Osiedle Nowy Horyzont. Miasteczko z pełną infrastrukturą

Małe mieszkanie w centrum czy duże, ale nieco dalej od śródmiejskiego zgiełku? A jeśli to drugie, to na którym z nowych osiedli? Warto wybrać rozbudowaną inwestycję, gdzie wokół własnego domu znajdziemy wszystko, co zapewnia komfort codziennego życia. Takim osiedlem z całą pewnością jest Nowy Horyzont.Wiele osób, które chcą kupić mieszkanie nurtuje pytanie: czy osiedle oddalone od centrum będzie dobrym wyborem? Czy lepiej kupić mniejsze mieszkanie w śródmieściu czy tę samą kwotę wydać na większe lokum na obrzeżach Trójmiasta.

Mieszkanie w centrum Gdańska jest wygodne. Bliskość atrakcji takich jak teatr, kino, galeria handlowa czy plaża traci jednak na znaczeniu na pewnym etapie życia, kiedy pojawia się potomstwo i brakuje nam czasu na rozrywkę. Priorytetem staje się większe mieszkanie i bliskość miejsc takich jak przedszkole, szkoła i sąsiedztwo dobrze zaopatrzonego sklepu spożywczego. Szczera analiza trybu życia i potrzeb rodziny jest na tym etapie niezwykle istotna.

Kiedy zdecydujemy się na dzielnicę w południowym Gdańsku przechodzimy do drugiego kroku: wybór miejsca zamieszkania może okazać się naprawdę trudny, ponieważ na tym terenie powstaje wiele nowych inwestycji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować wszystkie aspekty powiązane z wyborem miejsca zamieszkania i nie skupiać się tylko na oglądaniu samego mieszkania.

Przykładem osiedla oddalonego od centrum, ale oferującego wiele usług jest Nowy Horyzont, położony na granicy Gdańska Łostowic i Borkowa zobacz na mapie Gdańska.

Inwestycja realizowana jest już od kilku lat przez dewelopera Euro Styl w oparciu o ideę samowystarczalnego osiedla - miasteczka z bogatą infrastrukturą usługowo-handlową. Mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji liczne sklepy, dobrze zaopatrzony supermarket, salony piękności, kwiaciarnię, pocztę, aptekę a nawet przychodnię lekarską. Dla najmłodszych mieszkańców funkcjonują dwa bogato wyposażone place zabaw oraz duże przedszkole.

Na terenie osiedla znajduje się największa strefa sportu w tym rejonie: klub fitness, boisko wielofunkcyjne oraz korty tenisowe, a po sąsiedzku znajdują się sale do gry w squasha. W odległości niecałych dwóch kilometrów mieści się szkoła oraz Centrum Kowale ze sklepem sieci Tesco.

Obecnie deweloper wprowadza do sprzedaży dwa ostatnie budynki (11 i 12), które zamkną miasteczko Nowy Horyzont od ul. Harmonijnej. Odbiór mieszkań planowany jest na 2018 rok.

Inwestycja gdańskiego dewelopera jest żywym dowodem na to, że można mieszkać wygodnie poza centrum, spędzać więcej czasu razem, bez konieczności pokonywania dużych odległości autem w celu załatwienia codziennych spraw.* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (18) 3 zablokowane

 • borkowo...;) (3)

  Dlatego najlepsze są wtedy wyziewy z Szadółki i stanie w korkach;)
  Ceny też pewnie z marsa. Ale przynajmniej nazwa osiedla fajna- lans;)

  • 20 18

  • Wcale nie

   Szadółki tam wcale nie dochodzą, prędzej na Morenę dojdzie niż tam - wiatr wieje z zachodu i pcha na wschód.

   • 14 6

  • Borkowo - szadółki (1)

   Przynajmniej 2/3 razy w miesiącu nie da się okien otworzyc jak zawieje z szadółek

   • 6 9

   • Jezdze tam kilka razy w tygodniu na silke na NH fitnes

    Tam nigdy nie waliło z szadół, nie pamietam takiej sytuacji. Ale wystarczy podjechac 2-3 km dalej np do centrum feszyn hałs i tam wali zawsze.

    • 19 2

 • Efekty dźwiękowe (2)

  Ci co tam kupią mieszkanie będą mieli fajny widok na Pruszcz i rafinerię i codziennie wieczorem wycie aut zarówno ze starej obwodnicy jak i obwodnicy południowej - hałas non stop

  • 16 8

  • jełopie (1)

   sprawdź pierw gdzie to jest a potem pisz

   • 2 3

   • do jełopie

    ja tam mieszkałem .... więc wiem - widać i rafinerie i most wantowy i pruszcz i straszyn.

    • 2 2

 • NH

  Mieszkałem 6 lat po sąsiedzku z tym osiedlem i przyznam że ma ono sporo plusów. Wspomniany fitness, przedszkole czy bardzo fajny plac zabaw. Muszę jednak zwrócić uwagę na rzecz, o której często nie pamięta się przy wyborze osiedla. Jeśli ma się dziecko lub je planuje, dużym minusem jest kompletny brak drzew w najbliższej okolicy. Oznacza to, że w ciepłe dni nie ma się gdzie schować przed cieniem, gdy wyjdzie się na spacer. Krzaków naokoło osiedla nie liczę, bo do spacerów całkowicie się nie nadają - brak ścieżek i ogromna ilość śmieci. W ogóle czystość w tamtym miejscu to duży problem. Samo osiedle NH jest zadbane, natomiast całe okolice to już inna bajka. Niezależnie od tego, co mówią reklamy, trzeba się przygotować na duże korki. Jeśli pracuje się od 8 do 16 lub w zbliżonych godzinach, to trzeba mieć naprawdę sporo cierpliwości. Piątek popołudnie to paraliż wszystkich dojazdów do osiedla. Jeszcze jeden minus to fakt, że na osiedlu mocno wieje, słychać też obwodnicę. Muszę jednak przyznać, że zapach Szadółek poczułem może 5 razy w ciągu tych 6 lat i nie był to powód do zamykania okien. NH to fajne, ładne osiedle ale trzeba powyższe rzeczy brać pod uwagę. Pozdrawiam

  • 20 4

 • Korki to nie kłopot

  Mieszkańcy Trójmiasta muszą liczyć się z korkami w wielu miejscach.
  Nie ma znaczenia gdzie się mieszka, ważniejsze jest gdzie chce się dojechać. A z Nowego Horyzontu jest kilka dróg wyjazdu (przez Zeusa na Kowale do obwodnicy, przez Osiedle Habenda w kierunku Niepołomickiej i dalej do obwodnicy lub Starogardzką w dół do centrum- choć trochę na około, przez Małomiejską do centrum). aha i jeszcze jak ktoś chce pojechać w kierunku Starogardu Gd/ Straszyna/ Pruszcza to można uderzyć przez Jankowo... skrótem z NH. Wątpię czy inne osiedla mają lepiej i nie stoją w korkach... też stoją :) Trochę mi to zajęło, ale metodą prób i błędów znalazłam już swoje ścieżki i omijam korki w drodze do pracy. A w weekend w ogóle nie muszę nigdzie jeździć, wszystko mam na miejscu.

  • 6 10

 • nowe horyzonty zapachów miejskich gwarantowane przez cały czas kredytu

  • 7 8

 • Bzdura

  Jak sie ma dzieci, też wazna jest rozrywka. A z Nowego Horyzontu zeby gdzies dojechac do kina, teatru, imprezy na mieście typu jarmark swiateczny-to jest cała wyprawa i nie chce się ruszać z domu. Wieje tam tak, ze głowę urywa. Jak dzieci podrosna też będą chciały rozrywki i proszę policzyć ich koszt dojazdow do tych rozrywek. Oczywiście to tylko moja opinia, ale mam znajomych na tym osiedlu, a sama mieszkam w centrum i mam porównanie.

  • 4 10

 • euro styl

  oby tylko nie zrobili widocznych golym okiem przerw dylatacyjnych na scianach... jak w innych inwestycjach... żal a nie nowoczesne budownictwo

  • 3 2

 • Zapachy masakra zwłaszcza po godzinie 20. (1)

  Kilka razy zawitałem do fitness klubu na tym osiedlu i stwierdziłem że nie da się tam ćwiczyć - tak wali tam od wysypiska. Tam jest podobna sytuacja zapachowa jak na szadółkach. Nie dajcie się zwieść deweloperom, którzy mówią że tam nie śmierdzi. Zapiszcie się tam do fitness clubu i sami to zauważycie.

  • 3 9

  • A pachy miałeś umyte?

   • 5 1

 • bez samochodu ani rusz

  jest to podobna sytuacja jak w Baninie - nie mając samochodu nie ma co myśleć o zamieszkaniu w tych rejonach. Do wrzeszcza komunikacją jedzie się ponad 1h

  • 6 3

 • Zastanawiam sie skad tyle negatywnych opinii... No ale wiadomo ze najbardziej krzycza Ci ktorzy martwia sie o komfort innych... Skoro tak dobrze zyje sie w innym miejscu to po co tracic czas aby wyzywac lokalizacje w ktorej prawdopodobnie nigdy sie nie bylo. Skoro ludzie chca tam mieszkac to jest to ich wolny wybor i maja prawo sie z niego cieszyc. Ale prawdziwi Polacy musza wyzywac wszystko i wszystkich...

  • 8 5

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
21700 zł/m2
Gdynia Orłowo
15900 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14600 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14250 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14250 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
11650 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
10200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
9650 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane