w ogóle nie będzie miała wpływu środowiskowego czy akustycznego jak na okoliczne zabudowania już istniejące czy nowo realizowane w bliższej okolicy.

   https://trojmiasto.tv/Wizualizacja-OPAT-u-12-05-2011-video-1514.html

   Janowo to bardzo prężnie rozwijająca się komunikacyjnie dzielnica Rumi wraz z pobliskim SKM, autobusami i bardzo dobrą infrastrukturą drogową.

   Serdecznie zapraszam do kontaktu, m.in. w celu umówienia spotkania, przy dobrej kawie lub herbacie i miłej atmosferze, w Biurze Sprzedaży.
   Ofertę można omówić również zdalnie mail, telefon, telekonferencja

   sprzedaz@domapart.pl
   609 057 609

   • 5 0

  • Re: Zator

   Zapomniałeś dodać że będzie tunel a po drugie masz blisko SKM myślenie nie boli.

   • 3 0

  • Nie zastanowiłeś się nad jednym obok zaraz jest przystanek SKM i nie musisz stać w korkach.

   • 3 0

 • gdzie jest strona dewelopera?

  • 6 7

 • Klient (1)

  Jak oceniacie dewelopera ? Warto kupić ? Jakieś plusy i minusy ?

  • 2 0

  • Re: Klient

   Raczej spoko, ale polecam wybrać dzielnice Zagórze

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

https://youtu.be/NIG3ul2J6_U https://youtu.be/JW1zT1NoUgo
rozwiń
609-057-609

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja