Inwestycje w Trójmieście

Solidin Polska Sp. z o.o. Sp.k

Osiedle Pięciu Mostów

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Szadółki
miejsce:
ul. Stężycka Mapka
deweloper:
Solidin Polska Sp. z o.o. Sp.k
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
36 do 130 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
do IV kw. 2014 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Lokalizacja osiedla umożliwia życie w spokojnej, podmiejskiej dzielnicy dużej aglomeracji. Przebiegająca niedaleko obwodnica oraz dwa zjazdy na nią ulokowane w pobliżu osiedla, a także niewielka odległość od nowej trasy WZ sprawiają, że samochodem można szybko dostać się stąd do centrum Gdańska, Gdyni oraz na Kaszuby. W okolicy rozwinięta jest także infrastruktura niezbędna do komfortowego życia (w pobliżu znajdują się kościół, sklepy, centra handlowe, siłownia, fitness).

Bezpośrednie otoczenie osiedla (w tym pobliskie jezioro Jasień) to dobre miejsce dla aktywnego spędzania czasu. Dodatkowo plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje niską intensywność planowanej w sąsiedztwie zabudowy.

Nazwa inwestycji wzięła swój początek od zaprojektowanych w ramach osiedla mostków, które pozwalają przekroczyć strumień wijący się przez osiedle. Uchodzi on do znajdującego się w centralnym punkcie osiedla oczka wodnego. Otoczenie oczka posłuży mieszkańcom jako teren rekreacyjny.

Na osiedlu etapami powstało 14 niewielkich trzykondygnacyjnych budynków z jedno-, dwu-, i trzypokojowymi mieszkaniami oraz lokalami dwupoziomowymi. Do mieszkań parterowych należą ogródki (do 100 m kw.), do mieszkań na najwyższych kondygnacjach - przestronne tarasy.

W podziemiach budynków znajdują się hale garażowe i komórki lokatorskie. Dla gości powstały naziemne miejsca parkingowe.

Na osiedlu powstało kilka placów zabaw dla dzieci. Osiedle jest ogrodzone.

W 2012 roku na osiedlu oddanych zostało pięć budynków. W 2013 roku kolejny. W 2014 roku budowa osiedla została zakończona.

Projekt powstał w pracowni Rayss Szymański Architekci.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (54) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.