Wiadomości

stat

Osiedle Nowy Horyzont. Miasteczko z pełną infrastrukturą

Małe mieszkanie w centrum czy duże, ale nieco dalej od śródmiejskiego zgiełku? A jeśli to drugie, to na którym z nowych osiedli? Warto wybrać rozbudowaną inwestycję, gdzie wokół własnego domu znajdziemy wszystko, co zapewnia komfort codziennego życia. Takim osiedlem z całą pewnością jest Nowy Horyzont.Wiele osób, które chcą kupić mieszkanie nurtuje pytanie: czy osiedle oddalone od centrum będzie dobrym wyborem? Czy lepiej kupić mniejsze mieszkanie w śródmieściu czy tę samą kwotę wydać na większe lokum na obrzeżach Trójmiasta.

Mieszkanie w centrum Gdańska jest wygodne. Bliskość atrakcji takich jak teatr, kino, galeria handlowa czy plaża traci jednak na znaczeniu na pewnym etapie życia, kiedy pojawia się potomstwo i brakuje nam czasu na rozrywkę. Priorytetem staje się większe mieszkanie i bliskość miejsc takich jak przedszkole, szkoła i sąsiedztwo dobrze zaopatrzonego sklepu spożywczego. Szczera analiza trybu życia i potrzeb rodziny jest na tym etapie niezwykle istotna.

Kiedy zdecydujemy się na dzielnicę w południowym Gdańsku przechodzimy do drugiego kroku: wybór miejsca zamieszkania może okazać się naprawdę trudny, ponieważ na tym terenie powstaje wiele nowych inwestycji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować wszystkie aspekty powiązane z wyborem miejsca zamieszkania i nie skupiać się tylko na oglądaniu samego mieszkania.

Przykładem osiedla oddalonego od centrum, ale oferującego wiele usług jest Nowy Horyzont, położony na granicy Gdańska Łostowic i Borkowa zobacz na mapie Gdańska.

Inwestycja realizowana jest już od kilku lat przez dewelopera Euro Styl w oparciu o ideę samowystarczalnego osiedla - miasteczka z bogatą infrastrukturą usługowo-handlową. Mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji liczne sklepy, dobrze zaopatrzony supermarket, salony piękności, kwiaciarnię, pocztę, aptekę a nawet przychodnię lekarską. Dla najmłodszych mieszkańców funkcjonują dwa bogato wyposażone place zabaw oraz duże przedszkole.

Na terenie osiedla znajduje się największa strefa sportu w tym rejonie: klub fitness, boisko wielofunkcyjne oraz korty tenisowe, a po sąsiedzku znajdują się sale do gry w squasha. W odległości niecałych dwóch kilometrów mieści się szkoła oraz Centrum Kowale ze sklepem sieci Tesco.

Obecnie deweloper wprowadza do sprzedaży dwa ostatnie budynki (11 i 12), które zamkną miasteczko Nowy Horyzont od ul. Harmonijnej. Odbiór mieszkań planowany jest na 2018 rok.

Inwestycja gdańskiego dewelopera jest żywym dowodem na to, że można mieszkać wygodnie poza centrum, spędzać więcej czasu razem, bez konieczności pokonywania dużych odległości autem w celu załatwienia codziennych spraw.Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (18)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.