wróć do listy

Osiedle Archipelag

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
do III kw. 2021 r. w budowie
metraż
43.4 do 80.5 m2
sprzedaż
w trakcie 
lokalizacja

Opis inwestycji

Osiedle Archipelag powstaje blisko granicy Rumi i Gdyni. Dzielnica dysponuje pełną infrastrukturą handlowo-usługową. W sąsiedztwie osiedla znajdują się: poczta, apteka, sklepy, kościół, szkoły, przedszkole, place zabaw, parki, boisko oraz restauracje i kawiarnie.

Wokół nie brakuje także terenów zielonych, a miłośnicy jazdy konnej docenią bliskość szkółki jeździeckiej.

W pieszej odległości od osiedla znajdują się przystanki autobusowe linii docierających do Gdyni oraz stacja SKM Rumia Janowo. Dla zmotoryzowanych powstaje węzeł integracyjny Rumia – Janowo, który jeszcze bardziej usprawni dojazdy.

W sumie na osiedlu etapami powstanie około 560 mieszkań w budynkach o wysokości od pięciu do ośmiu kondygnacji. Kolejne etapy nazywały się będą Samoa, Seszele, Malediwy, Cyklady, Bahamy, Galapagos. Pierwsze mieszkania z etapu Samoa gotowe będą w III kwartale 2021 roku.

Pomiędzy budynkami powstaną alejki spacerowe, place zabaw i elementy małej architektury, które stworzą teren rekreacyjny dla mieszkańców tuż obok własnego domu. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane w najbardziej newralgicznych punktach.

W pierwszym etapie Samoa do mieszkań na parterze przylegały będą ogródki o powierzchni do 60 m kw., a do lokali na wyższych piętrach balkony, a na ostatnich kondygnacjach tarasy o powierzchni nawet 26 kw. Pod każdym budynkiem znajdzie się hala garażowa. Wewnątrz budynków zaplanowano pomieszczenia na rowery oraz wózki dziecięce, a na terenie osiedla wygodne wiaty rowerowe.

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Opinie (3) 1 zablokowana

 • Zator (1)

  Czyli obecna sytuacja drogowa ulegnie dalszemu pogorszeniu, powodzenia przy wyjeździe i powrocie z Gdyni . Tylko później nie narzekać, że korki . Aloha

  • 4 0

  • sytuacja drogowa

   W ramach rozbudowy dróg w Rumi oprócz realizowanych obecnie:

   1. węzeł integracyjny Rumia Janowo termin realizacji IV kw. 2022 rok- https://www.youtube.com/watch?v=XCaUHoASJ_Y
   2. budowa drogi ulicy Żeglarzy przy inwestycji osiedle archipelag z udziałem finansowym spółki domapart - termin realizacji I kw. 2021 - https://miastorumia.pl/wiadomosci/pokaz/535,ulica-zeglarzy-w-rumi-przejdzie-metamorfoze

   3. powstanie również w przyszłości OPAT Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej, która to powyżej Błoń Janowskich przecinając ulicę Dębogórską http://edziennik.gdansk.uw.gov.pl/WDU_G/2016/3028/akt.pdf
   będzie omijała nowopowstające osiedla powyżej Błoni Janowskich, Auchan w Rumi oraz w Redzie włączając się w ulicę Wejherowską w Redzie.
   Ta inwestycja jest na tyle blisko, że poprawi komunikację od północnej strony Osiedla Archipelag ale też na tyle daleko, że w ogóle nie będzie miała wpływu środowiskowego czy akustycznego jak na okoliczne zabudowania już istniejące czy nowo realizowane w bliższej okolicy.

   https://trojmiasto.tv/Wizualizacja-OPAT-u-12-05-2011-video-1514.html

   Janowo to bardzo prężnie rozwijająca się komunikacyjnie dzielnica Rumi wraz z pobliskim SKM, autobusami i bardzo dobrą infrastrukturą drogową.

   Serdecznie zapraszam do kontaktu, m.in. w celu umówienia spotkania, przy dobrej kawie lub herbacie i miłej atmosferze, w Biurze Sprzedaży.
   Ofertę można omówić również zdalnie mail, telefon, telekonferencja

   sprzedaz@domapart.pl
   609 057 609

   • 0 0

 • gdzie jest strona dewelopera?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena