Wiadomości

Osiedle Locus, czyli styl i najwyższa jakość w Rumi od Euro Stylu

Spacer po osiedlu Locus

Wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz wyjątkowa dbałość o detale i estetykę budynków, nie tylko w inwestycjach premium, to znaki szczególne gdańskiego Euro Stylu z Grupy Dom Development. Na własne oczy mogą przekonać się o tym zainteresowani osiedlem Locus w Rumi Janowie, tuż przy granicy z Gdynią. Już w najbliższą sobotę deweloper zaprasza na Dni Otwarte inwestycji, podczas których będzie można obejrzeć pierwszy gotowy budynek oraz mieszkania w stanie deweloperskim.Jak podkreśla Euro Styl, inspiracją dla projektu części wspólnych osiedla Locus w Rumi Janowie były natura i zieleń. Dotyczy to zarówno Parku Żelewskiego, który bezpośrednio sąsiaduje z osiedlem, jak i gustownie zaaranżowanej zieleni znajdującej się na terenie inwestycji, która obejmuje dziedzińce wypełnione ozdobną roślinnością, wieloletnie świerki oraz przynależące do lokali mieszkalnych ogródki.

Motywy z roślinami i ptakami zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji- W projekcie dominują kolory natury, drewno, ciepłe odcienie szarości, a na posadzkach włoski gres, który wyglądem przypomina naturalny kamień. Całość uzupełniają tapety z motywami ptaków oraz roślin, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji. Pojawiają się we wszystkich ciągach komunikacyjnych i ożywiają stonowane przestrzenie. Portale drzwiowe w kolorze naturalnego dębu wyposażone są w kinkiety, które doświetlają wnętrze oraz wprowadzają do ciągów komunikacyjnych domowy, przytulny charakter - mówi Ela Sawicka z em2 pracownia, autorka projektu części wspólnych osiedla Locus.
Żeby osiągnąć zamierzony efekt ponadczasowej elegancji i ciekawego detalu, już na etapie tworzenia projektu budowlanego zaplanowano zaoblenia szachtów windowych. Dzięki temu obudowy portali windowych - w kolorze naturalnego dębu - zyskały interesującą miękką formę, która zdecydowanie wyróżnia wnętrza osiedla Locus.

Projektantkę zainspirował też element architektury zewnętrznej - metalowa balustrada balkonowa przypominająca wyglądem kod kreskowy. Ten wzór wprowadzony został do wnętrza w nieco zmienionej formie - pojawia się na obudowie skrzynek pocztowych oraz w ciągach komunikacyjnych.

Połączenie estetyki z funkcjonalnościąWyjątkowość projektu i walory estetyczne wnętrz osiedla Locus idą oczywiście w parze z funkcjonalnością.

- Wszystkie okładziny ścienne pełnią jednocześnie dwie funkcje: ochraniają najbardziej narażone podczas użytkowania miejsca oraz są elementami dekoracyjnymi klatek schodowych. Dzięki takiemu podejściu do projektowania można uzyskać piękne i jednocześnie funkcjonalne wnętrze - podkreśla Ela Sawicka.

Bliskość nadmorskich plaż w Gdyni, Rewie i MechelinkachOsiedle Locus cechuje nowoczesna, niska zabudowa oraz jasne elewacje. Ważnym atutem tej inwestycji jest niewątpliwie znakomita lokalizacja, łącząca bliskość tętniącego życiem centrum Gdyni z sąsiedztwem malowniczych lasów i jezior czy nadmorskich plaż w Rewie i Mechelinkach. Tuż przy osiedlu znajduje się przystanek autobusowy, a do stacji SKM Rumia Janowo można dojść spacerem w 12 minut.

- Janowo jest największą dzielnicą Rumi, o ogromnym potencjale i perspektywach dalszego, intensywnego rozwoju. Blisko stąd do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych: parku krajobrazowego, rezerwatu przyrody, pieszych i rowerowych szlaków, nadmorskich plaż oraz kaszubskich jezior. Bezpośrednie sąsiedztwo Gdyni daje możliwość korzystania z bogatej oferty rozrywkowej i kulturalnej dużego miasta, a ponadto można stąd dojechać szybko do biznesowych centrów zlokalizowanych na Przymorzu w około 40 minut dzięki łatwemu połączeniu SKM. Dlatego inwestycja może zainteresować zarówno osoby ceniące sobie spokój, kontakt z naturą, jak i tych, którzy lubią miejski, dynamiczny styl życia - wskazuje Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu w Euro Styl z Grupy Dom Development.

Infrastruktura usługowa na wyciągnięcie rękiOkolicę wyróżnia rozwinięta infrastruktura, która zapewnia codzienny dostęp do niezbędnych usług i udogodnień. Na miejscu znajdują się szkoły, przedszkola, przychodnie, targowisko, galerie handlowe oraz apteka. Dla osób lubiących wydarzenia kulturalne - nieopodal mieszczą się Miejski Dom Kultury i Biblioteka Stacja Kultura, która została uznana za najpiękniejszą bibliotekę świata w międzynarodowym konkursie Library Interior Design Awards.

Zainteresowani mieszkaniem na osiedlu Locus mogą wybierać spośród lokali w dwóch ostatnich budynkach w ramach tej inwestycji. W ofercie dostępne są jeszcze mieszkania o metrażach od 39,47 do 76,41 m kw. W sprzedaży znajdują się również miejsca postojowe w hali garażowej lub naziemne, a także boksy i pomieszczenia na jednoślady. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji wspólne rowerownie.

Więcej szczegółów: Osiedle Locus Euro Stylu

Docelowo na osiedlu Locus znajdzie się 271 mieszkań wraz z lokalami usługowymi w parterach jednego z budynków (od strony ul. Stoczniowców). Ukończenie całej inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2022 r.

W ofercie dostępne są jeszcze mieszkania o metrażach od 39,47 do 76,41 m kw. W trakcie Dnia Otwartego będzie można obejrzeć gotowe mieszkania z pierwszego ukończonego budynku.
W ofercie dostępne są jeszcze mieszkania o metrażach od 39,47 do 76,41 m kw. W trakcie Dnia Otwartego będzie można obejrzeć gotowe mieszkania z pierwszego ukończonego budynku. mat.prasowe Euro Styl

Dzień otwarty osiedla Locus. Przyjdź i zobacz gotowe mieszkaniaEuro Styl zaprasza na Dzień Otwarty inwestycji Locus, który odbędzie się w sobotę, 4 lipca, w godz. 10-16. Osiedle mieści się przy ul. Stoczniowców/H. Dąbrowskiego w Rumi Janowie.

W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć pierwszy gotowy budynek oraz mieszkania w stanie deweloperskim. Uczestnicy Dnia Otwartego z pewnością zwrócą uwagę na wysoką jakość materiałów wykończeniowych, oryginalnie i elegancko zaprojektowane części wspólne budynków oraz wypełniony ozdobną zielenią i pergolami dziedziniec. Doradcy Klientów zaprezentują nie tylko osiedle, ale i gotowe mieszkania. Przedstawią też atrakcyjną ofertę cenową.

Na gości Dnia Otwartego czekać będzie pyszna kawa i drobny poczęstunek serwowany na świeżym powietrzu w ramach osiedlowego patio pod parasolami - oczywiście z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności (na miejscu zostaną zapewnione maseczki i środki do dezynfekcji rąk, a prezentacja lokali będzie miała indywidualny charakter). 

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł