Inwestycje w Trójmieście

Euro Styl

Osiedle Viridis

Gdynia

miejscowość:
Gdynia
dzielnica:
Karwiny
miejsce:
ul. Porazińskiej Mapka
deweloper:
Euro Styl
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
29.5 do 100 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
od II kw. 2014 r. do IV kw. 2018 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Osiedle Viridis (z łac. zielony, nasycony zielenią) powstało w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, na granicy dwóch gdyńskich dzielnic – Karwin i Dąbrowy, w pobliżu ulicy Janiny Porazińskiej.

Lokalizacja ta oznacza dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami Gdyni, a także z obwodnicą Trójmiasta. Ponadto, w pobliżu osiedla kursuje wiele różnych linii autobusowych (sąsiedztwo pętli trolejbusowej i autobusowej przy Tesco), w tym kilka linii ekspresowych, a także ekologiczne trolejbusy.

Viridis tworzą trzy niewielkie, czterokondygnacyjne budynki o nowoczesnej i niebanalnej architekturze. Projektanci osiedla szczególną uwagę zwrócili na aranżację przestrzeni wspólnych osiedla. Na terenie inwestycji powstała między innymi specjalna „ścieżka zdrowia” oraz wyselekcjonowane strefy wypoczynkowe. Zaprojektowana roślinność i mała architektura komponują się z lasem okalającym osiedle i podkreślają harmonię zabudowy z otoczeniem.

Z naturą korespondują także elewacje budynków. Architekci w projekcie wykorzystali wiele drewnianych elementów, które zdobią budynek zarówno na zewnątrz, jak i w jego częściach wspólnych.

Mieszkania posiadają balkony bądź tarasy z przeszklonymi balustradami, a najbardziej przestronne z nich znajdą się przy lokalach umiejscowionych na najwyższych piętrach. Ma to sprawić, że mieszkańcy będą mogli nacieszyć wzrok widokiem lasu, nie opuszczając swojego domu.

Najwyższe kondygnacje poświęcone zostaną na przestronne mieszkania z antresolami i dużymi przeszkleniami.

Projekt powstał w pracowni projektowej dewelopera. Za Viridis 10 lutego 2019 roku Euro Styl otrzymał Wyróżnienie Przewodniczącej Rady Miasta za najlepszą Gdyńską Inwestycję Roku 2018 „Czas Gdyni”. Niezależne wyróżnienie otrzymała arch. Karolina Karczewska za projekt budynków mieszkalnych powstałych w ramach Osiedla Viridis.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (34) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.