Wiadomości

Osiedle z widokiem na Park Jaśkowej Doliny. Sprawdzamy nowe mieszkania we Wrzeszczu od Cordia Polska

Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku.

Wrzeszcz to dzielnica, której nie można odmówić uroku. Z dala od turystycznych szlaków, niedaleko lasu, z własnym unikalnym klimatem. W ostatnich latach pojawia się tu więcej nowych osiedli mieszkaniowych, których niewątpliwą zaletą jest komfort życia w niedalekiej odległości od centrum Gdańska.Ciekawą propozycję przedstawił niedawno znany ze swoich realizacji w Krakowie i w Warszawie deweloper Cordia Polska. Villa Jaśkowa Dolina - bo tak nazywa się premierowy projekt - to kompleks kilku kameralnych budynków, które powstaną tuż przy Parku Jaśkowej Doliny.

Pierwszy etap Villi Jaśkowa Dolina to pięć budynków mieszczących 97 mieszkań o zróżnicowanych aranżacjach. Aktualnie w ramach przedsprzedaży dostępne są opcje od 31 do 109 m kw.

Architekci Cordii podkreślają, jak ważne było dla nich zaprojektowanie miejsca, które połączy zalety korzystania z rozwiniętej infrastruktury osiedla z kameralnością typową dla mieszkania w domu jednorodzinnym. Czy to się udało? Na pewno wybór działki tuż przy lesie był tu niezwykle trafnym wyborem. Oglądając wizualizacje, możemy odnieść wrażenie, że osiedle dosłownie wtapia się w Park Jaśkowej Doliny.

Same budynki zostały przemyślane tak, aby jak najlepiej wpasować się w pełną natury i historycznej zabudowy okolicę. Wybierając się na spacer wzdłuż Jaśkowej Doliny, można trafić na wiele perełek dawnej architektury w stylu podmiejskich pałacyków. Projekt o zbyt nowoczesnym stylu nie sprawdziłby się w tym miejscu. Cordia postawiła na klasyczną elegancję. Budynki są niskie, a ich elewację pokrywają mineralne płytki klinkierowe w ciepłych kolorach.

Z informacji, które deweloper umieścił na swojej stronie, możemy dowiedzieć się, że na terenie osiedla zostanie posadzonych ponad 50 gatunków roślin. Projekt zakłada powstanie łącznie 4500 m kw. zieleni, a wśród niej takie udogodnienia jak: sąsiedzka biblioteka ogrodowa, place zabaw, urządzenia sportowe, drewniane altany, hamaki, ławki, a także rozwiązania ekologiczne - ogrody deszczowe, poidełka czy budki lęgowe dla ptaków.

Wydaje się, że to miejsce, w którym wygodnie żyć będzie się wszystkim, niezależnie od wieku. Przedsprzedaż dopiero się rozpoczęła, dlatego dostępna jest jeszcze pełna oferta mieszkań od mniejszych, typowych dla singla lub młodej pary, po duże apartamenty dla rodziny.

Wśród ofert dostępnych w Villi Jaśkowa Dolina znaleźliśmy kilka ciekawych mieszkań 2 i 3-pokojowych oraz większych:Czy Villa Jaśkowa Dolina okaże się kolejnym gdańskim osiedlem nagradzanym za design i dbałość o komfort mieszkańców? Jesteśmy ciekawi finalnego efektu. Deweloper ma już za sobą wiele udanych realizacji, takich jak krakowska Supernova, czy warszawskie Zielone Bemowo.

Zakończenie budowy trójmiejskiego osiedla Villa Jaśkowa Dolina planowane jest na trzeci kwartał 2022 r. Aktualnie ruszyła przedsprzedaż.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł