• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Osiedle Synteza od Euro Stylu - idealne połączenie miejskości i natury

12 października 2022 
Osiedle Synteza - nowoczesna architektura w miejskim stylu. Osiedle Synteza - nowoczesna architektura w miejskim stylu.

Osiedle Synteza - inwestycja Euro Stylu z Grupy Dom Development, która powstanie w gdańskiej dzielnicy MorenaMapka - będzie idealnym miejscem do zamieszkania dla miłośników miejskiego stylu życia, którzy cenią sobie również otoczenie zieleni. Wysoka jakość projektu i wysoki standard wykończenia budynków oraz staranna aranżacja zielonych przestrzeni wspólnych - osiedlowego parku, skwerów, ogrodów deszczowych - sprawią, że będzie się tu żyło komfortowo. Codzienną wygodę zapewnią sklepy i usługi w najbliższym sąsiedztwie i na terenie osiedla. Ogromnym atutem będzie też doskonałe skomunikowanie z najważniejszymi punktami na mapie Gdańska - przed mieszkańcami miasto i jego atrakcje stoją otworem.Osiedle Synteza powstaje na morenowych wzgórzach, pomiędzy ulicami Piekarniczą a Lema. Będzie tu 7 budynków mieszkalnych o zróżnicowanej liczbie pięter - od 5 do 9. Projektanci zadbali o ciekawą architekturę - nieregularne bryły o jasnych elewacjach, z dekoracyjnymi elementami w naturalnych kolorach drewna, wzbogacone gzymsami utworzą podcienie i zadaszenia.

- Wnętrza budynków wykończone zostaną wysokiej jakości materiałami w barwach inspirowanych drewnem, kamieniem oraz szmaragdem. Ich elegancję podkreślą detale w kolorze miedzi, a piękno - dzienne światło przenikające do przestronnych korytarzy przez duże przeszklenia klatek schodowych. Oryginalne lampy klimatycznie oświetlą wspólne przestrzenie po zmroku - mówi Anna Tuszyńska, Dyrektor Sprzedaży w Euro Stylu.
Osiedle Synteza - części wspólne wykończone w wysokim standardzie. Osiedle Synteza - części wspólne wykończone w wysokim standardzie.
W ofercie znajdują się komfortowe 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe mieszkania o różnych metrażach. Duże okna znakomicie doświetlą pomieszczenia, a wnęki balkonowe i loggie dadzą poczucie prywatności. Entuzjaści przydomowych ogródków mogą wybrać kondygnacje parterowe, by odpoczywać na leżaku wśród własnoręcznie posadzonych roślin w prywatnej przestrzeni.

Programy specjalne - zamieszkaj na swoim z Euro StylemKupując mieszkanie w tej czy innych inwestycji Euro Stylu, klienci mogą teraz liczyć na specjalne programy wsparcia, które ułatwią uzyskanie kredytu i spełnienie marzeń o zamieszkaniu na swoim. Wśród nich jest chociażby program 30/70. Korzystając z kredytu uzyskanego za pośrednictwem specjalistów Euro Stylu nie trzeba uruchamiać całej jego kwoty w momencie zakupu i płacić wysokich odsetek. Po zawarciu umowy wystarczy wpłacić jedynie 30 proc. wartości mieszkania, a pozostałe 70 proc. kredytu uruchamia się dopiero przy odbiorze lokalu. 

Euro Styl daje także notarialną gwarancję stałej ceny mieszkania i bierze na siebie ryzyko związane z inflacją czy wzrostem cen materiałów budowalnych. Ponadto klienci mogą skorzystać z zakupu miejsca parkingowego na raty 0% czy też tzw. opcji start. Z kolei 5-letnia rękojmia zapewnia sprawną i skuteczną obsługę zgłoszeń reklamacyjnych przez serwis gwarancyjny dewelopera.

Osiedle Synteza - części wspólne wykończone w wysokim standardzie. Osiedle Synteza - części wspólne wykończone w wysokim standardzie.

Zielona oaza w miejskiej dzielnicyOsiedle Synteza to miejsce, w którym zmysły mieszkańców ukoi piękna zieleń, a umieszczone na drzewach budki lęgowe i karmniki będą sprzyjały obserwacjom skrzydlatych sąsiadów. Rozległe przestrzenie między budynkami wypełni różnorodna, parkowa i ogrodowa roślinność. Dodatkowo przy ul. Lema i skrzyżowaniu z ul. Piekarniczą powstaną park kieszonkowy i skwer miejski.

- Teren osiedla przecinać będą meandrujące wśród zieleni, spacerowe alejki, które poprowadzą do parku z różnymi gatunkami drzew, zaprojektowanego w centralnej części inwestycji, ukształtowanego przez niewielkie, amorficzne wzniesienia. Znajdzie się tu ciekawie zaaranżowana strefa rekreacji, a dzieci bezpiecznie i aktywnie spędzą czas na placu zabaw. Wystarczy wyjść przed dom, by przyjemnie zacząć dzień - treningiem, sesją jogi na trawie lub spacerem z psem. Popołudnie można spędzić na pikniku, czytając książkę w cichym zakątku albo na sąsiedzkich pogaduchach na wygodnej ławeczce wśród pachnących krzewów - opisuje Anna Tuszyńska.
Osiedle Synteza - atrakcyjne i pełne zieleni przestrzenie wspólne. Osiedle Synteza - atrakcyjne i pełne zieleni przestrzenie wspólne.
Na terenie Osiedla Synteza zaprojektowano też ekologiczne ogrody deszczowe, które wzbogacą lokalny ekosystem i bioróżnorodność, pełniąc jednocześnie funkcję retencyjną. Zbierając deszczówkę, stopniowo oddają ją rosnącym w otoczeniu roślinom. Parująca woda obniża temperaturę otoczenia w upalne dni, nawilża powietrze i poprawia jego jakość. W ogrodach deszczowych schronienie i wodę do picia znajdą ptaki i pożyteczne owady.

A jeśli ktoś zapragnie odpocząć nad nieco większą wodą, może wybrać się nad pobliski Staw Piekarnicza, gdzie można oddać się błogiemu lenistwu lub poćwiczyć cross fit.

Wszystko pod ręką i wszędzie blisko- W jednym z budynków, na parterze zaprojektowano lokale usługowe idealne na piekarnię lub cukiernię, kosmetyczkę, fryzjera czy niewielki sklep. Przed nim powstanie miejski skwer - przestrzeń na sąsiedzkie pogawędki podczas codziennych zakupów czy spacerów. Przewidziano też osobny, 1-piętrony budynek usługowy, w którym znajdzie się przedszkole z własnym placem zabaw - mówi Anna Tuszyńska, Dyrektor Sprzedaży w Euro Stylu.
Doskonała infrastruktura "miasta w mieście", jakim jest Morena, pozwoli wygodnie załatwić codzienne sprawy. W Galerii Morena - po drugiej stronie ulicy - mieszkańcy Osiedla Synteza znajdą prawie 80 sklepów, m.in. duży market spożywczy, znane sieciówki, food hall, klub fitness i nowoczesne kino, w którym obejrzą z rodziną lub przyjaciółmi najnowsze, filmowe produkcje. W odległości krótkiego spaceru od osiedla również nie brakuje sklepów i punktów usługowych, a pobliskie knajpki kuszą smakami z różnych stron świata.

Osiedle Synteza - enklawa spokoju na Morenie. Osiedle Synteza - enklawa spokoju na Morenie.
Świetna komunikacja tramwajowa i autobusowa (przystanki są tuż przy osiedlu u zbiegu ulic Piekarniczej i Rakoczego, blisko jest też do węzła Emaus) oraz wygodne połączenie z liną PKM (stacja przesiadkowa Brętowo) i SKM zapewnią mieszkańcom Osiedla Synteza szybki dojazd do pracy i ulubionych miejskich atrakcji. W kwadrans dotrą do Śródmieścia i do Wrzeszcza. Spacerem zaś dostaną się np. do niedalekiego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Pobliskie ścieżki rowerowe sprawią, że wygodne będzie tu również korzystanie z rowerów i hulajnóg. Po powrocie do domu będzie można zaparkować je na osiedlowych stojakach albo we własnej komórce na jednoślady. Na terenie osiedla znajdą się też ogólnodostępne stanowiska naziemne do ładowania samochodów elektrycznych. Gniazda do ładowania "elektryków" będą też przy wybranych, podziemnych miejscach postojowych.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe (2 opinie)

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31800 zł/m2
Gdynia Orłowo
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20200 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
17700 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19950 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19000 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16550 zł/m2
Gdynia Orłowo
14850 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane